Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεει dhl μεσω ευρωπαϊκής αποθηκης.Οποτε δεν θα εχει προβλημα.

 

Δεν το προσεξα αυτο. :p

 

 

Απο την αλλη, ποτε ήταν συνεπες το gearbest :rolleyes:

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κανειs που να ειναι απο 13-12-2016 στο The item is at the PostNL sorting center και να εχει παραλαβει....Εγω ακομη στο περιμενε...

 

Μια απο τα ιδια, απο 13-12 ακινησία!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λόγω κινεζικής πρωτοχρονιάς δεν έχει ξεκινήσει. Επίσης με Dhl θα μπει 100% τελωνείο.

 

και εγω το σκεφτηκα αυτο αλλα στο gearbest ειχαν βγαλει ειδοποιηση που ελεγε πως λογω κινεζικης πρωτοχρονιας μεταξυ 22/1-3/2 το china house θα υπολειτουργει αλλα τα eu και καλα θα δουλευουν κανονικα , αλλα τι στο διαολο ποσο διαρκει ... στο μεταξυ εκανα κ μια αλλη αγορα απο το κινεζικο house στις 3/2 και την στειλανε σημερα, αυτο ειναι που με τρελαινει ...

Link to comment
Share on other sites

ειχαμε επιτελους κινηση και εδω.. μετα απο πολυ καιρο..

2017-02-03 17:26 The item has arrived in the country of destination

2016-12-12 09:58 The item is on transport to the country of destination

2016-12-11 17:23 The item is on transport to the country of destination

2016-12-11 02:00 The item is at the PostNL sorting center

2016-11-29 04:35 The item is pre-advised

 

πιστευω να το εχω μεσα στην εβδομαδα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, έκανα μια παραγγελία από το aliexpress στις 22/1 και σήμερα έβγαλε στο tracking ότι έφτασε Ελλάδα. Όταν βγάλει στο singapore post ότι έφτασε ελλάδα μετά από πόσες μέρες θα εμφανιστεί και στα ελτα ότι έχει φτάσει?

 

Να και το tracking αν βοηθαει:

Number: RB*********SG

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2017-01-31 19:49 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Singapore

2017-02-04 08:45 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-01-31 19:49 Despatched to overseas (Country code: GR)

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

εχω και εγω 2 δεματα με arrival στις 23/1 αλλα ακομα δεν εχει ενημερωθεί απο τα ελτα.

Edited by Christos999
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια, απο 13-12 ακινησία!!!

 

Διαδικασία επιστροφής έχετε ξεκινήσει εσείς; λογικά είστε πάνω από 60μερες από την αποστολή και σε εσάς δεν δείχνει καν ότι έφυγε, δείχνει σκάλωμα στην Ολλανδία δλδ και Τώρα να το στείλουν στην καλύτερη θέλετε άλλες 15μερες για παραλαβή δλδ παραγγελία από τέλος Νοεμβρίου και θα παραλάβετε στην καλύτερη τέλος Φεβρουαρίου 3 μήνες και αν... Δεν αξίζει τον κόπο

Link to comment
Share on other sites

DHL Ευρωπαϊκή αποθηκη και τελωνειο δεν υφίσταται.

Μην αγχώνεσαι θα έρθει με ΕΛΤΑ Courier.

been there done that

Link to comment
Share on other sites

Το 17track εμφανίζει το tr. Number expired. Σημαίνει κάτι για το προϊόν αυτό ή μόνο ότι το 17track δεν θα εμφανίζει πλέον πληροφορίες γιαυτό και θα πρέπει να το ελέγχω από άλλου?
Link to comment
Share on other sites

Το 17track εμφανίζει το tr. Number expired. Σημαίνει κάτι για το προϊόν αυτό ή μόνο ότι το 17track δεν θα εμφανίζει πλέον πληροφορίες γιαυτό και θα πρέπει να το ελέγχω από άλλου?

