Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήμερα και από έμενα

Και εγώ φρέσκος στο Forum αν και το διαβάζω περιστασιακά . Σας ενημερώνω οτι έχω πολύ μικρή εμπειρία απο αγορές μεσώ Κίνας και μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο θέμα με Τελωνείο . Έφτασε όμως και η δίκη μου φορά και το δεματάκι είναι στην αποθήκη της Θεσσ για έλεγχο . Ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να υπολογίσει κάνεις τι δασμούς θα μου βάλουν ... Το δέμα άφορα το Homtom ht20 και η άξια της αγοράς είναι 92 Ευρώ . Τελος ήθελα να ρωτήσω εφόσον ολοκληρωθεί η διαδικασία και μπουν οι δασμοί , η αποστολή συνεχίζεται κανονικά ή γίνεται τηλεφωνική επικοινωνια για την αποδοχή και έπειτα ? Τελικός προορισμός Δράμα

 

rb126170804sg

2016-12-02 02:10 K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED

2016-12-01 18:23 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-12-01 18:17 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-12-01 13:24 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-11-23 15:10 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 1812 ms

2016-11-25 16:20 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-11-23 15:10 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-11-21 15:10 Received from Customer

 

δραμινε μου..... οταν φτασει δραμα στο ταχυδρομειο, θα σου ερθει σπιτι σου ειδοποιητηριο... ειδαλλως αφου μπορεις και το κοιτας απο το τρακινγκ ... πας το περνεις μονος σου οταν σου δειξει οτι εφτασε δραμα.... εκει θα μαθεις το κουστουμι.......

αναλογα ποσο σου κοστολογησαν το κινητο εχε μαζι σου και την αποδειξη του paypal.... γιατι μπορει αυτοι να το κοστολογησουν πχ 150€..... οποτε να ζητησεις αναδασμολογιση .. δε ξερω φυσικα αν σου χρεωσουν 10€ εξτρα, γιατι τοσο στοιχιζει η αναδασμολογιση

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δραμινε μου..... οταν φτασει δραμα στο ταχυδρομειο, θα σου ερθει σπιτι σου ειδοποιητηριο... ειδαλλως αφου μπορεις και το κοιτας απο το τρακινγκ ... πας το περνεις μονος σου οταν σου δειξει οτι εφτασε δραμα.... εκει θα μαθεις το κουστουμι.......

αναλογα ποσο σου κοστολογησαν το κινητο εχε μαζι σου και την αποδειξη του paypal.... γιατι μπορει αυτοι να το κοστολογησουν πχ 150€..... οποτε να ζητησεις αναδασμολογιση .. δε ξερω φυσικα αν σου χρεωσουν 10€ εξτρα, γιατι τοσο στοιχιζει η αναδασμολογιση

 

Ευχαριστώ παλίκαρε μου . Αναμένοντας λοιπόν το κουστουμάκι !!! Ελπίζω τουλάχιστον οι δάσμοι να αξίζουν να πληρωθούν και να μην χρειαστεί να αρνηθώ το δεματάκι

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω γίνεται το εξής:

 

Όσα δέματα φτάνουν Ελλάδα, μερικά συνεχίζουν κανονικά την πορεία τους και μερικά τα περνάνε για έλεγχο, και λογικά ο διαχωρισμός γίνεται την στιγμή που φτάνουν, και μάλλον τυχαία. Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλα από το εξής:

 

Βλέπεις κάποια να είναι σε κατάσταση The item is on transport to the country of destination, και να έχουν περάσει 10+ μέρες και να μην έχει αλλάξει το status, που σημαίνει ότι έχουν σταλεί και σίγουρα έχουν φτάσει αφού έχουν περάσει τόσες μέρες, άρα είναι αυτά τα οποία περάσανε για τον έλεγχο που λέω παραπάνω.

Βλέπεις κάποια που η κατάσταση τους από The item is on transport to the country of destination σε Arrived έγινε σε λίγες μέρες, άρα αυτά συνεχίζουν κανονικά την πορεία τους.

 

Αυτά καθαρά βάση λογικής, αφού πως αλλιώς να εξηγείται ότι 2 δέματα και τα δύο από PostNL το ένα να ξεκινάει 10 μέρες νωρίτερα από κάποιο άλλο και ακόμη να "έρχεται?"

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 30 σελιδες παραγγελιες κατι ξερω....

 

 

https://s24.postimg.org/4ydkp4nc5/image.jpg

 

image.jpg

Ξέρεις αλλά δεν ξέρεις ότι πληρώνοντας σε ευρώ (πόσο μάλλον αν έχεις ελληνική) είναι έγκλημα και χάνεις σε μετατροπές;; ;!!!!!! WTF ξέρεις τότε???!!!

