Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι από Κίνα θα αγοράσω... Αλλα μου εγγυάται ότι 100% δεν θα έχω πρόβλημα, η ίδια εξάλλου μου πρότεινε να το παραγγείλω έτσι για να μην έχω μπλεξίματα.. Οπότε πιστεύεις δηλαδή ότι θα έχω θέματα έτσι..;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτή μπορεί να εγγυάται οτιδήποτε, προκειμένου να πουλήσει αλλά εσύ διαβάζεις τι σημαίνει EU Express και βγάζεις τα συμπεράσματά σου.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Κατάλαβα.. Οπότε και με EU express έχει πιθανότητες να ανοιχτεί.. Οπότε να μην μπω καν στην διαδικασία να παραγγείλω..
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Κατάλαβα.. Οπότε και με EU express έχει πιθανότητες να ανοιχτεί.. Οπότε να μην μπω καν στην διαδικασία να παραγγείλω..

όχι απλά πιθανότητες, είναι βέβαιο ότι θα ανοιχτεί

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Κατάλαβα.. Οπότε και με EU express έχει πιθανότητες να ανοιχτεί.. Οπότε να μην μπω καν στην διαδικασία να παραγγείλω..

 

τι καταλαβες γιατι εγω καταλαβα το αντιθετο απο αυτο που αφηνεις να εννοηθει.... οτι δεν περναει τελωνειο.... ουτε εχει καποιο αλλο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.. Κατάλαβα.. Οπότε και με EU express έχει πιθανότητες να ανοιχτεί.. Οπότε να μην μπω καν στην διαδικασία να παραγγείλω..

 

Ίσως δεν διάβασες σωστά το κείμενο.

Στέλνει, λέει, εγγυημένα στην Αμερική και σε χώρες της ΕΕ, στις οποίες δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν διάβασες σωστά το κείμενο.

Στέλνει, λέει, εγγυημένα στην Αμερική και σε χώρες της ΕΕ, στις οποίες δεν περιλαμβάνεται η Ελλάδα.

 

 

H Ελλαδα ειναι ΕΕ ... οποτε δεν ισχυει... αυτο ....

 

 

Expedited Shipping To Europe by Eu Express—No Tax

 

 

ειναι ΑΣΦΑΛΕΣ ....

Edited by kost1980
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρα 3 διαφορετικές απαντήσεις.! Ο ένας λέει σίγουρα θα ανοιχτεί.. Κατάλαβα τον τρόπο που στέλνει αλλά λέει επίσης πως σε περίπτωση που ανοιχτεί σου στέλνουν οδηγίες για να την γλυτώνεις φθηνά από ότι κατάλαβα.. Από την άλλη δεν συμφέρει την vickmall νομίζω να μου εγγυάται κάτι τέτοιο ενώ ξέρει πως σε περίπτωση που με τον τρόπο που μου λέει πως είναι 100% ασφαλές, γίνει κάτι στραβό τότε θα το μάθει πολύς κόσμος από Ελλάδα και θα δυσφιμηστει.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρα 3 διαφορετικές απαντήσεις.! Ο ένας λέει σίγουρα θα ανοιχτεί.. Κατάλαβα τον τρόπο που στέλνει αλλά λέει επίσης πως σε περίπτωση που ανοιχτεί σου στέλνουν οδηγίες για να την γλυτώνεις φθηνά από ότι κατάλαβα.. Από την άλλη δεν συμφέρει την vickmall νομίζω να μου εγγυάται κάτι τέτοιο ενώ ξέρει πως σε περίπτωση που με τον τρόπο που μου λέει πως είναι 100% ασφαλές, γίνει κάτι στραβό τότε θα το μάθει πολύς κόσμος από Ελλάδα και θα δυσφιμηστει.

 

 

EINAI ΑΣΦΑΛΕΣ ... τα περναμε ολα απο αγγλια με διαμεσολαβητες

Link to comment
Share on other sites

H Ελλαδα ειναι ΕΕ ... οποτε δεν ισχυει... αυτο ....

