Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α οκ αν το παραλάβεις πρώτο του πεθερού τότε... Όσο για την μπακατέλα... Ακόμα καλύτερα... Δώσε του το δικό σου για να πειραματιστεί κιόλας και να μάθει πριν πάρει το νέο... :lol:

 

Όχι ρε συ δεν κατάλαβες... είχε καλό τηλέφωνο, αλλά του έριξε πολλές σαβούρντες και άρχισε να κάνει τρελά (έκλεινε άνοιγε μόνο του, χάλασε το ηχείο κλπ). Απλά προσωρινά είναι με ένα Sony ο Θεός να το κάνει smartphone :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

θα περιμένω μέχρι την άλλη εβδομάδα μετά το Πάσχα έχει dispute και τελειώνει το θέμα! Αλλά καλού κακού θα ριξω και ένα τζοκεράκι ή λόττο που είναι η κλήρωση σήμερα!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ναι ας περιμένουμε μέχρι την άλλη παρασκευή,Μεγάλη Παρασκευή και μετά και εγω dispute και τελειώνει το θέμα!

Ακόμη 9 με 10 ημέρες περιθώριο,αν δεν έρθουν μέχρι τότε,τέλος,

Εγώ μίλησα χθες με το μαγαζί και τους τα είπα χοντρά,δεν γίνεται άλλη υπομονή,:lol::lol:

Μπορεί να έχουμε καμιά αλλαγή ξαφνικά προς το καλύτερο,τώρα που θα παίξω Τζόκερ και λόττο και και βασικά ας απάντηση κάποιος που γνωρίζει εκ πείρας τι γίνεται σε περίπτωση που κάνουμε dispute και έρθει το κινητό,δεν το παραλαμβάνουμε???

Αν το παραγγείλουμε εκ νέου με dispute δέχεται το μαγαζί ενώ θα βρίσκεται σε εκκρεμότητα η επιστροφή χρημάτων να μας απο στήλη νέο πακέτο με κινητό.

Αν χρειαστεί επισκευή γράψανε νωρίτερα κάποιος μετά απο dispute και παραλαβής το νέο κινητό,δεν θα σε εξυπηρέτησή το κατάστημα καθόλου,τι παίζει με αυτά όλα τα θέματα??:innocent::innocent:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

24/3 παραγγελία. 27 παραδόθηκε SG. 29 πέταγε και 2/4 αεροδρόμιο Ελλάδα. Ίδιες μέρες κι εσύ?

ΧΑ ΧΑ μια από τα ίδια και εγώ,πως δεν το παράγγειλα μετά από 4/4 θα είχε έρθει τώρα και στην ώρα του και έκανα παραγγελία 24/3,δεν ήξερα δεν ρώταγα.:lol::lol::lol::lol::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι ας περιμένουμε μέχρι την άλλη παρασκευή,Μεγάλη Παρασκευή και μετά και εγω dispute και τελειώνει το θέμα!

Ακόμη 9 με 10 ημέρες περιθώριο,αν δεν έρθουν μέχρι τότε,τέλος,

Εγώ μίλησα χθες με το μαγαζί και τους τα είπα χοντρά,δεν γίνεται άλλη υπομονή,:lol::lol:

Μπορεί να έχουμε καμιά αλλαγή ξαφνικά προς το καλύτερο,τώρα που θα παίξω Τζόκερ και λόττο και και βασικά ας απάντηση κάποιος που γνωρίζει εκ πείρας τι γίνεται σε περίπτωση που κάνουμε dispute και έρθει το κινητό,δεν το παραλαμβάνουμε???

Αν το παραγγείλουμε εκ νέου με dispute δέχεται το μαγαζί ενώ θα βρίσκεται σε εκκρεμότητα η επιστροφή χρημάτων να μας απο στήλη νέο πακέτο με κινητό.

Αν χρειαστεί επισκευή γράψανε νωρίτερα κάποιος μετά απο dispute και παραλαβής το νέο κινητό,δεν θα σε εξυπηρέτησή το κατάστημα καθόλου,τι παίζει με αυτά όλα τα θέματα??:innocent::innocent:

 

Η Selina από Vickmall μου είπε ότι αν έρθει το κινητό αφότου έχεις πάρει τα χρήματα πίσω, μπορεί να σου ζητήσει το Paypal να στείλεις τα λεφτά στο κατάστημα. Αν όχι τότε είναι δικό σου. Αλλά να ξέρεις ότι δεν υπάρχει αυτό το κινητό μετά για το κατάστημα και κατά συνέπεια δεν υπάρχει ούτε εγγύηση ούτε τίθεται θέμα επισκευής του από αυτούς.

