Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, παρείγγειλα από Aliexpress (Top-One) πριν 10+ ημέρες ένα xiaomi κινητό και το περιμένω να έρθει με DHL (+25$) μέσω Αγγλίας. Από τις 13/12 μέχρι τώρα είναι κολλημένο στο 1.Shipment information received, έστειλα μήνυμα στον πωλητή και μου είπε ότι έχουν τιγκάρει οι αποθήκες της DHL λόγω εορτών. Εν μέρει το καταλαβαίνω αλλά παίζει όντως να ισχύει αυτό ή μπορεί να μην έχουν το κινητό σε απόθεμα και να το καθυστερούν;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εγώ τα ιδια

 

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2016-12-12 03:05 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Singapore

2016-12-18 08:35 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-12-12 03:05 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-12-10 03:05 Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δέμα από Σιγκαπούρη που έφτασε 18/12 Ελλάδα!

Να υποθέσω όταν λένε οι εκάστοτε εταιρείες ότι ενα δέμα φτάνει Ελλάδα, το γνωρίζουν από τη διαρκεια της πτήσης και όταν έρθει εκείνη η μέρα το αναγράφουν????ετσι γίνεται?

Γιατί στη σελίδα των ΕΛΤΑ ξέρουμε ότι θα αναγραφει όταν ανοίξει ο σάκος.

Με πιο κριτήριο αναγράφεται ότι ενα δέμα έφτασε Ελλάδα,γνωριζουμε?

Τελικά γνωρίζει κανείς η ενημέρωση ότι ενα δέμα εχει φτάσει στη χώρα προορισμου με πιο κριτήριο γίνεται?

Μιλάω πάντα για το πριν εμφανιστεί στη σελίδα των ΕΛΤΑ δηλαδή πριν ανοίξει ο σάκος και καταγραφει.

Link to comment
Share on other sites

ON transport θελεις να μεις.Μακαρι και σε μενα να βγει αυτο που βγηκε και σε σενα στις 12/12 δηλαδη ''has arrived in the country''

Λάθος εκ παραδρομής.... Ναι ON εννοώ!!!

Το θέμα είναι ότι από τις 12/12 έχει κολλήσει πάλι.....!!! Το βλέπω για του Α. Βαλεντίνου!! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Και εμένα 18 έφτασε Ελλάδα σύμφωνα με το SG POST.. Απλά είχε φύγει από τις 10/12 :P Έκανε ένα διπλό ταξιδάκι στο Hong Kong (Σύμφωνα με 4px).. Σε αυτό το σημείο μένει συνήθως 3-4 μέρες και μετά το αναγνωρίζει στα ΕΛΤΑ (τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία, έχω δει και 8 μέρες να είναι σε αυτό το στάδιο σε κάποιους άλλους) άρα μην αγχωνόμαστε ακόμα! Μην ξεχνάμε είναι γιορτές και γίνεται χαμός :) Καλές γιορτές σε όλους.. (προς ενημέρωση εμένα είναι αντικατάσταση ελαττωματικού προϊόντος... την αγορά την έκανα τον Οκτώβρη για να γλιτώσω τις γιορτές υποτίθεται :P )

2016-12-18 08:41 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-12-10 15:14 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-12-08 15:14 Received from Customer

Link to comment
Share on other sites

Ίδια κατάσταση :lol:

 

 

 

2016-12-18 14:26 Arrival at Destination Post (Country: GR)

Edited by coldfusion
Samsung Galaxy Sιιι
Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη φορά που θα επαναληφθούν απαξιωτικοί ειρωνικοί χαρακτηρισμοί και προσβολές προς οργανισμούς-υπηρεσίες και προς το προσωπικό που εργάζεται εκεί θα υπάρξουν κυρώσεις από την Ο.Δ. Ελπίζω να έγινα κατανοητός. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο βιολι και αυτο , ολα σωστα και ξαφνικα ....

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 02-12-2016 10:55 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-12-2016 13:40 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 12-12-2016 13:25 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 12-12-2016 14:29 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 12-12-2016 17:33 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 13-12-2016 03:02 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2016 12:46 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανουμε υπομονη μηνα και βαλε για να γλυτωσουμε λιγα χρηματα και τωρα παει και αυτο ...

