Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Θέλω να αγοράσω από Κίνα (ebay) μια τσάντα πλάτης με συνολικό κόστος ~22€. Θα έχω πρόβλημα τελωνείου;

Η αποστολή είναι με απλό ταχυδρομείο.

 

Ευχαριστώ.

Όχι ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Θέλω να αγοράσω από Κίνα (ebay) μια τσάντα πλάτης με συνολικό κόστος ~22€. Θα έχω πρόβλημα τελωνείου;

Η αποστολή είναι με απλό ταχυδρομείο.

 

Ευχαριστώ.

 

Εάν το συνολικό κόστος με τα μεταφορικά είναι κοντά στα 22 ευρώ, που είναι η ατέλεια από τρίτες χώρες, δεν θα πληρώσεις έξοδα εκτελωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Μας τρολλάρουν στο αεροδρόμιο.. πριν κάνα μήνα που παρέλαβα κινητό το είχαν διώξει 3 το βράδυ Κυριακής από εκεί για να πάει στο κέντρο.. Τώρα έχει έρθει από την Παρασκευή και κάθεται κάπου στο Βενιζέλος... εντωμεταξύ κάτι άλλα ακουστικά φτάσανε σάββατο μεσημέρι και σήμερα τα διώξανε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!Ο εντοπισμος Αντικειμένου στο site τον ελτα δουλευει σε εσας;Γιατι σε εμενα γυρναει και γυρναει και δεν βγαζει τιποτα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!Ο εντοπισμος Αντικειμένου στο site τον ελτα δουλευει σε εσας;Γιατι σε εμενα γυρναει και γυρναει και δεν βγαζει τιποτα!

Μια απο τα ιδια εδω και κατι ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Εχω μια παραγγελια απο coolicool με POST NL και μου εχουν στειλει το track number απο την περασμενη Παρασκευη.Στην επισημη σελιδα του POST NL δεν βγαζει τιποτα.Ουτε καν οτι ειναι στην Κινα.Ξερω οτι στο 17 track κανει 10 μερες περιπου να εμφανιστει αλλα σε προηγουμενες παραγγελιες μου το εβλεπε και πιο πριν οπως ανεφερα και παραπανω.Ξερει καποιος να μου πει τι γινεται ???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Εχω μια παραγγελια απο coolicool με POST NL και μου εχουν στειλει το track number απο την περασμενη Παρασκευη.Στην επισημη σελιδα του POST NL δεν βγαζει τιποτα.Ουτε καν οτι ειναι στην Κινα.Ξερω οτι στο 17 track κανει 10 μερες περιπου να εμφανιστει αλλα σε προηγουμενες παραγγελιες μου το εβλεπε και πιο πριν οπως ανεφερα και παραπανω.Ξερει καποιος να μου πει τι γινεται ???

 

Άμα δεν δώσεις tracking number μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε...

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και το track number RC411379660NL

 

Όταν εννοείς περασμένη Παρασκευή εννοείς 13/3 ? Πάντως το tracking code είναι πραγματικό οπότε δεν θα φοβόμουν.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς περασμένη Παρασκευή εννοείς 13/3 ? Πάντως το tracking code είναι πραγματικό οπότε δεν θα φοβόμουν.

 

ναι την Παρασκευη 13/3 μου το εστειλαν.Μπανω εδω http://www.postnl.be/be/parcels και εδω http://springglobalmailtracker.com/ Το δευτερο το εχω βει στο φορουμ απο αλλο μελος και λεει οτι ειναι το γραφειο που συνεργαζεται το POST NL στην Κινα.Στο πρωτο τουλαχιστον δεν επρεπε να βγαζει κατι ??

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εργάσιμη μέρα, γιατί μόνο η Δευτέρα μπορεί να μετρήσει, τι ακριβώς να προλάβουν να σκαναρουν? Μπορεί ακόμα να μην έχει φύγει από τον Κινέζο. Περίμενε μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε μια εργάσιμη μέρα, γιατί μόνο η Δευτέρα μπορεί να μετρήσει, τι ακριβώς να προλάβουν να σκαναρουν? Μπορεί ακόμα να μην έχει φύγει από τον Κινέζο. Περίμενε μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

 

ενταξει φιλε σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

ο δικός μου trucking number ειναι RC411430965NL. η αγοτά έγινε απο alliexpress. στις 25/2

και το δεμα εσταλη στις 6/3.

μηπως μπορει κάποιος να μου πει που μπορώ να παρακολουθώ την πορεία της μεταφοράς?

σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ο δικός μου trucking number ειναι RC411430965NL. η αγοτά έγινε απο alliexpress. στις 25/2

και το δεμα εσταλη στις 6/3.

μηπως μπορει κάποιος να μου πει που μπορώ να παρακολουθώ την πορεία της μεταφοράς?

σας ευχαριστώ.

Φίλε μου καλύτερα να επικοινωνήσεις με το κατάστημα, ο αριθμός σου είναι αληθινός, αλλά δεν εμφανίζεται πουθενά.

Μπορείς να το παρακολουθείς εδώ: http://www.17track.net/en/

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ματιασα το δεματακι μου! Πεντε μέρες να ερθει απο Κίνα με NL Post και τέσερις μέρες κολλημένο στο αεροδρόμιο και το βλέπω να μην βγαίνει ουτε σήμερα απο κει... :mad:

Αμάν, μην χαρούμενη λίγο!...