 

Από ότι διάβασα και κατάλαβα εδώ μέσα, το πρώτο βήμα είναι να περιμένουμε όσο περισσότερο γίνεται. Πολλοί μιλάνε ακόμα και για 60+ μέρες. Από εκεί και πέρα σε συνεννοήση με το κατάστημα προχωράς σε dispute το οποίο μετά από 1-2 μέρες το ανεβάζεις σε claim. Το Paypal δίνει μια εβδομάδα περιθώριο στο κατάστημα να επιλύσει τη διαφορά. Υπάρχει μια μικρή περίπτωση το refund να γίνει και από το ίδιο το κατάστημα, αν και από όσα μου είπε η Selina, το θεωρώ απίθανο γιατί βασίζονται στο Paypal στο οποίο μάλιστα πληρώνουν κάποιου είδους ασφάλεια. Αν περάσει η μια εβδομάδα, τότε αναλαμβάνει το Paypal και πλέον εσύ και το κατάστημα δεν έχετε περαιτέρω επικοινωνία σχετικά με το ζήτημα. Από εκεί και πέρα περιμένεις την απόφαση του Paypal...

 

Αν σε αυτό το διάστημα το πακέτο σου έρθει και παραλάβεις, το dispute ή το claim που έκανες κλείνει και δεν μπορείς να το ανοίξεις πάλι για το ίδιο πακέτο. Αν παραλάβεις κάτι σπασμένο ή που δε δουλεύει ή έχει κάποιο άλλο ελάττωμα, δεν μπορείς να κάνεις εκ νέου dispute για να βρεις το δίκιο σου...

 

Αυτά από όσα έχω διαβάσει και συζητήσει με το κατάστημα, προσωπική εμπειρία δεν έχω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΧΑ ΧΑ μια από τα ίδια και εγώ,πως δεν το παράγγειλα μετά από 4/4 θα είχε έρθει τώρα και στην ώρα του και έκανα παραγγελία 24/3,δεν ήξερα δεν ρώταγα.:lol::lol::lol::lol::ninja:

 

Εγώ είμαι σειρά απολύσεως... 27/3 έφτασε Ελλάδα... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά σμρ πρωί έφτασε ! Με nl έκανε 20 μέρες ! Καλό Πάσχα !

 

Και εγώ παρέλαβα σήμερα (ήταν στο ίδιο σακί :) ). Με NL από GEARBEST , έφτασε σε 15 μέρες (τα αξεσουάρ με Βελγικό κοντεύουν μήνα).

Για την περίπτωση που πάρουμε τα λεφτά πίσω και δεν έχουμε παραγγείλει ξανά και φτάσει το πακέτο, λέμε στο μαγαζί και ξαναπληρώνουμε. Στην περίπτωση που έχουμε ξαναπαραγγείλει, δισκολεύει το πράγμα.

Καλό Πάσχα και καλές παραλαβές σε όλους.

Edited by artinpet
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που έχουμε ξαναπαραγγείλει, δισκολεύει το πράγμα.

 

Οι περισσότεροι σε αυτήν την περίπτωση ανήκουν και θέλουν να μάθουν περισσότερα :)

Link to comment
Share on other sites

ΧΑ ΧΑ μια από τα ίδια και εγώ,πως δεν το παράγγειλα μετά από 4/4 θα είχε έρθει τώρα και στην ώρα του και έκανα παραγγελία 24/3,δεν ήξερα δεν ρώταγα.:lol::lol::lol::lol::ninja:

 

Αν ήταν έτσι αρχηγέ θα παίζαμε και κανένα Τζόκερ με τα νούμερα που κερδίζουν.

 

Το χειρότερο στην περίπτωση αυτή είναι να περιμένουμε 45 μέρες dispute + 10 μέχρι να γυρίσουν τα λεφτά, να χάσουμε μερικά ευρώ σύμφωνα με την τιμή της αγοράς μας ( την περίοδο εκείνη 10-20 /3-2016 το ευρώ σε σχέση με το δολάριο ήταν πεσμένο, τώρα το ευρώ ανέβηκε) και η επιστροφή των χρημάτων θα γίνει σε φθηνό δολάριο.

