Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.Έκανα παραγγελία από Κίνα (Gearbest) και αποστολή με PostNL Registered (RS625753175NL) .Ενώ έκανε αρκετές μέρες να εμφανιστεί στα κεντρικά ότι το παρέλαβαν και το προωθούν για Ελλάδα,έκανε μόνο 1 μέρα για ένα έρθει Ελλάδα.Μπορώ να πω πως αυτός ο χρόνος είναι το λιγότερο εκπληκτικός καθώς περίμενα να κάνει 3-5 μέρες.Συγχαρητήρια στο PostNL :up: Έψαξα στα ΕΛΤΑ αλλά μου βγάζει αυτό "ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-09-2016 21:44 ΟΛΛΑΝΔΙΑ" .Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι "ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ "? Πρώτη φορά παραγγέλνω από εξωτερικό γενικά αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό. :confused:

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.Έκανα παραγγελία από Κίνα (Gearbest) και αποστολή με PostNL Registered (RS625753175NL) .Ενώ έκανε αρκετές μέρες να εμφανιστεί στα κεντρικά ότι το παρέλαβαν και το προωθούν για Ελλάδα,έκανε μόνο 1 μέρα για ένα έρθει Ελλάδα.Μπορώ να πω πως αυτός ο χρόνος είναι το λιγότερο εκπληκτικός καθώς περίμενα να κάνει 3-5 μέρες.Συγχαρητήρια στο PostNL :up: Έψαξα στα ΕΛΤΑ αλλά μου βγάζει αυτό "ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-09-2016 21:44 ΟΛΛΑΝΔΙΑ" .Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι "ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ "? Πρώτη φορά παραγγέλνω από εξωτερικό γενικά αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό. :confused:

Που είδες ότι είναι στην Ελλάδα ;; Βιάζεσαι, έχεις "ψωμί" ακόμη ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Που είδες ότι είναι στην Ελλάδα ;; Βιάζεσαι, έχεις "ψωμί" ακόμη ....

 

Με το tracking του PostNL μου έβγαλε το μήνυμα " 14-09-2016 16:30 The item has arrived in the country of destination ".Οπότε υποθέτω πως σημαίνει ότι έφτασε Ελλάδα.

 

Αυτά μου έχει

14-09-2016 16:30 The item has arrived in the country of destination GREECE

13-09-2016 09:02 The item is on transport to the country of destination

11-09-2016 21:44 The item is at the PostNL sorting center

08-09-2016 12:31 The item is pre-advised

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω μια βοήθεια.Έκανα παραγγελία από Κίνα (Gearbest) και αποστολή με PostNL Registered (RS625753175NL) .Ενώ έκανε αρκετές μέρες να εμφανιστεί στα κεντρικά ότι το παρέλαβαν και το προωθούν για Ελλάδα,έκανε μόνο 1 μέρα για ένα έρθει Ελλάδα.Μπορώ να πω πως αυτός ο χρόνος είναι το λιγότερο εκπληκτικός καθώς περίμενα να κάνει 3-5 μέρες.Συγχαρητήρια στο PostNL :up: Έψαξα στα ΕΛΤΑ αλλά μου βγάζει αυτό "ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-09-2016 21:44 ΟΛΛΑΝΔΙΑ" .Κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι "ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΑΠΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ "? Πρώτη φορά παραγγέλνω από εξωτερικό γενικά αλλά μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό. :confused:

Ναι.. τα ελτα κάνουν μετάφραση Google :p

Μην ανησυχείς... Σημάνει ότι το έστειλαν Ελλάδα από ολλανδία (Η Ελλάδα είναι εξωτερικό για τους ολλανδούς) σε όλους έτσι γράφει

Σε μία βδομάδα (ίσως και λίγο λιγότερο) θα παραλάβεις!!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με το tracking του PostNL μου έβγαλε το μήνυμα " 14-09-2016 16:30 The item has arrived in the country of destination ".Οπότε υποθέτω πως σημαίνει ότι έφτασε Ελλάδα.

