Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Θέλω να παραγγείλω κάποια εργαλεία αξίας 500€ από Κίνα, και ο προμηθευτής μου είπε ότι στέλνει με DHL, FedEx και EMS. Το πακέτο προβλέπεται να έχει αξιόλογο βαρος. Ξέρω ότι τα δύο πρώτα περνάνε από τελωνείο σίγουρα. Για το EMS τι ξέρετε;

Επίσης τελωνείο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά! Θέλω να παραγγείλω κάποια εργαλεία αξίας 500€ από Κίνα, και ο προμηθευτής μου είπε ότι στέλνει με DHL, FedEx και EMS. Το πακέτο προβλέπεται να έχει αξιόλογο βαρος. Ξέρω ότι τα δύο πρώτα περνάνε από τελωνείο σίγουρα. Για το EMS τι ξέρετε;

Με ems έχω φέρει 4 5 gps αυτοκινήτου που είχαν βάρος το καθένα γύρω στα 5 κιλά. Κανένα δεν πέρασε τελωνείο.

Βέβαια, τον τελευταίο χρόνο δεν έχω παραγγείλει κάτι τόσο μεγάλο, οπότε δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι είναι λ7?

Λ-εφτα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια βοηθηστε λίγο......λόγω κάπιταλ κοντρολ, μπορώ να φορτώσω λ7 στο παυπαλ και αν ναι πως?? αλλιώς πώς αγοράζουμε??

Ψάξε το revolut

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι για παυπαλ λόγω ασφαλείας περισσοτερο

Δεν έχει να κάνει.

Συνδέεις τη ρεβολούτ στο paypal.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει πουθενά ότι έρχετε από Κίνα... Από Γερμανία έρχετε ...:)

 

ΑΠΟ κινα με dhl πηγε αγγλια μετα γερμανια τωρα το περιμενω με το καλο .

το εστειλε 7/5

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχει να κάνει.

Συνδέεις τη ρεβολούτ στο paypal.

 

μπορουμε να συνδεσουμε και καρτα τησ leupost στο pay pal?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι γίνεται από εδώ και πέρα ρε παίδες? Θα περιμένω μέχρι τις 8 Ιουνίου για την τελική απόφαση του paypal? Ή σε λίγες μέρες θα έχουν αποφασίσει τι θα κάνουν;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι γίνεται από εδώ και πέρα ρε παίδες? Θα περιμένω μέχρι τις 8 Ιουνίου για την τελική απόφαση του paypal? Ή σε λίγες μέρες θα έχουν αποφασίσει τι θα κάνουν;

 

Στη δική μου περίπτωση έλεγε ότι θα έχω απόφαση το αργότερο μέχρι τις 13 Μαϊου αλλά στις βγήκε στις 2 και πήρα το refund...

Link to comment
Share on other sites

αυτο σημαινει οτι σε 7 μερες δεν εχουν παραδωσει ακομα την παραγγελια στο ταχυδρομειο?απο vickmall εχω παραγγειλει

 

Εδώ είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι.

 

από ποιο site το ειδες αυτο φιλε?

μπορεις να ελεγξεις κι αυτο

RF392399616SG

 

?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

από ποιο site το ειδες αυτο φιλε?

μπορεις να ελεγξεις κι αυτο

RF392399616SG

 

?

 

Απ' το site της κινέζικης μεταφορικής μαν. Τα λέει στο πρώτο ποστ.

 

http://xoms.4px.com/home/track/home_index?trackNums=RF392399616SG&locale=en_US

Link to comment
Share on other sites

http://www.trackingmore.com/

https://www.aftership.com/

http://www.trackitonline.ru/

http://www.17track.net/el

 

Μερικα απο τα σαιτ που μπορούμε να παίρνουμε πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

2016-05-12 12:16

GRATH / parcel dispatched from original office

2016-05-12 12:16

GRATH / parcel dispatched from original office

 

αυτο σημαινει οτι το εστειλαν αθηνα? οποτε φτανει συντομα?

Link to comment
Share on other sites

2016-05-12 12:16

GRATH / parcel dispatched from original office

2016-05-12 12:16

GRATH / parcel dispatched from original office

 

αυτο σημαινει οτι το εστειλαν αθηνα? οποτε φτανει συντομα?

 

αυτό σημαίνει ότι έφυγε για αθήνα,μόλις σκαναριστεί απο τα ελτα θα δείς πρόοδο. Σύντομα ή όχι θα δείξει. Εγω έχω ένα απο αμερική που είναι εδω απο 1/5 και ακόμα καμμιά κίνηση. Το ίδιο και ένα με sg post που έφυγε απο σιγκαπούρη 10/5 τίποτα ακόμα... Περιμένουμε