 

και δεν ειναι η μονη περιπτωση , ξερω απο φιλους ακομα 2 ιδιες περιπτωσεις αυτες τις μερες ..

Link to comment
Share on other sites

κανουμε υπομονη μηνα και βαλε για να γλυτωσουμε λιγα χρηματα και τωρα παει και αυτο ...

 

και δεν ειναι η μονη περιπτωση , ξερω απο φιλους ακομα 2 ιδιες περιπτωσεις αυτες τις μερες ..

 

Άστα να πάνε... Εγώ πρώτη και προφανώς τελευταία φορά που παραγγέλνω πράγμα οποιασδήποτε αξίας τέτοιες μέρες... 2-3 πράγματα που παρήγγειλα Οκτώβρη και Νοέμβρη, τα είχα στα χέρια μου σε 2μίση εβδομάδες το πολύ, χωρίς τελωνεία και ιστορίες, χωρίς ιδιαίτερες καθυστερήσεις και γενικά όλα κομπλέ... Τώρα Δεκέμβρη απ' ότι φαίνεται και από άλλες περιπτώσεις είναι περίεργα τα πράγματα... Anyway υπομονή και ελπίζουμε τουλάχιστον να γλίτωσουμε εξτρά χρεώσεις... Καλημέρα! :)

Link to comment
Share on other sites

καινουργιο βιολι και αυτο , ολα σωστα και ξαφνικα ....

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 02-12-2016 10:55 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 11-12-2016 13:40 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 12-12-2016 13:25 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 12-12-2016 14:29 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 12-12-2016 17:33 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 13-12-2016 03:02 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 20-12-2016 12:46 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

κανουμε υπομονη μηνα και βαλε για να γλυτωσουμε λιγα χρηματα και τωρα παει και αυτο ...

και δεν ειναι η μονη περιπτωση , ξερω απο φιλους ακομα 2 ιδιες περιπτωσεις αυτες τις μερες ..

Ε όχι και καινούριο, πάει μήνας που παρατηρείται στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μετά από 40 μέρες παραγγελίας, και με δεμα κολλημένο ένα μήνα (και βάλε) στο "transport to destination country", από Ολλανδία προς Ελλάδα δηλαδη, έκανα claim στο paypal.

 

Πιστεύετε ότι έχω καμία ελπίδα να αποζημιωθώ πριν να αλλάξουμε χρονιά, γιατί είμαι ενάμιση μήνα με χαλασμένο κινητό και έχω αρχίσει να μην την παλεύω καθολου;

 

Και εγώ μια από τα ίδια είναι καμιά 20αρια παραγγελίες από vickmall απ'οτι μου είπε η selina όλες από αρχές Νοεμβρίου με NLpost που πρέπει να έχουν χαθεί η έχουν πετάξει τον σάκο σε καμιά γωνιά. Claim στο Paypal και αναμονή....κάλο θα ήταν να μας εξήγηση κάποιος που το έχει ζήσει πότε περίπου μας κάνουν refund!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το που εγκριθει το refund σε 2-3 μερες (τραπεζα πειραιως) τα χρηματα ειναι πισω στον λογαριασμο σου!!

 

Τωρα το ποτε θα εγκριθει ειναι θεμα του πωλητη.....αν θελει μπορει να κανει αμμεσα στο επομενο λεπτο αποδεκτο το αιτημα σου μεσω του claim και να εγκρινει την επιστροφη χρηματων!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω μεσα παντως απο οτι γραφουν τις τελευταιες μερες υπαρχουν πανω απο 10 ατομα που το δεμα τους συμφωνα με την sg post εχει πατησει ελλαδα συγκεκριμενα στις 18/12 μερα κυριακη!!

 

Απο αυτα τα πακετα δεν φαινεται να εχει κινηθει καποιο!!

 

Ειμαι περιεργος να δω ποτε θα φανουν στα ΕΛΤΑ και τι θα γινει τελικα!!!

