Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριοι νομιζω πως μεχρι τωρα ειμαι στους καλυτερους..

Αποστολη απο gearbest 6/6

Αφιξη στην Ελλαδα συμφωνα με το 17track στις 10/6

Ελτα:23/6 αποστολη αντικειμενου απο Σιγκαπουρη.. Τι να λεμε..

 

Κι εγω 11/6 απο Σιγκαπουρη , τιποτα ακομα .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες help!

Μία φίλη παρήγγειλε ένα φόρεμα από lightinthebox με courrier χωρίς να ξέρει για τελωνεία, το δέμα ήρθε με ups κινας και το έχουν στο τελωνείο, που πρέπει να πάρει τηλέφωνο για να το εκτελωνισει και πια εταιρία κουριερ εδώ τα διαχειρίζεται!

Δεν έχει πρόβλημα να πληρώσει αλλά δεν ξέρει την διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες help!

Μία φίλη παρήγγειλε ένα φόρεμα από lightinthebox με courrier χωρίς να ξέρει για τελωνεία, το δέμα ήρθε με ups κινας και το έχουν στο τελωνείο, που πρέπει να πάρει τηλέφωνο για να το εκτελωνισει και πια εταιρία κουριερ εδώ τα διαχειρίζεται!

Δεν έχει πρόβλημα να πληρώσει αλλά δεν ξέρει την διαδικασία.

Ας πάρει τηλέφωνο στην ελληνική UPS για να ρωτήσει. Το πιθανότερο είναι να κάνει η UPS τον εκτελωνισμό (με το ανάλογο κόστος) και να φέρει το πακέτο στην πόστα της.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω εδώ για να προειδοποιήσω τα μελλοντικά θύματα των απατεώνων του GEARBEST ή καλύτερα GEARWORST.

Στο τέλος Φεβρουαρίου 2017 παραγγείλαμε εγώ και ένας φίλος - σε ξεχωριστές παραγγελίες - από το παραπάνω site, από ένα ULEFONE GEMINI. Ήταν προπαραγγελία, δηλαδή το κινητό δεν είχε κυκλοφορήσει ακόμη. Διαβάσαμε τις προδιαγραφές και την παρουσίαση του κινητού στο PCSTEPS, το οποίο λειτουργεί σαν κράχτης του Gearbest στην Ελλάδα.

Πληρώσαμε μάλιστα και ασφάλεια (σύνολο 122.33€ Χ 2) για να είμαστε σίγουροι για την παραλαβή, πέρα από την "δεδομένη" ασφάλεια που "παρέχει" το PAYPAL.

Από εκεί και πέρα αρχίζει η περιπέτειά μας. Πέρασε καιρός και κανένα κινητό δεν έφτασε στην Ελλάδα. Μας ζώσανε τα φίδια και στις αρχές Απριλίου 2017 κάναμε ticket στο Gearbest, ζητώντας πλήρη επιστροφή χρημάτων. Οι απαντήσεις που πήραμε τυποποημένες, αρνητικές και από computer (robot text). Κάναμε κατόπιν claim στο PAYPAL, αλλά μετά από ατέλειωτη αλληλογραφία, όπου αν και στείλαμε το tracking status από την POSTNL (που μετά τις 10 Μαρτίου δεν είχε καμμία κίνηση από Ολλανδία, ούτε άφιξη στην Ελλάδα), το PAYPAL έκλεισε την υπόθεση υπέρ του Gearbest. Πιθανόν να έκλεισε την υπόθεση ρομπότ, γιατί δεν είναι δυνατόν άνθρωπος να βλέπει tracking κολλημένο στην Ολλανδία και να γράφει "από τα στοιχεία μας φαίνεται οτι παραλάβατε τα είδη".