 

Αυτά μου έχει

14-09-2016 16:30 The item has arrived in the country of destination GREECE

13-09-2016 09:02 The item is on transport to the country of destination

11-09-2016 21:44 The item is at the PostNL sorting center

08-09-2016 12:31 The item is pre-advised

 

Απιστευτοι καλοι χρονοι αποστολης.Μπραβο μαλλον επεσες σε περιοδο με την ελεχιστη κινηση...!!! ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. τα ελτα κάνουν μετάφραση Google :p

Μην ανησυχείς... Σημάνει ότι το έστειλαν Ελλάδα από ολλανδία (Η Ελλάδα είναι εξωτερικό για τους ολλανδούς) σε όλους έτσι γράφει

Σε μία βδομάδα (ίσως και λίγο λιγότερο) θα παραλάβεις!!

 

Να πω την αλήθεια μου πέρασε από το μυαλό αλλά δεν ήξερα σίγουρα :lol: Ελπίζω από βδομάδα με το καλό να έρθει :D

 

Απιστευτοι καλοι χρονοι αποστολης.Μπραβο μαλλον επεσες σε περιοδο με την ελεχιστη κινηση...!!! ;)

 

Φίλος μου που έχει κάνει αρκετές παραγγελίες από εξωτερικό πάντα του έκαναν 15 μέρες τουλάχιστον.Πιο πάνω και σε ένα μέλος ακόμα έκανε τόσο λίγο καιρό ;) Αν το ήξερα θα έκανα και άλλες παραγγελίες :p

 

Ευχαριστώ πάντος για την βοήθεια και τώρα αναμένουμε το δέμα :)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 5 μέρες με Singapore Post...:p

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 10-09-2016 16:43 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 15-09-2016 06:08 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 15-09-2016 09:58 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-09-2016 11:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 15-09-2016 11:38 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-09-2016 12:08 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 15-09-2016 13:01 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια, μιλαμε δεν εχει ξαναγινει αυτο... Αυριο παραλαμβανω.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ10-09-201619:03ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ15-09-2016 06:29 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ15-09-2016 09:43

Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ15-09-2016 10:58 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ15-09-2016 11:38 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ15-09-2016 12:16

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ15-09-2016 12:58 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Edited by longus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω χαθεί λίγο με το νήμα. ΤΝ τύπου RR509384964CZ που μπορω να το παρακολουθώ με αξιοπιστία εκτός από τα γνωστά τύπου 17track κτλ

, ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το MI PAD 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Απλά να αναφέρω την εμπειρία μου και εγώ, παραγγελία από minideal την 2/9/2016 μέσω signpost, και σήμερα είναι στα χέρια μου. Αν εξαιρέσεις το γεγονός πως παρήγγειλα λευκό κινητό και μου στείλανε μαύρο, όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Απλά να αναφέρω την εμπειρία μου και εγώ, παραγγελία από minideal την 2/9/2016 μέσω signpost, και σήμερα είναι στα χέρια μου. Αν εξαιρέσεις το γεγονός πως παρήγγειλα λευκό κινητό και μου στείλανε μαύρο, όλα καλά.

Εγώ πάντως από το ποστ συμπεραίνω ότι η sg ήταν γρήγορη, αλλά το minideal ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Απλά να αναφέρω την εμπειρία μου και εγώ, παραγγελία από minideal την 2/9/2016 μέσω signpost, και σήμερα είναι στα χέρια μου. Αν εξαιρέσεις το γεγονός πως παρήγγειλα λευκό κινητό και μου στείλανε μαύρο, όλα καλά.

Καλοριζικο φιλε μου. Απο που το παραγγειλες ?? Αν θελεις βεβαια μας λες. Τους το ανεφερες οτι παρελαβες αλλο χρωμα, απο αυτο που παραγγειλες?? Παιζει να το κρατησεις αν σου αρεσει βεβαια και να βαρεσεις και κανενα μικρο Refund απο τον πωλητη για ψυχικη ωδυνη...λογου χρωματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου. Απο που το παραγγειλες ?? Αν θελεις βεβαια μας λες. Τους το ανεφερες οτι παρελαβες αλλο χρωμα, απο αυτο που παραγγειλες?? Παιζει να το κρατησεις αν σου αρεσει βεβαια και να βαρεσεις και κανενα μικρο Refund απο τον πωλητη για ψυχικη ωδυνη...λογου χρωματος.

