Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....μιας και η Τρίτη είναι απεργία. .

Οι συνδικαλιστές συμπαραστέκονται στον δίκαιο αγώνα της Παναγίας; :p:lol:

Sorry, δεν μπόρεσα να αντισταθώ ;)

 

Παιδια προσοχη οσο και αν ακουγεται βλακεια για μας τα αρωματα(δεν ξερω ακριβως τι εννοουν με αυτο) δεν παιρνουν εγκριση και αν παρουν δυσκολα......

Τι εννοείς όταν λες για έγκριση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε μήπως έχεις τίποτα νεότερο για την δικιά σου παραγγελιά? Είμαι και εγώ στην ίδια φάση κολλημενος απο τισ 18/7 και λέω μήπως ξεκόλλησε τίποτα?

Όχι, ακόμα στην ίδια κατάσταση είμαι. Λίγο δύσκολο να προχωρήσει μέσα στο επόμενο διήμερο, αλλά έτσι κι αλλιώς μέχρι να κλείσει δίμηνο από τη μέρα παραγγελίας, θα περιμένω. Μετά, αν δεν έχει προχωρήσει (έστω να φανεί στην Ελλάδα), με βλέπω για dispute.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ακόμα στην ίδια κατάσταση είμαι. Λίγο δύσκολο να προχωρήσει μέσα στο επόμενο διήμερο, αλλά έτσι κι αλλιώς μέχρι να κλείσει δίμηνο από τη μέρα παραγγελίας, θα περιμένω. Μετά, αν δεν έχει προχωρήσει (έστω να φανεί στην Ελλάδα), με βλέπω για dispute.

 

Και εγώ έτσι το σκέφτομαι. Θέλω να πιστεύω πως μέσα στην άλλη εβδομάδα θα προχωρήσει. Αν έχεις κάτι νεότερο και δεν σου κάνει κόπο ειδοποίησέ με γτ βλέπω να παραλαμβάνουμε μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Μην τα χώνουμε μόνο στα ΕΛΤΑ ,acs δεν μου παρέδωσε το δέμα με την αιτιολογία δεν είχε το τηλέφωνο πάνω και όταν πήγα να το παραλάβω στο κατάστημα το τηλέφωνο ήταν γραμμένο , αυτός κοίταξε την ετικα της acs , βαρέθηκε να κοίταξε την ετικέτα της dhl που ήταν ποίο πάνω και είχε το τηλέφωνο. Ήταν με τριγωνικη συναλλαγή με priority line , αν δεν επερνα τηλ ήταν ικανοί να το γυρίσουν πίσω, όποτε προσοχή με την acs.

Υγ Από έναν συγκεκριμένο διανομέα της Acs έχω μείνει ευχαριστημένος ,, άψογος στην δουλειά του.

Edited by pagouras7
Link to comment
Share on other sites

Μην τα χώνουμε μόνο στα ΕΛΤΑ ,acs δεν μου παρέδωσε το δέμα με την αιτιολογία δεν είχε το τηλέφωνο πάνω και όταν πήγα να το παραλάβω στο κατάστημα το τηλέφωνο ήταν γραμμένο , αυτός κοίταξε την ετικα της acs , βαρέθηκε να κοίταξε την ετικέτα της dhl που ήταν ποίο πάνω και είχε το τηλέφωνο. Ήταν με τριγωνικη συναλλαγή με priority line , αν δεν επερνα τηλ ήταν ικανοί να το γυρίσουν πίσω, όποτε προσοχή με την acs.

Υγ Από έναν συγκεκριμένο διανομέα της Acs έχω μείνει ευχαριστημένος ,, άψογος στην δουλειά του.

Η κλασσικη καραμελα της ACS.Με ολα τα δεματα απο εξωτερικο το ιδιο ακριβως λεει.Δεν βρηκαμε τηλεφωνο.Εχει υπαρξει περιστατικο που εχει γυρισει πισω δεμα...

