Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απότι είδα, το δέμα σου μπήκε στο sorting center!! Σε λίγες μέρες (1-2 έως και 5) θα κάνει update που θα λέει ότι το έστειλαν Ελλάδα. Υπομονή τώρα...

 

Αφού με έσκασαν πρώτα χάχαχα.

Τέλος πάντων όλα καλά. Ο φόβος μου ήταν ότι δεν το είχαν στείλει καν από Coolicool καθώς δςν διάβασα καλές κριτικές για αυτό το κατάστημα. Αφού προχώρησε η διαδικασία όλα καλά.

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Έχει παραγγείλει κανένας με PTT (Turkey Post) ? Απλά είναι η πρώτη φορα που θα μου έρθει δεμα με Turkey Post γιαυτό και ρωτάω. PALB2917305TR

"2016-08-17 10:47

 

İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, Gönderi Yurtdışına Sevk Edildi/Item Forwarded to Destination Country" Αυτό μου εμφανίζει εδω και μια βδομάδα.:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..Στις 13 Αυγούστου έκανα μια παραγγελία..

Μπήκα να δω που βρίσκεται και μου βγάζει τα εξής:

2016-08-15 13:20:00 Parcel departure in Shenzhen Sorting Centre

2016-08-16 11:50:00 Parcel departure arrive in HongKong Sorting Centre

2016-08-17 07:35:00 Parcel is leaving Hong Kong Airport

2016-08-19 11:24:00 Frankfurt Sorting Centre

2016-08-20 13:50:00 Information sent to Czech

 

Έχει 5 μέρες στο ίδιο σημείο...

τι γίνετε ;;

Link to comment
Share on other sites

Θα του άρεσε εκεί και είπε να ξεχειμωνιάσει!!!

 

 

Ελεος βρε παιδια!Ελεος!!!Κάθε 2 ποστ τα ιδια και τα ίδια,λες και παραγγείλατε πιτσα στην πιτσαρία της γωνίας κάνετε!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το forum γιαυτο τον λόγο υπάρχει για να ρωτάμε..

Δεν σε υποχρεωνει κανενας να απαντήσεις...

απλά ρωτάω για να ξέρω μηπως πρέπει να επικοινωνήσω με τον αποστολέα..

Link to comment
Share on other sites

Το forum γιαυτο τον λόγο υπάρχει για να ρωτάμε..

Δεν σε υποχρεωνει κανενας να απαντήσεις...

απλά ρωτάω για να ξέρω μηπως πρέπει να επικοινωνήσω με τον αποστολέα..

 

Iσως να κοίταγες πιο πίσω να έβρισκες κάτι.Ίσως.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι μπορεί να το λέει πιο πίσω αλλά μπορεί να το λέει 2 σελίδες πιο πίσω μπορεί 5 ..10..50.. αν ειναι αν κάτσω να διαβάσω 1145 σελίδες..εντάξει ευχαριστώ για τον χρόνο σας...
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι μπορεί να το λέει πιο πίσω αλλά μπορεί να το λέει 2 σελίδες πιο πίσω μπορεί 5 ..10..50.. αν ειναι αν κάτσω να διαβάσω 1145 σελίδες..εντάξει ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

Βρε παιδιά μια ερώτηση έκανε τον φάγατε!

Και εγώ έχω παραγγελία στην ίδια χρονική περίοδο και κολλησε και σε εμένα σε αυτό το status και στο sorting center συνολικά σχεδόν 2 βδομάδε. Τώρα έρχεται Ελλάδα. Γενικά μην αγχώνεσε! Θα έρθει. Το sky56 δεν θα σου δείξει τίποτα άλλο. Απο εδώ και πέρα μπαίνεις 17track. Σε λίγες μέρες θα φτάσει Τσεχία. Με λίγα λόγια, περίμενε λίγο. Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό για να επικοινωνήσεις με τον πωλητή. ;)

Edited by edemfinaki
See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εφτασε στα χερια μου και η δικη μου παραγγελια απο gearbest....