 

Κι εμένα έχει λήξει, αλλά εμφανίζει κανονικά όλες τις ενημερώσεις. Απλώς σημαίνει ότι θεωρείται ληγμένο το tracking number μετά από ένα διάστημα 75 ημερών αυτόματα, δεν έχει πρόβλημα.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Ποιο το νόημα τότε να τα "λήγουν" μετά από κάποιο διάστημα; Θυμάμαι να έχω διαβάσει κάποια στιγμή, πως τα TN επαναχρησιμοποιούνται. Μόνο έτσι βγάζει νόημα το να λήγουν. Δεν εξηγείται βέβαια πως συνεχίζει να σου δείχνει σωστή ενημέρωση, ίσως επειδή βλέπουν πως δεν έχει παραδοθεί ακόμη, δεν το έχουν βάλει προς επναχρησιμοποίηση;...ή θα δεις κάποια στιγμή κανένα overlap και θα λέει ξαφνικά πως βρίσκεται στο Κονγκό; :p
Link to comment
Share on other sites

Ποιο το νόημα τότε να τα "λήγουν" μετά από κάποιο διάστημα; Θυμάμαι να έχω διαβάσει κάποια στιγμή, πως τα TN επαναχρησιμοποιούνται. Μόνο έτσι βγάζει νόημα το να λήγουν. Δεν εξηγείται βέβαια πως συνεχίζει να σου δείχνει σωστή ενημέρωση, ίσως επειδή βλέπουν πως δεν έχει παραδοθεί ακόμη, δεν το έχουν βάλει προς επναχρησιμοποίηση;...ή θα δεις κάποια στιγμή κανένα overlap και θα λέει ξαφνικά πως βρίσκεται στο Κονγκό; :p

Έχω την αμυδρή υποψία ότι και το τωρινό κάπου εκεί παίζει να βρίσκεται... :)

Αυτό είναι παραγγελία φίλου:

RS*********NL Ολλανδία Ελλάδα 2016-11-28 09:26, The item is on transport to the country of destination Έληξε

 

Το χειρότερο είναι ότι το gearbest, αφού του τα έκανε τσουρέκια μέχρι να του πει ότι θα το ξαναστείλει (είχε πληρώσει και την ασφάλεια αποστολής), δεν το έχει στείλει ακόμα (ούτε καν δημιούργησαν τη νέα παραγγελία στο λογαριασμό του). Πέρασε και η κινέζικη πρωτοχρονιά, σε λίγο θα του πουν και για κινέζικο πάσχα...

Όσο καλοπροαίρετος και να θέλει να είναι κανείς, μάλλον δεν πρέπει να τους μιλήσει καν: κατευθείαν paypal.

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο είναι ότι το gearbest, αφού του τα έκανε τσουρέκια μέχρι να του πει ότι θα το ξαναστείλει (είχε πληρώσει και την ασφάλεια αποστολής), δεν το έχει στείλει ακόμα (ούτε καν δημιούργησαν τη νέα παραγγελία στο λογαριασμό του).

 

Πες του να ανοίξει ticket και να ζητήσει το νέο tracking number της παραγγελίας του. Σε δική μου περίπτωση, με αυτό τον τρόπο μου έδωσαν το καινούργιο tracking number.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αμυδρή υποψία ότι και το τωρινό κάπου εκεί παίζει να βρίσκεται... :)

Αυτό είναι παραγγελία φίλου:

RS*********NL Ολλανδία Ελλάδα 2016-11-28 09:26, The item is on transport to the country of destination Έληξε

 

Το χειρότερο είναι ότι το gearbest, αφού του τα έκανε τσουρέκια μέχρι να του πει ότι θα το ξαναστείλει (είχε πληρώσει και την ασφάλεια αποστολής), δεν το έχει στείλει ακόμα (ούτε καν δημιούργησαν τη νέα παραγγελία στο λογαριασμό του). Πέρασε και η κινέζικη πρωτοχρονιά, σε λίγο θα του πουν και για κινέζικο πάσχα...