Link to comment
Share on other sites

Τοω χειμωνα παρηγ/λα ενα Projector & περιμενα πανω απο δυο μηνες(αφου πληρωσα & DHL για να ερθει πιο γρηγορα.Πηρα ενα τηλεφωνο στο τελωνειο μου βρηκαν το θεμα που καθοταν ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ σε πεντε λεπτα & μετα αρχισε η ανακριση.Αν ειμαι ιδιωτης(γιατι το μηχανιμα ηταν ημιεπαγγελματικο το ΑΦΜ φυσικα Α Ταυτοτητας & με μια ευγενεια ειπαν οτι ΘΑ ΕΚΤΙΜΗΣΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ & θα παρουν τηλεφωνο συντομα,(ΑΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 5 ΚΙΛΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ4.700.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΕΜΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΑΠΟΘΗΚΕς ΤΟΥΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 6Ε αυτα για το μελλον.Ο Projector κοστιζε 130Ε & ΑΦΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΟΥ ΚΟΨΑΝΕ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ ΜΕ ΓΙΛΕΚΟ 145Ε.Το αστειο ειναι οτι ηταν για ενα φιλο μου(τωρα φυσικα δεν ειμαστε εξαιτιας αυτης της υποθεσης) που τον ειπα οτι δεν θα δωσει ευρο παραπανω.Σε τελικη βρες τα τηλεφωνα του τελωνειου ρωτησε τι γινεται για να σου βγει & απο το μυαλο(ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ & ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ & ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ & ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ).Παρε τους ενα τηλ δεν χανεις τιποτα περασε αρκετος καιρος δεν νομιζεις.Σου ευχωμαι να μην παθεις οτι επαθα απο αγνοια και μονο....ΥΓ.και ο

φιλος μου μαμακας γιατι στην Ελλαδα HD PROJECTOR ΣΧΕΔΟΝ 5 ΚΙΛΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΠΙΟ ΦΤΗΝΟ 600-700Ε.Και το τελωνειο να βαλεις μεσα παλι στην μιση τιμη τον πηρε.Συγνωμη αν σε κουρασα ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παιδια προσοχη οσο και αν ακουγεται βλακεια για μας τα αρωματα(δεν ξερω ακριβως τι εννοουν με αυτο) δεν παιρνουν εγκριση και αν παρουν δυσκολα......

 

Λιγο ασχετο με το θεμα αλλα οι προβολεις των 130 στην Κινα δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση με ενα καλο προβολεα των 700 €

Καλυτερα να μην παραλαμβανες παρα να δωσεις αλλα τοσα για τετοιο προβολεα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω από banggood. Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα παραγγείλω από αυτό το κατάστημα και δεν το γνωρίζω, μπορεί να μου πει κάποιος ποιά από τις μεθόδους αποστολής που προτείνει είναι η τριγωνική ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Edited by thdouk
Link to comment
Share on other sites

Το αστειο ειναι οτι ηταν για ενα φιλο μου(τωρα φυσικα δεν ειμαστε εξαιτιας αυτης της υποθεσης) που τον ειπα οτι δεν θα δωσει ευρο παραπανω.Σε τελικη βρες τα τηλεφωνα του τελωνειου ρωτησε τι γινεται για να σου βγει & απο το μυαλο(ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ & ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΩ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ & ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΡΦΙΤΣΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ & ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΩ).......

 

Ακριβώς, ούτε καρφίτσα για άλλον. Και δεν το περιμένεις ότι θα χαλάσει μια φιλία για 100€, αλλά είναι το πιθανότερο. Την έχω πάθει και εγώ, τώρα ούτε συμβουλή δε δίνω

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν του είπε ότι δεν θα πληρώσει ούτε ευρώ παραπάνω και μετά έρχεται με κουστούμι +145€, συγγνώμη αλλά και εγώ μάλωνα..

