Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω και δεύτερη διεύθυνση αποστολής στην Ιταλία και εκεί στέλνουν κανονικά μπαταρίες banggood kai gearbest μόνο Ελλάδα δεν στέλνουν,μάλλον θα έχουν πολλές επιστροφές και δεν τους συμφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κρατήσει την συσκευασία από τό δέμα ανέβασε φωτογραφία για να δούμε τι έχει γίνει , μήπως έχει γίνει λάθος .
Αυτή είναι η μια πλευρά και στην πίσω είχε μόνο τα στοιχεία αποστολής.e3e3763d9e86c1d922691a73637b382c.jpg

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι βέβαιος πως δε φαίνεται; να έχω ελπίδες δηλαδή;;
Πώς να είμαι σίγουρος για κάτι που μπορεί να αλλάξει από κάποιον άλλο;

Μιλάω μόνο για το τι είδα με τα μάτια μου από το δικό μου πακέτο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μια πλευρά και στην πίσω είχε μόνο τα στοιχεία αποστολής.e3e3763d9e86c1d922691a73637b382c.jpg

 

 

Το Customs declaration σημαίνει τελωνειακή δήλωση ,δηλαδή ότι έρχεται από χωρά εκτός ΕΕ και επιπλέον γράφει κινά ,όποτε σωστά πέρασε τελωνείο .

Link to comment
Share on other sites

για πείτε ρε παιδιά γιατί έχω καιρό να αγοράσω

απο banggood με priority direct mail που αγόραζα παλιότερα και ερχόταν μέσω Ολλανδίας περνάει ή πάει κι αυτό???

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η μια πλευρά και στην πίσω είχε μόνο τα στοιχεία αποστολής.e3e3763d9e86c1d922691a73637b382c.jpg

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς να είμαι σίγουρος για κάτι που μπορεί να αλλάξει από κάποιον άλλο;

Μιλάω μόνο για το τι είδα με τα μάτια μου από το δικό μου πακέτο.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

Σε αυτή φαίνεται ότι έρχεται από Κίνα και θα μπορούσαν να το περάσουν από τελωνείο και να πληρώσεις

Αυτή ειναι με postnl από banggood με priority direct mail

https://imgur.com/a/FyC8f

Link to comment
Share on other sites

για πείτε ρε παιδιά γιατί έχω καιρό να αγοράσω

απο banggood με priority direct mail που αγόραζα παλιότερα και ερχόταν μέσω Ολλανδίας περνάει ή πάει κι αυτό???

Μέχρι στιγμής όλα καλά με priority direct mail.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

για πείτε ρε παιδιά γιατί έχω καιρό να αγοράσω

απο banggood με priority direct mail που αγόραζα παλιότερα και ερχόταν μέσω Ολλανδίας περνάει ή πάει κι αυτό???

Πριν μια βδομάδα παρέλαβα 3 δέματα με πριοριτυ, το ένα ήρθε γρήγορα σε 11 μέρες, τα άλλα 2 όμως αργήσαν , ήρθαν στις 3 εβδομάδες. Εννοείται ότι δεν περάσαν τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το τελευταίο δέμα που παρέλαβα εμεινε 30+ μερες στο ελβε μεχρι να σκαναριστει τωρα εχω μερικα δέματα χαμηλής αξίας ολα εχουν μπει απ 25 ως 31/10 ελλαδα. Και για αυτα θα παμε μηνα και βαλε?

Το κακο ειναι οτι αν αργήσουν τοσο κλεινω το deadline παράδοσης και θα πρεπει να ζητήσω επιστροφη χρημάτων...

Link to comment
Share on other sites

Πριν από έναν μήνα περίπου παρέλαβα δυο μπαταρίες κινητών από ALI κανονικά ...

Και γω 2 μπαταριες κινητων απο aliexpress και ηρθαν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζετε η κοροιδια στο gearbest βρηκα παλι αυτο το τηλεφωνο απο το gearbest που ηθελα να παρω και τους ρωτησα αν μπορω να το παραγγείλω με priority line euexpress dpd uk και με απαντησαν ναι μπορεις να το παραγγείλεις εεε πλακα με κανουν? ενω το ειχα παρήγγειλει με την ιδια μεθοδο αποστολης και με ακυρωσαν την παραγγελία.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από το εν λόγω μαγαζί περιμένω πακέτο με eu express με αποστολή 19/10 καί ακόμα δεν έχει φτάσει στο Southall
Link to comment
Share on other sites

Από το εν λόγω μαγαζί περιμένω πακέτο με eu express με αποστολή 19/10 καί ακόμα δεν έχει φτάσει στο Southall

Ξέρεις αν τουλάχιστον το έχουν στείλει - και εννοώ αν φαίνεται ήδη κάπου στο tracking - με τη 'σωστή' μέθοδο αποστολής;

Αν τουλάχιστον έχει φύγει, και να αργήσει λίγο, ελπίζουμε ότι δεν είναι πολλές οι πιθανότητες να πάει κάτι στραβά...