Link to comment
Share on other sites

απο MINIDEAL EU Warehouse που και καλα στελνει σε 2-5 μερες μετα απο 9 μερες μου εδωσαν τρακινγκ Ελληνικο CP139171021GR που εδω και 2 μερες δε βρισκεται πουθενα , αρα μαλλον το εχουν παρει το νουμερο αλλα δε το εχουν παραδωσει ελτα , γιατι νομιζω οτι αν παρεις κανονικο τρακ απο ελτα την ωρα που το παραδιδεις ειναι αμεσα ανιχνευσιμο , σωστα? Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω μια ερωτηση ρε παιδια γτ δν εχω ιδεα. Παρηγγειλα ενα κινητο 65 ευρο και θα φυγει με NL post να το φοβαμαι ? ειδα οτι αλλοι ειχαν προβλημα τελη μαρτιου με φπα στο τελωνειο κτλ. συνεχιζετε να γινεται αυτο ? Κοζανη θα ερθει το δεμα αρα κατα 90% Θεσ/νικη θα σταματισει (οπου εκει ειχαν ολοι το προβλημα). Απο EverBuying παρηγγειλα

 

αρα ρωταω, 1) αυτοι που ειχαν τοτε προβλημα με το τελωνειο τοτε τελοι Μαρτιου , παρελαβαν? πληρωσαν κτ εξτρα?

2)να φοβαμαι μν περασει και πληρωσω τσαμπα βλακειες?

3)επειδη δεν εχει φυγει ακομα να προσπαθησω μπας και προλαβενουν να το αλλαξουν σε αλλο post?

4) και αν περασει δεν μπορω να πω το μαγαζι να μ δωσουν μια αποδειξη να δειξω οτι κ καλα ειναι 30 ευρω η κατι τετοιο? αλλιως ποσα θα πληρωσω για εκτελωνισμο ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να σας κανω μια ερωτηση ρε παιδια γτ δν εχω ιδεα. Παρηγγειλα ενα κινητο 65 ευρο και θα φυγει με NL post να το φοβαμαι ? ειδα οτι αλλοι ειχαν προβλημα τελη μαρτιου με φπα στο τελωνειο κτλ. συνεχιζετε να γινεται αυτο ? Κοζανη θα ερθει το δεμα αρα κατα 90% Θεσ/νικη θα σταματισει (οπου εκει ειχαν ολοι το προβλημα). Απο EverBuying παρηγγειλα

 

αρα ρωταω, 1) αυτοι που ειχαν τοτε προβλημα με το τελωνειο τοτε τελοι Μαρτιου , παρελαβαν? πληρωσαν κτ εξτρα?

2)να φοβαμαι μν περασει και πληρωσω τσαμπα βλακειες?

3)επειδη δεν εχει φυγει ακομα να προσπαθησω μπας και προλαβενουν να το αλλαξουν σε αλλο post?

4) και αν περασει δεν μπορω να πω το μαγαζι να μ δωσουν μια αποδειξη να δειξω οτι κ καλα ειναι 30 ευρω η κατι τετοιο? αλλιως ποσα θα πληρωσω για εκτελωνισμο ?

 

Ευχαριστω

 

Πρώτον μην γράφεις με συντμήσεις γιατί απαγορεύεται από τους κανόνες.

Δεύτερον αυτά που γράφεις αναφέρονται στον Μάρτιο του 2015. Εφέτος το μοναδικό πρόβλημα είναι με την SG και με συγκεκριμμένο κατάστημα, οπότε περίμενε ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

1000 συγνωμη :D και για συντομευσεις και για τις ερωτησεις , απλα 1η φορα παραγγελνω και αγχωθηκα και δεν ειδα σωστα την ημερομινία . ευχαριστω παααρααα πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερά και απο εμένα

 

Σαν πρωτάρης για αγορά από Κίνα έψαχνα να βγάλω άκρη για αξιόπιστα site και τελικά 11/5/2016 παράγγειλα από vickmall και μαντέψτε , με sg post, δεν είχα δει το θέμα.

Μου έδωσαν tracking number μετά από δύο μέρες .

Τώρα μένει να δούμε τα αποτελέσματα.

Η πληρωμή έγινε μέσω paypal .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και πέσαμε και σε αναβάθμηση του συστήματος (αυτό δεν λέει?)

This function will be unavailable from 14th May 2300hrs to 15th May 0300hrs due to a scheduled maintenance. We apologise for the inconvenience

 

ϊσως έτσι μετα την αναβάθμηση να βρεθούν και τα χαμένα

Link to comment
Share on other sites

http://www.trackingmore.com/

https://www.aftership.com/

http://www.trackitonline.ru/

http://www.17track.net/el

 

Μερικα απο τα σαιτ που μπορούμε να παίρνουμε πληροφορίες

@kostasc4

Δοκιμασε αυτα καλυτερα. Το site της SG post καθε Σ/Κ ειναι down.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και ευχαριστώ

νωμίζω είναι λίγο νωρίς για να κάνω αναζήτηση του tracking number, μετά απο πόσες μέρες περίπου θα φανεί στα sg post?

Link to comment
Share on other sites

@kostasc4

Δοκιμασε αυτα καλυτερα. Το site της SG post καθε Σ/Κ ειναι down.

 

Ναι και άμα το api της sg post είναι down, οι 3rd party ιστοσελίδες από που θα τραβήξουν δεδομένα;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Fair enough!

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από εχθες έχω arrival to destination post στο 17track, στα ελτα βλέπω μόνο αποστολή από σιγκαπουρη, είναι σωστή η ακολουθία, ποτέ θα εμφανιστεί στα ελτα ,ξέρει κάνεις, ευχαριστώ

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...