 

 

Expedited Shipping To Europe by Eu Express—No Tax

 

 

ειναι ΑΣΦΑΛΕΣ ....

 

No Customs Tax or VAT for these countries

(1). USA, Canada, Australia.Ukraine,Russia

(2). Spain,Portugal, United Kingdom, France, Germany, Italy, Belgium, Austria, Czech Republic, Denmark, Hungary, Luxembourg, the Netherlands, Poland, Slovakia, Ireland

(3). Hong Kong, Taiwan, Singapore

 

Βρες μου που γράφει την Ελλάδα γιατί εγώ δεν μπορώ να τη βρω.

Link to comment
Share on other sites

No Customs Tax or VAT for these countries

(1). USA, Canada, Australia.Ukraine,Russia

(2). Spain,Portugal, United Kingdom, France, Germany, Italy, Belgium, Austria, Czech Republic, Denmark, Hungary, Luxembourg, the Netherlands, Poland, Slovakia, Ireland

(3). Hong Kong, Taiwan, Singapore

 

Βρες μου που γράφει την Ελλάδα γιατί εγώ δεν μπορώ να τη βρω.

 

 

δεν το γραφει ειναι παλιο το αρθρο του spemall ακουσε με ειναι ασφαλεστατο......ΑΣΦΑΛΕΣΤΑΤΟ....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρα 3 διαφορετικές απαντήσεις.! Ο ένας λέει σίγουρα θα ανοιχτεί.. Κατάλαβα τον τρόπο που στέλνει αλλά λέει επίσης πως σε περίπτωση που ανοιχτεί σου στέλνουν οδηγίες για να την γλυτώνεις φθηνά από ότι κατάλαβα.. Από την άλλη δεν συμφέρει την vickmall νομίζω να μου εγγυάται κάτι τέτοιο ενώ ξέρει πως σε περίπτωση που με τον τρόπο που μου λέει πως είναι 100% ασφαλές, γίνει κάτι στραβό τότε θα το μάθει πολύς κόσμος από Ελλάδα και θα δυσφιμηστει.

 

Αυτό που πρέπει να σε απασχολήσει δεν είναι ότι πήρες 3 απαντήσεις αλλά το ότι κανένας από όσους πρότειναν δεν έχει δοκιμάσει αυτό τον τρόπο αποστολής και ούτε πρόκειται να τον δοκιμάσει.

 

Εσύ θα πάρεις την τελική απόφαση .....

 

 

@kost

Παλιό ενός έτους;

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

δεν το γραφει ειναι παλιο το αρθρο του spemall ακουσε με ειναι ασφαλεστατο......ΑΣΦΑΛΕΣΤΑΤΟ....

 

τι παλιό ? Του 2015 είναι και κάνει αναφορά για τις 15 από τις 28 χώρες τις Ε.Ε , αυτό κατά την γνώμη μου κάτι σημαινει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να σε απασχολήσει δεν είναι ότι πήρες 3 απαντήσεις αλλά το ότι κανένας από όσους πρότειναν δεν έχει δοκιμάσει αυτό τον τρόπο αποστολής και ούτε πρόκειται να τον δοκιμάσει.

 

Εσύ θα πάρεις την τελική απόφαση .....

 

 

@kost

Παλιό ενός έτους;

 

Σωστο και αυτο...Απλα ξενερωσα τωρα γιατι περιμενα ποσο καιρο για να αποφασισω τι να παρω και με αυτα που ακουγονται δεν θελω να μπλεξω με τελωνεια γιατι δεν ειναι και φθηνο αυτο που θελω να παρω..Γνωριζει κανενας τον πιο ασφαλη τροπο που μπορω να παρω κινητο απο εξω?

Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο...Απλα ξενερωσα τωρα γιατι περιμενα ποσο καιρο για να αποφασισω τι να παρω και με αυτα που ακουγονται δεν θελω να μπλεξω με τελωνεια γιατι δεν ειναι και φθηνο αυτο που θελω να παρω..Γνωριζει κανενας τον πιο ασφαλη τροπο που μπορω να παρω κινητο απο εξω?

μονο ευρωπαικη αποθηκη είναι σιγουρο χωρις δασμους αλλα είναι λιγο ποιο ακριβα από την κινα και μερικοι χρεωνουν κα ι εξτρα μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελα να αγοράσω κινητό απ' έξω, αυτή την περίοδο, με όλα όσα συμβαίνουν στο τελωνείο, θα επέλεγα είτε από ευρωπαική αποθήκη κινεζομάγαζου είτε από γνωστό και επώνυμο ευρωπαίο πωλητή.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έχω πάρει με αυτον τον τρόπο και δεν είχα θέμα, εγγυημένα δεν θα το λεγα αλλά πολύ μικρές πιθανότητες.

Το δικό μου είχε πάει γερμανία και από εκεί ελλάδα.

 

 

edit : είχε έρθει σε 12 ημέρες αν και δεν ξέρω πόσο είναι το μέσο όρο του.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ καποιοι εδω μεσα που το παιζουν παντογνωστες και στην ουσια αμφιβαλω αν εχουν 5-6 αγορες απο Κινα να σταματησουν να εκφερουν γνωμη για πραγματα που δεν γνωριζουν παρα μονο για οσα γνωριζουν....εχουν κουρασει!!!

 

Απο εκει και περα εχω παρει και εγω με sf express απο τον yeso......ο συγκεκριμενος τροπος αποστολης ειναι τριγωνικος.....δηλαδη το δεμα παει απο κινα σε ευρωπαικη χωρα παραλαμβανεται απο καποιον δικο τους και στην συνεχεια απο ευρωπαικη ενωση ερχεται ελλαδα.

 

Τελευταια υπαρχει και ενας συγκεκριμενος πωλητης του aliexpress που κανει το ιδιο με dhl (κινα-αγγλια-ελλαδα)......σε 15 μερες ΤΟΠ εχεις το δεμα στα χερια σου!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω το Xiaomi Mi Mix 6/256 και πετυχα καλο deal γιαυτο φαγωθηκα να το παρω απο εκει τωρα..ακομα δηλαδη και με τα 20$ που χρεωνει για μεταφορικα με EU Express ειναι πολυ καλυ η τιμη του..Και σε Eυρωπαικη αποθηκη αυτο δεν υπαρχει πουθενα..Εκτιμωμενος χρονος τοσο ειναι οσο λες..8-15 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ καποιοι εδω μεσα που το παιζουν παντογνωστες και στην ουσια αμφιβαλω αν εχουν 5-6 αγορες απο Κινα να σταματησουν να εκφερουν γνωμη για πραγματα που δεν γνωριζουν παρα μονο για οσα γνωριζουν....εχουν κουρασει!!!

 

Απο εκει και περα εχω παρει και εγω με sf express απο τον yeso......ο συγκεκριμενος τροπος αποστολης ειναι τριγωνικος.....δηλαδη το δεμα παει απο κινα σε ευρωπαικη χωρα παραλαμβανεται απο καποιον δικο τους και στην συνεχεια απο ευρωπαικη ενωση ερχεται ελλαδα.

 

Τελευταια υπαρχει και ενας συγκεκριμενος πωλητης του aliexpress που κανει το ιδιο με dhl (κινα-αγγλια-ελλαδα)......σε 15 μερες ΤΟΠ εχεις το δεμα στα χερια σου!!!

 

ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΤΕΛΩΝΕΙΟΥ 100% !!!

 

δηλαδή ζητάς από τον πωλητή αν έχει την δυνατότητα αποστολής sf express και εφόσον μπορεί προχωράς και απλά περιμένεις το t/n το οποίο έχει κάποιο χαρακτηριστικό ?

