Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια αν ξερεται τι παιζει με austria post (express) θελω να φερω απο κινα 5 φαναρια μηχανησ . βαροσ πακετοy 2.15kg διαστασεισ 50χ50cm .

θα το στειλει με austria post(express), και με ρωταει αν αναλαμβανω να πληρωσω τελωνειο εφοσων περασει !!!λογικα εφοσων απο κινα παει αυστρια μετα ΕΛΛΑΔΑ δε θα πληρωσω νομιζω ? τι λετε εσεισ η κανωλαθος ?!!

πρεπει να απαντησω συντομα αν το δεχομαι ,παρακαλω πολυ οποιοσ μπορει να με βοηθησει!!! ευχαριστω.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι η δική μου παραγγελία που είναι κολλημένη, από το Vickmall είχε γίνει :lol:

Κοίτα έχεις ένα δίκιο αλλά τι να κάνει και το κατάστημα; Μιλάει με την SG Post, η SG Post του λέει "έφυγαν τα πακέτα και είναι Ελλάδα". Τι να κάνει; Να πάει στις αποθήκες της μεταφορικής και να αρχίσει να ανοίγει σάκους; Ή να πιάσει έναν έναν όλους τους ενδιάμεσους σταθμούς που μπορεί να χρησιμοποιεί η συγκεκριμένη εταιρεία και να δει αν σε κάποιο κέντρο διαλογής έχουν ξεχαστεί οι σάκοι; Σκέψου να ήσουν εσύ πωλητής και να ήσουν σε αυτή τη θέση... Τι θα έκανες;

Οταν το εχουμε σαν πρωτο και το ποιο αξιοπιστο το vickmall που απο αυτο αλώστε αγοράσαμε δεν θα επρεπε να ενεργήσει λιγο καλύτερα.εγω τους το είπα πριν 17 με 18 ημέρες υπάρχει με αυτην την μεγαλη καθυστέρηση μεγάλη δυσαρέσκιά και ειναι αρκετά πακέτα με τις 4 ημερομηνίες και καντε κατι άμεσα να βρείτε αποτέλεσμα και να μας ενημερωσουν για το που βρισκονται τα πακετα μας,τωρα ας υποστούν τις συνέπειες και αυτα τα γνωριζουν πλέον πολλοί μελλοντικοί νέοι αγοραστές με οτι συνέβη με εμάς τους τυχερούς,ας πρόσεχαν .

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια αν ξερεται τι παιζει με austria post (express) θελω να φερω απο κινα 5 φαναρια μηχανησ . βαροσ πακετοy 2.15kg διαστασεισ 50χ50cm .

θα το στειλει με austria post(express), και με ρωταει αν αναλαμβανω να πληρωσω τελωνειο εφοσων περασει !!!λογικα εφοσων απο κινα παει αυστρια μετα ΕΛΛΑΔΑ δε θα πληρωσω νομιζω ? τι λετε εσεισ η κανωλαθος ?!!

πρεπει να απαντησω συντομα αν το δεχομαι ,παρακαλω πολυ οποιοσ μπορει να με βοηθησει!!! ευχαριστω.

Οταν παει Αυστρια δεν θα περάσει τελωνειο ομως λογικα πρεπει να πληρωσεις τελονειο,για ολες μετα τις χωρες ναι ισχύει της ΕΟΚ δεν πληρώνεις μεταξύ τους τελωνείο,απο την αυστρια πως θα περάσει όμως.

Ας πει καλυτερα κανενα αλλο παιδι που γνωριζει καλυτερα,αυτα με τι θα ερθουν με ταχυδρομειο,coyrier, με αυτα που γραφεις και η τιμη ειναι με ταχυδρομειο συστημενο.

Ας απαντηση και καποιος αλλος καλύτερα.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οταν το εχουμε σαν πρωτο και το ποιο αξιοπιστο το vickmall που απο αυτο αλώστε αγοράσαμε δεν θα επρεπε να ενεργήσει λιγο καλύτερα.εγω τους το είπα πριν 17 με 18 ημέρες υπάρχει με αυτην την μεγαλη καθυστέρηση μεγάλη δυσαρέσκιά και ειναι αρκετά πακέτα με τις 4 ημερομηνίες και καντε κατι άμεσα να βρείτε αποτέλεσμα και να μας ενημερωσουν για το που βρισκονται τα πακετα μας,τωρα ας υποστούν τις συνέπειες και αυτα τα γνωριζουν πλέον πολλοί μελλοντικοί νέοι αγοραστές με οτι συνέβη με εμάς τους τυχερούς,ας πρόσεχαν .