 

Η πλακα θα ναι να αρχισουμε απο αυριο να βλεπουμε να περνανε πακετα με μεταγενεστερες ημερομηνιες και εμεις να παραλαβουμε με το νεο ετος!!!:lol::lol:

Το δικό μου πακέτο πάντως με ΝL έφτασε Ελλάδα στις 12/12 μετά από έναν μήνα παραγγελίας και φυσικά υπάρχουν εδώ ποστ με ημερομηνία άφιξης αργότερα από 12/12 και ήδη έχουν σκαναριστει !!! Εγώ πάντως, κόλλησα πάλι στο 12/12 .....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου περασε απο Θεσσαλονικη χωρις να ακουμπησει ΥΕΔ, κινητο ειναι (χαιρε φαρδος αμετρητον....), με αυτα που βλεπω εδω βορεια τον τελευταιο καιρο ειχα ετοιμασει το 50αρικο, αλλα τελικα τη γλιτωσα, παραλαμβανω αυριο. επισης να ενημερωσω οτι πηγα επαιξα και τζοκερ, αγορασα και λαχειο μπας και διανυω περιοδο φορμας με τετοια ******* :lol: :lol: :lol: :p :p :p :D :D :D :X Edited by impreza_sti
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

παιδια το δικο μου περασε απο Θεσσαλονικη χωρις να ακουμπησει ΥΕΔ, κινητο ειναι (χαιρε φαρδος αμετρητον....), με αυτα που βλεπω εδω βορεια τον τελευταιο καιρο ειχα ετοιμασει το 50αρικο, αλλα τελικα τη γλιτωσα, παραλαμβανω αυριο. επισης να ενημερωσω οτι πηγα επαιξα και τζοκερ, αγορασα και λαχειο μπας και διανυω περιοδο φορμας με τετοια ********:lol: :lol: :lol: :p :p :p :D :D :D :X

 

Πότε ήρθε Ελλάδα το δέμα σου ? Ρωτάω για να έχουμε μια ιδέα τι γίνεται ....

Edited by impreza_sti
Samsung Galaxy Sιιι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σήμερα μου ήρθε δεματακι (action camera) αξίας 60€ αγορά από Gearbest 25/11/16 με PostNL. Όλα καλά χωρίς παρατράγουδα με τελώνεία. Και σήμερα εφτασε Αθήνα μικροδέμα, αγορα από Aliexpres 4/12/16 με αποστολή Αραβικα Εμιράτα (Emirates Post). Άρχισαν να ξεκολαν σιγα σιγα...
Link to comment
Share on other sites

με κίνδυνο να βγω λιγο offtopic, αυτη την εποχη, ποιο κινεζ.μαγαζι θα εμπιστευοσασταν περισσοτερο?

 

εαν αγορασουμε κινητο αξιας μικροτερης των 150 ευρω, γλιτωνουμε δασμούς ακομα κι αν περασει τελωνειο ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Destination Country - Tracking Consuming: 596 ms

2016-12-21 06:07 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-12-21 01:08 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-12-20 23:09 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-12-05 14:50 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 2370 ms

2016-12-21 01:09 Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2016-12-13 09:39 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-12-07 14:50 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-12-05 14:49 Received from Customer

ψιλολόγια, 3-4 πραγματάκια από gearbest συνολικό κόστος δέματος 12δολάρια. Πέρασε αέρας από τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια ερωτηση, χθες εκανα μια παραγγελια απο vickmall και επελεξα free shiping me sg post, σημερα μου στειλανε το παρακατω μήνυμα και μου λενε οτι μπορει να υπαρξει προβλημα και να μου ανοιξουν το δεμα και να πληρωσω φορο! και αν θελω να επιλεξω EU Expedited Shipping με χρεωση 19,99$ για σιγουρα, μου τυχαινει πρωτη φορα αυτο, ξερει κανεις κατι ?

 

Dear customer,

Thanks for your order in vickmall.

Before shiping,i must remind you Greek customs issue now.

Greek customs rules had changed,they don't check registered airmail parcel in the past,but they open parcel to check by random now.it not decide what write in parcel or the parcel big or small,it decide when they want to check,and if unlucky,they open your parcel to check,then you will need pay tax.(PS:because 15% customers unlucky and paid tax,so i remind you now,no matter you order from which Chinese shop)

so there have 2 option for you:

1.you still insist to make risk to sent the parcel by SG post,if unlucky,you will pay tax to get parcel.

2.you don't want to undertake any risk,you can change shipping way to EU Expedited Shipping (recommend!no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) which need add $19.99 shipping cost

Thanks very much,waiting for your reply.

