Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στον ίδιο σάκο είμαστε οπότε θα στο εμφανίσει λογικά εντός της ημέρας.. :cool:

 

Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχει εμφανιστεί, μάλλον σταμάτησαν να ανοίγουν σάκους από τσέχια . Και ήδη έχουμε ξεπεράσει τόν 1 μήνα από την παραγγελία .

 

Εμφανίστηκε τελικά σήμερα.

Edited by pagouras7
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παιδιά, άρχισαν και σκανάρονται...

 

Destination Country - Tracking Consuming: 572 ms

2017-03-17 21:47 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

Origin Country - Cache Time: 2017-03-17 20:49

2017-03-09 00:00 22000, Praha 120, The consignment was posted.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση..Έχω δέμα το οποίο είναι σε εκφόρτωση ΚΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ εδώ και 5 μέρες.ακουνητο από τότε.. Γνωρίζει κανείς κατι σχετικό μέ αυτή την καθυστέρηση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση..Έχω δέμα το οποίο είναι σε εκφόρτωση ΚΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ εδώ και 5 μέρες.ακουνητο από τότε.. Γνωρίζει κανείς κατι σχετικό μέ αυτή την καθυστέρηση?

 

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 04-03-2017 07:51 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

οποτε καταλαβαινεις λιγο υπομονη εως μεγαλη.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία ένα mi band 2 από Gearbest στις 27/02, παρέλαβα προχθές χωρίς παρατράγουδα τελωνείου κλπ... Μια χαρά.... :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

Απο εμπειρία σας όταν λέει ''send item abroad''

(δείχνει το εικονίδιο των ΕΛΤΑ και γράφει καθοδόν)

πόσες ημέρες περίπου απομένουν ακόμα για την παραλαβή του προϊόντος?

(Τσέχικο ταχυδρομείο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

Απο εμπειρία σας όταν λέει ''send item abroad''

(δείχνει το εικονίδιο των ΕΛΤΑ και γράφει καθοδόν)

πόσες ημέρες περίπου απομένουν ακόμα για την παραλαβή του προϊόντος?

(Τσέχικο ταχυδρομείο)

Στην πρωτη σελιδα τα γραφει ολα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες(Παρασκευή) ένα κινητό απο 25/2 που στάλθηκε μεσω Ολλανδίας. Ουτε τελωνείο, ούτε τίποτα. Όλα καλά. Καλές αγορές να έχετε παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες(Παρασκευή) ένα κινητό απο 25/2 που στάλθηκε μεσω Ολλανδίας. Ουτε τελωνείο, ούτε τίποτα. Όλα καλά. Καλές αγορές να έχετε παιδιά.

Περιοχή και τι κινητό ήταν? Περιμένω ένα mi max 128gb 4gb έρχεται με nl post και μακάρι να περάσει τελωνείο. Αλλά υεδ Θεσσαλονίκης σπάνια περνάνε χωρίς τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα με το τελωνειο εντοπιζοντε μονο στα κινητα ?

Καμερα για το σπιτι περιπου 50 ευρω θα εχει προβλημα?

Minix Neo X8-H
Link to comment
Share on other sites

Τα προβληματα με το τελωνειο εντοπιζοντε μονο στα κινητα ?

Καμερα για το σπιτι περιπου 50 ευρω θα εχει προβλημα?

Το 99% είναι κινητά.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή και τι κινητό ήταν? Περιμένω ένα mi max 128gb 4gb έρχεται με nl post και μακάρι να περάσει τελωνείο. Αλλά υεδ Θεσσαλονίκης σπάνια περνάνε χωρίς τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Βέροια μου ήρθε και ήταν ένα xiaomi redmi 4A.

Link to comment
Share on other sites

Βέροια μου ήρθε και ήταν ένα xiaomi redmi 4A.

Άρα πέρασε από Θεσσαλονίκη και δεν μπήκε τελωνείο. Τυχερός και μακάρι να περάσουμε και εμείς.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω καιρό να κάνω παραγγελία από έξω. Τι έχει αλλάξει; έχω συνδεδεμένη στο PayPal μια prepaid.Αν βάλω χρήματα στην κάρτα θα εμφανιστούν κανονικά στο balance ή χρειάζεται ακόμα το money request ? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται send money, 9/10 αγορές περνάνε κανονικά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Άρα πέρασε από Θεσσαλονίκη και δεν μπήκε τελωνείο. Τυχερός και μακάρι να περάσουμε και εμείς.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

οχι μονο τυχερος αλλα παρα πολυ τυχερος.μεγαλε παιξε και κανα τζοκερ με τα τωρινα δεδομενα με το υεδ θεσσαλονικης οσες πιθανοτητες εχει να περασει το κινητο χωρις τελωνειο τοσες ειναι και πιθανοτητες να πιασεις και το τζοκερ χα χα χα !!!!!! εγω εχω 25 μερες μεσα στο υεδ θεσσαλονικης ξερουμε τιποτα ποσες μερες περιπου κανει για να εκτελωνιστεί ή σε ποια ημερομηνια ειναι τωρα στον εκτελωνισμο να υπολογισουμε?

