Jump to content

Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα [ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ]


gerstavros2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Σε ποιον αριθμο καλειτε για να μαθετε τι γινετε με το δεμα σας?Ειναι απο προχθες αεροδομιο και δεν εχω νεοτερη ενημερωση ενω συνηθως συμβαινει το αντιθετο οταν φτανει στην χωρα μας.Ευχαριστω

Πάρε στο 2103353100. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έκανα και νέα παραγγελία για μην ξεχνιόμαστε... και να έχουμε και με κατι να ασχολουμαστε βρε αδερφέ...

Όταν λέω ότι πήρες φόρα, μου λές άλλα .... :lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι πήρες φόρα, μου λές άλλα .... :lol::lol::lol:

 

τι να κανω μόλις βλεπουν φιλοι τα κινητα... θέλουν και αυτοι... εγω φταίω μετα; :D

Link to comment
Share on other sites

τι να κανω μόλις βλεπουν φιλοι τα κινητα... θέλουν και αυτοι... εγω φταίω μετα; :D

Το ίδιο έπαθα και εγώ, αλλά προσπαθώ να το σταματήσω, γιατί εάν πάθει κάτι κάποιο, τρέχω εγώ λες και είμαι ο μαγαζάτορας ... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα και εγώ, αλλά προσπαθώ να το σταματήσω, γιατί εάν πάθει κάτι κάποιο, τρέχω εγώ λες και είμαι ο μαγαζάτορας ... :lol:

 

αστα να πάνε αν γινει κάτι... :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έπαθα και εγώ, αλλά προσπαθώ να το σταματήσω, γιατί εάν πάθει κάτι κάποιο, τρέχω εγώ λες και είμαι ο μαγαζάτορας ... :lol:

 

Πόσο δίκιο έχεις...

 

Γι' αυτό το απογεύγω όσο μπορώ;)

 

 

Στο θέμα μας τώρα...

 

 

Ποιόν να πιστέψω τώρα...

 

Το 17track ή τα ελτα?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα 16 ημερολογιακές μέρες μετά την αποστολή της παραγγελίας. Το status στα ΕΛΤΑ είχε κολλήσει στην έξοδο από τα συστημένα του αεροδρομίου στην Αθήνα αλλά παρέλαβα κανονικά σήμερα 2 εργάσιμες μετά, αρκετά γρήγορα όπως πάντα :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δίκιο έχεις...

Γι' αυτό το απογεύγω όσο μπορώ;)

Στο θέμα μας τώρα...

Ποιόν να πιστέψω τώρα...

Το 17track ή τα ελτα?

Πρώτον διευκρίνησε τι εννοείς, και δεύτερον να πιστέψεις το ταχυδρομείο αποστολής, το οποίο δεν είναι κανένα από τα δύο που αναφέρεις .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω τι?:confused:

 

 

Όσο για το ταχυδρομείο αποστολής μου λέει ότι και το 17track :)

Link to comment
Share on other sites

τελικά αφού τα ζώα αργά στο κέντρο διανομής αθηνων.. ήταν από χτες το πρωί εκεί και δε το έφερνε κανείς, ούτε μια ειδοποίηση βρε παιδί.

έτσι και εγώ με τα πολλά τηλέφωνα πήγα εκεί και το παρέλαβα μόνος μου.

 

tracking τον ΕΛΤΑ λέει ακόμα οτι είναι στο αεροδρόμιο..

Link to comment
Share on other sites

τελικά αφού τα ζώα αργά στο κέντρο διανομής αθηνων.. ήταν από χτες το πρωί εκεί και δε το έφερνε κανείς, ούτε μια ειδοποίηση βρε παιδί.

έτσι και εγώ με τα πολλά τηλέφωνα πήγα εκεί και το παρέλαβα μόνος μου.

tracking τον ΕΛΤΑ λέει ακόμα οτι είναι στο αεροδρόμιο..

Και που να δεις τι θα γίνει όταν απολύσουν και τους υπόλοιπους υπαλλήλους των ΕΛΤΑ, ή θα τα παίρνεις όλα μόνος σου, ή θα σου τα φέρνει στο σπίτι ο ...Βενιζέλος!!! :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και που να δεις τι θα γίνει όταν απολύσουν και τους υπόλοιπους υπαλλήλους των ΕΛΤΑ, ή θα τα παίρνεις όλα μόνος σου, ή θα σου τα φέρνει στο σπίτι ο ...Βενιζέλος!!! :lol:

 

O Ελευθέριος ή ο Βαγγέλης? με τον Ελευθέριο πιο πιθανό το βλέπω!!!

Link to comment
Share on other sites

O Ελευθέριος ή ο Βαγγέλης? με τον Ελευθέριο πιο πιθανό το βλέπω!!!

Τι λες βρε Ηλία;; Ο Ελευθέριος μας άφησε χρόνους, θα τα φέρνει ο Ευάγγελος με την BMW των 750.000 ευρώ .... http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c028.gif

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 23-05-2014 14:23 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 27-06-2014 13:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 28-06-2014 15:42 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 03-07-2014 10:45

Ωραιααα, το καναμε και το dispute και ησυχασαμε...

Link to comment
Share on other sites

Κατασταση Ημερομηνια Ωρα Περιοχη

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 23-05-2014 14:23 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 27-06-2014 13:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 28-06-2014 15:42 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 03-07-2014 10:45

Ωραιααα, το καναμε και το dispute και ησυχασαμε...