Και καλά όλα αυτά γιατί από την ζημιά κέρδος δεν βγαίνει πότε, δεν θα πάρουμε και την συσκευούλα μας να κάνουμε Πάσχα.

 

ΥΓ1. Ίσως μια τίμια λύση είναι να μην γυρίσει το μαγαζί τα λεφτά πίσω άλλα να στείλει ξανά την παραγγελία από το ΕU warehouse.

ΥΓ2. Ναι να περιμένω μερικές μέρες πάνω από τον μηνά άλλα αν είναι να έρθει ένα προϊόν σε 2 μήνες + είναι σαν να χάθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Και πριν λίγο έγινε το θαύμα! Έφτασε παραγγελία μου από fasttech 11/4, αναχώρηση 15/4 και άφιξη σήμερα Ελλάδα και είναι καθοδον στο κέντρο διανομης! Με Singapore post συστημένο με tr number!

Το κινητό έχει "φτάσει" 31/3!!!

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου τα ευχάριστα... Από αύριο θα έχω και tablet...

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RS476925205NL

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-04-2016 19:33 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 12-04-2016 19:33 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-04-2016 10:48 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 20-04-2016 13:48 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 20-04-2016 15:48 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Και πριν λίγο έγινε το θαύμα! Έφτασε παραγγελία μου από fasttech 11/4, αναχώρηση 15/4 και άφιξη σήμερα Ελλάδα και είναι καθοδον στο κέντρο διανομης! Με Singapore post συστημένο με tr number!

Το κινητό έχει "φτάσει" 31/3!!!

 

Άντε να γίνει και σε μας ένα τέτοιο θαύμα!

Με το καλό να παραλάβεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τα δικά μου τα ευχάριστα... Από αύριο θα έχω και tablet...

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ RS476925205NL

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-04-2016 19:33 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 12-04-2016 19:33 ΟΛΛΑΝΔΙΑ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-04-2016 10:48 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 20-04-2016 13:48 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 20-04-2016 15:48 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Όχι που δεν θα παράλαμβανες... Δεν είσαι από τους τυχερούς όπως εμείς :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άντε να γίνει και σε μας ένα τέτοιο θαύμα!

Με το καλό να παραλάβεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι που δεν θα παράλαμβανες... Δεν είσαι από τους τυχερούς όπως εμείς :lol::lol:

Δεν κατάλαβες δεν παρέλαβα το κινητό!!!! Άσχετο αντικείμενο από άλλο site είναι. Το κινητό φτάνει από 31/3!

Απλά ήθελα να δείξω ότι παραγγελία που έκανα 2 βδομάδες αργότερα έφτασε πρώτα με την ίδια εταιρεία!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες δεν παρέλαβα το κινητό!!!! Άσχετο αντικείμενο από άλλο site είναι. Το κινητό φτάνει από 31/3!

 

Όχι ρε ****το, τζάμπα χάρηκα... Κι είπα αφού ξεκόλλησαν της 31/3 κάπου εκεί δίπλα θα είναι και ο δικός μας σάκος της 27/3 μπορεί να τον δουν και να τον ανοίξουν :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες δεν παρέλαβα το κινητό!!!! Άσχετο αντικείμενο από άλλο site είναι. Το κινητό φτάνει από 31/3!

Απλά ήθελα να δείξω ότι παραγγελία που έκανα 2 βδομάδες αργότερα έφτασε πρώτα με την ίδια εταιρεία!

 

Φτου και εμένα με μπέρδεψες... :p

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εγώ παρήγγειλα 2 εβδομάδες αργότερα από το ίδιο site με το ίδιο ταχυδρομείο και παρέλαβα προχθές...

Τι να λέμε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στις 30/3.

Arrival at Destination Post (Country: GR) στις 11/4

και σήμερα για κάποιον παράξενο λόγο δεν μου βρίσκει πια το trucking number στο singapore post...

 

Απίστευτα πράγματα..

 

Στο 17track.net εμφανίζεται κανονικά όπως και στην beta εκδοση της singapore post πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry δεν είχα τέτοιο σκοπό... Νόμιζα ότι θα γινόταν κατανοητή η ειρωνεία της κατάστασης.

 

Χαχα μη στεναχωριέσαι δεν έγινε και τίποτα... Μάλλον ψάχνουμε ελπίδες εκεί που δεν υπάρχουν :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία στις 30/3.

Arrival at Destination Post (Country: GR) στις 11/4

και σήμερα για κάποιον παράξενο λόγο δεν μου βρίσκει πια το trucking number στο singapore post...