'Έχω κάνει πολλές παραγγελίες σε πολλούς φίλους και μη, και σε όλους τόνιζα την πιθανότητα τελωνείου, σε κανέναν δεν είπα ότι δεν θα πληρώσει ούτε ευρώ παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Να δω τι ωραία που θα τα δώσουν αν έρθει χαράτσι +145€...

Οι πιο πολλοί φίλοι είναι "κάνε αυτή την παραγγελία και θα στα δώσω στο τέλος της βδομάδας..", οπότε πολλές φορές καταλήγεις να κάνεις μέχρι και την παραγγελία με δικά σου λεφτά, φαντάσου τώρα να διπλασιαστεί και το ποσόν. Ποτέ δουλειές με φίλους (αν δεν είναι στο χέρι)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω από banggood. Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα παραγγείλω από αυτό το κατάστημα και δεν το γνωρίζω, μπορεί να μου πει κάποιος ποιά από τις μεθόδους αποστολής που προτείνει είναι η τριγωνική ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Priority direct mail. Το κόστος δεν είναι στάνταρ, ξεκινά από 1.5$ περίπου και φτάνει μέχρι 20+$ ανάλογα με το προϊόν.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

κινητό από banggood με swiss post

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26-07-2017 17:33 ΕΛΒΕΤΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 26-07-2017 17:33 ΕΛΒΕΤΙΑ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 26-07-2017 17:33 ΕΛΒΕΤΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 14-08-2017 09:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 14-08-2017 15:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ :(

 

και πίστευα τέτοιες μέρες θα ναι πιο χαλαροί:rolleyes:

 

φιλε και εγω ακριβως το ιδιο επαθα και βγηκε χθες.19-08-2017 θα σου εχει βγει.Τωρα τι και αν θα πληρωσεις αναμενεται.καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω ακριβως το ιδιο επαθα και βγηκε χθες.19-08-2017 θα σου εχει βγει.Τωρα τι και αν θα πληρωσεις αναμενεται.καλη τυχη!

 

thanks. καλη τυχη και σε σένα:D

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μα αν του είπε ότι δεν θα πληρώσει ούτε ευρώ παραπάνω και μετά έρχεται με κουστούμι +145€, συγγνώμη αλλά και εγώ μάλωνα..

'Έχω κάνει πολλές παραγγελίες σε πολλούς φίλους και μη, και σε όλους τόνιζα την πιθανότητα τελωνείου, σε κανέναν δεν είπα ότι δεν θα πληρώσει ούτε ευρώ παραπάνω.

 

Σωστος.

Αλλο ειναι να του πεις οτι δεν θα πληρωσει ουτε ενα ευρω, και αλλο ειναι οτι υπαρχει κινδυνος να σου βγει χαρατσι απο τους συναδελφους του ΕΛΤΑ.

Εχει μια διαφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να δω τι ωραία που θα τα δώσουν αν έρθει χαράτσι +145€...

Οι πιο πολλοί φίλοι είναι "κάνε αυτή την παραγγελία και θα στα δώσω στο τέλος της βδομάδας..", οπότε πολλές φορές καταλήγεις να κάνεις μέχρι και την παραγγελία με δικά σου λεφτά, φαντάσου τώρα να διπλασιαστεί και το ποσόν. Ποτέ δουλειές με φίλους (αν δεν είναι στο χέρι)

Δωσε τα λεφτα, και μετα παραγγελια. Οπως τα πληρωνω εγω, ετσι και εσυ,

Link to comment
Share on other sites

Από banggood με priority direct mail μου ήρθε tracking με post nl.

Όλα καλά?

Αυτή δεν είναι η μέθοδος για αποφυγή..?

Στο invoice γράφει priority air mail.

Το δεμα να το περιμένω με ΕΛΤΑ η με κάποιον άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Από banggood με priority direct mail μου ήρθε tracking με post nl.

Όλα καλά?

Αυτή δεν είναι η μέθοδος για αποφυγή..?

Στο invoice γράφει priority air mail.

Το δεμα να το περιμένω με ΕΛΤΑ η με κάποιον άλλο?