 

Εντάξει δε θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη, σέβομαι αυτά που λες.

Και το κατάστημα θεωρείται αξιόπιστο γιατί πάντα στέλνει προσεγμένες συσκευασίες, στην ώρα του και κυρίως για την after sales υποστήριξή του. Δε νομίζω ότι θα έπρεπε να το μαυρίσουμε για κάποιες ατυχείς αποστολές που στο κάτω κάτω θα μπορούσαν να συμβούν σε οποιοδήποτε κατάστημα. Νομίζω κάποια από τα κολλημένα πακέτα ήταν και από άλλα κινεζομάγαζα...

Επίσης, το γεγονός ότι χρησιμοποιεί Paypal και είσαι καλυμμένος με το dispute που έκανες και θα πάρεις τα χρήματά σου πίσω, συμβάλλει στην αξιοπιστία του. Υπάρχουν καταστήματα που λένε ότι δέχονται Paypal αλλά μόνο στα λόγια... Τέλος, η Selina ήταν πάντα εκεί, ακόμα κι αν έλεγε "περιμέντε, κάντε υπομονή κλπ κλπ" τουλάχιστον απαντούσε... Και στο chat αλλά και σε email που της έστελνα... Σε άλλα τους βλέπεις μονίμως offline ή στέλνεις email και σε γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι...

 

Πρόσφατο παράδειγμα το Minideal που παρήγγειλα εκ νέου το κινητό από την ευρωπαϊκή αποθήκη στις 3 του μήνα.

Μιλάω με το chat λέω γνωρίζετε πότε θα φύγει το πακέτο; Απαντάει ότι συνήθως στέλνουμε σε 24 ώρες.

ΟΚ ωραία λέω, περνάνε δυο μέρες τίποτα. Ξαναμιλάω μαζί τους, στέλνουμε λέει σε 24-48 ώρες...

Λέω το πακέτο μου έφυγε, υπάρχει tracking number; Είναι λέει από το EU Warehouse...

Ωραία μπορείτε να ενημερωθείτε από το EU Warehouse; (λες και είναι καμιά αποθήκη 2000 στρέμματα)

Μου λέει παρακαλώ να περιμένετε το tracking number μόλις έχουμε ενημέρωση από το EU Warehouse θα σας το στείλουμε... Πάει κι η δεύτερη μέρα...

Γι'αυτό σου λέω...

 

Εσύ είπες έβαλες παραγγελία από ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal; Ποια μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δε θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη, σέβομαι αυτά που λες.

Και το κατάστημα θεωρείται αξιόπιστο γιατί πάντα στέλνει προσεγμένες συσκευασίες, στην ώρα του και κυρίως για την after sales υποστήριξή του. Δε νομίζω ότι θα έπρεπε να το μαυρίσουμε για κάποιες ατυχείς αποστολές που στο κάτω κάτω θα μπορούσαν να συμβούν σε οποιοδήποτε κατάστημα. Νομίζω κάποια από τα κολλημένα πακέτα ήταν και από άλλα κινεζομάγαζα...

Επίσης, το γεγονός ότι χρησιμοποιεί Paypal και είσαι καλυμμένος με το dispute που έκανες και θα πάρεις τα χρήματά σου πίσω, συμβάλλει στην αξιοπιστία του. Υπάρχουν καταστήματα που λένε ότι δέχονται Paypal αλλά μόνο στα λόγια... Τέλος, η Selina ήταν πάντα εκεί, ακόμα κι αν έλεγε "περιμέντε, κάντε υπομονή κλπ κλπ" τουλάχιστον απαντούσε... Και στο chat αλλά και σε email που της έστελνα... Σε άλλα τους βλέπεις μονίμως offline ή στέλνεις email και σε γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι...

 

Πρόσφατο παράδειγμα το Minideal που παρήγγειλα εκ νέου το κινητό από την ευρωπαϊκή αποθήκη στις 3 του μήνα.

Μιλάω με το chat λέω γνωρίζετε πότε θα φύγει το πακέτο; Απαντάει ότι συνήθως στέλνουμε σε 24 ώρες.

ΟΚ ωραία λέω, περνάνε δυο μέρες τίποτα. Ξαναμιλάω μαζί τους, στέλνουμε λέει σε 24-48 ώρες...