Link to comment
Share on other sites

Μου λένε ότι έγινε αποστολή 19/10 καί μου έχουν δώσει track number της dpd UK. Με το track number μου δείχνει ότι το περιμένουν στο Southall
Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα στις ειδήσεις σε ένα συνέδριο των ΕΛΤΑ ο γενικός διευθυντής ανάφερε κέρδη 2.5 εκατομμύρια ​από τον εκτελωνισμο ,τους ανοίξαμε την όρεξη ,τώρα ούτε καρφίτσα δεν θα μας αφήσουν χωρίς τελωνείο .
Link to comment
Share on other sites

Fast track διαδικασίες... :shifty:

Με Singapore post, 46 μέρες, ελπίζω να παραλάβω μέχρι την Παρασκευή. 4314bbf0d437dd13ba977d8a0e418f79.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

Edited by teotsi

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

κατι πρεπει να κανει το κρατος να γινουν λιγο ποιο ελαστικοι οι νομοι.

πχ να πληρωνεις μονο το ΦΠΑ και οχι τον ελκτελωνισμο

Τουλάχιστον τα τέλη να γίνουν αναλογικά με την αξία του δέματος, 2με 3% είναι δίκαιη αμοιβή.

Βέβαια αυτό που προέχει για μένα είναι η διαδικασία να γίνει γρήγορη, όχι να ζητάνε μόνο 15 ευρα ,και να εκτελωνίζουν τα δέματα με δίμηνη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τα τέλη να γίνουν αναλογικά με την αξία του δέματος, 2με 3% είναι δίκαιη αμοιβή.
Και αναλογικά να γίνουν θα πρέπει να υπάρχει ένα ελάχιστο και ένα μέγιστο όριο. Πχ για αντικείμενο αξίας 50 ευρώ δεν είναι δυνατόν ο εκτελωνιστής να κάνει μια ώρα δουλειά για να πάρει ένα ευρώ. Και αντίστοιχα για αντικείμενα 200.000 ευρώ (πχ κοντέηνερ με εμπορεύματα) δεν είναι δυνατόν για μια ώρα να πάρει 6.000 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση με έγινε refund από gearbest όλο το ποσό φενεται στο PayPal αλλά δεν μπήκαν ακόμα στην καρτα μου πρέπει να κάνω κάτι εγώ? Η θα φανεί την επόμενη μέρα στην καρτα μου

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση με έγινε refund από gearbest όλο το ποσό φενεται στο PayPal αλλά δεν μπήκαν ακόμα στην καρτα μου πρέπει να κάνω κάτι εγώ? Η θα φανεί την επόμενη μέρα στην καρτα μου
Συνήθως 2-3 εργάσιμες μέρες θέλει για να φανούν στην κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως 2-3 εργάσιμες μέρες θέλει για να φανούν στην κάρτα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

ξερω το θεμα ειναι για την κινα αλλα να κανω μια ερωτηση ποσο θα περιμενω περιπου μετα απο αυτο το σταδιο π ειναι το δεμα μου απο Αμερικα?

καλα τελωνειο θα φαω σιγουρα αν κ ειναι δωρο αλλα κραταω μικρο καλαθι ;)

ξερει καποιος κανα μηνα ν υπολογιζω η λιγοτερο?

 

Date & Time Location Status

9/11/2017, 06:04:36 ATHENS AIRMAIL CENTER DISPATCH UNLOADED

6/11/2017, 10:45:00 UNITED STATES OF AMERICA DEPARTURE FROM OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

6/11/2017, 10:45:00 UNITED STATES OF AMERICA ARRIVAL AT OUTWARD OFFICE OF EXCHANGE

4/11/2017, 10:50:00 UNITED STATES OF AMERICA POSTING/COLLECTION

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα απλό από Κίνα με NL Post από τις 27-09!!

Υπάρχει κανείς άλλος που περιμένει τόσο πολύ με τον ίδιο τρόπο αποστολής;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...