 

Αν θυμάμαι καλα το δεμα σου εφτασε στην ελλαδα 21-8 ενω στα ελτα τιποτα. ε?.Το δικο εφτασε 21-8 επισης και ουτε φωνη ουτε ακροαση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα, εδώ και ένα χρόνο κάνω ανελλιπώς αγορές απο banggood με την κάρτα μισθοδοσίας μου απο την Εθνική Τράπεζα χωρίς ποτέ να υπάρχει πρόβλημα.απο την προηγούμενη εβδομάδα 3 παραγγελίες δεν πέρασαν. Έχει κανείς άλλος θέμα;;υπάρχει τροπος να κάνω κατι;;

ΥΓ..οκ επικοινώνησα με την Τράπεζα.Έχει μπει η κάρτα σε διαδικασία ελέγχου .διευρεσαν τα στοιχεία και προσπάθησαν να γίνουν αγορες

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλα το δεμα σου εφτασε στην ελλαδα 21-8 ενω στα ελτα τιποτα. ε?.Το δικο εφτασε 21-8 επισης και ουτε φωνη ουτε ακροαση.

 

Χθες φανηκε στα ελτα οτι ηταν στα κεντρικα για διανομη.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τα προβληματα που ειχαμε τον Μαρτιο-Μαιο-Ιουνιο με την sg επελεξα την Nl se 2 νεες παραγγελίες απο vickmall . Αυτοι ομως μου τα εστειλαν με Sg και σημερα τους ρωησα τον λογο και πηρα αυτην την απαντηση .

You —

ok

i had chek nl post

why is with sg?

Selina

2 customers told their phone missing at that time

so we stop to ship the NL POST until find the theif

καπου ειδα μια τετοια περιπτωση που το παρέλαβε μητερα απο τα ελτα χωρις να προσεξει οτι ειχε ανοιχτεί η συσκευασία και έλειπε το κουτί του κινητου! εχουμε ομως και αλλες περιπτωσεις;

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τα προβληματα που ειχαμε τον Μαρτιο-Μαιο-Ιουνιο με την sg επελεξα την Nl se 2 νεες παραγγελίες απο vickmall . Αυτοι ομως μου τα εστειλαν με Sg και σημερα τους ρωησα τον λογο και πηρα αυτην την απαντηση .

You —

ok

i had chek nl post

why is with sg?

Selina

2 customers told their phone missing at that time

so we stop to ship the NL POST until find the theif

καπου ειδα μια τετοια περιπτωση που το παρέλαβε μητερα απο τα ελτα χωρις να προσεξει οτι ειχε ανοιχτεί η συσκευασία και έλειπε το κουτί του κινητου! εχουμε ομως και αλλες περιπτωσεις;

Οπως ειπα και πριν κανουν οτι τους κατεβουν.Εγω εβαλα sg και εστειλαν nl.

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω πλεον να ανησυχω σοβαρα.

Συμφωνα με τις tracking σελιδες, το δεματακι μου ειναι Ελλαδα απο τις 23/8. ( RF413597000SG )

Ρωτοντας ομως με μεηλ τα Ελτα ( ηθελα γραπτη απαντηση για να σας τη δειξω )

μου αναφερουν πως κατι τετοιο δεν ισχυει. Ποιος ψευδεται ?

 

http://prntscr.com/cam5r4

http://prntscr.com/cam64g

 

Παρακαλω να σχολιασει μονο οποιος επιθυμει να βοηθησει λιγο την κατασταση

και οχι ατομα που θα γραψουν ατακες τυπου " διαβασε προηγουμενα μυνηματα, καθε 3ης και λιγο τα ιδια κτλ ".

