Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατι δεν μου παει καλα σε αυτα που λες ...23 εδωσες παραγγελια , 27 εφυγε απο σιγκαπουρη και 28 φανηκε ελλαδα ; ουτε με DHL δεν γινονται αυτα

 

23/12 εννοεί (προφανώς).

 

 

Συγνώμη...Παρανόησης από λάθος μου...Όπως τα λέει ο σερανάτα... 23/12 η παραγγελία , 27/12 έφυγε από Σιγκαπούρη και σήμερα το πρωί το είδα Ελλάδα

Edited by huluvuz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σας

υπαρχει καποιος οδηγος επιστροφων προιοντων στην κινα,για το ποιες κινησεις πρεπει να κανουμε ωστε να ειμαστε οσο το δυνατον περισσοτερο εξασφαλισμενοι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Ύστερα από 30 μέρες που έδειχνε στο σύστημα πως έφυγε το πακετάκι μου από την Κίνα, φάνηκε χθες ότι έφτασε στην Ελλάδα. Παίζει να το έχω μέχρι την Παρασκευή? Στα ΕΛΤΑ είναι ακόμη έτσι

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 27-01-2015 08:07 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ):worry::worry::worry::blink:

 

Κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

υπαρχει καποιος οδηγος επιστροφων προιοντων στην κινα,για το ποιες κινησεις πρεπει να κανουμε ωστε να ειμαστε οσο το δυνατον περισσοτερο εξασφαλισμενοι?

Δες και ρωτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408645

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμενα 8 Δεκεμβριου εγινε η παραγγελεια και 13 Δεκεμβριου το στειλανε και μεχρι και σημερα αγνοειτε με china post!!!

 

Number (Registered): RJ106382053CN

Status: Transit

Destination: Greece

2014-12-13 09:53 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

2014-12-11 17:34 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ, Receive Item From Customer

Origin: China

2014-12-13 09:51 上海国际, 希腊 - GR, 出口总包直封封发, Departure from outward office of exchange

2014-12-12 19:00 上海国际, 希腊 - GR, 出口总包互封开拆, Opening

2014-12-11 20:10 温州国际, 希腊 - GR, 出口总包互封封发, Dispatching

2014-12-11 19:24 温州国际, 希腊 - GR, 出口总包互封开拆, Opening

2014-12-11 17:34 温州函件局鹿城分局, 希腊 - GR, 收寄局收寄, Collection

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Εισαι δυσκολα ενδεχεται να μην εχουν φυγει ακομα και εγω εχω 2 τωρα με china post και ειμαι στην ιδια κατασταση αν εισαι απο αλι εχεις 60 μερες και ζητα παραταση

Link to comment
Share on other sites

Εμενα 8 Δεκεμβριου εγινε η παραγγελεια και 13 Δεκεμβριου το στειλανε και μεχρι και σημερα αγνοειτε με china post!!!

 

Number (Registered): RJ106382053CN

Status: Transit

Destination: Greece

2014-12-13 09:53 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ

2014-12-11 17:34 ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ, Receive Item From Customer

Origin: China

2014-12-13 09:51 上海国际, 希腊 - GR, 出口总包直封封发, Departure from outward office of exchange

2014-12-12 19:00 上海国际, 希腊 - GR, 出口总包互封开拆, Opening

2014-12-11 20:10 温州国际, 希腊 - GR, 出口总包互封封发, Dispatching

2014-12-11 19:24 温州国际, 希腊 - GR, 出口总包互封开拆, Opening

2014-12-11 17:34 温州函件局鹿城分局, 希腊 - GR, 收寄局收寄, Collection

======================================

Powered by http://www.17track.net

 

Εγώ περιμένω δύο δέματα με china post από παραγγελία 11-12-2014.Είμαι μέχρι στιγμής στην ίδια κατάσταση με εσένα.Πλήρωσα με paypal και έχω κάνει ήδη dispute.

RH115263519CN και

RH114836326CN

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εκανα claim και η paipal μου ζηταει δικαιολογητικα γνωριζει κανεις τι πρεπει να τους στειλω

 

Κατάσταση

Παρακαλώ δώστε κάποια δικαιολογητικά για αυτόν τον ισχυρισμό από 31 του Γενάρη του 2015 .

 

Τι θα συμβεί στη συνέχεια

 

Μόλις λάβουμε τα στοιχεία σας, εμείς θα συνεχίσουμε κριτική μας της παρούσας υπόθεσης. Αν δεν ακούσω από σας, η περίπτωσή σας θα πρέπει να κλείσει.

 

Αν έχετε επιλύσει αυτό το πρόβλημα, μπορείτε να ακυρώσετε αυτήν την αξίωση ανά πάσα στιγμή.

 

Εάν λάβατε το στοιχείο, αλλά δεν είναι όπως περιγράφεται από τον πωλητή, μπορείτε να αλλάξετε το λόγο για τον ισχυρισμό σας.