 

Απίστευτα πράγματα..

 

Στο 17track.net εμφανίζεται κανονικά όπως και στην beta εκδοση της singapore post πάντως...

 

ξανακάνε refresh μετά από λίγο. Και εμένα μου κολλάει που και που

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή παρακολουθώ το θέμα και έχω και εγώ κάποιες παραγγελίες που περιμένω, χωρίς βέβαια να είμαι μέσα σε αυτούς που τους έχουν καθυστερήσει αυτή την στιγμή τα δέματα τους, να πω ότι από το 2009 έχω κάνει 100αδες παραγγελίες, δεν έχω χάσει ποτέ ούτε ένα δέμα!

Καθυστερήσεις όπως αυτές που διαβάζω έχουν τύχει,και παραπάνω από 1 μηνα,όπως επίσης και να κάθεται το δέμα στο αεροδρόμιο για τις διακοπές του, αλλά έχω λάβει όλα τα δέματα!πιστεύω ότι τα καταστήματα δεν φέρουν ευθύνη για τέτοιου είδους καθυστερήσεις, δεν είναι στο χέρι τους, στην ουσία πελάτες είναι και αυτοί στις ταχυδρομικες υπηρεσίες και στα κέντρα διανομής του κάθε αεροδρομίου κ.τ.λ.

Γενικά θέλει υπομονή και γνώση για αγορές εξωτερικού και να μην κάθεστε πάνω από το tracking number!

Σημερα παρέλαβα από signpost και αύριο από nlpost με ημερομηνίες αποστολής 12/4 και 8/4 αντίστοιχα!

Link to comment
Share on other sites

ξανακάνε refresh μετά από λίγο. Και εμένα μου κολλάει που και που

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν ανησυχώ απο τη στιγμή που εμφανίστηκε στα Ελτά έτσι κι αλλιώς.

Υπάρχει περίπτωση όλοι οι σάκοι με τα πακέτα μας που κόλλησαν να βρίσκονται στο αεροδρόμιο Μακεδονία της Θεσσαλονίκης και να προχωρούν κανονικά μόνο του Ελ. Βενιζέλος ή όλα τα πακέτα περνάνε πρώτα απο την Αθήνα όποιος κι αν είναι ο τελικός προορισμός;

Το λέω αυτό γιατί βλέπω αρκετά παιδιά που περιμένουν εδώ πέρα απο Θεσσαλονίκη..

Link to comment
Share on other sites

Kosnic2 έχεις απόλυτο δίκιο. Αν και πρώτη φορά που δίνω για αγορά από Κίνα πάνω από 20ευρω, μέχρι τώρα ότι είχα πάρει (με απλά ταχυδρομεία μέσω ebay) ήρθαν όλα. Αυτό που αγχώνει γενικά είναι η μεγάλη αξία πιστεύω αλλά αν προσέξεις από που θα ψωνίσεις όντως δεν υπάρχει θέμα. Προσωπικά, πιο πολύ μπήκα και διάβασα τον οδηγό αλλά και πολλά μηνύματα παλιά και πιο πρόσφατα για να πάρω την ιδέα του τι παίζει, ανάλογα έψαξα και το από που θα ψωνίσω και τι θα ψωνίσω (τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να μου πήρε τουλάχιστον 15-20 μέρες :lol:). Αλλά πιστεύω ότι μια ανυπομονησία-άγχος ή όπως αλλιώς το μεταφράζει ο καθένας, ιδίως την πρώτη φορά και όσο ενήμερος και αν είσαι ότι δεν θα πάει κάτι στραβά την έχουν όλοι. :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν ανησυχώ απο τη στιγμή που εμφανίστηκε στα Ελτά έτσι κι αλλιώς.

Υπάρχει περίπτωση όλοι οι σάκοι με τα πακέτα μας που κόλλησαν να βρίσκονται στο αεροδρόμιο Μακεδονία της Θεσσαλονίκης και να προχωρούν κανονικά μόνο του Ελ. Βενιζέλος ή όλα τα πακέτα περνάνε πρώτα απο την Αθήνα όποιος κι αν είναι ο τελικός προορισμός;

Το λέω αυτό γιατί βλέπω αρκετά παιδιά που περιμένουν εδώ πέρα απο Θεσσαλονίκη..