Λέω το πακέτο μου έφυγε, υπάρχει tracking number; Είναι λέει από το EU Warehouse...

Ωραία μπορείτε να ενημερωθείτε από το EU Warehouse; (λες και είναι καμιά αποθήκη 2000 στρέμματα)

Μου λέει παρακαλώ να περιμένετε το tracking number μόλις έχουμε ενημέρωση από το EU Warehouse θα σας το στείλουμε... Πάει κι η δεύτερη μέρα...

Γι'αυτό σου λέω...

 

Εσύ είπες έβαλες παραγγελία από ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal; Ποια μέρα;

 

Συμφωνω 100% μαζι σου .

Μαλλον ο φιλος δεν εχει παραγγειλει απο κανενα Gearbest να δει την γλυκα σε περιπτωση που κατι παει στραβα στην παραγγελια .

Το vickmall δεν μπορει να κανει κατι παραπανω , για μενα ειναι αψογο μαγαζι .

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δε θα προσπαθήσω να σου αλλάξω γνώμη, σέβομαι αυτά που λες.

Και το κατάστημα θεωρείται αξιόπιστο γιατί πάντα στέλνει προσεγμένες συσκευασίες, στην ώρα του και κυρίως για την after sales υποστήριξή του. Δε νομίζω ότι θα έπρεπε να το μαυρίσουμε για κάποιες ατυχείς αποστολές που στο κάτω κάτω θα μπορούσαν να συμβούν σε οποιοδήποτε κατάστημα. Νομίζω κάποια από τα κολλημένα πακέτα ήταν και από άλλα κινεζομάγαζα...

Επίσης, το γεγονός ότι χρησιμοποιεί Paypal και είσαι καλυμμένος με το dispute που έκανες και θα πάρεις τα χρήματά σου πίσω, συμβάλλει στην αξιοπιστία του. Υπάρχουν καταστήματα που λένε ότι δέχονται Paypal αλλά μόνο στα λόγια... Τέλος, η Selina ήταν πάντα εκεί, ακόμα κι αν έλεγε "περιμέντε, κάντε υπομονή κλπ κλπ" τουλάχιστον απαντούσε... Και στο chat αλλά και σε email που της έστελνα... Σε άλλα τους βλέπεις μονίμως offline ή στέλνεις email και σε γράφουν εκεί που δεν πιάνει μελάνι...

 

Πρόσφατο παράδειγμα το Minideal που παρήγγειλα εκ νέου το κινητό από την ευρωπαϊκή αποθήκη στις 3 του μήνα.

Μιλάω με το chat λέω γνωρίζετε πότε θα φύγει το πακέτο; Απαντάει ότι συνήθως στέλνουμε σε 24 ώρες.

ΟΚ ωραία λέω, περνάνε δυο μέρες τίποτα. Ξαναμιλάω μαζί τους, στέλνουμε λέει σε 24-48 ώρες...

Λέω το πακέτο μου έφυγε, υπάρχει tracking number; Είναι λέει από το EU Warehouse...

Ωραία μπορείτε να ενημερωθείτε από το EU Warehouse; (λες και είναι καμιά αποθήκη 2000 στρέμματα)

Μου λέει παρακαλώ να περιμένετε το tracking number μόλις έχουμε ενημέρωση από το EU Warehouse θα σας το στείλουμε... Πάει κι η δεύτερη μέρα...

Γι'αυτό σου λέω...

 

Εσύ είπες έβαλες παραγγελία από ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal; Ποια μέρα;

Εγω σημερα το πρωι και χθες ενας φιλος παραγγειλε από ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal το απογευμα και αυτος το ιδιο κινητο ειχαμε κ την ιδια ημερομηνία με το αλλη παραγγελία 24/3,απλα το ειχε σε χρυσό το χρώμα κ με προβληματιζει αν θα μου αρεσει απο κοντα και εγω δεν πήρα ακομη tracking number.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Η απαντηση του Vickmall για την καθυστερηση και για το οτι εκανα dispute:

Hello dear friend,

really sorry for the delay this time

Singapore Post service did not give us a exact caus for that

i suggest you open dispute to ask refund from paypal

this is the best soulution for us

thank you for your support and understanding

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα το πρωι και χθες ενας φιλος παραγγειλε από ευρωπαϊκή αποθήκη του Minideal το απογευμα και αυτος το ιδιο κινητο ειχαμε κ την ιδια ημερομηνία με το αλλη παραγγελία 24/3,απλα το ειχε σε χρυσό το χρώμα κ με προβληματιζει αν θα μου αρεσει απο κοντα και εγω δεν πήρα ακομη tracking number.