Σε όλη τη διάρκεια της διαδικασίας εντυπωσιακό ήταν το γεγονός της προσπάθειας εξαπάτησης από το Gearbest, το οποίο πρότεινε άλλοτε μερική και άλλοτε πλήρη επιστροφή χρημάτων, μόνο άν αυτοβούλως κλείναμε την υπόθεση στο PAYPAL. Φυσικά ηλίθιοι δεν είμασταν, και το επόμενο βήμα ήταν στην POSTNL κατευθείαν στα κεντρικά, για να στείλουν πληροφορίες.

Οι Ολλανδοί ευγενέστατα απάντησαν αμέσως οτι από τα δικά τους στοιχεία φαινόταν οτι 3 μήνες μετά την αποστολή, δεν είχαμε παραλάβει τίποτα, αλλά επειδή η αποστολή υπαγόταν σε συμφωνία μεταξύ πωλητή (Gearbest) και αγοραστών στην Ελλάδα, δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα παραπάνω.

Ακολούθησε appeal στο PAYPAL και forward της απάντησης της POSTNL στο Gearbest και PAYPAL. Οι πρώτοι επανέλαβαν τον ίδιο εκβιασμό, δηλαδή να κλείσουμε πρώτα την υπόθεση και μετά βλέπουμε για επιστροφή κλπ. Το PAYPAL προς τιμή του, αναθεώρησε και μας δικαίωσε μετά από 3 μήνες αγώνα με πλήρη επιστροφή των χρημάτων στις πιστωτικές μας κάρτες.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ GEARBEST ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΓΧΩΡΙΟΥΣ ΚΡΑΧΤΕΣ ΤΟΥΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΨΟΥΝ.

 

Καλά αυτό για το gearbest και nl post είναι πολύ γνωστό το θέμα. Αγοράζεις κινητό και αυτό χάνεται στην Ολλανδία στην nl. Η οποία λέει ότι δε φέρνει καμία ευθύνη μίλα με τον πωλητή. Στην συζήτηση με τον πωλητή σου προσφέρει μισή αποζημίωση.... Έχει τύχει σε πολλούς ... Πολύ προσοχή να το αποφύγετε το κατάστημα αυτό για αγορές κινητών .

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα σε 26 μέρες power bank με Τούρκικο ταχυδρομείο.Δηλωμένη όλη η αξία 19$ κ δεν είχα κάποιο πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό για το gearbest και nl post είναι πολύ γνωστό το θέμα. Αγοράζεις κινητό και αυτό χάνεται στην Ολλανδία στην nl. Η οποία λέει ότι δε φέρνει καμία ευθύνη μίλα με τον πωλητή. Στην συζήτηση με τον πωλητή σου προσφέρει μισή αποζημίωση.... Έχει τύχει σε πολλούς ... Πολύ προσοχή να το αποφύγετε το κατάστημα αυτό για αγορές κινητών .

Κοίτα, απο παραγγελία φίλου με NLPost, στο πρόσφατο διάστημα που είχε χαθεί η μπάλα, με το που έκλεισε δίμηνο και έκανε τίκετ (το δέμα έδειχνε κολλημένο πάνω από μήνα, σε μεταφορά στη χώρα προορισμού), στο gearbest προσπάθησαν να παρελκύσουν λίγο τα πράγματα, αλλά τελικά, καθώς είχε πληρώσει και την ασφάλεια αποστολής του gearbest (πεταμένα λεφτά κατ' εμέ, αφού είχε πληρώσει με paypal), του έστειλαν 2ο κινητό. Το αρχικό δέμα, καμιά βδομάδα μετά ξεκόλλησε και τελικά παρέλαβε 2 (στην τιμή του ενός).