Από minideal το πήρα στα 270. Τούς έστειλα mail και απλά περιμένω. Εννοείται θα το κρατήσω. Και το μαύρο ωραίο είναι, απλά για το ****το θα τους κάνω λίγο "φασαρία ".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω χαθεί λίγο με το νήμα. ΤΝ τύπου RR509384964CZ που μπορω να το παρακολουθώ με αξιοπιστία εκτός από τα γνωστά τύπου 17track κτλ

, ευχαριστώ εκ των προτέρων

Στάλθηκε από το MI PAD 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την εφαρμογή διανομές https://play.google.com/store/apps/details?id=de.orrs.deliveries

 

Άριστη!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω ότι το εάν ένα πακέτο έρθει γρήγορα δεν οφείλεται μόνο στον πάροχο των ταχυδρομικών υπηρεσιών. Για την ακρίβεια, ο πάροχος έχει ένα μικρό μερίδιο μόνο. Και για του λόγου το αληθές, διαβάστε το πρώτο post του παρόντος θέματος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα από τα ΕΛΤΑ και όλα ήταν όπως τα παρήγγειλα.Ευχαριστώ για την βοήθεια και αν ξανά παραγγείλω και έχω πρόβλημα θα απευθυνθώ εδώ στους ειδικούς :p

 

Να επισημάνω ότι το εάν ένα πακέτο έρθει γρήγορα δεν οφείλεται μόνο στον πάροχο των ταχυδρομικών υπηρεσιών. Για την ακρίβεια, ο πάροχος έχει ένα μικρό μερίδιο μόνο. Και για του λόγου το αληθές, διαβάστε το πρώτο post του παρόντος θέματος.

 

Εγώ πρώτη φορά τώρα έκανα παραγγελία από Κίνα και εξωτερικό γενικά.Οι χρόνοι ήταν απίστευτοί σε σχέση με αυτούς που ήξερα από φίλους και από αυτά που διάβασα στο forum.Εγώ σαν καταναλωτής έμεινα ευχαριστημένος και σίγουρα θα προτιμήσω και το ίδιο κατάστημα και το ίδιο ταχυδρομείο ξανά ανεξάρτητα αν θα αργήσουν την επόμενη φορά.Σαν πρώτη εντύπωση ήταν άψογοι ;)

Previous devices:Samsung SGH X160, LG KE970, LG KU990i, Sony Ericsson X8, Sony Miro, Sony L, LG G2 Mini, LG G3 32GB , Xiaomi Mi band, Xiaomi Mi band 2, Samsung Galaxy Buds,Samsung S9+,LG G Pad 8.3,Xiaomi Mi band 4.

Current devices:Samsung Note 20 Ultra 5G,Xiaomi Mi Band 5,Microsoft Surface 3, Samsung Galaxy Buds+ :love:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα από τα ΕΛΤΑ και όλα ήταν όπως τα παρήγγειλα.Ευχαριστώ για την βοήθεια και αν ξανά παραγγείλω και έχω πρόβλημα θα απευθυνθώ εδώ στους ειδικούς :p

 

 

 

Εγώ πρώτη φορά τώρα έκανα παραγγελία από Κίνα και εξωτερικό γενικά.Οι χρόνοι ήταν απίστευτοί σε σχέση με αυτούς που ήξερα από φίλους και από αυτά που διάβασα στο forum.Εγώ σαν καταναλωτής έμεινα ευχαριστημένος και σίγουρα θα προτιμήσω και το ίδιο κατάστημα και το ίδιο ταχυδρομείο ξανά ανεξάρτητα αν θα αργήσουν την επόμενη φορά.Σαν πρώτη εντύπωση ήταν άψογοι ;)

 

Στους χρόνους αποστολής εμπλέκονται ως εξής:

α) Το κατάστημα στο πόσο σύντομα θα το παραδώσει στην μεταφορική (4px κ.λπ.).

β) Η μεταφορική στο πόσο σύντομα θα το μεταφέρει στον πάροχο.

γ) Ο πάροχος στο πόσο σύντομα θα το πάει στο αεροδρόμιο.