 

:offtopic:

Το σκεφτόμουν κι εγώ για το 3άρι αλλά όχι το Pro... Μ'άρεσε το μεταλλικό σασί. Το έδινε ένα παιδί σε άλλο φόρουμ σε χρυσό επίσης... Αλλά το χρώμα μου φάνηκε πολύ γυναικείο ρε συ... Δεν ξέρω πως θα είναι από κοντά αλλά και πάλι... θα προτιμούσα σε μαύρο-γκρι...

 

Το κοιτούσα και σε ευρωπαϊκή αποθήκη έβγαινε κανένα 50άρικο παραπάνω και θα έπρεπε να πάρω ξανά θήκες και tempered glass... τελικά αποφάσισα να μείνω στο 2άρι λόγω αποσπώμενης μπαταρίας και κάρτας sd. Το fingerprint sensor ούτε καν με ενδιαφέρει... Το Pro απ'ότι είδα παίρνει κάρτα sd αλλά αν το έχεις δίκαρτο όπως εγώ τότε πρακτικά δεν έχεις δυνατότητα να βάλεις extra κάρτα... Επίσης έχεις υπόψη σου ότι έχει κλειδωμένο bootloader και θέλει μια διαδικασία σε περίπτωση που θέλεις να αλλάξεις rom, έτσι;

:offtopic:

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

Το σκεφτόμουν κι εγώ για το 3άρι αλλά όχι το Pro... Μ'άρεσε το μεταλλικό σασί. Το έδινε ένα παιδί σε άλλο φόρουμ σε χρυσό επίσης... Αλλά το χρώμα μου φάνηκε πολύ γυναικείο ρε συ... Δεν ξέρω πως θα είναι από κοντά αλλά και πάλι... θα προτιμούσα σε μαύρο-γκρι...

 

Το κοιτούσα και σε ευρωπαϊκή αποθήκη έβγαινε κανένα 50άρικο παραπάνω και θα έπρεπε να πάρω ξανά θήκες και tempered glass... τελικά αποφάσισα να μείνω στο 2άρι λόγω αποσπώμενης μπαταρίας και κάρτας sd. Το fingerprint sensor ούτε καν με ενδιαφέρει... Το Pro απ'ότι είδα παίρνει κάρτα sd αλλά αν το έχεις δίκαρτο όπως εγώ τότε πρακτικά δεν έχεις δυνατότητα να βάλεις extra κάρτα... Επίσης έχεις υπόψη σου ότι έχει κλειδωμένο bootloader και θέλει μια διαδικασία σε περίπτωση που θέλεις να αλλάξεις rom, έτσι;

:offtopic:

Ναι τα γνωριζω ολα αυτα που γράφεις και εχω πάρει τ οκ για ξεκλειδώματος του bootloader παραπανω απο μηνα τωρα,ελεγα θα ερθει το αλλο και θα του αλλάξω την rom ,μετα θα του περάσω την ελληνική την δικη μας που κάνουν σπουδαία δουλειά τα παιδιά.

Απλα δεν ξερω αν δεν μ αρέσει το χρώμα,αν οχι θα το βγάλω προς πώληση αμέσως θα δω.Αρκετοί που το πήραν είπαν ειναι καλό και οχι γυναικείο δεν ξέρω αν δεν το δω απο κοντά.

Αν ειναι μέσα στην θηκη του δεν θα φαίνεται κ πολυ το χρώμα εγω προβληματίζομαι να μην βγάζει εκείνη την σκια μπροστά γύρω απο το μαύρο στην οθόνη και με χαλάσει λιγο.Το αλλο σε γρι ηταν κ μαυρο που είχα παραγγείλει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η απαντηση του Vickmall για την καθυστερηση και για το οτι εκανα dispute:

Hello dear friend,

really sorry for the delay this time

Singapore Post service did not give us a exact caus for that

i suggest you open dispute to ask refund from paypal

this is the best soulution for us

thank you for your support and understanding

Εμενα ακομη δεν μου απάντησαν και εγω χθες έκανα,απο οτι βλεπω σου λενε καθαρά να πας σε dispute/claim για Να σου γίνει full refund .

