Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επειδη εχω χασει λιγο τη μπαλα. Διαβαζα οτι ειχατε θεματα με singapore post. Τωρα ειναι ΟΚ; Δλδ αν παραγγειλω κινητο τι να προτιμησω; Singapore ή nl post;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια επειδη εχω χασει λιγο τη μπαλα. Διαβαζα οτι ειχατε θεματα με singapore post. Τωρα ειναι ΟΚ; Δλδ αν παραγγειλω κινητο τι να προτιμησω; Singapore ή nl post;
NL Post για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι , έκανα χθες παραγγελία ένα κινητό από vickmall , και έβαλα sg προτείνεται να την αλλάξω σε nl ; Πάντως η παραγγελία που είχα κάνει 11 μαιου με sg-vickmall ήρθε κανονικά , είναι κάποιοι που έχουν πρόβλημα μέσα στον μαιο με sg;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως και κανα 2-3 ακομα που εφυγαν 21/5 απο Ολλανδια τα δεματα (με NL post) ακομα τα περιμενουμε, εχουν περασει 15 μερες και τιποτα ακομα...

 

2016-05-21 20:36,The item is on transport to the country of destination,

2016-05-21 15:12,The item is at the PostNL sorting center,

2016-05-20 09:34,The item is pre-advised

 

 

RC459580725NL

Link to comment
Share on other sites

99% μεχρι τεταρτη θα εχουν μπεί ελλαδα και μεχρι παρασκευη θα τα χεις

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

πως εισαι τοσο συγουρος οτι μεχρι Τεταρτη θα εχει φτασει \Ελλαδα? γιατι το περιενω 15 μερες και ακομα ερχετε

Link to comment
Share on other sites

21/5 εφυγε και μενα δεμα απο ολλανδια.

30/5 εφτασε αθηνα.

3/6 παρελαβα θεσσαλονικη.

 

Ηδη αργησε το δικο σου. Μπορει τα ξημερωματα να δεις οτι ειναι αθηνα ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21/5 εφυγε και μενα δεμα απο ολλανδια.

30/5 εφτασε αθηνα.

3/6 παρελαβα θεσσαλονικη.

 

Ηδη αργησε το δικο σου. Μπορει τα ξημερωματα να δεις οτι ειναι αθηνα ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

θυμαμαι που ειπες 30/5 οτι εφτασε το δικο σου , αυτο με παραξενευει . το δικο μου κ απο αλλους 2 που εχουν απο 21 / 5 που δεν εφτασαν και τα 3 ξεκινησαν την ιδια ωρα το βραδυ απο Ολλανδια, 20.36 , λες και εφυγαν μαζι και κολλησαν καπου... τι να πω μακαρι ... παντως αυτο που το περιμενω τα ξημερωματα να μπει που ειπες το περιμενω εδω και ποσες μερες :D . εχει ξαναγινει κατι τετοιο με NL Πιο παλια ?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ΟΚ τα δέματα με sgpost και αφιξη 31/05 ξεκόλλησαν τα ξημερώματα,:clap:τζάμπα η ανησυχία, έφυγαν από Αεροδρόμιο,αύριο φανταζομαι Αθήνα κεντρικά και μετά ανάλογα με το που μένουμε παραλαβή μέσα στη βδομάδα :up::dance:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η nl πιστευω ειναι πιο αργη απ τις sing/china post

Και αλλες φορες αργησαν αρκετά τα δεματα μου

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η nl πιστευω ειναι πιο αργη απ τις sing/china post

Και αλλες φορες αργησαν αρκετά τα δεματα μου

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

και οταν σου αργησαν εκει που κολλησε και το δικο μου κολλησαν? πανω στην "μεταφορα" ? τι να πω περιμενουμε , μακαρι . απλα γιατι ειπες σιγκεκριμενα για Τεταρτη παιζει κατι με τις Τεταρτες? μπαινουν Τεταρτη απο NL Ελλαδα η απλα επειδη ειναι μεσοβδομαδα? τελος παντων , περιμενουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Στη μεταφορα Ολλανδία-ελλαδα κολλησαν πολλες φορες.

Μη κολλας στη μερα. Ετσι την ανεφερα ;)

Σε ειπα, πολυ πιθανο αύριο μεθαύριο να εμφανιστεί

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη μεταφορα Ολλανδία-ελλαδα κολλησαν πολλες φορες.

Μη κολλας στη μερα. Ετσι την ανεφερα ;)

Σε ειπα, πολυ πιθανο αύριο μεθαύριο να εμφανιστεί

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

οκ , ευχαριστω για την ενημερωση :) περιμενουμε δηλαδη και ελπιζουμε απο βδομαδα τωρα να ερθει

Link to comment
Share on other sites

hello,please submit paypal dispute to get back your full money.you need update the dispute to application for compensation then you will get back your money after a few days.

 

vivian@vickmall.com

 

μετα απο τρεις μηνες σχεδον αναμονης,

μου στελνουν το παραπανω μυνημα, ενω ξερουν οτι τους εχω πληρωσει με Western Union.

Δηλαδη, μπαι μπαι τα 185 ευρω που τους πληρωσα.

Ποτε Ξανα απο Vickmall

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Link to comment
Share on other sites

hello,please submit paypal dispute to get back your full money.you need update the dispute to application for compensation then you will get back your money after a few days.

 

vivian@vickmall.com

 

μετα απο τρεις μηνες σχεδον αναμονης,

μου στελνουν το παραπανω μυνημα, ενω ξερουν οτι τους εχω πληρωσει με Western Union.

Δηλαδη, μπαι μπαι τα 185 ευρω που τους πληρωσα.