Θεωρω πως δικαιολογειτε η ανυπομονησια / ανασφαλια μου καθως εχω κανει preorder στις 15/7

( με delivery date 30/7 - πραγμα που δεν εγινε ποτε ) και δε εχω ακομα στα χερια μου αυτα που παρηγγειλα.

Συνολικα λοιπον περημενω περισσοτερο απο 40 μερες.

Ευχαριστω για το χρονο σας.

:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

To preorder κλπ αφορά το κατάστημα και όχι τις ταχυδρομικές εταιρίες.Αν αυτο άργησε να το στείλει τότε ανάλογα θα αργήσει και η παράδοση.

Εγώ νομίζω ότι το δεμα σου είναι στο αεροδρόμιο και δεν έχει ανοιχτεί ακόμα ο σακος.Οταν γίνει αυτό τότε θα προχωρήσει και θα το δεις και στα Ελτα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τον οδηγο, η καταγραφη γινετε οταν ανοιχτει ο σακος.

Γι αυτο και φαινετε στα tracking οτι εφτασε. Κανω καπου λαθος ?

Αυτο ομως ερχεται σε πληρη αντιθεση με οτι μου απαντησαν απο τα Ελτα

:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με τον οδηγο, η καταγραφη γινετε οταν ανοιχτει ο σακος.

Γι αυτο και φαινετε στα tracking οτι εφτασε. Κανω καπου λαθος ?

Αυτο ομως ερχεται σε πληρη αντιθεση με οτι μου απαντησαν απο τα Ελτα

Απ'ότι νομίζω ναι, πρέπει να ανοιχτεί ο σάκος για να φανεί. Τα άλλα στάδια μετά ολοκληρώνονται σε 1-2 μέρες. Παραγγελία μου είχε κολλήσει ακριβώς στο στάδιο που βρίσκετε και ή δικιά σου από τις 19/8 και σήμερα είναι στο Κ.Δ του αεροδρομίου.

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

MP19586868XSG

 

γεια σας παιδια,καμια γνωμη τι γινετε με το πακετο εφτασε ελλαδα

01/08/2016 15:06

Η αποστολή έφτασε στο χώρα προορισμού

ακομα δεν ελαβα.

Edited by ZMA
Link to comment
Share on other sites

PALF4410825TR

Καθ 'οδόν

Τουρκία(PTT)

Άγνωστος

Τελευταίο γεγονός -- 2016-08-23 14:50 İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, Gönderi Yurtdışına Sevk Edildi/Item Forwarded to Destination Country

Χώρα Προορισμού

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 2004 ms

2016-08-23 14:50 İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, Gönderi Yurtdışına Sevk Edildi/Item Forwarded to Destination Country

2016-08-20 05:05 Origin, Sipariş Hazırlanma Aşamasında/Item Is Pre-advised

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Έχει παραγγείλει κανένας με PTT (Turkey Post) ? Απλά είναι η πρώτη φορα που θα μου έρθει δεμα με Turkey Post γιαυτό και ρωτάω. PALB2917305TR

"2016-08-17 10:47

 

İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, Gönderi Yurtdışına Sevk Edildi/Item Forwarded to Destination Country" Αυτό μου εμφανίζει εδω και μια βδομάδα.:confused::confused::confused:

 

PALF4410825TR

Καθ 'οδόν

Τουρκία(PTT)

Άγνωστος

Τελευταίο γεγονός -- 2016-08-23 14:50 İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, Gönderi Yurtdışına Sevk Edildi/Item Forwarded to Destination Country

Χώρα Προορισμού

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος αναζήτησης: 2004 ms

2016-08-23 14:50 İSTANBUL(AVR), İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, BAŞAKŞEHİR, Gönderi Yurtdışına Sevk Edildi/Item Forwarded to Destination Country

2016-08-20 05:05 Origin, Sipariş Hazırlanma Aşamasında/Item Is Pre-advised

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζω πλεον να ανησυχω σοβαρα.