Μάλλον τα ίδιο ακριβώς θα στείλουν κ σε εμένα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ dispute.

Εσυ ποτε ειχες κανει παραγγελία,ήσουν στις τυχερές ημερομηνίες..:rolleyes::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εσυ ποτε ειχες κανει παραγγελία,ήσουν στις τυχερές ημερομηνίες..:rolleyes::rolleyes:

 

27/03 λέει ότι έφτασε Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχοντας πάρει refund φετος για δυο μικροαγορες απ Κίνα μεσω eBay στις 45 μέρες όπου τελικα φτασανε στις 55 περίπου σπίτι μου λέω να μην κάνω dispute ακόμα. Ξέρω από 24/3 αγορά πάει πολύ αλλά ελπίζω ότι θα ρθει...δε μπορεί να χάθηκαν τόσα πακέτα...επίσης δεν μπορώ πάλι την ίδια αναμονή ...λέω ν περιμένω μέχρι την άλλη Παρασκευή 13/5
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχοντας πάρει refund φετος για δυο μικροαγορες απ Κίνα μεσω eBay στις 45 μέρες όπου τελικα φτασανε στις 55 περίπου σπίτι μου λέω να μην κάνω dispute ακόμα. Ξέρω από 24/3 αγορά πάει πολύ αλλά ελπίζω ότι θα ρθει...δε μπορεί να χάθηκαν τόσα πακέτα...επίσης δεν μπορώ πάλι την ίδια αναμονή ...λέω ν περιμένω μέχρι την άλλη Παρασκευή 13/5

Το refund το πήρες πριν παραλαβής οπως γραφεις και οταν έφτασαν απλά δεν παραλαβές και επέστρεψαν ξανά πίσω.

Ο καθενας απλα κάνει της επιλογές του

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αν ξερεται τι παιζει με austria post (express) θελω να φερω απο κινα 5 φαναρια μηχανησ . βαροσ πακετοy 2.15kg διαστασεισ 50χ50cm .

θα το στειλει με austria post(express), και με ρωταει αν αναλαμβανω να πληρωσω τελωνειο εφοσων περασει !!!λογικα εφοσων απο κινα παει αυστρια μετα ΕΛΛΑΔΑ δε θα πληρωσω νομιζω ? τι λετε εσεισ η κανωλαθος ?!!

πρεπει να απαντησω συντομα αν το δεχομαι ,παρακαλω πολυ οποιοσ μπορει να με βοηθησει!!! ευχαριστω.

 

 

αν η αγορα ειναι απο Αυστρια δεν εχεις προβλημα τελωνειου

 

αν ειναι εκτος ΕΕ παντα υπαρχει το ενδεχομενο τελωνειου και ειδικα τα ποσοστα ανεβαινουν παρα πολυ αν ειναι με courier (και οχι με απλο τααχυδρομειο) που ετσι ακουγεται η austria post (express)

Οποιος βιαζεται δεν ψωνιζει απο Κινα...

 

οι Κινεζοι ειναι φιλοι μας και θελουν τα λεφτα μας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήρα από αυτούς, το δέμα ξεκίνησε από Τεργέστη Ιταλία.

Την επόμενη μέρα είχε φτάσει Θεσσαλονίκη, αφού πέρασε και απο Γερμανία.

Τεργέστη -> Λειψία -> Ελλάδα σε μία μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι όλοι σιγά σιγά πάμε σε dispute.

Αυτό είναι το λογικό.

Όμως θα ήθελα να κάνουμε και κάτι ακόμα εμείς των τυχερών ημερομηνιών.

Να ψάξουμε και ποιος φταίει για όλο αυτό!

Νομίζω για μένα αυτό είναι το σημαντικό.

Άντε και πήραμε πίσω τα λεφτά αλλά τι θα γίνει μετά;

Σε κάθε παραγγελία θα χτυπά η καρδιά μας αν θα έρθει ή όχι!

Κάποιοι έχουν την ευθύνη για όλα αυτά.

Δεν είναι ότι μια συγκεκριμένη μέρα χάθηκαν οι παραγγελίες αλλά πάνω από 4 ημέρες χάθηκαν δέματα.

Ο ένας λέει ήρθαν, ο άλλος δεν τα βλέπω πουθενά άρα δεν υπάρχουν για μένα και το κατάστημα τα ακούει από μας.

Με όλα αυτά θα ήθελα να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε εμείς σαν πελάτες για όλη αυτή την ταλαιπωρία που έχουμε υποστεί.