δ) Οι εταιρίες διαχείρισης των αεροδρομίων στο πόσο σύντομα θα το φορτώσουν σε πτήση. Εξυπακούεται ότι το δέμα μας λογικά θα περάσει από περισσότερα του ενός αεροδρόμια, εκτός και αν έρθει με απευθείας πτήση (πράγμα αδύνατο για αποστολές από Κίνα).

ε) Η αντίστοιχη εταιρία στα Σπάτα στο πότε θα το δρομολογήσει για τα Ελ.Τα. ή την courier.

στ) Τα Ελ.Τα.-η courier.

Άρα, το κατάστημα μπορεί να επιταχύνει την διαδικασία μόνο αν παραδώσει άμεσα την παραγγελία μας, ενώ ο πάροχος μόνο αν δρομολογήσει το δέμα άμεσα για το αεροδρόμιο αναχώρησης...

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ. Τι σημαινει το "EU Customs Insurance"/ Λεει να διαλεξουμε "ναι" η "οχι". Για την αγορα/αποστολη ενος κινητου απο Floshmall.

Επιλεγουμε to "oxi"?

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

είναι καλα ασφαλεια

ποιο καταστημα ειναι αυτο???????

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

"Ειναι καλα ασφαλεια"? Τι σημαινει αυτο τωρα? :D Ειναι ασφαλεια ναι. Αλλα δεν μου εχει τυχει αλλη φορα.

Τι κανω? Λεω "ναι" (την αποδεχομαι" η' "οχι"?

 

Το καταστημα ειναι το http://flosmall.com/

 

Η επεξηγηση λεει¨...

"Select insurance to ship with customs taxes covered by flosmall.Send custom bill to info@flosmall, we will refund full taxes after confirmation within 1 working day"

 

Αν πεις πεις "ναι". Το καταστημα αποδεχεται να σου πληρωσει πιθανα εξοδα για τελωνειο και τετοια.?

(που βλεπω ομως οτι χρεωνει εξτρα 5,50 ευρω αν πεις "ναι")

Μα νομιζω δεν εχει κατι τετοιο για τα κινητα Ετσι δεν ειναι?

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ δεν έχει αργήσει να εμφανιστεί ΕΛΛΑΔΑ?

RF416656444SG

μην περιμενετε σε 5 μερες να εχει ερθει ελλαδα!!!Μερικες φορες ερχονται γρηγορα αλλα οχι και παντα!!!Μετα απο της 15 μερες να πεις οτι πραγματικα αργησε...

Link to comment
Share on other sites

"Ειναι καλα ασφαλεια"? Τι σημαινει αυτο τωρα? :D Ειναι ασφαλεια ναι. Αλλα δεν μου εχει τυχει αλλη φορα.

Τι κανω? Λεω "ναι" (την αποδεχομαι" η' "οχι"?

 

Το καταστημα ειναι το http://flosmall.com/

 

Η επεξηγηση λεει¨...

"Select insurance to ship with customs taxes covered by flosmall.Send custom bill to info@flosmall, we will refund full taxes after confirmation within 1 working day"

 

Αν πεις πεις "ναι". Το καταστημα αποδεχεται να σου πληρωσει πιθανα εξοδα για τελωνειο και τετοια.?

(που βλεπω ομως οτι χρεωνει εξτρα 5,50 ευρω αν πεις "ναι")

Μα νομιζω δεν εχει κατι τετοιο για τα κινητα Ετσι δεν ειναι?

 

Το θέμα εξόδων εκτελωνισμού έχει αναλυθεί πολλάκις...

Νομίζω πως:

α) 50-150€ υπάρχει Φ.Π.Α. 24%

β) Άνω των 150€ υπάρχει και δασμός 3,5%.

Συν φυσικά τα έξοδα εκτελωνισμού, που εξαρτώνται από την κάθε εταιρία (ΕΛ.ΤΑ., DHL κ.λπ.).

Εάν κάνω λάθος στις κλίμακες ας με διορθώσει όποιος γνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ δεν έχει αργήσει να εμφανιστεί ΕΛΛΑΔΑ?

 

 

RF416656444SG

 

 

 

Ναι, ναι....dispute άμεσα για να μη χάσεις τα λεφτά σου!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολύ δεν έχει αργήσει να εμφανιστεί ΕΛΛΑΔΑ?

RF416656444SG

Οχι. Να περιμενεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...