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πιάνουν μόνο τα Post NL και τα SG Post, που είναι τα πιο δημοφιλή για αποστολή ακριβών αγορών. :lol:

 

Πίστεψε με, όσοι περιμένουμε από ΝL δεν παρακαλάμε κάτι τέτοιο!!!!! :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω γίνεται το εξής:

 

Όσα δέματα φτάνουν Ελλάδα, μερικά συνεχίζουν κανονικά την πορεία τους και μερικά τα περνάνε για έλεγχο, και λογικά ο διαχωρισμός γίνεται την στιγμή που φτάνουν, και μάλλον τυχαία. Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλα από το εξής:

 

Βλέπεις κάποια να είναι σε κατάσταση The item is on transport to the country of destination, και να έχουν περάσει 10+ μέρες και να μην έχει αλλάξει το status, που σημαίνει ότι έχουν σταλεί και σίγουρα έχουν φτάσει αφού έχουν περάσει τόσες μέρες, άρα είναι αυτά τα οποία περάσανε για τον έλεγχο που λέω παραπάνω.

Βλέπεις κάποια που η κατάσταση τους από The item is on transport to the country of destination σε Arrived έγινε σε λίγες μέρες, άρα αυτά συνεχίζουν κανονικά την πορεία τους.

 

Αυτά καθαρά βάση λογικής, αφού πως αλλιώς να εξηγείται ότι 2 δέματα και τα δύο από PostNL το ένα να ξεκινάει 10 μέρες νωρίτερα από κάποιο άλλο και ακόμη να "έρχεται?"

Πιστεύω πως σκέφτεσαι λάθος!!! Απλά κάποιοι σάκοι περιμένουν και περιμένουν να ανοιχτουν και κάποιοι άλλοι ανοίγονται άμεσα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σας παιδια

ομως δειχνει οσοι παραγγειλαμε τον νοεμβριο με την nl post ακομα δεν εχουμε λαβει ,τι συμβαινει ενω τον οκτωβριο εφταναν συντομα.

τι λετε παιδια απο εμπειρια εσεις.

2016-11-17 01:37

NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

 

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-12-09 08:53

2016-11-17 09:29

 

The item is on transport to the country of destination

2016-11-17 01:37

 

The item is processed at the PostNL sorting center

2016-11-17 01:37

 

The item is at the PostNL sorting center

2016-11-15 02:28

 

The item is ready for shipment

2016-11-11 14:49

 

The item is pre-advised

2016-11-10 13:18

 

The Item is at the shippers warehouse

Απλά περιμένουμε!!!! Αν κρίνω από άλλα ποστ εδώ, τα πακέτα μας είναι κάπου στο αεροδρόμιο μας και περιμένουν μέσα σε σακους!!!!! Ελπίζω να ανοιχθουν χωρίς παρατράγουδα!!!

Link to comment
Share on other sites

 

Πιστεύω πως σκέφτεσαι λάθος!!! Απλά κάποιοι σάκοι περιμένουν και περιμένουν να ανοιχτουν και κάποιοι άλλοι ανοίγονται άμεσα!!!

 

Παίζει ναι, απλά φαντάζομαι οι σάκοι αυτοί δεν μπαίνουν σε κάποια σειρά ? είναι τελείως Random? Δεν ξέρω κιόλας, απλά λέω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα και από έμενα

Και εγώ φρέσκος στο Forum αν και το διαβάζω περιστασιακά . Σας ενημερώνω οτι έχω πολύ μικρή εμπειρία απο αγορές μεσώ Κίνας και μέχρι τώρα δεν είχα κάποιο θέμα με Τελωνείο . Έφτασε όμως και η δίκη μου φορά και το δεματάκι είναι στην αποθήκη της Θεσσ για έλεγχο . Ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να υπολογίσει κάνεις τι δασμούς θα μου βάλουν ... Το δέμα άφορα το Homtom ht20 και η άξια της αγοράς είναι 92 Ευρώ . Τελος ήθελα να ρωτήσω εφόσον ολοκληρωθεί η διαδικασία και μπουν οι δασμοί , η αποστολή συνεχίζεται κανονικά ή γίνεται τηλεφωνική επικοινωνια για την αποδοχή και έπειτα ? Τελικός προορισμός Δράμα

 

rb126170804sg

2016-12-02 02:10 K D. THESSALONIKIS, ITEM UNLOADED

2016-12-01 18:23 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-12-01 18:17 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-12-01 13:24 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-11-23 15:10 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country - Tracking Consuming: 1812 ms

2016-11-25 16:20 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-11-23 15:10 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-11-21 15:10 Received from Customer

Φίλε μου,αν στο κοστολογησουν 92€ θα πληρώσεις 92×0,24=22,08+12€ έξοδα διαχείρισης.Άρα 34,08€.