 

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ε ενταξει μολις το παραλαβεις θα το κλεισεις... αντε με το καλο!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λες βρε Ηλία;; Ο Ελευθέριος μας άφησε χρόνους, θα τα φέρνει ο Ευάγγελος με την BMW των 750.000 ευρώ .... http://www.cosgan.de/images/more/bigs/c028.gif

 

το είπα γιατί ο Βαγγέλας να τα φερει με τα πόδια δύσκολα... η Ανάσταση του Λευθεράκη ποιο πιθανή ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Σας έτυχε ποτέ αυτό σε παραγγελία ? Πάω για ρεκόρ

Order Number: #31****2

Order Date: 6/11/2014

Order Status: ShippedUS$

 

Shipping methods: china post

Tracking Number: RB089******CN

Tracking Site: http://www.17track.net/index.shtml

Shipping date: 6/13/2014 9:43:55 AM

Track your order: Click here

 

Shipping methods: china post

Tracking Number: RE956******SE

Tracking Site: http://www.17track.net/index.shtml

Shipping date: 6/24/2014 8:05:09 PM

Track your order: Click here

 

Shipping methods: china post

Tracking Number: RT1902******HK

Tracking Site: http://www.17track.net/index.shtml

Shipping date: 7/1/2014 12:28:46 PM

Track your order: Click here

 

3 αποστολές (οι 2 αποτυχημένες η 3 ελπίζω να δουλέψει ) για το ιδιο προϊόν (power bank)

απο geekbuying

Edited by timeout
Link to comment
Share on other sites

Χθες που έκανα dispute, έγραψα το παρακάρω μήνυμα στον πωλητή:

"Δεν εχω παραλάβει ακόμη, το πακέτο εμφανίζεται να είναι στο δρόμο για το τοπικό ταχυδρομείο απλά επειδή είμαι κοντά στο όριο των 45 ημερών έκανα dispute για να εξασφαλίσω τα δικαιώματά μου."

 

Και ο πωλητής μου απάντησε αυτό:

"2014-07-03 10:45, Item to be delivered, Μ.Δ.............

2014-06-28 15:42, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-06-27 13:39, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-05-23 14:23, Item in conta IPS, IPS

 

It shows it has been delivered.Would you please close the dispute now?thanks."

 

Τι κάνω; Μπαίνω σε μία χρονοβόρα-ανούσια διαδικασία αποστολής μηνυμάτων ή δεν γράφω τίποτα και περιμένω το πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Χθες που έκανα dispute, έγραψα το παρακάρω μήνυμα στον πωλητή:

"Δεν εχω παραλάβει ακόμη, το πακέτο εμφανίζεται να είναι στο δρόμο για το τοπικό ταχυδρομείο απλά επειδή είμαι κοντά στο όριο των 45 ημερών έκανα dispute για να εξασφαλίσω τα δικαιώματά μου."

 

Και ο πωλητής μου απάντησε αυτό:

"2014-07-03 10:45, Item to be delivered, Μ.Δ.............

2014-06-28 15:42, Item in conta Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ), Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

2014-06-27 13:39, Receive Item At Office Of Exchange, IPS

2014-05-23 14:23, Item in conta IPS, IPS

 

It shows it has been delivered.Would you please close the dispute now?thanks."

 

Τι κάνω; Μπαίνω σε μία χρονοβόρα-ανούσια διαδικασία αποστολής μηνυμάτων ή δεν γράφω τίποτα και περιμένω το πακέτο;

Το τελευταίο, περιμένεις να παραλάβεις, κλείνεις το dispute και του στέλνεις μήνυμα ότι παρέλαβες και έκλεισες την υπόθεση.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο, περιμένεις να παραλάβεις, κλείνεις το dispute και του στέλνεις μήνυμα ότι παρέλαβες και έκλεισες την υπόθεση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Μετα απο 27 μερες αναμονης, προχθες μου εδωσε το merimobiles tracking number, το οποιο βεβαια δε λειτουργει ακομη... Ποσα 24ωρα πρεπει να περασουν για να μου βγαλει καποιο αποτελεσμα; Στο 17track κοιταω, στο singpost και στο 4px αλλα τπτ...Ο αριθμος ξεκιναει με RF και τελειωνει σε SG. Σε σωστα site κοιταω; Επισης επειδη το κοβω να ειμαι μετεωρος στο 45αρι της paypal, τι με συμβουλευετε να κανω; Ειναι η πρωτη φορα που περιμενω απο κινεζο και δεν εχω εμπειρια...Thanks!:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Μετα απο 27 μερες αναμονης, προχθες μου εδωσε το merimobiles tracking number, το οποιο βεβαια δε λειτουργει ακομη... Ποσα 24ωρα πρεπει να περασουν για να μου βγαλει καποιο αποτελεσμα; Στο 17track κοιταω, στο singpost και στο 4px αλλα τπτ...Ο αριθμος ξεκιναει με RF και τελειωνει σε SG. Σε σωστα site κοιταω; Επισης επειδη το κοβω να ειμαι μετεωρος στο 45αρι της paypal, τι με συμβουλευετε να κανω; Ειναι η πρωτη φορα που περιμενω απο κινεζο και δεν εχω εμπειρια...Thanks!:)

Πρώτα θα κοιτάζεις στο singpost. Μπορεί να κάνει και 5 ημέρες να φανεί, αναλόγως εάν το έστειλε αμέσως ο πωλητής.

Στις 43 ημέρες θα κάνεις dispute γιά να είσαι καλυμμένος, και απορώ γιατί περίμενες 27 ημέρες ... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 21-06-2014 13:49 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-07-2014 04:52 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 04-07-2014 07:50 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

 

απ οτι φαινετε απο βδομαδα μαλλον παραλαμβανω και εγω!!!

καλη τυχη στους υπολοιπους.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω μου ηρθε μολις μια ειδοποιηση που λεει παραλαβη την επομενη εργασιμη μερα. αυριο ομως ειναι Σαββατο θεωρειται εργασιμη? να παω να το παρω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...