Ποτε Ξανα απο Vickmall

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Μίλησε μαζί τους, μάλλον σου έστειλε "τυποποιημένο" μήνυμα ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μίλησε μαζί τους, μάλλον σου έστειλε "τυποποιημένο" μήνυμα ....

 

φιλε μου, τους εστειλα ηδη απαντηση οτι εχω πληρωσει με Western Union.

τωρα κλασσικα θα απαντησουν μετα απο καμια βδομαδα, ΑΝ απαντησουν.

μετανιωνω τη στιγμη και την ωρα που παρηγγειλα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

hello,please submit paypal dispute to get back your full money.you need update the dispute to application for compensation then you will get back your money after a few days.

 

vivian@vickmall.com

 

μετα απο τρεις μηνες σχεδον αναμονης,

μου στελνουν το παραπανω μυνημα, ενω ξερουν οτι τους εχω πληρωσει με Western Union.

Δηλαδη, μπαι μπαι τα 185 ευρω που τους πληρωσα.

Ποτε Ξανα απο Vickmall

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

μιλα μαζι τους οπως λεει και ο συμφορουμιτης παραπανω και πεστους τον τροπο που πληρωσες.

ρωτησα την σελινα τι γινετε γιατι υπαρχουν περιπτωσεις που εχουν πληρωσει με αλλους τροπους η απο λαθος χασανε το claim του pp και μου ειπε, οτι αυτοι πρεπει να επικοινωνησουν με το vickmall για να βρεθει λυση μεταξυ τους

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

μιλα μαζι τους οπως λεει και ο συμφορουμιτης παραπανω και πεστους τον τροπο που πληρωσες.

ρωτησα την σελινα τι γινετε γιατι υπαρχουν περιπτωσεις που εχουν πληρωσει με αλλους τροπους η απο λαθος χασανε το claim του pp και μου ειπε, οτι αυτοι πρεπει να επικοινωνησουν με το vickmall για να βρεθει λυση μεταξυ τους

 

στις 25/5 μου στελνουν μυνημα οτι λυπουνται πολυ και οτι δεν φταινε αυτοι και μπλα μπλα μπλα.

στο τελος μου προτεινουν να μου στειλουν ενα αλλο κινητο, με την προυποθεση να τους στειλω πισω αυτο που παρηγγειλα,

οταν το παραλαβω.

τους απαντω οτι δεχομαι τη προταση τους.

απο κει και περα ουτε φωνη ουτε ακροαση.

μου ερχεται στο tracking αυτο, το να καλεσω στο 1605 και τους στελνω παλι mail για να δω τι ακριβως ειναι.

και μου στελνουν απαντηση να ξεκινησω διαδικασια με το Paypal για να παρω πισω τα λεφτα μου,

ενω ξερουν οτι τους εχω πληρωσει με Western Union !

 

σορρυ για ολοκληρο το κατεβατο, αλλα εχουν εξαντληθει οι αντοχες μου με τους τυπους.

Edited by GeorgeGakis
Link to comment
Share on other sites

στις 25/5 μου στελνουν μυνημα οτι λυπουνται πολυ και οτι δεν φταινε αυτοι και μπλα μπλα μπλα.

στο τελος μου προτεινουν να μου στειλουν ενα αλλο κινητο, με την προυποθεση να τους στειλω πισω αυτο που παρηγγειλα,

οταν το παραλαβω.

τους απαντω οτι δεχομαι τη προταση τους.

απο κει και περα ουτε φωνη ουτε ακροαση.

μου ερχεται στο tracking αυτο, το να καλεσω στο 1605 και τους στελνω παλι mail για να δω τι ακριβως ειναι.

και μου στελνουν απαντηση να ξεκινησω διαδικασια με το Paypal για να παρω πισω τα λεφτα μου,

ενω ξερουν οτι τους εχω πληρωσει με Western Union !

 

σορρυ για ολοκληρο το κατεβατο, αλλα εχουν εξαντληθει οι αντοχες μου με τους τυπους.

 

Το να πληρώνεις με western union Κινέζους είναι τεράστιο ρίσκο . Είναι με διαφορά ο πιο "απροστάτευτος" τρόπος για να κάνεις αγορές. Σου εύχομαι πάντως να σταθείς τυχερός και να βγάλεις άκρη με το vickmall..

Link to comment
Share on other sites

Είναι λογικό προϊόν απο κίνα με postnl εδώ και 11 ημέρες να έχει κολλίσει στο the item is pre-advised?

 

και εγω ειμαι στις 14 "on transport to country of destination" δεν ξερω κατα ποσο ειναι νορμαλ αλλα απο οτι καταλαβα η PostNL ή θα ειναι πολυ γρηγορη ή θα κολλησει καπου ετσι ακυρα για αρκετο καιρο

Link to comment
Share on other sites

στις 25/5 μου στελνουν μυνημα οτι λυπουνται πολυ και οτι δεν φταινε αυτοι και μπλα μπλα μπλα.

στο τελος μου προτεινουν να μου στειλουν ενα αλλο κινητο, με την προυποθεση να τους στειλω πισω αυτο που παρηγγειλα,

οταν το παραλαβω.

τους απαντω οτι δεχομαι τη προταση τους.

απο κει και περα ουτε φωνη ουτε ακροαση.

μου ερχεται στο tracking αυτο, το να καλεσω στο 1605 και τους στελνω παλι mail για να δω τι ακριβως ειναι.

και μου στελνουν απαντηση να ξεκινησω διαδικασια με το Paypal για να παρω πισω τα λεφτα μου,

ενω ξερουν οτι τους εχω πληρωσει με Western Union !

 

σορρυ για ολοκληρο το κατεβατο, αλλα εχουν εξαντληθει οι αντοχες μου με τους τυπους.

 

 

μιλα στο τσατ της σελιδας τους με την Σελινα

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...