Link to comment
Share on other sites

Και μενα απο 13/03 εχει κολλησει αεροδρομιο.Ηρθε σε 6 μερες απο Vickmall και εχει κολλησει εκει.Οι δικοι μας πανε αργα.:lol:
Link to comment
Share on other sites

RF320915346SG...Έκανα την αγορά στις 7-3, 8-3 λαμβάνω mail your order has shipped με το εν λόγω tr.number. Απο τότε όμως δεν υπάρχει πουθενά ρε παιδιά καταγεγραμένο...μήπως είναι ψεύτικο? Εντάξει τα χρήματά μου θα τα πάρω, είναι νωρίς ακόμα, αλλά να μη περιμένω και τζάμπα...:blink:
Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

RF320915346SG...Έκανα την αγορά στις 7-3, 8-3 λαμβάνω mail your order has shipped με το εν λόγω tr.number. Απο τότε όμως δεν υπάρχει πουθενά ρε παιδιά καταγεγραμένο...μήπως είναι ψεύτικο? Εντάξει τα χρήματά μου θα τα πάρω, είναι νωρίς ακόμα, αλλά να μη περιμένω και τζάμπα...:blink:

 

δες εδω:

http://express.4px.com/logistic/track?numbers=RF320915346SG&code=6900

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω κοιτάξει σε κάθε γνωστό site φίλε μου, υποθέτω όμως οτι απο τη στιγμή που δεν κανει update η singpost δε θα έχουν και οι άλλοι στοιχεία. Είναι normal τόση καθυστέρηση? Γι'αυτό αναρωτιέμαι αν είναι αληθινός ή ψεύτικος.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 12-03-2015 06:57 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 16-03-2015 09:10 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

Να ελπίζω για αύριο; Όχι, έτσι; :(

Υπάρχει περίπτωση κατά τη διάρκεια της νύχτας να προλάβουν να /ολοκληρωθούν/ όσα βήματα απομένουν;

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ματιασα το δεματακι μου! Πεντε μέρες να ερθει απο Κίνα με NL Post και τέσερις μέρες κολλημένο στο αεροδρόμιο και το βλέπω να μην βγαίνει ουτε σήμερα απο κει... :mad:

Αμάν, μην χαρούμενη λίγο!...

 

Μια από τα ίδια.. Από παρασκευή βράδυ στο αεροδρόμιο...

Να ελπίζω για αύριο; Όχι, έτσι;

Υπάρχει περίπτωση κατά τη διάρκεια της νύχτας να προλάβουν να /ολοκληρωθούν/ όσα βήματα απομένουν;

 

Υπό κανονικές συνθήκες μπορεί και ναι... Αλλά τις τελεύταιες μέρες υπάρχει πρόβλημα και αργούν.. Ένα δέμα εκλείσε χθες το πρωί από το αεροδρόμιο και ακόμα δεν έχει πάει πουθενά...

 

Υ.Γ Πήρα τηλέφωνο στο ΕΛΤΑ και μου είπανε οτί λόγω αυξημένου φόρτου εργασίας υπάρχουν καθυστερήσεις και με καθησύχασαν οτί θα παραλάβω Πεμπτη-Παρασκεύη.. Πιο λίγο πήρε να έρθει από Κινα - Ελλάδα παρά απο το αεροδρόμιο στο σπίτι μου...

Edited by kaliakman
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ kaliakman.

 

Τι να πω. Αυτό το δέμα δεν θέλει να έρθει.

Το παρήγγειλα, χωρίς να ξέρω ότι είναι εκείνη τη περίοδο, μέσα στην αντίστοιχη πρωτοχρονιά των Κινέζων και το περιμένω πόσο καιρό. Ειδικά τώρα που ξέρω ότι είναι τόσο κοντά η ανυπομονησία έχει ανέβει. :worry:

 

Edit: ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ. :D:D:D

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-03-2015 23:07 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Edited by giorgos147
Link to comment
Share on other sites

Να ελπίζω για αύριο; Όχι, έτσι; :(

Υπάρχει περίπτωση κατά τη διάρκεια της νύχτας να προλάβουν να /ολοκληρωθούν/ όσα βήματα απομένουν;

 

Σε ευχαριστώ πολύ kaliakman.

 

Τι να πω. Αυτό το δέμα δεν θέλει να έρθει.

Το παρήγγειλα, χωρίς να ξέρω ότι είναι εκείνη τη περίοδο, μέσα στην αντίστοιχη πρωτοχρονιά των Κινέζων και το περιμένω πόσο καιρό. Ειδικά τώρα που ξέρω ότι είναι τόσο κοντά η ανυπομονησία έχει ανέβει. :worry:

 

Edit: ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ. :D:D:D

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 17-03-2015 23:07 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧ μόλις έκλεισε και εμένα αυτό που στείλανε χθες από το αεροδρόμιο.. Λογικά αύριο ειδοποίηση και μεθαύριο παραλαβή;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,εχω παραγγειλει ενα meizu m1 note,με tr.number: RF321110999SG

μπορει να μου πει καποιος που βρησκετε κ τι σημαινουν αυτα που γραφει στο http://www.17track.net?

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...