 

Δικαιολογητικά

Αρχεία (0)

Δεν έχετε υποβάλει τα αρχεία. Προσθήκη

Φαξ (0)

Δεν έχετε υποβάλει φαξ. Προσθήκη

Link to comment
Share on other sites

 

Εξαρταται. Εμενα εχει κολησει εκει απο τις 16 του μηνος

 

https://www.17track.net/en/result/post-details.shtml?nums=RS199111435NL

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου ειναι αδυνατον να θυμηθω υπαρχει καποιος με παραγγελια china post που να παρελαβε το δεμα του χωρις να του εχει βγαλει ενημερωση PEK.Αν ναι σε ποσες μερες του ηρθε?
Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκε ελλαδα σημερα...ειχα ανοιξει dispute και εχω αλλες 11 ημερολογιακες θα περιμενω να ερθει στα χερια μου και μετα θα κλεισω την υποθεση αλλιος μπορω να ζητησω παραταση δηλαδη????

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις μπηκε ελλαδα σημερα...ειχα ανοιξει dispute και εχω αλλες 11 ημερολογιακες θα περιμενω να ερθει στα χερια μου και μετα θα κλεισω την υποθεση αλλιος μπορω να ζητησω παραταση δηλαδη????

 

Εισαι δυσκολα ενδεχεται να μην εχουν φυγει ακομα και εγω εχω 2 τωρα με china post και ειμαι στην ιδια κατασταση αν εισαι απο αλι εχεις 60 μερες και ζητα παραταση

 

Εγώ περιμένω δύο δέματα με china post από παραγγελία 11-12-2014.Είμαι μέχρι στιγμής στην ίδια κατάσταση με εσένα.Πλήρωσα με paypal και έχω κάνει ήδη dispute.

RH115263519CN και

RH114836326CN

 

Μολις μπηκε ελλαδα σημερα...ειχα ανοιξει dispute και εχω αλλες 11 ημερολογιακες θα περιμενω να ερθει στα χερια μου και μετα θα κλεισω την υποθεση αλλιος μπορω να ζητησω παραταση δηλαδη????

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς να μου πει αν είναι φυσιολογικό να αργεί μια παραγγελία τόσο όσο θα αναφέρω τώρα:

αυριο λοιπόν κλείνω ακριβώς ένα μήνα από μια παραγγελία από ebay από Αργεντινη και το tracking number που έχω είναι κολλημένο από τις 15 του μήνα στην ένδειξη αυτή από την σελίδα του ελτα:

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-01-2015 16:31 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 15-01-2015 12:00 ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

 

Ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Κλεισιμο απο κδ αεροδρομιου

 

σημερα μου εμφάνισε κι εμένα κλείσιμο από ΚΔ αεροδρομίου. μάλλον πάω από βδομάδα.....:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου εμφάνισε κι εμένα κλείσιμο από ΚΔ αεροδρομίου. μάλλον πάω από βδομάδα.....:cry::cry::cry:[/Q

 

Δευτερα παραλαμβανουμε!!

Sent from Meizu Pro5
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση .

Σ έναν φίλο μου που περίμενε μια παραγγελία Αθήνα του έβγαλε σημερα κλείσιμο από Κ.Δ. Θεσσαλονίκης !!!!

Τι γίνεται τώρα ; Πότε θα του ερθει Αθήνα ; έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς ;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση .

Σ έναν φίλο μου που περίμενε μια παραγγελία Αθήνα του έβγαλε σημερα κλείσιμο από Κ.Δ. Θεσσαλονίκης !!!!

Τι γίνεται τώρα ; Πότε θα του ερθει Αθήνα ; έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς ;

 

Χμμμ.. μπήκα να γράψω κάτι παρόμοιο.. εμένα δείχνει το εξής:

ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

 

Ενώ το περιμένω Θεσσαλονίκη..

Είναι από πωλητή στο ebay, να ανοίξω claim?

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμένεις μέχρι αύριο?

και γώ θεσ/νίκη περιμένω 3 πακέτα και μου γράφει το ίδιο

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

3-1 με ΝL (EBAY) ,κλεισιμο αεροδρομιου σημερα.

7-1 με CN (ALI) , κλεισιμο αεροδρομιου σημερα.

8-1 με SP ησυχια μεχρι σημερα.

Τι να πει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια εχω παραγγηλει τηλεφωνο απο minideal 10/1 και απο 12/1 ειναι κολλημενο στο dispached to overseas. ειχα ξαναπαραγγηλει απο το Minideal τον οκτωβρη και το ειχα στα χερια μου σε 18 μερες αυτη τη φορα αργησε λιγο. το κακο ειναι οτι δεν ειναι για μενα και εχω αγχωθει λιγο οχι πως δεν θα ερθει αλλα... με singapore post ερχεται αλλα δεν ξερω γιατι ενω στα ελτα φαινεται οπως και στο σινγκαπουρ ποστ με το τρακινγκ στο 17track.net μου βγαζει σφαλμα ολο αυτο το καιρο Edited by spy1
Link to comment
Share on other sites

Ποσες μερες μπορει να κανει ενα κινητο απο το κεντρο διαλογης στην Αττικη μεχρι την επαρχια (καλαματα) ?

Έχεις ρωτήσει και σε άλλο θέμα. Βάλε το tracking number της αποστολής σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ρωτήσει και σε άλλο θέμα. Βάλε το tracking number της αποστολής σου.

 

Ναι το εχω βαλει! Και λεει 'κλεισιμο απο τριπολη' και δεν ξερω τι σημαινει. Εσυ ξερεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...