Αν δεν είχε χρησιμοποιήσει paypal βέβαια, θα τον ταλαιπωρούσαν περισσότερο πιστεύω. Απλά, να ξέρουμε τα δικαιώματά μας και να τα ασκούμε, όταν πρέπει. Και σίγουρα κάτι λέει για το ενδεχόμενο μετέπειτα υποστήριξης - εγγύησης, η πρακτική αυτή του μαγαζιού να ληστεύει τους αφελείς...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το αν έπρεπε να βάλω στην παραγγελία το δώρο, δεν προέκυπτε από πουθενά. Ήταν επιλεγμένο στη σελίδα του προϊόντος, που το έδινε δώρο με την αγορά, οπότε θεώρησα ότι αυτό αρκούσε. Άλλωστε, το δώρο μπορούσες να το επιλέξεις και να το αποεπιλέξεις, πράγμα άχρηστο, αν έπρεπε να το βάλεις ξεχωριστά και στην παραγγελία. Δεν ήμουν βιαστικός, αλλά πουθενά δεν αναφερόταν κάτι σχετικό, ούτε κωδικός, οπότε δεν έβλεπα λόγο να επικοινωνήσω μαζί τους.

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Δεν είπα ότι εσύ βιάστηκες, απλά έβαλα κι αυτή την εκδοχή μπας και υπήρχε πουθενά κάποια σημείωση μιας και δεν συνηθίζει τέτοια πράγματα το banggood όπως είπε και ο zananiro. Προφανώς η υπάλληλος σου απάντησε ότι να ναι και αυτοματοποιημένα χωρίς καν να διαβάσει τι έγραψες.

Σε δική μου περίπτωση ενώ πάντα τα δώρα τα έστελναν κανονικά μια φορά δεν το είχαν κάνει και μου τα έστειλαν μόλις τους το είπα με tracking number κανονικά, οπότε ξαναστείλε τους μια και ανέλυσε το όσο πιο καθαρά μπορείς μιας και πολλές φορές οι κινέζοι και σωστά να τα γράφεις δε καταλαβαίνουν. ( ή κάνουν πως δεν )

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό για το gearbest και nl post είναι πολύ γνωστό το θέμα. Αγοράζεις κινητό και αυτό χάνεται στην Ολλανδία στην nl. Η οποία λέει ότι δε φέρνει καμία ευθύνη μίλα με τον πωλητή. Στην συζήτηση με τον πωλητή σου προσφέρει μισή αποζημίωση.... Έχει τύχει σε πολλούς ... Πολύ προσοχή να το αποφύγετε το κατάστημα αυτό για αγορές κινητών .

 

Όσο αφορά την Nlpost ισχύει, συνέβη και σε μένα απο 13/5 κολλημένο. Όμως με την Gearbest δεν ισχύει. Πήρα τα λεφτά μου πίσω αμέσως χωρίς να ανακατέψω καθόλου το Paypal

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι εσύ βιάστηκες, απλά έβαλα κι αυτή την εκδοχή μπας και υπήρχε πουθενά κάποια σημείωση μιας και δεν συνηθίζει τέτοια πράγματα το banggood όπως είπε και ο zananiro. Προφανώς η υπάλληλος σου απάντησε ότι να ναι και αυτοματοποιημένα χωρίς καν να διαβάσει τι έγραψες.

Σε δική μου περίπτωση ενώ πάντα τα δώρα τα έστελναν κανονικά μια φορά δεν το είχαν κάνει και μου τα έστειλαν μόλις τους το είπα με tracking number κανονικά, οπότε ξαναστείλε τους μια και ανέλυσε το όσο πιο καθαρά μπορείς μιας και πολλές φορές οι κινέζοι και σωστά να τα γράφεις δε καταλαβαίνουν. ( ή κάνουν πως δεν )

Σε αυτό το στάδιο είμαι τώρα, μου ζήτησαν ξανά τη φωτό που φαίνεται το δώρο και την έστειλα. Ευτυχώς δηλαδή που είχα φροντίσει (κι είχα φέρει και τον κέρσορα πάνω στο λινκ, να φαίνεται η περιγραφή του δώρου).

