Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι 25 εργάσιμες που έλεγαν έγιναν 2 μήνες για κάποιο λόγο απ' ό,τι φαίνεται... Να το θεωρώ χαμένο λογικά, έτσι;http://imgur.com/a/jvgtu

Όχι βέβαια.

Διάβασε τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα. Υπαρχει τροπος να επιλεξουμε εναν πωλητη απο το AliExpress που να χρησιμοποιει τριγωνικη αποστολη η πρεπει να στελνω emails να ρωταω? Για το Eternal team ξερουμε ας πουμε?

Ευχαριστω.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

E, εντάξει μια βδομάδα στο ΕΛ.ΒΕΝ καταπλακωμένο από άλλους σάκους δεν είναι ασυνήθιστο.

Δυστυχώς έτσι είναι.

Το κακό είναι οτι πλέον υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις ακόμα και μετά το άνοιγμα του σάκου. Ενώ παλιότερα απο την άφιξη μέχρι το κλείσιμο απο ΚΔ Αεροδρομίου ήθελε 2 ώρες, σε πακέτο που έχω στο δρόμο αυτό το διάστημα έγινε 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

E, εντάξει μια βδομάδα στο ΕΛ.ΒΕΝ καταπλακωμένο από άλλους σάκους δεν είναι ασυνήθιστο.

 

Αυριο κλεινω 2 εβδομαδες ( μην μου πειτε να τις εκατοστησω !!! )

 

JTrmsCN.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Υπαρχει τροπος να επιλεξουμε εναν πωλητη απο το AliExpress που να χρησιμοποιει τριγωνικη αποστολη η πρεπει να στελνω emails να ρωταω? Για το Eternal team ξερουμε ας πουμε?

Ευχαριστω.

 

Τσέκαρε την επιλογή <ships from> και διάλεξε ευρωπαϊκές χώρες μήπως βρεις αυτό που ψάχνεις, εγώ έχω πάρει ένα DRONE και μια 4Κ κάμερα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυριο κλεινω 2 εβδομαδες ( μην μου πειτε να τις εκατοστησω !!! )

 

JTrmsCN.jpg

 

Σε έχω αγορίνα.. http://http//i.imgur.com/tm2YphI.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την Nlpost ισχύει, συνέβη και σε μένα απο 13/5 κολλημένο. Όμως με την Gearbest δεν ισχύει. Πήρα τα λεφτά μου πίσω αμέσως χωρίς να ανακατέψω καθόλου το Paypal

 

Για τι αξία μιλάμε? 150€+?

Γιατί εκεί ξεκινάνε τα προβληματα. Δέματα 5€ και 10€ ναι τα καλύπτουν .

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι παιζει με Austrian Post??πηρα κινητο απο gearbest και ειναι η πρωτη φορα που με στελνουν δεμα με τριγωνικη συναλλαγή.Απο 19/6 δειχνει( 2017-06-19 15:45 Item ready for international transport; Postcode AT ) και τιποτα άλλο.ΕΧει κανενας αναλογη εμπειρία ???
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακριβως το ιδιο..Στα ελτα μου ειπαν λογικα απο βδομαδα. Η austrian post σε απαντηση μηνυματος που εστειλα μου ειπε οτι περνει συνηθως απο 6 εως 12 εργασιμες μερες μεχρι θα ερθει. Λογικα απο βδομαδα εφοσον εφυγε στις 19/06

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερει κανεις τι παιζει με Austrian Post??πηρα κινητο απο gearbest και ειναι η πρωτη φορα που με στελνουν δεμα με τριγωνικη συναλλαγή.Απο 19/6 δειχνει( 2017-06-19 15:45 Item ready for international transport; Postcode AT ) και τιποτα άλλο.ΕΧει κανενας αναλογη εμπειρία ???

 

Εγω ακριβως το ιδιο..Στα ελτα μου ειπαν λογικα απο βδομαδα. Η austrian post σε απαντηση μηνυματος που εστειλα μου ειπε οτι περνει συνηθως απο 6 εως 12 εργασιμες μερες μεχρι θα ερθει. Λογικα απο βδομαδα εφοσον εφυγε στις 19/06

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ gearbest και banggood ποιο θα επιλέγατε?Αν υποθεσουμε ότι κ με τα δυο αποφευγεις (λογω τριγωνικης) το τελωνειο.. Edited by giorgos_1979
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακριβως το ιδιο..Στα ελτα μου ειπαν λογικα απο βδομαδα. Η austrian post σε απαντηση μηνυματος που εστειλα μου ειπε οτι περνει συνηθως απο 6 εως 12 εργασιμες μερες μεχρι θα ερθει. Λογικα απο βδομαδα εφοσον εφυγε στις 19/06

