Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

NL. Από 13/6 ήταν σε status "arrived in the country of destination"

 

Και εγω ίδια ημερομηνία με εσένα αλλά ακόμα τίποτα! :( Τα ΕΛΤΑ κοιμούνται! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγω ίδια ημερομηνία με εσένα αλλά ακόμα τίποτα! :( Τα ΕΛΤΑ κοιμούνται! :lol:

Και εγώ ακριβώς την ίδια ημερομηνία είχα και σήμερα ανοίχτηκε ο σάκος... Αρέ δουλειά που πέφτειι

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει ακουστικά Xiaomi απο Aliexpress με Singapore Post. 2 Ιουνιού στάλθηκαν, στις 10 του μηνός έφτασαν εδώ και σήμερα ανοίχθηκε ο σάκος στις 05.30 το πρωι.

Α ρε κατι υπερωρίες που κάνουν. Ουτε καφέ και πρωινό δεν προλαβαίνουν να πάρουν!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα είχαμε το άγχος πότε θα ανοιχτεί ο σάκος στο αεροδρόμιο, τώρα έχουμε και το άγχος ποτε θα ανοιχτεί ο σάκος στην ΥΕΔ.

 

Περιμένω router των €18 (Gearbest\PostNL) και η τελευταία ενημέρωση είναι "23/6/2017: Κ.Α.Τ. - ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΥΕΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)"

Απο τότε, νεότερο ουδέν. Παλιότερα ήξερα τουλάχιστον οτι φορτώθηκε στο κάρο και έφτασε στο ΚΔ Θεσσαλονίκης πριν μπει στην ΥΕΔ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει ακουστικά Xiaomi απο Aliexpress με Singapore Post. 2 Ιουνιού στάλθηκαν, στις 10 του μηνός έφτασαν εδώ και σήμερα ανοίχθηκε ο σάκος στις 05.30 το πρωι.

Α ρε κατι υπερωρίες που κάνουν. Ουτε καφέ και πρωινό δεν προλαβαίνουν να πάρουν!

 

Αφου ανοιξαν απο τις 10 Ιουνιου , λογικα θα ανοιξουν και απο τις 11 σημερα αυριο !!!

Αντε να δουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμή που το πακέτο έρχεται απο Ολλανδία, δηλαδή ευρωπαϊκή ένωση, δεν θα έπρεπε οι διαδικασίες να ειναι πιο αυτοματοποιημένες και γρήγορες;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμή που το πακέτο έρχεται απο Ολλανδία, δηλαδή ευρωπαϊκή ένωση, δεν θα έπρεπε οι διαδικασίες να ειναι πιο αυτοματοποιημένες και γρήγορες;

Ναι, θα έπρεπε.

Το πρόβλημα είναι οτι φτάνει απο ΕΕ στην δική μας, τριτοκοσμική, ταχυδρομική υπηρεσία...

Link to comment
Share on other sites

Ποτε λέτε να ανοίξουν απο 10/6 απο singapore;

 

http://3.bp.blogspot.com/-aJlNQEydFsk/UNV6uIrEkzI/AAAAAAAADBY/8GTYCekgGN0/s1600/Ka+Sonia.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακομα

 

σε εμενα μολις το ειδαν στα ελτα..και ειχε αφιξη απο 10/06 οποτε οπου ναναι και το δικο σου θα φανει..

και μετα θα περιμενουμε να δουμε ποτε θα ξανα κουνηθει

Link to comment
Share on other sites

13/6 + 26/6

"the item has arived in the country of destination!"

Welcome to Greece! :lol::lol::worry::(:(

 

xaxa εμένα 27/6

οποτε σε κανενα 5ημερο θα είναι κομπλέ

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

2017-06-12 14:53 Arrival at Destination Post (Country: GR) [singapore Post] ..........

Καλο φθινόπωρο να υποθέσω θα παραλάβω τωρα που ξεκινανε και οι καλοκαιρινες αδειες ......

 

 

Αχ Ελλαδα

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

2017-06-12 14:53 Arrival at Destination Post (Country: GR) [singapore Post] ..........

Καλο φθινόπωρο να υποθέσω θα παραλάβω τωρα που ξεκινανε και οι καλοκαιρινες αδειες ......

 

 

Αχ Ελλαδα

 

Αφου ξεκινησαν να ανοιγουν της Singpost απο 10/6 ισως ανοιξουν και μεταγενεστερων ημερομηνιων σχετικα συντομα (11/6 , 12/6).

Εγω που ειμαι 11/6 θελω να πιστευω οτι μεχρι αυριο κατι θα δειξει στα Ελτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και μένα 2 δέματα από 10/6 ξεκολλήσαν, πάμε τώρα να φάμε αυτή και την επόμενη βδομάδα στο να κουνηθεί από αεροδρόμιο στο κέντρο διαλογής Αττικής..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου λέει στα ΕΛΤΑ αντικείμενο προς εκτελωνισμο τι σημαίνει αυτό;

Τελωνείο :/

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...