Εγώ παρέλαβα σήμερα redmi note 4 3/64.

Το κοστολογησαν σωστά 176€.

Πλήρωσα 42,24+12=54,24€.

Όσο αφορά την δεύτερη ερώτηση,το δικό μου συνέχισε κανονικά μετά το τελωνείο.

Έφτασε Τρίκαλα κι επειδή είχε 2 μέρες στο ταχυδρομείο τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν θα το κάνουν διανομή και να πάω να το παραλάβω εγώ.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ναι, απλά φαντάζομαι οι σάκοι αυτοί δεν μπαίνουν σε κάποια σειρά ? είναι τελείως Random? Δεν ξέρω κιόλας, απλά λέω!!

Σκέφτομαι πως απλά δεν τους ενδιαφέρει!!!!

Η έτσι θέλω να πιστεύω!!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

απο το μελος crueljay απο το αλλο νημα των τελωνειων https://postimg.cc/image/efdwxhzhp/ μας εκαψε ο παπαστρατος :(
Link to comment
Share on other sites

52€ το τελωνείο, μόλις με πήρανε από το ταχυδρομείο.

Με τον υπάλληλο να μου λέει: "Ισχύει ότι είναι το κινητό Xiaomi Redmi Note; Αν αρχίσουν να περνάνε και αυτά..."

 

Καλησπέρα φίλε μου επειδή με τσάκωσαν και εμένα. Πόσο κόστιζε το κινητό σου και έβαλαν 50 ευρώ? Το δικό μου doogee t5 έχει 190 στο Gear best friend πόσο περίπου να υπολογίζω?

Link to comment
Share on other sites

@nikosken

 

Μ' αυτά που συμβαίνουν κανείς δεν μπορεί να σε διαβεβαιώσει αν γλύτωσες.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το δέμα σου έφυγε από το τελωνείο και πηγαίνει στο Γραφείο της περιοχής σου.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει το δεμα μου στην περιοχη μου αλλα ειναι στο κεντρο Διανομης μπορω να παω να το παρω η θελει ειδοποιητηριο;;

πηγα σημερα και περιμενα 300 νουμερα σειρα και τελικα μου παν παρε τηλεφωνο εδω παρε τηλεφωνο εκει...τι να κανω να το αφησω να περιμενω ειδοποιητηριο η να παω αυριο στα συστημενα να το παρω;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου επειδή με τσάκωσαν και εμένα. Πόσο κόστιζε το κινητό σου και έβαλαν 50 ευρώ? Το δικό μου doogee t5 έχει 190 στο Gear best friend πόσο περίπου να υπολογίζω?

 

Είναι εύκολο να το υπολογίσεις.

Από τα 50€, τα 38€ είναι ΦΠΑ και τα 12€ τα 2 τέλη των ΕΛΤΑ.

Επομένως, η αξία που έβαλαν είναι 100*38/24= 158€ περίπου.

 

Υπολόγισε τώρα τα δικά σου έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,αν στο κοστολογησουν 92€ θα πληρώσεις 92×0,24=22,08+12€ έξοδα διαχείρισης.Άρα 34,08€.

Εγώ παρέλαβα σήμερα redmi note 4 3/64.

Το κοστολογησαν σωστά 176€.

Πλήρωσα 42,24+12=54,24€.

Όσο αφορά την δεύτερη ερώτηση,το δικό μου συνέχισε κανονικά μετά το τελωνείο.

Έφτασε Τρίκαλα κι επειδή είχε 2 μέρες στο ταχυδρομείο τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν θα το κάνουν διανομή και να πάω να το παραλάβω εγώ.

 

Να σαι καλά λεβέντη ξεδιάλυνες το τοπίο :)

Link to comment
Share on other sites

Από τι πρωί μου βγάζει αυτόc 09, 2016

08:52 am

Tracking information is not found at this moment,please check it later.Flyt Express

CN στο flytexpress και στό 17 track net δείχνει μόνο ότι έφυγε από Hong Kong

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δηλαδή αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα να το περιμένω και εγώ το κουστούμι για το Oukitel U15 pro απο το Gearbest με ΝLpost?

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 06-11-2016 20:17 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 22-11-2016 07:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 22-11-2016 12:52 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-11-2016 18:22 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 22-11-2016 18:24 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 23-11-2016 01:53 Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 07-12-2016 07:06 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ΔΑΣΜΟΙ) 09-12-2016 11:26 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 09-12-2016 11:27 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δηλαδή αυτά που έχω διαβάσει μέχρι τώρα να το περιμένω και εγώ το κουστούμι για το Oukitel U15 pro απο το Gearbest με ΝLpost?