Όσο καλοπροαίρετος και να θέλει να είναι κανείς, μάλλον δεν πρέπει να τους μιλήσει καν: κατευθείαν paypal.

 

Πραγματικά δε θέλει συνομιλίες με το μαγαζί, αμέσως paypal για να βγάλεις άκρη. Εγώ παλεύω από το Δεκέμβρη και ακόμα τπτ σε άλλη παραγγελία...

Ευτυχώς που προχώρησε η μία από το Νοέμβρη XDDDD

http://i.imgur.com/EyduoUH.jpg

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Πες του να ανοίξει ticket και να ζητήσει το νέο tracking number της παραγγελίας του. Σε δική μου περίπτωση, με αυτό τον τρόπο μου έδωσαν το καινούργιο tracking number.

Έχει ανοίξει τίκετ εδώ κι ένα μήνα σχεδόν. Θα του πω να τους το πει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δέμα με θήκη κινητού, αποστολή με c.post με tracking number, αποστολή 2/12/16, σήμερα φάνηκε Κ.Δ. Αεροδρομίου.... Μιλάμε για δύο μήνες και τρεις μέρες.... Η παραγγελία έγινε στις 27/11/16... Τραγικές καταστάσεις... Υπομονή, τίποτα άλλο....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνία είναι 2 μέρες πριν είχα ρίξει όλα τα καντήλια του κόσμου επειδή με γράφανε οι τύποι του Gearbest και Ολλανδία.

http://image.prntscr.com/image/454a84143a8f421daee721796cd0178a.png

RS736952387NL

Αλέξανδρος...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η ειρωνία είναι 2 μέρες πριν είχα ρίξει όλα τα καντήλια του κόσμου επειδή με γράφανε οι τύποι του Gearbest και Ολλανδία.

http://image.prntscr.com/image/454a84143a8f421daee721796cd0178a.png

RS736952387NL

 

Καλά είσαι! 4 μέρες νωρίτερα από εσένα είμαι και ακόμα τπτ από 28/12... Αν δεν αλλάξει το στάτους μου ως το τέλος της εβδομάδας πάω για refund....

Και ως εκ θαύματος ο νεκρός αναστήθηκε! Ήρθε σήμερα το μεσημέρι στο NL post έχει εμφανιστεί μόνο! 17track τπτ ακόμα!

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3μηνες φάνηκε !

Όχι τίποτα άλλο εδώ και 10 μέρες έχω ανοίξει υπόθεση στο παυπαλ και ζητούσα τα χρήματα .

Παραγγελιά από tinydeal (ακουστικά) και αποστολή με SG post.

 

2017-02-05 13:05

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

2017-02-05 10:46

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

 

2016-12-14 18:30

CHINA, SEND ITEM ABROAD

 

2016-11-12 12:11

CHINA, SEND ITEM ABROAD

 

2016-11-11 21:50

CHINA, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

SEND ITEM ABROAD 13-01-2017 14:51 SINGAPORE

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE 05-02-2017 13:32

ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 05-02-2017 15:46 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

SEND ITEM ABROAD 17-01-2017 17:00 SINGAPORE

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE 05-02-2017 11:53

ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA) 05-02-2017 13:58 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

 

και γινεται σιγα σιγα..

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε ρε παιδια ειδαμε φως στο τουνελ?! Για να δουμε.

 

2017-02-05 13:15 The item has arrived in the country of destination

2016-12-13 18:12 The item is at the PostNL sorting center

2016-12-13 18:12 The item is processed at the PostNL sorting center

2016-12-02 06:55 The item is ready for shipment

2016-11-25 02:31 The item is pre-advised

Link to comment
Share on other sites

Έτσι από περιέργεια, τα ΕΛΤΑ λειτουργούν και τις Κυριακές? μιας και βλέπω ανανεώσεις στα Tracking Number και σήμερα.!

 

Αεροδρομιο και κεντρα διαλογης δουλεύουν 365 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...