Ρωτάω γιατί ενδιαφέρει πολλούς η ιστορία ( και εμένα ) και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορείς να εξασφαλιστείς ότι στο έχει στείλει με αυτό τον τρόπο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τα tracking ειναι 2........

 

Τουλαχιστον του πωλητη απο το ali που αγορασα προσφατα και θυμαμαι καλα.....

 

Ενα απο Κινα - Αγγλια και ενα απο Αγγλια - Ελλαδα μιας και το δεμα παραλαμβανεται απο καποιον δικο τους στην αγγλια και μετα με δευτερη αποστολη απο Αγγλια αποστελεται ελλαδα!!!

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα tracking ειναι 2........

 

Τουλαχιστον του πωλητη απο το ali που αγορασα προσφατα και θυμαμαι καλα.....

 

Ενα απο Κινα - Αγγλια και ενα απο Αγγλια - Ελλαδα μιας και το δεμα παραλαμβανεται απο καποιον δικο τους στην αγγλια και μετα με δευτερη αποστολη απο Αγγλια αποστελεται ελλαδα!!!

 

Απο τον πωλητή του ali αν θυμάμαι καλά ναι δύο ήταν, το δικό μου από site e cig με ενημέρωσαν ότι το έστειλαν και εως ότου φτάσει γερμανία δεν είχα tracking. Έπειτα μου έδωσαν tracking με γερμανικό ταχυδρομείο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι το στελνει τωρα τελευταια με εμαιλ και το πρωτο τρακ ναμπερ (κινα - αγγλια) μετα απο 3-4 μερες απο την αποστολη!!!;):lol:

 

Το δευτερο track (αγγλια - ελλαδα) το δειχνει με το που γινει shipped το δεμα στο track center του aliexpress!!

 

Μεσω αγγλιας στελνει αυτος που λεω εγω οχι μεσω γερμανιας.....αλλα ναι χρησιμοποιει γερμανικο ταχυδρομειο (dhl) !!

 

Μιλαμε για μεγαλο αλανι ο συγκεκριμενος (25 δολαρια βεβαια χρεωνει για να το στειλει με αυτην την μεθοδο αλλα εισαι ανετος και το δεμα ερχεται σφαιρα)!!!:lol:

Edited by akis44
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι το στελνει τωρα τελευταια με εμαιλ και το πρωτο τρακ ναμπερ (κινα - αγγλια) μετα απο 3-4 μερες απο την αποστολη!!!;):lol:

 

Το δευτερο track (αγγλια - ελλαδα) το δειχνει με το που γινει shipped το δεμα στο track center του aliexpress!!

 

Μεσω αγγλιας στελνει αυτος που λεω εγω οχι μεσω γερμανιας.....αλλα ναι χρησιμοποιει γερμανικο ταχυδρομειο (dhl) !!

 

Μιλαμε για μεγαλο αλανι ο συγκεκριμενος (25 δολαρια βεβαια χρεωνει για να το στειλει με αυτην την μεθοδο αλλα εισαι ανετος και το δεμα ερχεται σφαιρα)!!!:lol:

 

Μα δεν μιλάμε για τον ίδιο απλά σου αναφέρω ότι στέκει αυτό που λες μιας και το ίδιο έχω κάνει από site με ηλεκτρονικά τσιγάρα που στέλνει με τον ίδιο τρόπο.

Η διαδρομή του δικού μου περιστατικού είναι HK-Γερμανία-Ελλάδα με έξοδα αποστολής 15$

Τον άλλον στο ali με ενδοιάμεσο την αγγλία τον έχω δει απλά σε πολλές αναφορές σε xiaomi προιόντα που παρακολουθώ.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω σιγα σιγα οι ευρωπαικες αποθηκες των κινεζων να αποκτουν στοκ και απο... καρφιτσες!!! :lol: :lol: :lol: :p :p :p
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...