Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Gearbest.com αποστολή με Belgian Post .

Σας έχει τύχει ποτέ αυτό ? Είναι γρήγορο ?

τρακιν της μορφής BLVS*********

Τα κανονικά είναι της μορφής RK079931221CN, αυτό δεν είναι tracking number,

απλός αριθμός αποστολής είναι ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δηλαδη ποσο περιπου θα περιμενω?μεχρι παρασκευη πιστευεις θα εχω παραλαβει?η μπα? Edited by nikospantzios
Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

θα υπολογιζεις τουλάχιστον 15 μερες απο τοτε που ταξιδεψε εμενα πεταξε στις 29 σεπτεμβριου και τα ελτα τον ανοιξαν 13 Οκτωβρη

οταν θα τον ανοιξουν θα περιμενεις κατι αλλο περα απο κλεισιμο απο ips

 

εγω ειδα ποτε εφυγε απο το site της 4px

αν δεν ερθει αυτη η βδομαδα κανεις despute δεν πρεπει να περασει το οριο και μετα δεν παρεις τα λεφτα πισω

 

εμένα πέταξε στις 28/9 και δεν ήρθε ακόμα και εσένα στις 29/9 και ήρθε? α ρε ελτα.

Link to comment
Share on other sites

α ρε ελτα.

Έχουν και παράρτημα στην Κίνα τα ΕΛΤΑ ;;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν και παράρτημα στην Κίνα τα ΕΛΤΑ ;;;;

 

όχι αλλά και τα αεροπλάνα δεν κάνουν 20 ημέρες να έρθουν από την Κίνα εκτός βέβαια εάν καίνε κάρβουνο........

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βέβαιο ότι θα πληρώσεις ...

 

Διάβασε και μερικές σελίδες πίσω γιά την Ανεκδιήγητη NL, γράφουν ότι θέλουν οι Ολλανδοί και τα στέλνουν χωρίς παραστατικά ώστε να εμφανισθούν αμέσως.

 

 

να σε ρωτησω συγγνωμη κιολας το κινητο το παραγγειλα 25 σεπτεμβριου μου το εστειλαν

2014-10-12 13:08

The item has arrived in the country of destination

2014-10-10 08:47

The item is on transport to the country of destination

2014-10-09 18:47

The item is at the PostNL sorting center

στα ελτα

2014-10-09 18:47

IPS, Item in conta IPS

πιστευεις θα παραλαβω μεχρι παρασκευη?αν οχι μεχρι ποτε εχω περιθωριο για να κανω αναφορα μην χασω τα λεφτα?την παραγγελια την εδωσα 24 σεπτεμβριου και 9 την εστειλαν..σε παρακαλω βοηθησε με

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω συγγνωμη κιολας το κινητο το παραγγειλα 25 σεπτεμβριου μου το εστειλαν

2014-10-12 13:08

The item has arrived in the country of destination

2014-10-10 08:47

The item is on transport to the country of destination

2014-10-09 18:47

The item is at the PostNL sorting center

στα ελτα

2014-10-09 18:47

IPS, Item in conta IPS

πιστευεις θα παραλαβω μεχρι παρασκευη?αν οχι μεχρι ποτε εχω περιθωριο για να κανω αναφορα μην χασω τα λεφτα?την παραγγελια την εδωσα 24 σεπτεμβριου και 9 την εστειλαν..σε παρακαλω βοηθησε με

Φίλε μου στις 42 ημέρες από την ημερομηνία πληρωμής θα κάνεις dispute στο paypal οπότε δεν πρόκειται να χάσεις τα χρήματά σου.

Η ένδειξη στα ΕΛΤΑ σημαίνει ότι 9 με 11 έφυγε από Κίνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι αλλά και τα αεροπλάνα δεν κάνουν 20 ημέρες να έρθουν από την Κίνα εκτός βέβαια εάν καίνε κάρβουνο........

Εάν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τον οδηγό θα έβλεπες ότι κάνουν και 40 ημέρες και ας καίνε ...κηροζίνη !!!!

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

αφου ξεκινησε απο κινα ποσες μερες κανει να ερθει ?περιπου?παει απο κινα-ολλανδια και μετα ελλαδα?η κατευθειαν?
Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στις 42 ημέρες από την ημερομηνία πληρωμής θα κάνεις dispute στο paypal οπότε δεν πρόκειται να χάσεις τα χρήματά σου.