Ναι όλα οκ, από ΕΛΤΑ θα παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Ενα δεμα πρεπει να εχει κοστος πανω απο 20€ για να επιβληθει φορος?

Οσα δεματα ειναι κατω απο 20€ μπαινει απλα το 3€?

Για επανεξεταση ισχυει ακομα το 10ευρω ?

Link to comment
Share on other sites

Ενα δεμα πρεπει να εχει κοστος πανω απο 20€ για να επιβληθει φορος?

Οσα δεματα ειναι κατω απο 20€ μπαινει απλα το 3€?

Για επανεξεταση ισχυει ακομα το 10ευρω ?

 

στην ελλαδα και τον ελτα ειναι

οτι του φανει του λωλοστεφανη

Link to comment
Share on other sites

Ενα δεμα πρεπει να εχει κοστος πανω απο 20€ για να επιβληθει φορος?

Οσα δεματα ειναι κατω απο 20€ μπαινει απλα το 3€?

Για επανεξεταση ισχυει ακομα το 10ευρω ?

 

Όσα δέματα από τρίτες χώρες έχουν αξία CIF (κόστος+μεταφορικά+ασφάλιση) πάνω από 22€, δηλαδή αυτή που θα ορίσει ο τελωνειακός και όχι η δηλωμένη, πληρώνουν ΦΠΑ + τέλος εκτελωνισμού των ΕΛΤΑ (που ξεκινάει από 15€) και δασμό αν η αξία CIF είναι πάνω από 150€

Link to comment
Share on other sites

Τοω χειμωνα παρηγ/λα ενα Projector & περιμενα πανω απο δυο μηνες(αφου πληρωσα & DHL

 

Παραγγέλνεις μεγάλο πακέτο, και το παραγγέλνεις με DHL, και περιμένεις τι; Να μην περάσεις τελωνείο; H DHL και οι άλλες ιδιωτικές εταιρείες από αυτά ζούνε!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με ποιον τρόπο επικοινωνεί τό τελωνείο μαζί μας για να μας πει την λυπητερή? Μας στέλνει σημείωμα στο σπίτι? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με ποιον τρόπο επικοινωνεί τό τελωνείο μαζί μας για να μας πει την λυπητερή? Μας στέλνει σημείωμα στο σπίτι? Ευχαριστώ.

Δεν επικοινωνεί.

Το μαθαίνεις κατά την παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με ποιον τρόπο επικοινωνεί τό τελωνείο μαζί μας για να μας πει την λυπητερή? Μας στέλνει σημείωμα στο σπίτι? Ευχαριστώ.

 

Φέρνει ειδοποιητήριο ο ταχυδρόμος.

Link to comment
Share on other sites

16/8/2017, 09:57:16 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

16/8/2017, 08:55:12 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

15/8/2017, 22:15:36 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ)

15/8/2017, 21:39:56 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

9/8/2017, 13:14:51 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

8/8/2017, 21:19:41 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

8/8/2017, 19:05:46 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

8/8/2017, 16:46:02 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

8/8/2017, 12:48:31 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

18/7/2017, 14:03:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Κινητο αξιας 300€ απο banggood me priority direct χωρις τελωνειο.

------------------------------------------------------------------------

 

16/8/2017, 09:13:52 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

11/8/2017, 14:38:16 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΔΙΑΝΟΜΕΑ - ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ

11/8/2017, 09:12:41 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

11/8/2017, 08:35:56 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

10/8/2017, 22:35:23 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ)

10/8/2017, 20:48:22 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

4/8/2017, 20:45:06 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

4/8/2017, 20:39:16 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

4/8/2017, 18:59:38 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

28/7/2017, 15:55:13 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

16/6/2017, 10:58:00 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Θηκη απο Ali αξια 10€ με sg post, χωρις τελωνειο και χωρις 3€. Είχε μια μπλε σφραγιδα πανω του τελωνειου. Δεν φαινόταν τι γραφει ομως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...