 

------------------

Best Regards!

Selina

Site:http://www.vickmall.com

(Please pay attention to Greek clients:we will declare it is as gift with low price as always in the past,but i can not promise it will avoid customs tax 100%,because the Greek customs maybe check parcels by random,if unlucky,you will need pay tax if you choose Registered Airmail from China,pls know about it.)

Link to comment
Share on other sites

Πότε ήρθε Ελλάδα το δέμα σου ? Ρωτάω για να έχουμε μια ιδέα τι γίνεται ....

 

συνολικη εικονα για να εχετε εναν τυφλοσουρτη, παραγγελια εγινε στις 22/11

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-12-2016 21:59 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-12-2016 13:35 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 17-12-2016 16:44 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 19-12-2016 01:05 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-12-2016 08:21 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-12-2016 12:50 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 19-12-2016 14:50 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 19-12-2016 17:35 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 20-12-2016 02:39 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 20-12-2016 22:00 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 21-12-2016 2: Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 21-12-2016 07:57 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 21-12-2016 08:23 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ 21-12-2016 09:09 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 21-12-2016 09:24 Μ.Δ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ (ΚΑΛΑΜ. 4) 21-12-2016 10:43 ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ (ΚΑΛΑΜ. 4)

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μια ερωτηση, χθες εκανα μια παραγγελια απο vickmall και επελεξα free shiping me sg post, σημερα μου στειλανε το παρακατω μήνυμα και μου λενε οτι μπορει να υπαρξει προβλημα και να μου ανοιξουν το δεμα και να πληρωσω φορο! και αν θελω να επιλεξω EU Expedited Shipping με χρεωση 19,99$ για σιγουρα, μου τυχαινει πρωτη φορα αυτο, ξερει κανεις κατι ?

 

Dear customer,

Thanks for your order in vickmall.

Before shiping,i must remind you Greek customs issue now.

Greek customs rules had changed,they don't check registered airmail parcel in the past,but they open parcel to check by random now.it not decide what write in parcel or the parcel big or small,it decide when they want to check,and if unlucky,they open your parcel to check,then you will need pay tax.(PS:because 15% customers unlucky and paid tax,so i remind you now,no matter you order from which Chinese shop)

so there have 2 option for you:

1.you still insist to make risk to sent the parcel by SG post,if unlucky,you will pay tax to get parcel.

2.you don't want to undertake any risk,you can change shipping way to EU Expedited Shipping (recommend!no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) which need add $19.99 shipping cost

Thanks very much,waiting for your reply.

 

------------------

Best Regards!

Selina

Site:http://www.vickmall.com

(Please pay attention to Greek clients:we will declare it is as gift with low price as always in the past,but i can not promise it will avoid customs tax 100%,because the Greek customs maybe check parcels by random,if unlucky,you will need pay tax if you choose Registered Airmail from China,pls know about it.)

 

Κάνε αναζήτηση σε μηνύματα με "EU Expedited"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και εγω περιμενω 2 κινητα με sg post τα οποια εχουν φτασει απο 18/12 και δεν εχουν σκαναριστει καν εδω στην ελλαδα.. δεν ξερω τι παιζει αντε να δουμε ποτε θα αξιοθουν..
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω αρχιζω να πιστευω οτι τα δικα μου χαθηκαν με NLpost .

Το 1 απο 21/11 ειναι στο : "The item is on transport to the country of destination" .

και το αλλο απο 22/11 παλι μια απο τα ιδια

Υπαρχει καποιος με ιδιες ημερομ/status που να εχει παραλαβει ?

Οδηγός για αγορές από Aliexpress

Xiaomi Mi Max 2 , Xiaomi redmi note 4 pro , Xiaomi redmi note 5 , Teclast T98 4G MT8735P ,

Xiaomi Mibox S , Mecool M8s Pro , Roku express

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω αρχιζω να πιστευω οτι τα δικα μου χαθηκαν με NLpost .

Το 1 απο 21/11 ειναι στο : "The item is on transport to the country of destination" .

και το αλλο απο 22/11 παλι μια απο τα ιδια

Υπαρχει καποιος με ιδιες ημερομ/status που να εχει παραλαβει ?

 

Απο 4/11 ημουν εγω και φανηκε Ελλαδα πριν δυο μερες.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...