Πάντως, είδα κι άλλους να διαμαρτύρονται, σε reviews και στο φόρουμ, για δώρα προϊόντων που δεν έφτασαν. Σε έναν μάλιστα (άλλο προϊόν) είπαν ότι το δώρο ήταν μόνο για την αμερικανική αποθήκη. Σε εμένα όμως φαίνεται κανονικά η κινέζικη αποθήκη με το δώρο επιλεγμένο, ο λογαριασμός, η ημερομηνία, τα πάντα.

Δεν είναι το δώρο (που δεν είναι αμελητέο βέβαια, αλλά ισόποσης αξίας με το προϊόν της παραγγελίας) το θέμα μου, αλλά θεωρώ ότι είναι απόπειρα εξαπάτησης, το να σου λέει κάποιος να παραγγείλεις απ' αυτόν, με δώρο κάτι και μετά να κάνει τον... κινέζο. :)

Δεν είχα θέματα ως τώρα με το κατάστημα και παρότι έχουν το κακό συνήθειο να σπάνε τις παραγγελίες και να ανεβαίνει το κόστος αποστολής με tracking number, τους θεωρούσα σοβαρούς και τυπικούς. Για να δούμε.

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι...το κινητό κόλλησε στο αεροδρόμιο...μέρες τώρα,,, υπάρχει πιθανότητα να μπήκε τελωνείο και να μη μου το δείχνει???
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, απο παραγγελία φίλου με NLPost, στο πρόσφατο διάστημα που είχε χαθεί η μπάλα, με το που έκλεισε δίμηνο και έκανε τίκετ (το δέμα έδειχνε κολλημένο πάνω από μήνα, σε μεταφορά στη χώρα προορισμού), στο gearbest προσπάθησαν να παρελκύσουν λίγο τα πράγματα, αλλά τελικά, καθώς είχε πληρώσει και την ασφάλεια αποστολής του gearbest (πεταμένα λεφτά κατ' εμέ, αφού είχε πληρώσει με paypal), του έστειλαν 2ο κινητό. Το αρχικό δέμα, καμιά βδομάδα μετά ξεκόλλησε και τελικά παρέλαβε 2 (στην τιμή του ενός).

Αν δεν είχε χρησιμοποιήσει paypal βέβαια, θα τον ταλαιπωρούσαν περισσότερο πιστεύω. Απλά, να ξέρουμε τα δικαιώματά μας και να τα ασκούμε, όταν πρέπει. Και σίγουρα κάτι λέει για το ενδεχόμενο μετέπειτα υποστήριξης - εγγύησης, η πρακτική αυτή του μαγαζιού να ληστεύει τους αφελείς...

Συγνώμη κράτησε και τα δύο κινητά και πλήρωσε το ένα;;

Όταν ήρθε το δεύτερο δεν μίλησε με το μαγαζί να το πληρώσει;;

Αν δεν το πλήρωσε κατά την γνώμη μου δεν είναι λογικό όπως εμείς θέλουμε εξυπηρέτηση από κάποιο μαγαζί να μην χάσουμε τα λεφτά πρέπει να είμαστε και εμείς σωστοί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι...το κινητό κόλλησε στο αεροδρόμιο...μέρες τώρα,,, υπάρχει πιθανότητα να μπήκε τελωνείο και να μη μου το δείχνει???

 

αν σου γραφει "ΑΦΙΞΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ΕΛΛΑΔΑ..." τοτε ανοιχθηκε ο σακος και θα προχωρησει, αν εχεις ενημερωση μονο στα αγγλικα απο το post που εχει αναλαβει αν στο στειλει και δεν αναγραφεται στο t/n αυτο που σου γραφω παραπανω τοτε εχει φτασει αεροδρομιο αλλα δεν εχει ανοιχθει ακομα ο σακος σου.