Η ένδειξη στα ΕΛΤΑ σημαίνει ότι 9 με 11 έφυγε από Κίνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τον οδηγό θα έβλεπες ότι κάνουν και 40 ημέρες και ας καίνε ...κηροζίνη !!!!

 

τον διάβασα και δεν είμαι εδώ για να μαλώνουμε. απλά είναι άξιο σχολιασμού και απορίας η τόση καθυστέρηση για ένα αντικείμενο το οποίο έφυγε από Κίνα στις 26/9 καταγεγραμμένο και από ελτα και δεν έχει έρθει ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσει δεν είναι μικρή, περνάει από Κίνα πάει Σιγκαπούρη από Σιγκαπούρη σε μία μεγάλη χώρα της Ευρώπης και από εκεί Ελλάδα. Δηλαδή περνάει από τουλάχιστον 4 χώρες και ποιος ξέρει πόσα χεριά. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε υπομονή μην αγοράζετε :happy:

 

http://i.imgur.com/xXqZH3i.png

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσει δεν είναι μικρή, περνάει από Κίνα πάει Σιγκαπούρη από Σιγκαπούρη σε μία μεγάλη χώρα της Ευρώπης και από εκεί Ελλάδα. Δηλαδή περνάει από τουλάχιστον 4 χώρες και ποιος ξέρει πόσα χεριά. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε υπομονή μην αγοράζετε :happy:

 

http://i.imgur.com/xXqZH3i.png

 

κίνα και πάλι κίνα εκατό φορές :)

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατο!!!!

Παίδες η διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσει δεν είναι μικρή, περνάει από Κίνα πάει Σιγκαπούρη από Σιγκαπούρη σε μία μεγάλη χώρα της Ευρώπης και από εκεί Ελλάδα. Δηλαδή περνάει από τουλάχιστον 4 χώρες και ποιος ξέρει πόσα χεριά. Άμα δεν μπορείτε να κάνετε υπομονή μην αγοράζετε :happy:

 

http://i.imgur.com/xXqZH3i.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, αυτό αν δεν έχει σοβαρά λάθη, τα οποία και θα διορθώσω, θα πρέπει να μπει στην πρώτη σελίδα μπας και ελαττωθούν έστω και ελάχιστα τα ανούσια posts.

 

http://i.imgur.com/hQhOwXP.png

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να μπει άμεσα το σχεδιάγραμμα αυτό στον οδηγό και επίσης να επικαιροποιηθεί και να διορθωθεί ο οδηγός, τώρα που ξέρουμε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με τις διαδικασίες.

Μάλλιασαν τα δάχτυλα μας να γράφουμε τα ίδια και τα ίδια.

Edited by Yngwiedis
Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

τον διάβασα και δεν είμαι εδώ για να μαλώνουμε. απλά είναι άξιο σχολιασμού και απορίας η τόση καθυστέρηση για ένα αντικείμενο το οποίο έφυγε από Κίνα στις 26/9 καταγεγραμμένο και από ελτα και δεν έχει έρθει ακόμα....

Δεν μαλώνουμε, αλλά έχει "σχολιασθεί" και επεξηγηθεί εκατοντάδες φορές ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω, αυτό αν δεν έχει σοβαρά λάθη, τα οποία και θα διορθώσω, θα πρέπει να μπει στην πρώτη σελίδα μπας και ελαττωθούν έστω και ελάχιστα τα ανούσια posts.

 

http://i.imgur.com/hQhOwXP.png

Συμπλήρωσε ότι μπορεί να φύγει και με άλλες εταιρείες εκτός από την SP και ότι ο χρόνος σε αυτές κυμαίνεται ...

Επίσης οι ημέρες επι Ελληνικού εδάφους είναι πολλές. (και είναι όλες οι ημέρες, όχι μόνο οι "εργάσιμες", τα ΕΛΤΑ δουλεύουν 7 ημέρες επί 24ώρου βάσεως ...)

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μαλώνουμε, αλλά έχει "σχολιασθεί" και επεξηγηθεί εκατοντάδες φορές ......

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμπλήρωσε ότι μπορεί να φύγει και με άλλες εταιρείες εκτός από την SP και ότι ο χρόνος σε αυτές κυμαίνεται ...

Επίσης οι ημέρες επι Ελληνικού εδάφους είναι πολλές. (και είναι όλες οι ημέρες, όχι μόνο οι "εργάσιμες", τα ΕΛΤΑ δουλεύουν 7 ημέρες επί 24ώρου βάσεως ...)

