Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

DESPATCHED TO OVERSEAS και το δικό μου πακέτο...Μαζί μάλλον τα έστειλαν από Vickmall... Η πιο πρόσφατη εμπειρία που είχα(μέσα σεπτέμβρη) λέει 13 μέρες από την παραγγελία... 17/9 η παραγγελία, 18/9 το πακέτο ήταν στην φάση INFORMATION RECEIVED , 28/9 ήταν Ηράκλειο ... 29/9 ήταν Χανιά... 30 το είχα στα χέρια μου...Την παραγγελία την είχε κάνει φίλος και πρώτα πήγε σε αυτόν...

 

Οπότε βάση των παραπάνω , θα έλεγα Δευτέρα Τρίτη...

 

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση φίλε μου! :up:

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανεις αυτό το tracking ( RX904131173DE ) απο ποιό ταχυδρομείο είναι?

Το site που μου έστειλαν να το βλέπω είναι γερμανικό ενώ στο chat τους μου είπαν είναι κανονικά με το ταχυδρομείο της κίνας.

Link to comment
Share on other sites

οντως.... δεν ξερω αν ειμαι τυχερος αλλα εφτασε αρκετα γρηγορα απο τη στιγμη που οι χρονοι απο αποστολες απο Αγγλια εχουν φτασει πλεον τις 3 εβδομαδες...

 

και μολις παρελαβα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αυτό το tracking ( RX904131173DE ) απο ποιό ταχυδρομείο είναι?

Το site που μου έστειλαν να το βλέπω είναι γερμανικό ενώ στο chat τους μου είπαν είναι κανονικά με το ταχυδρομείο της κίνας.

 

Στο trackitonline φαίνεται ότι είναι το Γερμανικό ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το site της SG post λέει: 01.11.2015 07:42 Arrival at Destination Post Greece

των ΕΛΤΑ : 27.10.2015 11:32 Consolidated for export (Export) Singapore

και της 4px : 2015-10-27 11:32:00 Tue GRATH Despatched to ATC

 

αυτές είναι οι τελευταίες ενημερώσεις και δεν συμφωνούν και ιδιαίτερα μεταξύ τους..:p

Μπορεί να καταλάβει κανείς που βρίσκεται το πακέτο και πότε παίζει να παραλάβω;

 

Η παραγγελία έγινε από vickmall και μια θήκη που παρηγγειλα την ίδια μέρα ήρθε(με china post βέβαια) ήδη από χθες.

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

NETHERLANDS, ITEMS IN PACKING, NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT έγραψε σήμερα το απόγευμα το site. άρα καμία εβδομάδα για θεσσαλονίκη να υπολογίσω?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Στο trackitonline φαίνεται ότι είναι το Γερμανικό ταχυδρομείο

 

Ναι και το site που σε στέλνει είναι γερμανικό,αλλά επιμένουν ότι το έστειλαν με το ταχυδρομείο της Κίνας απλά περνάει απο γερμανία :rolleyes:

Δεν θα χε CN στο τέλος?

Link to comment
Share on other sites

NETHERLANDS, ITEMS IN PACKING, NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT έγραψε σήμερα το απόγευμα το site. άρα καμία εβδομάδα για θεσσαλονίκη να υπολογίσω?

 

Ποτε ξεκινησε η αποστολη του δεματος σου;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ποτε ξεκινησε η αποστολη του δεματος σου;

 

30.10 με παραγγελία από 23.10

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με NL Post το γλιτώνουμε το τελ...ο λόγω ευρωπαϊκής ένωσης ή υπάρχει περίπτωση να μας τσιμπήσει τώρα που δεν γίνονται πολλές παραγγελίες;
Link to comment
Share on other sites

Ναι και το site που σε στέλνει είναι γερμανικό,αλλά επιμένουν ότι το έστειλαν με το ταχυδρομείο της Κίνας απλά περνάει απο γερμανία :rolleyes:

Δεν θα χε CN στο τέλος?

