Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πακέτο με NL Post.

 

Έφυγε για Ελλάδα πριν από μια ολόκληρη βδομάδα, δεν έχει εμφανιστεί ακόμη...μάλλον λόγω κίνησης στα αεροδρόμια και τυχόν αδειών θα καθυστερήσει να καταγραφεί.

Υπάρχει θέμα, εμένα έχει φύγει για Ελλάδα από της 12/7!!και ακόμα περιμένω!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

GREECE, Arrived --06-Aug-2016 09:15 AM

 

GREECE, the transfer of customs-- 06-Aug-2016 12:55 PM

 

το δέμα μου λέει αυτό είναι Ελλάδα? αν ναι πόσο περίπου θα κάνει να έρθει στα χεριά μου?

Edited by antonisjulian7
Link to comment
Share on other sites

28-07-2016 08:43 The item is on transport to the country of destination GREECE

26-07-2016 22:09 The item is at the PostNL sorting center

 

έρχονται παρέα τα δικά μας. υποθέτω ότι ήρθαν αεροδρόμιο απλά δεν τα σκάναραν ακόμα. Υπομονή! ;)

Ήρθαν τα δικά σας; Το δικό μου το έστειλαν 26-07-2016 12:35 The item is on transport to the country of destination.

Και ακόμα τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

GREECE, Arrived --06-Aug-2016 09:15 AM

 

GREECE, the transfer of customs-- 06-Aug-2016 12:55 PM

 

το δέμα μου λέει αυτό είναι Ελλάδα? αν ναι πόσο περίπου θα κάνει να έρθει στα χεριά μου?

 

Ναι έχει φτασει Ελλάδα έως και 6 μέρες αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν τα δικά σας; Το δικό μου το έστειλαν 26-07-2016 12:35The item is on transport to the country of destination.

Και ακόμα τίποτε.

Εμένα σε αυτό το status είναι από 12/7!να δούμε τι θα κάνουμε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι ιστορία είναι οι κωδικοί RX.........DE? Οχτώ μέρες αποστολή από banggood και δεν μπορώ να βρω καμία πληροφορία......

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι ιστορία είναι οι κωδικοί RX.........DE? Οχτώ μέρες αποστολή από banggood και δεν μπορώ να βρω καμία πληροφορία.....

8 μέρες από αποστολή ή μήπως 8 μέρες από τη γνωστοποίηση του tracking number? Δε συμπίπτουν πάντα αυτά τα δύο...

Link to comment
Share on other sites

8 μέρες από αποστολή ή μήπως 8 μέρες από τη γνωστοποίηση του tracking number? Δε συμπίπτουν πάντα αυτά τα δύο...

Από την γνωστοποίηση, αυτό λέω, τόσες ημέρες και καμία ενημέρωση στην πορεία της αποστολής

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι ιστορία είναι οι κωδικοί RX.........DE? Οχτώ μέρες αποστολή από banggood και δεν μπορώ να βρω καμία πληροφορία......

Από την γνωστοποίηση, αυτό λέω, τόσες ημέρες και καμία ενημέρωση στην πορεία της αποστολής

Anyway, ό,τι και να εννοούσες, θα έλεγα να μιλούσες με το banggood μήπως και σου έγραψαν λάθος tr.nu

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τι ιστορία είναι οι κωδικοί RX.........DE? Οχτώ μέρες αποστολή από banggood και δεν μπορώ να βρω καμία πληροφορία......

 

Sent from my 1+1

 

Ρίξε μια ματιά στην flytexpress. Είναι η logistics που χρησιμοποιεί το banggood,αν βέβαια έφυγε η παραγγελία απο Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να παραγγείλω ένα δράπανο μπαταρίας άξιας 55$ από gearbest και αλλά μου βγάζει πως το στέλνει μόνο με DHL.

θα έχω πρόβλημα με τελωνείο για τέτοιας μικρής αξίας πράγμα?

http://www.gearbest.com/screwdriver-screwdriver-set/pp_364279.html?wid=21

Link to comment
Share on other sites

θέλω να παραγγείλω ένα δράπανο μπαταρίας άξιας 55$ από gearbest και αλλά μου βγάζει πως το στέλνει μόνο με DHL.

θα έχω πρόβλημα με τελωνείο για τέτοιας μικρής αξίας πράγμα?

http://www.gearbest.com/screwdriver-screwdriver-set/pp_364279.html?wid=21

 

νομίζω το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το συζητήσεις με το κατάστημα.

αυτοί ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά απίθανο να περάσει τελωνείο. Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές για τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά απίθανο να περάσει τελωνείο.

 

Δεν ξέρεις ποτέε εγωβθα έλεγα να το πάρεις απο Ευρώπη καλυτερα

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάνεις με NL από παραγγελία του προηγούμενου μήνα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Singapore post sent item abroad 1/8 και άκομη δεν έχει φτάσει Αθήνα ενώ σε προηγούμενη παραγγελία σε 3 ημέρες είχε περαστει σαν arrived από έλτα αεροδρόμιου. Ξέρουμε αν Είχε καμία πτήση από αυτές πρόβλημα ή απλά άδειες Αυγούστου;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάνεις με NL από παραγγελία του προηγούμενου μήνα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

προσωπικα εκανα παραγγελια 26/7 και απο 4/8 μου λεει οτι οτι ερχεται ελλαδα. θελω να πιστευω οτι αυριο-μεθαυριο θα δω ενα ωραιο status update στο 17track :p

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εκανα παραγγελια 26/7 και απο 4/8 μου λεει οτι οτι ερχεται ελλαδα. θελω να πιστευω οτι αυριο-μεθαυριο θα δω ενα ωραιο status update στο 17track :p