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο τυχερος αλλα παρα πολυ τυχερος.μεγαλε παιξε και κανα τζοκερ με τα τωρινα δεδομενα με το υεδ θεσσαλονικης οσες πιθανοτητες εχει να περασει το κινητο χωρις τελωνειο τοσες ειναι και πιθανοτητες να πιασεις και το τζοκερ χα χα χα !!!!!! εγω εχω 25 μερες μεσα στο υεδ θεσσαλονικης ξερουμε τιποτα ποσες μερες περιπου κανει για να εκτελωνιστεί ή σε ποια ημερομηνια ειναι τωρα στον εκτελωνισμο να υπολογισουμε?

Ανάλογα τον όγκο των δεμάτων και την όρεξη των υπαλλήλων. Μπορεί να κάνει 5 μέρες μπορεί και 2 μήνες. Χαμός γίνεται επικρατει ένα χάος. Αφήστε τις ακριβές παραγγελίες και περνετε μόνο μικρά πράγματα φθηνά γιατί δεν μας βλέπω καλά με αυτούς που μπλέξαμε.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τον όγκο των δεμάτων και την όρεξη των υπαλλήλων. Μπορεί να κάνει 5 μέρες μπορεί και 2 μήνες. Χαμός γίνεται επικρατει ένα χάος. Αφήστε τις ακριβές παραγγελίες και περνετε μόνο μικρά πράγματα φθηνά γιατί δεν μας βλέπω καλά με αυτούς που μπλέξαμε.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

τι να κανεις φιλει την πατησαμε και την πατησαμε στο δικο μου κινητο οταν ειρθε η σειρα να παραγγειλω. τρια τεσσερα και διαφορα αλλα που χα παρει πιο παλια για φιλους συγγεννεις δεν μπηκα υεδ ποτε ...ηταν να την πατησω στο δικο μου χα χα χα !!!!!αντε να τελειωνουμε να περασει να τα σκασουμε και αλλλη φορα δεν εχει.....τουλαχιστον μεχρι το πασχα ρε γμτ εμεινα με μια μπαχαντελα τωρα και τα χω παιξει...παντως αν εχεις δει μια αναρτηση που εκανα την παρασκευη τους πηρα τηλεφωνα και μου παν οτο εχουν γυρω στα 5000 δεματα μονο τον τελευταιο μηνα.....ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ...........αστα δηλαδη !

Link to comment
Share on other sites

τι να κανεις φιλει την πατησαμε και την πατησαμε στο δικο μου κινητο οταν ειρθε η σειρα να παραγγειλω. τρια τεσσερα και διαφορα αλλα που χα παρει πιο παλια για φιλους συγγεννεις δεν μπηκα υεδ ποτε ...ηταν να την πατησω στο δικο μου χα χα χα !!!!!αντε να τελειωνουμε να περασει να τα σκασουμε και αλλλη φορα δεν εχει.....τουλαχιστον μεχρι το πασχα ρε γμτ εμεινα με μια μπαχαντελα τωρα και τα χω παιξει...παντως αν εχεις δει μια αναρτηση που εκανα την παρασκευη τους πηρα τηλεφωνα και μου παν οτο εχουν γυρω στα 5000 δεματα μονο τον τελευταιο μηνα.....ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ...........αστα δηλαδη !

Είναι κρίμα αλλά τι μπορούμε να κάνουμε. Απλά δεν ξανά παραγγελνουμε η περνουμε μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη και τέλος. Είναι 30 40 παραπάνω αλλά γλιτώνεις 100% τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τον όγκο των δεμάτων και την όρεξη των υπαλλήλων. Μπορεί να κάνει 5 μέρες μπορεί και 2 μήνες. Χαμός γίνεται επικρατει ένα χάος. Αφήστε τις ακριβές παραγγελίες και περνετε μόνο μικρά πράγματα φθηνά γιατί δεν μας βλέπω καλά με αυτούς που μπλέξαμε.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Μέχρι τώρα ειχα ν περάσει κινητά,tablet χωρίς τελωνείο.εδώ και ένα μήνα 8/10 μικροπαραγγελιες μπηκαν υεδ Θεσσαλονίκης με τα απο αναμονή ημερών στο ΚΔ,το μόνο καλό ότι μπηκαν και σε μια δύο ώρες βγήκαν

 

Στάλθηκε από το FIND7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να αγορασω ενα ρολοι γυρω στα 120 ευρω απο κινα.επειδη η τιμη ειναι flash sale αυτη τη στιγμη και επειδη στο συνολικο μπατζετ εχω υπολογισει και την περιπτωση τελεωνειου,τι μπορω να κανω ωστε αν τυχει και πληρωσω,να πληρωσω φπα στην τιμη που το πηρα και οχι σε καποια τυχαια που θα δουνε στο ιντερνετ?να πω στον πωλητη να βαλει μεσα στο δεμα αποδειξη με την πραγματικη τιμη?
Link to comment
Share on other sites

όταν γράφει ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ, περιμένω τον ταχυδρόμο να μου φέρει ειδοποιητήριο;

 

όταν γράφει ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ, περιμένω τον ταχυδρόμο να μου φέρει ειδοποιητήριο;

 

Βασικά τώρα μου λέει ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΠΑΤΡΑΣ 4...αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα ειδοποιητήριο..μπορώ να πάω να το πάρω;

Edited by DINFUN
double post
Link to comment
Share on other sites

Βασικά τώρα μου λέει ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΠΑΤΡΑΣ 4...αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα ειδοποιητήριο..μπορώ να πάω να το πάρω;

Μπορεις να περασεις να το παρεις με την ταυτοτητα και το Tracking Number

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...