Συμφωνα με τις tracking σελιδες, το δεματακι μου ειναι Ελλαδα απο τις 23/8. ( RF413597000SG )

Ρωτοντας ομως με μεηλ τα Ελτα ( ηθελα γραπτη απαντηση για να σας τη δειξω )

μου αναφερουν πως κατι τετοιο δεν ισχυει. Ποιος ψευδεται ?

 

http://prntscr.com/cam5r4

http://prntscr.com/cam64g

 

Παρακαλω να σχολιασει μονο οποιος επιθυμει να βοηθησει λιγο την κατασταση

και οχι ατομα που θα γραψουν ατακες τυπου " διαβασε προηγουμενα μυνηματα, καθε 3ης και λιγο τα ιδια κτλ ".

Θεωρω πως δικαιολογειτε η ανυπομονησια / ανασφαλια μου καθως εχω κανει preorder στις 15/7

( με delivery date 30/7 - πραγμα που δεν εγινε ποτε ) και δε εχω ακομα στα χερια μου αυτα που παρηγγειλα.

Συνολικα λοιπον περημενω περισσοτερο απο 40 μερες.

Ευχαριστω για το χρονο σας.

Συμφωνώντας μέ τά γραφόμενα του bill 33 σου λέω να κάνεις υπομονή. Οι χρόνοι σου στην αποστολή είναι καλοί. Μου έχει τύχει και 10 μέρες μετά να εμφανιστεί στο tracking των ελτα αφού έλεγε ότι έφτασε Ελλάδα. Μην ξεχνάμε οτι είναι και μήνας αδειών. Μην υπολογιζεις μέσα στον χρόνο αποστολής και τις μέρες που κάνουν μέχρι να το ταχυδρομίήσουν το δέμα. Παράδειγμα δικό μου στικακι από GearBest έκαναν 20 μέρες να το ταχυδρομήσουν και μόλις 10 για να φτάσει με απλό ταχυδρομείο. Αγορες από κινα θέλουν υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

MP19586868XSG

 

γεια σας παιδια,καμια γνωμη τι γινετε με το πακετο εφτασε ελλαδα

01/08/2016 15:06

Η αποστολή έφτασε στο χώρα προορισμού

ακομα δεν ελαβα.

Λέει σε παρένθεση information received οπότε μάλλον όχι ακόμα. (Δεν πιστεύω να είναι δυνατόν μέσα σε 3 μέρες κιόλας. Άμα κάνω λάθος διορθώστε με ;)

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στείλανε ένα δεματάκι μου με Netherlands Post surface mail και μου δώσανε για tracking αυτό NL14721951479629 . Από ότι ξέρω λείπουν τα δυο τελευταία γράμματα, οπότε δεν είναι κανονικό tracking number.

Στο sky56 μου βγάζει αυτό:

Electronic information,receive--26-Aug-2016 03:05 PM

Small package Center, receive--26-Aug-2016 05:05 PM

Parcel centre,sealing--26-Aug-2016 08:05 PM

Small package Center, left--26-Aug-2016 09:39 PM

 

Θα μπορέσω όντως να κάνω tracking ή αυτό είναι μέχρι να δω πότε θα μπει στην χώρα προορισμού και μετά το χάος;

Μην μου κάνανε καμια λαδιά ανυσηχώ και δεν παραλάβω ποτέ ή μου έχουν δώσει κωδικό αλλουνού με προορισμό την ίδια χώρα απλά να φανεί ότι έφτασε και τρέχα γύρευε μετά.

Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσω και εγω οτι οσα δεματα εχω με nl post εχουν φτασει αεροδρομιο απο 21/8 το πιο παλιο αλλα ακομα δεν εχουν "περαστει" στα ελτα. οποτε αναμονη, φαινεται οτι λειπουν ή ελειπαν πολλοι με αδεια και μαζευτηκαν σακοι πολλοι, υπομονη σε ολους ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...