Ειλικρινά, αυτό το θέμα με έχει ενοχλήσει φοβερά.

Δεν είναι μόνο ότι δεν έρχεται το δέμα αλλά και η κοροϊδία που τραβάμε από όλους αυτούς και στα δυο ταχυδρομεία.

Να επικοινωνείς και η ίδια ξύλινη γλώσσα: Λυπούμαστε, sorry αλλά δε φταίμε εμείς....

Σκεφτείτε το, μήπως και κάνουμε κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Τι να έγινε όντως;;;

Ποιος μας λέει, ποιος μας ενημερώνει;;;

Αδιάφοροι όλοι απέναντί μας!

Όλοι ισχυρίζονται ότι έκαναν σωστά τη δουλεία τους.

Όμως εμείς ακόμα περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι όλοι σιγά σιγά πάμε σε dispute.

Αυτό είναι το λογικό.

Όμως θα ήθελα να κάνουμε και κάτι ακόμα εμείς των τυχερών ημερομηνιών.

Να ψάξουμε και ποιος φταίει για όλο αυτό!

Νομίζω για μένα αυτό είναι το σημαντικό.

Άντε και πήραμε πίσω τα λεφτά αλλά τι θα γίνει μετά;

Σε κάθε παραγγελία θα χτυπά η καρδιά μας αν θα έρθει ή όχι!

Κάποιοι έχουν την ευθύνη για όλα αυτά.

Δεν είναι ότι μια συγκεκριμένη μέρα χάθηκαν οι παραγγελίες αλλά πάνω από 4 ημέρες χάθηκαν δέματα.

Ο ένας λέει ήρθαν, ο άλλος δεν τα βλέπω πουθενά άρα δεν υπάρχουν για μένα και το κατάστημα τα ακούει από μας.

Με όλα αυτά θα ήθελα να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε εμείς σαν πελάτες για όλη αυτή την ταλαιπωρία που έχουμε υποστεί.

Ειλικρινά, αυτό το θέμα με έχει ενοχλήσει φοβερά.

Δεν είναι μόνο ότι δεν έρχεται το δέμα αλλά και η κοροϊδία που τραβάμε από όλους αυτούς και στα δυο ταχυδρομεία.

Να επικοινωνείς και η ίδια ξύλινη γλώσσα: Λυπούμαστε, sorry αλλά δε φταίμε εμείς....

Σκεφτείτε το, μήπως και κάνουμε κάτι!

Αυτες η 4 μερες με δεματα ειναι ενας σακος.Αυτον τον σακο ψαχνουμε.Και το 2015 της ιδιες ημερομηνιες περιπου χαθηκε ενας σακος με δεματα.Μεσα μαιου ομως παραλαβαν ολοι.Αν θες σου δινω και τα T.N. απο τον περσινο χαμενο σακο.

Link to comment
Share on other sites

Σε 4 διαφορετικές ημερομηνίες έφτασαν στην Ελλάδα και ήταν σε ένα σάκο;

Πώς γίνεται αυτό;

Είδα που ανέβασαν αυτό με την καθυστέρηση πέρσι αλλά ήταν μόνο μια ημερομηνία αν θυμάμαι καλά 27/3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα η καθυστέρηση σε μας ξεκινά από τις 27/3 που γράφει ότι έφτασε Ελλάδα μετά 29/3, 31/3 και 2/4(δε γνωρίζω αν υπάρχει και πιο μετά ημερομηνία με καθυστέρηση).

Πώς γίνεται όλα αυτά να ήταν σε έναν σάκο;

Link to comment
Share on other sites

αν η αγορα ειναι απο Αυστρια δεν εχεις προβλημα τελωνειου

 

αν ειναι εκτος ΕΕ παντα υπαρχει το ενδεχομενο τελωνειου και ειδικα τα ποσοστα ανεβαινουν παρα πολυ αν ειναι με courier (και οχι με απλο τααχυδρομειο) που ετσι ακουγεται η austria post (express)

 

Από κινα θα έρθουν ΕΙΠΑ το οκ ΠΕΡΙΜΕΝΩ τωρα .

Edited by impreza_sti
Απαγορεύονται οι συζητήσεις και οι αναφορές σχετικά με τρόπους αποφυγής πληρωμής τελωνείου
Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχει Νικολουλη παιδιά νομίζω είναι η μόνη λύση.... Χαχαχα κακό

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...