Είμαστε στον ίδιο σάκο όπως σου είχα πει και πριν λίγα ποστ...το δέμα μας ακόμα δεν έχει φτάσει Ολλανδία....Ολλανδία πάει πρώτα και μετά Ελλάδα...οπότε κάνε υπομονή...Την επόμενη εβδομάδα θα την φάμε σίγουρα...αν όλα πάνε καλά βάλε και τις αργίες πάμε μετά το 15αυγουστο... :)

 

Sent from my 2013023 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε στον ίδιο σάκο όπως σου είχα πει και πριν λίγα ποστ...το δέμα μας ακόμα δεν έχει φτάσει Ολλανδία....Ολλανδία πάει πρώτα και μετά Ελλάδα...οπότε κάνε υπομονή...Την επόμενη εβδομάδα θα την φάμε σίγουρα...αν όλα πάνε καλά βάλε και τις αργίες πάμε μετά το 15αυγουστο... :)

 

Sent from my 2013023 using Tapatalk

το θυμαμαι αδερφε (η αληθεια ειναι οτι νομιζα πως ειχες κανει καποιο λαθος οπως το ειχες γραψει) αλλα να ρωτησω κατι αλλο μιας και το εφερε η κουβεντα? βασει του οδηγου και του status που εχει το t.n μου, υποτιθεται οτι στις 4/8 το πακετο μου εφτασε στο κεντρο διαμετακομισης στην ολλανδια και την επομενη μερα αναχωρησε απο εκει για την χωρα προορισμου. ουσιαστικα αυτο που βλεπω ειναι οτι εχουν παραληφθει καποια status. σου μιλαω παντα με μπουσουλα τον οδηγο και την λογικη μου (οσα μπορω να καταλαβω και εγω καθοτι newbie :p ). αν εχεις χρονο και θεληση ριξε μια ματια http://www.17track.net/en/track?nums=RS472305113NL να με διαφωτισεις. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θέλω να παραγγείλω ένα δράπανο μπαταρίας άξιας 55$ από gearbest και αλλά μου βγάζει πως το στέλνει μόνο με DHL.

θα έχω πρόβλημα με τελωνείο για τέτοιας μικρής αξίας πράγμα?

http://www.gearbest.com/screwdriver-screwdriver-set/pp_364279.html?wid=21

 

Νομίζω ότι και δασμούς να μην έχεις να πληρώσεις (που λογικά δε θα έχεις, λόγω χαμηλής αξίας) η DHL όλο και κάτι χρεώνει για τον εκτελωνισμό. Ίσως εκτός από το gearbest καλά θα ήταν να μιλούσες και με την DHL.

Link to comment
Share on other sites

το θυμαμαι αδερφε (η αληθεια ειναι οτι νομιζα πως ειχες κανει καποιο λαθος οπως το ειχες γραψει) αλλα να ρωτησω κατι αλλο μιας και το εφερε η κουβεντα? βασει του οδηγου και του status που εχει το t.n μου, υποτιθεται οτι στις 4/8 το πακετο μου εφτασε στο κεντρο διαμετακομισης στην ολλανδια και την επομενη μερα αναχωρησε απο εκει για την χωρα προορισμου. ουσιαστικα αυτο που βλεπω ειναι οτι εχουν παραληφθει καποια status. σου μιλαω παντα με μπουσουλα τον οδηγο και την λογικη μου (οσα μπορω να καταλαβω και εγω καθοτι newbie :p ). αν εχεις χρονο και θεληση ριξε μια ματια http://www.17track.net/en/track?nums=RS472305113NL να με διαφωτισεις. ευχαριστω

Δεν ξέρω από που έχεις κάνει παραγγελία, αλλά έχω παρατηρήσει ότι τα tracking numbers που δίνει το vickmall έχουν αυτό το "πρόβλημα" της παράληψης μερικών σταδίων.

 

Λογικά έχει να κάνει με τον local carrier που επιλέγει το κάθε κατάστημα.

 

Όπως και να έχει το παραπάνω αποτελεί ουσιαστικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από που έχεις κάνει παραγγελία, αλλά έχω παρατηρήσει ότι τα tracking numbers που δίνει το vickmall έχουν αυτό το "πρόβλημα" της παράληψης μερικών σταδίων.

 

Λογικά έχει να κάνει με τον local carrier που επιλέγει το κάθε κατάστημα.

 

Όπως και να έχει το παραπάνω αποτελεί ουσιαστικό πρόβλημα.

 

Σίγουρα είναι πρόβλημα και μπορεί να έχετε και δίκιο...στο επόμενο σκανάρισμα θα δούμε τι τελικά έχει γίνει...ίδωμεν....VICKMALL παραγγελία έχουμε και οι δύο 26/7/ το παιδί, 27/7 εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Διαβάζω διαφορα εδώ για το postNL

και εμένα έχει κολλήσει 8 μέρες σε status

'The item is at the PostNL sorting center'

 

Έχει κανείς άλλος το ίδιο ακριβώς θέμα;

έχει τύχει να μάθει κανεις τι γίνεται με postNL;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πρόβλημα και μπορεί να έχετε και δίκιο...στο επόμενο σκανάρισμα θα δούμε τι τελικά έχει γίνει...ίδωμεν....VICKMALL παραγγελία έχουμε και οι δύο 26/7/ το παιδί, 27/7 εγώ.

να μπω και γω λοιπόν στην παρεά, μιας και έχω παραγγελία από Vickmall 25/7 με NL, και έχω status από 5/8 :The item is on transport to the country of destination. Αν έχω καταλάβει σωστά, πρέπει να έχει φύγει από Ολλανδία για Ελλάδα.

(track number: RS472294384NL)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...