υπομονη θελει γενικα γιατι τωρα τελευταια μπορει να φτασει μεχρι κ 10 μερες για να ανοιχθει μονο ο σακος λογω προφανως φορτου εργασιας

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κράτησε και τα δύο κινητά και πλήρωσε το ένα;;

Όταν ήρθε το δεύτερο δεν μίλησε με το μαγαζί να το πληρώσει;;

Αν δεν το πλήρωσε κατά την γνώμη μου δεν είναι λογικό όπως εμείς θέλουμε εξυπηρέτηση από κάποιο μαγαζί να μην χάσουμε τα λεφτά πρέπει να είμαστε και εμείς σωστοί.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ας δούμε τι είναι λογικό και σωστό. Έχεις διαβάσει τι γράφει η ασφάλιση του gearbest;

"*Note: To get a safe delivery, we recommend customer pay tracking fee and insurance for the order. Buying insurance guarantees your shipment. In the event of verified shipping damage/loss, GearBest will resend an identical parcel free of charge." Δηλαδή σου ζητάνε να πληρώσεις επιπλέον (ενώ δε χρειάζεται και οφείλουν να σου παραδώσουν αυτό που αγόρασες) και σε περίπτωση επιβεβαιωμένης απώλειας θα σου στείλουν άλλο χωρίς επιπλέον χρέωση (κάτι που έτσι κι αλλιώς όφειλαν να κάνουν). Το gearbest θεωρεί χαμένο το πακέτο μετά το δίμηνο. Παρόλα αυτά, τον καθυστέρησαν κι άλλο, όσο μπορούσαν μέχρι να τους πει ότι θα ανοίξει τίκετ στο paypal και τότε του είπαν ότι θα στείλουν άλλο. Τελικά, παρέλαβε το 2ο πρώτα, σε σχεδόν 4 μήνες από την παραγγελία. Υπόψιν, ότι τα πακέτα τους προφανώς τα ασφαλίζουν και έχουν συνυπολογίσει στις τιμές που πληρώνουμε το κόστος από πιθανές απώλειες, γι' αυτό και δεν ασχολήθηκαν καν να δουν αν βρέθηκε το χαμένο πακέτο.

Τώρα, αν είναι πιο λογικό ένα προϊόν - που αγόρασες και προπλήρωσες με την υπόσχεση ότι θα παραλάβεις σε 10-25 εργάσιμες και τελικά παρέλαβες σε 4 μήνες, αφού μπήκες στη διαδικασία των τίκετ - να το πληρώσεις 2 φορές, ενώ αγόρασες την υπηρεσία "σου στελνω 2ο τσάμπα αν χαθεί το 1ο", είναι μια άποψη.

 

Υ.Γ.: Και δε συνυπολογίζω καν το κόστος ευκαιρίας των χρημάτων που πλήρωσες μπροστά, την αξία ενός προϊόντος τεχνολογίας (πέφτει γρήγορα η τιμή τους) μετά από 4 μήνες που παρέλαβες, το ξενέρωμα, την απογοήτευση, τον εκνευρισμό στα τίκετ κτλ.

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Παίδες help!

Μία φίλη παρήγγειλε ένα φόρεμα από lightinthebox με courrier χωρίς να ξέρει για τελωνεία, το δέμα ήρθε με ups κινας και το έχουν στο τελωνείο, που πρέπει να πάρει τηλέφωνο για να το εκτελωνισει και πια εταιρία κουριερ εδώ τα διαχειρίζεται!

Δεν έχει πρόβλημα να πληρώσει αλλά δεν ξέρει την διαδικασία.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.akouseto.gr/ektelonismos-o-apolytos-odigos/2/

Link to comment
Share on other sites

Για να ρωτήσω στις πόσες μέρες εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ δέμα από Μαλαισία , έχουν περάσει 39 μέρες και τίποτα ακόμα.