 

 

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ06-11-201620:17ΟΛΛΑΝΔΙΑ

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ22-11-201607:00ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ22-11-201612:52Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

 

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ22-11-201618:22ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ22-11-201618:24ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ23-11-201601:53Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ07-12-201607:06ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

ΕΞΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ (ΔΑΣΜΟΙ)09-12-201611:26ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ09-12-201611:27ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

 

 

Από ότι φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Ναι πω και εγώ το θέμα μου για όσους περιμένουν με nlpost. Αυτά που γράφουν ότι το ψάχνουν μέσο ταχυδρομείο για να εντοπίσουν το δέμα είναι λόγια του αέρα. Έχω παραγγελία από gearbest η οποία έγινε 22/10 με αποστολή 23/10. Από 30/10 για τα ΕΛΤΑ η 1/11 για nlpost έχει φύγει από Ολλανδία. 17/11 άνοιξα τικετ gearbest και μου γράφουν αυτά που λέτε χωρίς να έχει γίνει τίποτα στην ουσία. 30/11 ξανανοίξα τικετ με θέμα didn't receive after 25buisness days και μου γράφουν πάλι τα ίδια χωρίς αποτέλεσμα. 8/12 άνοιξα στο PayPal και μου γράφουν ακριβός τα ίδια που μου έγραφαν στο σαιτ τους. Τους έχω ενημέρωση ότι την δευτέρα θα το κάνω claim και η απάντηση τους ήταν ίδια τυποποιημενη. Οπότε την Δευτέρα θα το κάνω claim στο PayPal και βλέπουμε. Στην τελικη πλήρωσα εξτρά 15δολαρια μεταφορικά τα οποία έλεγαν για παράδοση σε 10 με 25 εργάσιμες με τρακινκ ναμπερ. Γιατί να παραλάβω σε 2 μήνες και όλα οκ; αν ήταν έτσι το επερνα και με flatshiping που ήταν δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Περνουν δειγματολυπτικα δεματα απο scanner για να εντοπιστει οτι ειναι καποιας αξιας(π.χ κινητα) για να αξιζει τον εκτελονισμο?

Υπαρχει κανεις που περασε τελωνειό και το δεμα ηταν android box ?

Link to comment
Share on other sites

Περνουν δειγματολυπτικα δεματα απο scanner για να εντοπιστει οτι ειναι καποιας αξιας(π.χ κινητα) για να αξιζει τον εκτελονισμο?

 

Υπαρχει κανεις που περασε τελωνειό και το δεμα ηταν android box ?

 

 

 

Το δικό μου αλλά μπορεί να ήταν και σύμπτωση. Πάντως η αλήθεια είναι ότι με κάποιο τρόπο σταματάνε κινητά κυρίως. Σκέφτομαι μήπως υπάρχει σκανερ που βρίσκει τις μπαταρίες

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τρόπος να κάνουμε αντίμετρα; να τους πούμε να τα τυλίγουν με αλουμινόχαρτο. :)

Δεν αποκλείεται να είναι οι μπαταρίες, μας κάρφωσε ο Παπαστράτος για να μην του φεύγουν κέρδη από το ηλεκτρονικό τσιγάρο (που είναι μπαταρια μεγάλο μέρος του)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου αλλά μπορεί να ήταν και σύμπτωση. Πάντως η αλήθεια είναι ότι με κάποιο τρόπο σταματάνε κινητά κυρίως. Σκέφτομαι μήπως υπάρχει σκανερ που βρίσκει τις μπαταρίες

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ηταν μονο tv box.

Πληρωσες κι ποσο ?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που περασε τελωνειό και το δεμα ηταν android box ?

To δικό μου Android TV box δεν πέρασε καν απο τελωνείο. Κατευθείαν απο ΚΔ Θεσσαλονίκης στο ταχυδρομείο μου.

Πραγματική τιμή $31, δεν ξέρω τι έγραψε στο πακέτο το Banggood.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν αποκλείεται να είναι οι μπαταρίες, μας κάρφωσε ο Παπαστράτος για να μην του φεύγουν κέρδη από το ηλεκτρονικό τσιγάρο (που είναι μπαταρια μεγάλο μέρος του)

Λέω να παραγγείλω ένα ΗΤ για να δοκιμάσω την θεωρία σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο κουλό πάλι :blink: Δυο δέματα μου για Κρήτη(!) που χθες έκλεισαν από αεροδρόμιο Αθήνας και λέω εντάξει καλά είμαστε,σήμερα το πρωί εμφανίστηκαν στο ΚΔ Θεσσαλονίκης(!!!) :blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...