Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπομονή και θα δείξει.. Αν δείξει πως είναι Νίκαια λογικά θα μπορείς να πας να το πάρεις, ναι..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υπομονή και θα δείξει.. Αν δείξει πως είναι Νίκαια λογικά θα μπορείς να πας να το πάρεις, ναι..

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ε τουλάχιστον ξέρω ότι τώρα είναι δίπλα στο σπίτι μου...ούτε Ολλανδίες ούτε τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Με τον αριθμό αποστολής μισό, δεν μπορούμε να βοηθήσουμε ...

 

Έχεις δίκιο ο αριθμός είναι αυτος

YT1615916214418430... Που μπορώ να βρω το δέμα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μένω Νίκαια πότε λέτε να παραλάβω ; Αύριο ή Μεθαύριο ; Το δέμα μου είναι έτοιμο για να φύγει απο το Κρυωνέρι που είναι τα Κ.δ και να πάει Νίκαι για παράδοση Screenshot_1.png

Πάρε τηλ. στην Μ.Δ νικαιας 2104905445 γυρω στις 8 το πρωί (όχι πιο αργά) και μιλά με τον/την ταχυδρόμο που εξυπηρετεί τον τ.κ της περιοχής σου να στο φέρει σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ο αριθμός είναι αυτος

YT1615916214418430... Που μπορώ να βρω το δέμα?

Όπως είπες... στην Κέρκυρα είναι, αλλά δεν πρόκειται να πάρεις ειδοποίηση γιατί δεν είναι συστημένο. Εάν μπορείς πήγαινε στο ταχυδρομείο, ή εάν γνωρίζεις τον ταχυδρόμο πες του να μην το αφήσει έξω, να σου το παραδώσει στα χέρια.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλ. στην Μ.Δ νικαιας 2104905445 γυρω στις 8 το πρωί (όχι πιο αργά) και μιλά με τον/την ταχυδρόμο που εξυπηρετεί τον τ.κ της περιοχής σου να στο φέρει σπίτι.

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες... στην Κέρκυρα είναι, αλλά δεν πρόκειται να πάρεις ειδοποίηση γιατί δεν είναι συστημένο. Εάν μπορείς πήγαινε στο ταχυδρομείο, ή εάν γνωρίζεις τον ταχυδρόμο πες του να μην το αφήσει έξω, να σου το παραδώσει στα χέρια.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ, ταχυδρομείο εννοείς ελτα η κάποια άλλη ταχυδρομική?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, ταχυδρομείο εννοείς ελτα η κάποια άλλη ταχυδρομική?

ΕΛΤΑ, όταν είναι με άλλη ταχυδρομική το γνωρίζεις από την αρχή.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια παραγγελία από Amazon co uk και επέλεξα να το στείλουν με regular Post όχι courier αλλά το tracking που μου έδωσαν δεν εμφανίζεται πουθενά. Είναι πάνω από 2 εβδομάδες. Λέτε να το στείλουν με μεταφορική η courier? Ο αριθμός είναι 430040028506
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια παραγγελία από Amazon co uk και επέλεξα να το στείλουν με regular Post όχι courier αλλά το tracking που μου έδωσαν δεν εμφανίζεται πουθενά. Είναι πάνω από 2 εβδομάδες. Λέτε να το στείλουν με μεταφορική η courier? Ο αριθμός είναι 430040028506

 

Εμφανίζεται στα ΕΛΤΑ.

 

Number: 430040028506

Package Status: In Transit

Destination Country: Unknown

Origin Country: Greece

2016-06-20 11:33 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-06-17 20:16 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-06-17 15:15 K.D.AERODROMIOU (DEMATA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (DEMATA)

2016-06-17 12:14 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-06-08 21:22 GERMANY, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

======================================

Powered by http://www.17track.net

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται στα ΕΛΤΑ.

 

Number: 430040028506

Package Status: In Transit

Destination Country: Unknown

Origin Country: Greece

2016-06-20 11:33 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM LOADED

2016-06-17 20:16 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-06-17 15:15 K.D.AERODROMIOU (DEMATA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (DEMATA)

2016-06-17 12:14 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-06-08 21:22 GERMANY, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Ευχαριστώ πολύ αν και εγώ το έβαζα στο 17track και δεν μου έβγαζε τίποτα. Περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω αυτο τον αριθμο RJ788547243CN china post και εχει διαφορετικες διαδρομες απο αλλες παραγγελιες που ειχα κανει με την ιδια ταχυδρομικη!Λογικο ειναι ή να αρχησω να ανυσηχω?Παραξενω μου φαινεται!!
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα στη vivian (vickmall) γιατί δεν έχει έρθει το κινητό και μου απάντησε :

 

Hello dear friend

really sorry for that

Singapore post service appeared serious problem so that many parcel were delay in recentlycould you please open dispute to ask your money back ?

 

Κουφό?

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα στη vivian (vickmall) γιατί δεν έχει έρθει το κινητό και μου απάντησε :

 

Hello dear friend

really sorry for that

Singapore post service appeared serious problem so that many parcel were delay in recentlycould you please open dispute to ask your money back ?

 

Κουφό?