 

Λογικό το ερώτημά σου αλλά ... γράφει DE.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά με NL Post το γλιτώνουμε το τελ...ο λόγω ευρωπαϊκής ένωσης ή υπάρχει περίπτωση να μας τσιμπήσει τώρα που δεν γίνονται πολλές παραγγελίες;

 

Το δέμα εκτελωνισμού ενός δέματος που έρχεται με ταχυδρομείο είναι λαχείο και δεν έχει σχέση με το ποιας χώρας το ταχυδρομείο έρχεται.

 

Μην ξεχνάς ότι πάνω στο δέμα υπάρχει το αυτοκόλλητο που γράφει τη χώρα προέλευσης, την περιγραφή και την αξία του αντικειμένου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το site της SG post λέει: 01.11.2015 07:42 Arrival at Destination Post Greece

των ΕΛΤΑ : 27.10.2015 11:32 Consolidated for export (Export) Singapore

και της 4px : 2015-10-27 11:32:00 Tue GRATH Despatched to ATC

 

αυτές είναι οι τελευταίες ενημερώσεις και δεν συμφωνούν και ιδιαίτερα μεταξύ τους..:p

Μπορεί να καταλάβει κανείς που βρίσκεται το πακέτο και πότε παίζει να παραλάβω;

 

Η παραγγελία έγινε από vickmall και μια θήκη που παρηγγειλα την ίδια μέρα ήρθε(με china post βέβαια) ήδη από χθες.

 

Φιλε ειμαι στην ιδια ακριβως κατασταση. Ιδιες ημερομηνιες και ακριβως ιδια ωρα δειχνει και σε εμενα απο SG post και ΕΛΤΑ.

Εντωμεταξυ την ιδια παραγγελια ακριβως την εκανα και για Πολωνια , ιδιο κινητο, ιδια μερα, ιδιο site και εχει φτασει ηδη το πακετο σπιτι απο την Δευτερα 2/11 σε χωριο κιολας!! (Πολωνια εννοω). Και εδω σε εμας ακομα γραφει παπατζες. Φαντασου τι 'ξυσιμο' πεφτει στο κεντρο διακομισης ελτα...

Link to comment
Share on other sites

Αράχτε παίδες, εδώ περιμένω απο τις 28/10 που χει φτάσει ελλάδα να το δείξει στα ελτά.

 

singpost: 28-10-2015 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

ΕΛΤΑ: ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 23-10-2015 16:05 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση μήπως έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο :( Στο σάιτ της Singapore post μου γράφει arrived at destination post από 2/11 και στο σάιτ των ΕΛΤΑ δε μπορεί να βρει τίποτα με το συγκεκριμένο reference number ...παραγγελία από vickmall . Κάποιος με καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει ?
Link to comment
Share on other sites

Με SG post στις 31-10 φανηκε: Information Received

Στις 4-11 φανηκε: Despatched to overseas (Country code: GR)

Με βάση τον οδηγό, άργησε λίγο νομίζω... Αφου ο οδηγος λεει συνηθως σε 2 μερες γινεται αυτο το βημα. (ή δε κατάλαβα καλά; )

Αλλα τελος παντων, τωρα το θεμα ειναι ποσο καιρο θα μεινει στον σακο στο αεροδρομιο στην Αθηνα;

Link to comment
Share on other sites

Με SG post στις 31-10 φανηκε: Information Received

Στις 4-11 φανηκε: Despatched to overseas (Country code: GR)

Με βάση τον οδηγό, άργησε λίγο νομίζω... Αφου ο οδηγος λεει συνηθως σε 2 μερες γινεται αυτο το βημα. (ή δε κατάλαβα καλά; )

Αλλα τελος παντων, τωρα το θεμα ειναι ποσο καιρο θα μεινει στον σακο στο αεροδρομιο στην Αθηνα;

 

 

Μπορεί να κάτσει και καμιά εβδομάδα στο ίδιο σημείο ανάλογα το πότε θα το παραδώσει ο πωλητής.

INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)...Αυτό εμφανίζεται όταν ο πωλητής ειδοποιήσει το ταχυδρομείο, ότι θα του παραδώσει το πακέτο για αποστολή.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα το βράδυ εμφανίστηκε στο αεροδρόμιο..