Και 2 μήνες μπορεί να κάνει, δεν είναι απίθανο.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα δέμα από 17 Μαΐου. Ήρθε Ελλάδα 17 Μαΐου και από τότε χάθηκε. Έχει 4 μπαταρίες μέσα. Έστειλα στο banggood με λέει θες refund η να το ξανά στείλουμε. Λέω θα περιμένω ακόμα λίγο και αν έρθει καλώς αλλιώς ξανά στείλτε το. Σταμάτησαν να έρχονται μπαταρίες από κίνα?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεμα απο Singapore Post εχει κολλησει στο ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ απο τις 12-6-2017. Ρε παμε καλα;

Δεν είναι παράξενο. Πριν 3-2 μήνες είχα πακέτο που έκανε 25 μέρες να φτάσει στην Ελλάδα σύμφωνα με την Singapore Post.

Ασυνήθιστο αλλα συμβαίνει.

 

Περιμένω ένα δέμα από 17 Μαΐου. Ήρθε Ελλάδα 17 Μαΐου και από τότε χάθηκε. Έχει 4 μπαταρίες μέσα. Έστειλα στο banggood με λέει θες refund η να το ξανά στείλουμε. Λέω θα περιμένω ακόμα λίγο και αν έρθει καλώς αλλιώς ξανά στείλτε το. Σταμάτησαν να έρχονται μπαταρίες από κίνα?

Υπάρχει όντως πρόβλημα με την αποστολή μπαταριών. Ελάχιστες ταχυδρομικές τις δέχονται.

Απο τη στιγμή όμως που φορτώθηκε στο αεροπλάνο και ήρθε μέχρι εδώ, κάτι άλλο φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράξενο. Πριν 3-2 μήνες είχα πακέτο που έκανε 25 μέρες να φτάσει στην Ελλάδα σύμφωνα με την Singapore Post.

Ασυνήθιστο αλλα συμβαίνει.

 

 

Υπάρχει όντως πρόβλημα με την αποστολή μπαταριών. Ελάχιστες ταχυδρομικές τις δέχονται.

Απο τη στιγμή όμως που φορτώθηκε στο αεροπλάνο και ήρθε μέχρι εδώ, κάτι άλλο φταίει.

 

Εχει έρθει Ελλάδα 17 Μαΐου και εγώ ψάχνω να βρω τι έγινε

 

9cd58563605ca6fc9ab6fc944d6fd5d3.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανονικό αριθμό αποστολής της PostNL έχει;

Τέτοιο tracking δεν έχω ξαναδει

Η banggood μου το έδωσε. Δεν έχω ξανα χάσει πακέτο από banggood τώρα να είναι τελωνείο? Να το τσίμπησε κανείς? Ιδέα δεν έχω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παράξενο. Πριν 3-2 μήνες είχα πακέτο που έκανε 25 μέρες να φτάσει στην Ελλάδα σύμφωνα με την Singapore Post.

Ασυνήθιστο αλλα συμβαίνει.

 

 

Υπάρχει όντως πρόβλημα με την αποστολή μπαταριών. Ελάχιστες ταχυδρομικές τις δέχονται.

Απο τη στιγμή όμως που φορτώθηκε στο αεροπλάνο και ήρθε μέχρι εδώ, κάτι άλλο φταίει.

 

Το 17track λεει Arrival at Destination Post (Country: GR) 17-6-2017

Link to comment
Share on other sites

Το 17track λεει Arrival at Destination Post (Country: GR) 17-6-2017

E, εντάξει μια βδομάδα στο ΕΛ.ΒΕΝ καταπλακωμένο από άλλους σάκους δεν είναι ασυνήθιστο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα! Έχει παραγίνει το κακό με τη συγκεκριμένη παραγγελία. Διάβασα πως είχε καθυστερήσεις οτιδήποτε έφευγε από Malaysia, αλλά τόσο πια; :Ρ

Επικοινώνησα με gearbest και μου λένε αν δεν εχει έρθει αρχές Ιουλίου να τους ξαναπώ...Στάλθηκε 6/5, οι 25 εργάσιμες που έλεγαν έγιναν 2 μήνες για κάποιο λόγο απ' ό,τι φαίνεται... Να το θεωρώ χαμένο λογικά, έτσι;

http://imgur.com/a/jvgtu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...