Καθόλου κουφό. Ψάξε μέχρι 10 σελίδες πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει ότι θα παραλάβω σήμερα :)

Screenshot_2.png

για αύριο σε κόβω αν αφήσει ειδοποίηση

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για αύριο σε κόβω αν αφήσει ειδοποίηση

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Λόγω ότι το βιάζομαι μίλησα με τον προυστάμενο και πάω να το παραλάβω τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα, κάποιος που αγόρασε από aliexpress να πει τα στοιχεία απο 17truck συνολικά ώστε να μπορούμε να υπολογίσουμε τις μέρες χοντρικά. Συν πλην 3 μέρες εργάσιμες νομίζω οτι θα είναι φυσιολογικό. Νομίζω οτι γύρω στις 14 μέρες κάνει περίπου να φτάσει ή κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα, κάποιος που αγόρασε από aliexpress να πει τα στοιχεία απο 17truck συνολικά ώστε να μπορούμε να υπολογίσουμε τις μέρες χοντρικά. Συν πλην 3 μέρες εργάσιμες νομίζω οτι θα είναι φυσιολογικό. Νομίζω οτι γύρω στις 14 μέρες κάνει περίπου να φτάσει ή κάνω λάθος?

Δεν μπορείς να υπολογίσεις τίποτα γιατί υπάρχουν πολλοί παράγοντες, ιδίως από το aliexpress.

Εάν το κατάστημα είναι κοντά σε αεροδρόμιο από όπου γίνονται αποστολές κάτι γίνεται, αλλά υπάρχουν και καταστήματα τα οποία απέχουν από εκεί όσο είναι Νορβηγία-Ελλάδα και πιό πολύ. Επίσης η διαθεσιμότητα, η αξιοπιστία του πωλητού και άλλα.

Εγώ ποτέ δεν παρέλαβα σε 15 ημέρες, και έτυχαν και πολλές περιπτώσεις οι οποίες "έπιασαν" και το όριο των 60 ημερών που έχει το aliexpress.

Οπότε μην περιμένεις να βγάλεις άκρη ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Εχω αυτο τον αριθμο RJ788547243CN china post και εχει διαφορετικες διαδρομες απο αλλες παραγγελιες που ειχα κανει με την ιδια ταχυδρομικη!Λογικο ειναι ή να αρχησω να ανυσηχω?Παραξενω μου φαινεται!!
Link to comment
Share on other sites

Από το ίδιο κατάστημα ήταν οι παραγγελίες ;; Εάν όχι, διάβασε αυτό που έγραψα ακριβώς από επάνω .....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα, κάποιος που αγόρασε από aliexpress να πει τα στοιχεία απο 17truck συνολικά ώστε να μπορούμε να υπολογίσουμε τις μέρες χοντρικά. Συν πλην 3 μέρες εργάσιμες νομίζω οτι θα είναι φυσιολογικό. Νομίζω οτι γύρω στις 14 μέρες κάνει περίπου να φτάσει ή κάνω λάθος?

Παραγγελία 18\5, ακόμα έρχεται. Μου έδωσε αριθμό αποστολής στις 3 μέρες (για να μην παραβιάσει την προθεσμία που γράφει στη σελίδα του), το πακέτο όμως το πήρε η China Post μετά απο 2 εβδομάδες. Άλλος έμπορος μου έδωσε τον αριθμό σε 7 μέρες και το πακέτο έφυγε 2 μέρες αργότερα. Παραγγελίες της ίδιας περιόδου απο "γνωστά και αξιόπιστα" καταστήματα έφτασαν πριν 10 μέρες.

 

Όπως είπε ο evansarmor, με το Ali δεν μπορείς να ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Από αρχες απριλίου και τίποτα ακόμα.Εχω παραγγείλει ενα red me3 .Δυστυχώς δεν το είχα πάρει με paypal

 

από πιο κατάστημα? με πια μεταφορική ήρθε?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 18\5, ακόμα έρχεται. Μου έδωσε αριθμό αποστολής στις 3 μέρες (για να μην παραβιάσει την προθεσμία που γράφει στη σελίδα του), το πακέτο όμως το πήρε η China Post μετά απο 2 εβδομάδες. Άλλος έμπορος μου έδωσε τον αριθμό σε 7 μέρες και το πακέτο έφυγε 2 μέρες αργότερα. Παραγγελίες της ίδιας περιόδου απο "γνωστά και αξιόπιστα" καταστήματα έφτασαν πριν 10 μέρες.

 

Όπως είπε ο evansarmor, με το Ali δεν μπορείς να ξέρεις.

 

Θα πρότεινα, κάποιος που αγόρασε από aliexpress να πει τα στοιχεία απο 17truck συνολικά ώστε να μπορούμε να υπολογίσουμε τις μέρες χοντρικά. Συν πλην 3 μέρες εργάσιμες νομίζω οτι θα είναι φυσιολογικό. Νομίζω οτι γύρω στις 14 μέρες κάνει περίπου να φτάσει ή κάνω λάθος?

 

Σήμερα το πρωί 2 πακέτα μου με Sg post από ali. Ένα από eternalteam και ένα από dreammi είχαν updates στο 17track.

Number: RB068127225SG

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2016-06-21 07:54 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-06-10 10:06 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Singapore

2016-06-14 15:09 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-06-10 10:06 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-06-08 10:06 Received from Customer

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Number: RB068127225SG

Package Status: In Transit

Destination Country: Greece

2016-06-21 07:54 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-06-10 10:06 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

Origin Country: Singapore

2016-06-14 15:09 Arrival at Destination Post (Country: GR)

2016-06-10 10:06 Despatched to overseas (Country code: GR)

2016-06-08 10:06 Received from Customer

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Την στιγμή που έχω κάνει παραγγελία και απο vickmall με PostNL και έχει από τις 14 που λέει ότι είναι pre-advised και όταν μίλησα με εκπρόσωπο της postnl στο twitter και μου είπε ότι έκαναν το scan αλλά δεν παρέδωσαν ακόμα το πακέτο.

 

image.png

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...