Και το δικο μου για βόρεια Ελλάδα είναι να έρθει αυτό στα σοβαρά άλλα έχασε τον δρόμο εδώ και περίπου ενα μήνα,

Δεν υπάρχει κάποιος γνωστός,κάποιο τηλέφωνο να μας δώσει ποιο βάσιμες ,εγκυρότερες πληροφορίες,να ξέρουμε που βρισκόμαστε,τι γίνεται.:O:O

Υπάρχουν τα πακέτα μας με τα κινητά στο αεροδρόμιο της Αθήνας ,που βρίσκονται ??

Εδώ δεν γνωρίζουμε αν ειναι Ελλάδα καλα ,καλά δεν εχει επιβεβαιωθεί ακόμη τίποτα απο τις γνωστές ημερομηνίες άφιξης που γράφουν όλα τα .tracking ,27/3 ,29/3 ,31.3. και 2/4.

Τουλάχιστον να μάθουμε που βρισκόμαστε,άντε να περιμένουμε ακόμη λίγο.:X:X

Αν τα φάγανε μερικά ποντίκια και ανοίξανε τους σάκους,η χάθηκαν για μαγείας άδικα θα περιμένουμε.

Εχει καταντήσει γελοία αυτήν η ιστορία τελικα,ας αποφασίσουμε πόσο ακριβώς θα περιμένουμε και τέλος,η αγοράζουμε απο το ίδιο μαγαζί η απο άλλα αξιόπιστα,η απο ευρωπαϊκή αποθήκη.:O:O

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου για βόρεια Ελλάδα είναι να έρθει αυτό στα σοβαρά άλλα έχασε τον δρόμο εδώ και περίπου ενα μήνα,

Δεν υπάρχει κάποιος γνωστός,κάποιο τηλέφωνο να μας δώσει ποιο βάσιμες ,εγκυρότερες πληροφορίες,να ξέρουμε που βρισκόμαστε,τι γίνεται.:O:O

Υπάρχουν τα πακέτα μας με τα κινητά στο αεροδρόμιο της Αθήνας ,που βρίσκονται ??

Εδώ δεν γνωρίζουμε αν ειναι Ελλάδα καλα ,καλά δεν εχει επιβεβαιωθεί ακόμη τίποτα απο τις γνωστές ημερομηνίες άφιξης που γράφουν όλα τα .tracking ,27/3 ,29/3 ,31.3. και 2/4.

Τουλάχιστον να μάθουμε που βρισκόμαστε,άντε να περιμένουμε ακόμη λίγο.:X:X

Αν τα φάγανε μερικά ποντίκια και ανοίξανε τους σάκους,η χάθηκαν για μαγείας άδικα θα περιμένουμε.

Εχει καταντήσει γελοία αυτήν η ιστορία τελικα,ας αποφασίσουμε πόσο ακριβώς θα περιμένουμε και τέλος,η αγοράζουμε απο το ίδιο μαγαζί η απο άλλα αξιόπιστα,η απο ευρωπαϊκή αποθήκη.:O:O

 

Είπαμε η καθυστέρηση δεν έχει να κάνει με το κατάστημα που αγοράζεις.

Εγώ προσωπικά παρήγγειλα από Vickmall που κατά γενική ομολογία έχει καλή φήμη.

Αλλά και από άλλα καταστήματα που έχω αγοράσει κατά καιρούς (Tinydeal, Gearbest, To2c, Banggood) δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Όπως επίσης και ποτέ δε συνάντησα τόσο μεγάλη καθυστέρηση. Συνήθως στις 15-20 μέρες ήταν στα χέρια μου.

Σε αυτό έχουν περάσει 31 μέρες από τη μέρα της παραγγελίας και, όπως λες κι εσύ, δεν ξέρω αν έφτασε δεν έφτασε χάθηκε δε χάθηκε κλπ άσχετα τι λένε τα tracking sites.

Από την άλλη όμως σχεδόν όλοι λένε ότι δεν έχουν χάσει ποτέ πακέτο από Κίνα (ούτε κι εγώ) και συμβουλεύουν υπομονή. Μπορώ να περιμένω 45 μέρες σίγουρα να περάσει και το Πάσχα... ίσως και 60 αν μου κάτσει καλά η μαγειρίτσα :lol: Αλλά από εκεί και πέρα νομίζω ότι όποιο κι αν είναι το πρόβλημα η καθυστέρηση είναι μεγάλη και δεν δικαιολογείται με τίποτα...

Edited by agmg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...