16/10 παραγγελία

19/10 tracking code

23/10 Despatched to overseas

28/10 Arrival at Destination Post

5/11 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

 

Οπότε απ ότι είδα κι απ τους προηγούμενους γύρω στις 8 μέρες μένει στο αεροδρόμιο όταν έχει προορισμο αθήνα, για επαρχία μπορεί να κάνει πιο γρήγορα.

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,Παραγγειλα απο banggood μια θηκη και πληρωσα και 1.30 $ και για τρακινγ,το οποιο ειναι της μορφης RIXXXXXXXXXCN .(το RI μπροστα τι ειναι????)

Το εχω εδω και 2+ μερες και στο 17τρακ μου βγαζει not found.Πρωτη φορα μου στέλνουν με china post και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εβγαλε καμια πληροφορια ακομα...

Συνηθως ποσες μερες κανει για να δειξει πληροφοριες το china post??Ειναι αξιοπιστο το China Post???

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες περίπου κάνει το δέμα να έρθει από Ολλανδία (PostNL);
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες περίπου κάνει το δέμα να έρθει από Ολλανδία (PostNL);

 

Περιμένω και εγώ πολυυυυ καιρό...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,Παραγγειλα απο banggood μια θηκη και πληρωσα και 1.30 $ και για τρακινγ,το οποιο ειναι της μορφης RIXXXXXXXXXCN .(το RI μπροστα τι ειναι????)

Το εχω εδω και 2+ μερες και στο 17τρακ μου βγαζει not found.Πρωτη φορα μου στέλνουν με china post και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εβγαλε καμια πληροφορια ακομα...

Συνηθως ποσες μερες κανει για να δειξει πληροφοριες το china post??Ειναι αξιοπιστο το China Post???

Πήρες αριθμό αποστολής, αυτό δεν σημαίνει αυτόματα οτι έφυγε το πακέτο την ίδια μέρα.

4-5 μέρες μετά (στην καλύτερη περίπτωση) αρχίζει να δίνει στοιχεία.

 

Γιατί να μην είναι αξιόπιστο το China Post; 1 δισ. κινέζοι δεν μπορεί να κάνουν λάθος :)

 

Πόσες μέρες περίπου κάνει το δέμα να έρθει από Ολλανδία (PostNL);

Δύο παραγγελίες (Σεπτέμβριο και Οκτώβριο) έφτασαν στο τοπικό ταχυδρομείο 3-4 μέρες μετά το μήνυμα "Item is at the PostNL sorting center". Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δύο παραγγελίες (Σεπτέμβριο και Οκτώβριο) έφτασαν στο τοπικό ταχυδρομείο 3-4 μέρες μετά το μήνυμα "Item is at the PostNL sorting center". Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

"Arrived at sorting center" ήταν την ΠΕ 5/11 και χθες 6/11 "Send item abroad (Export)".

Αν κάνει πράγματι 3-4 μέρες, τότε πάμε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

"Arrived at sorting center" ήταν την ΠΕ 5/11 και χθες 6/11 "Send item abroad (Export)".

Αν κάνει πράγματι 3-4 μέρες, τότε πάμε καλά.

 

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΟΥ πηρε απο το " the item is preadvised"

εως το " arrived at sorting centre??""

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΣΟΥ πηρε απο το " the item is preadvised"

εως το " arrived at sorting centre??""

 

Περίεργα, δεν είχα "the item is preadvised" αλλά 2 "Electronic notification of shipment" την ίδια μέρα (28/10) με 16' διαφορά.

Από τις 28/10 έφτασε στο "sorting center" στις 5/11 δηλαδή σε 8 μέρες.

 

Edit

Το trackitonline περιγράφει την πορεία όπως παραπάνω ενώ το 17track με "the item is preadvised"

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα την αποστολη ενος δεματος απο Ελλαδα προς Κινα , ειμαι στο σωστο τοπικ ή υπαρχει αλλο ;

 

edit: ακυρο

Edited by Nirvana19
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...