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω ακριβως το ιδιο..Στα ελτα μου ειπαν λογικα απο βδομαδα. Η austrian post σε απαντηση μηνυματος που εστειλα μου ειπε οτι περνει συνηθως απο 6 εως 12 εργασιμες μερες μεχρι θα ερθει. Λογικα απο βδομαδα εφοσον εφυγε στις 19/06

 

Αντε να δουμε....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μεταξυ gearbest και banggood ποιο θα επιλέγατε?Αν υποθεσουμε ότι κ με τα δυο αποφευγεις (λογω τριγωνικης) το τελωνειο..

 

Εχω παραγγείλει απο το Gb πανω απο 20 προιντα και παρέλαβα χωρις παρατράγουδα (παντα με NL).Παντως και το banggood ειναι το ιδιο αξιόπιστο με το Gb

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο ΑliΕxpress, Xiaomi Mi Store ότι στέλνει με DHL (+18€)!

 

Έχει αγοράσει κανένας από εκεί με DHL ???

 

 

4296119732_643978832.jpg

Edited by akis_k
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλοι που είναι σε αναμονή από μέσα Μαϊου με China Post;

 

Κωδικός Αντικειμένου: RU724911924CN

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

22/5/2017, 08:49:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

19/5/2017, 13:13:00 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακριβως το ιδιο..Στα ελτα μου ειπαν λογικα απο βδομαδα. Η austrian post σε απαντηση μηνυματος που εστειλα μου ειπε οτι περνει συνηθως απο 6 εως 12 εργασιμες μερες μεχρι θα ερθει. Λογικα απο βδομαδα εφοσον εφυγε στις 19/06

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγω ακριβως το ιδιο..Στα ελτα μου ειπαν λογικα απο βδομαδα. Η austrian post σε απαντηση μηνυματος που εστειλα μου ειπε οτι περνει συνηθως απο 6 εως 12 εργασιμες μερες μεχρι θα ερθει. Λογικα απο βδομαδα εφοσον εφυγε στις 19/06

 

και μενα το ιδιο 19/6 Βιεννη και σημερα φανηκε Κ.Δ. Αεροδρομιου , να δουμε απο βδομαδα αν αποφυγαμε το τελωνειο

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο 19/6 Βιεννη και σημερα φανηκε Κ.Δ. Αεροδρομιου , να δουμε απο βδομαδα αν αποφυγαμε το τελωνειο

 

Λογικα δεν θα περασει. Ειναι με την καινουργια μεθοδο του gearbest και υποτιθεται ερχεται μεσω ευρωπης ( Αυστρια στην συγκεκριμενη περιπτωση ) . Αυτο προς το παρων, θα ενημερωσω εαν παραλαβω απο βδομαδα.

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

25/6/2017, 08:49:45 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

25/6/2017, 04:50:06 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 10/6/17 είναι (arrival at destination post) με Singapore post και δεν αλλάζει με τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχει χαθεί;

Link to comment
Share on other sites

2017-06-25 11:58 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2017-06-25 04:30 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

 

Το γλιτώσαμε επομένως :D

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο ΑliΕxpress, Xiaomi Mi Store ότι στέλνει με DHL (+18€)!

 

Έχει αγοράσει κανένας από εκεί με DHL ???

 

 

4296119732_643978832.jpg

Εγώ πριν κάνα εξάμηνο και δεν είχα κανένα πρόβλημα.... σε 7 μέρες το πολύ στην πόρτα σου με DHL!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο τις 10/6/17 είναι (arrival at destination post) με Singapore post και δεν αλλάζει με τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχει χαθεί;

 

Δεν νομίζω , κι εγώ από τις 11/6 στην ίδια κατάσταση είμαι και κάποιοι άλλοι από τις 12/6 , ολοι με singpost .

Αν δεν δω κίνηση.κι αυτή την εβδομάδα θα αρχίσω να ανησυχώ

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετό καιρό να ανοίξουν τους σάκους που είναι τα δέματα κάνουν πολλές μέρες , έχει τύχει να κάνουν και 16 μέρες , μόνο υπομονή πλέον .
Link to comment
Share on other sites

Μα κατι πρεπει να γινει με αυτη τη κατασταση, δεν ειναι δυνατον να ερχεται το δεμα απο την Απω Ανατολη σε 5 μερες και να περιμενουμε εβδομαδες μονο και μονο για να ανοιξουν τον σακο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...