 

Δεν γνωρίζω για άλλες εταιρίες όλες μου οι αποστολές έχουν φύγει με Sinapore post εκτός από μερικές του Ebay που φύγανε με China Post οπότε αν θέλετε να μου πείτε τι και πως θα το προσθέσω.

Θα διορθώσω αυτό που είπες για τις εργάσιμες ημέρες στα ΕΛΤΑ. Πάντως πιστεύω ότι Σάββατο έχουν off. Anyway...

 

Βασικά για το NL POST θέλω πληροφορίες

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος να βλέπουμε τέτοιο ΕΚΤΡΩΜΑ post ?...........ήμαρτον ρε παιδιά!!!!.....αν δεν ξέρεις ρε φίλε να γράφεις τότε ΜΗΝ γράφεις.....ή κάνε τον κόπο και γράψτα στο google για να στα διορθώσει......εγώ τι χρωστάω να βλέπω αυτό το χάλι και να πονάνε τα μάτια μου ?......και μην μου πει κάποιος ότι εντάξει-δεν τρέχει τίποτα , δεν ξέρουμε όλοι ορθογραφία.......γιατί αν είναι έτσι και δεν πειράζει.....τότε οκ.......ασ αρχησο να γραφο κε εγο όπος νανε αφου δεν πηραζι και ασ γραφουν ετση και όλη η υπόλιπη εδό μέσα και άντε να δούμε αν θα βγάλουμε άκρη...

 

δεν εχεις με τη να σχοληθης και ασχολησε με την ορθωγραφια καλυτερα αγραματος παρα τιπωτα αλλο ....δε θα ασχοληθω μαζι σου απλα τα σεβη μου και νασε καλα....αν ηταν ναταν αφτα τα προβληματα μας ....τι ναπω τεσπα....αν μετρας τον ανθρωπο απο την ορθωγραφια το σεβωμε αλλα δε το ακολουθω.....δεχεσε τον συνανθρωπο με τα ελλατωματα η τα προτερηματα του οχι αμεσως να κανης μαρς ....ΠΡΟΣΒΑΛΗΣ .......και δε σε προσβαλα....ευχαριστω......που μου τονησες οτι ειμε αγραμματως..τα σεβη μου...........

Link to comment
Share on other sites

Από China Post δεν έχω πολλές εμπειρίες αλλά νομίζω είναι κομπλέ για πείτε...

 

http://i.imgur.com/9GE4i67.png

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω λάθος διορθώστε με, αλλά έχω την εντύπωση ότι σε αρκετές περιπτώσεις τα δέματα κάνουν την διαδρομή Shenzen-Hong Kong-Ευρωπαϊκή χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω λάθος διορθώστε με, αλλά έχω την εντύπωση ότι σε αρκετές περιπτώσεις τα δέματα κάνουν την διαδρομή Shenzen-Hong Kong-Ευρωπαϊκή χώρα...

 

Αυτή η περίπτωση ισχύει όταν φεύγει με HK post.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η περίπτωση ισχύει όταν φεύγει με HK post.

 

εισαι φοβερος μπραβο....

την διαδρομη με post nl την εχεις?

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

εισαι φοβερος μπραβο....

την διαδρομη με post nl την εχεις?

 

Αυτήν κάνω τώρα αλλά δεν έχω πολλά Data άμα έχετε tracking numbers από PostNL θα με βοηθούσατε.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν κάνω τώρα αλλά δεν έχω πολλά Data άμα έχετε tracking numbers από PostNL θα με βοηθούσατε.

 

RC205916063NL

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

RC205916063NL

 

Δυστυχώς το δικό σου δεν έχει το στοιχείο που χρειάζομαι. Με βάση άλλα tracking που ψάρεψα από το topic έκανα μία μίνι έρευνα και κατέληξα στο παρακάτω, κάθε πρόταση δεκτή.

 

http://i.imgur.com/vbI9k6k.png

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δικό σου δεν έχει το στοιχείο που χρειάζομαι. Με βάση άλλα tracking που ψάρεψα από το topic έκανα μία μίνι έρευνα και κατέληξα στο παρακάτω, κάθε πρόταση δεκτή.

 

http://i.imgur.com/vbtw3Te.png

 

δηλαδη εμενα ειναι ολλανδια?και γιατι λεει εφτασε χωρα προορισμου?δηλαδη εχω ακομα μερες για να παραλαβω,σωστα?ποτε περιπου πιστευεις?

Πονηρές σκέψεις κάνουν όλοι , έξυπνες όμως λίγοι... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...