Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, μου εξηγει καποιος τι συμβαινει με την εγγραφη βιντεο?

Μετα απο καποια λεπτα εγγραφης(HD), και διχως καποιο λογο που να μπορω να καταλαβω, και χωρις επισης να ειναι στανταρντ η χρονικη στιγμη,

κοβεται η εγγραφη!!!

Γιατι συμβαινει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως βγάζει ειδοποίηση υπερθέρμανσης;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως βγάζει ειδοποίηση υπερθέρμανσης;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.

Υπαρχει καποιο log file καπου, να μπορω να δω;

Πως μοιαζει αυτη η ειδοποιηση;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παρακαλώ τα φώτα σας, εβγαλα απο το μπαούλο ενα Ζ1 compact mini 5503, που πριν 3 χρόνια και όταν ήταν μόνο 6 μηνών, ειχε μια μετωπική συγκρουση με ενα πεζοδρόμιο. Εχει σπασμένη οθόνη, δουλεύει μόνο απο τη μέση και κάτω. σφαίρα παει το κακόμοιρο και βγαζει και καλες φώτο. Που να ψαχτώ να μου βάλουν καινούρια οθόνη και ίσως και νέα μπαταρία.(δεν με ενδιαφερει η αδιαβροχοποιηση) Μετά απο 3 χρονια ακινησίας σιγουρα θελει κ νεα μπαταρία. το φόρτισα , κρατάει η μπαταρία ίσως και δύο 24H, μόλις ομως τραβάω 5 φωτος απο 40% βουτιά στο μηδεν. ελπιζω να μην ειναι κατι σε πλακετα, πιστευω με μια νεα οθονη και μια νεα μπαταρία ολα καλα θα ναι. δεν ξερω ομως που και περιπου πόσο και αν συμφερει. στην αντιπροσωπία τιμές δεν λενε , μονο αν πληρωσεις 20 ευρω τον ελεγχο. αν υπαρχει ακομά κανεις εδω και ξερει μου λεει...
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες από την μέση και κάτω λειτουργεί η οθόνη εννοείς ότι φαίνεται από την μέση και κάτω ή ότι δουλεύει η αφή από την μέση και κάτω;

Αν είναι το δεύτερο τότε είναι πιο φθηνή η επισκευή γιατί αλλάζει μόνο το digitazer.

Αν θέλεις οπωσδήποτε να το φτιάξεις και πιάνουν και τα χέρια σου, υπάρχουν πολλά βίντεάκια στο YouTube που δείχνουν πως γίνεται και μπορείς να παραγγείλεις από εξωτερικό πολύ φθηνά τα υλικά.

Βέβαια θα χάσεις την αδιαβροχοποίηση σε σχέση με το να το πήγαινες στην αντιπροσωπία

Link to comment
Share on other sites

Η αφή δουλεύει απ τη μεση κ κάτω. Απ τη μεση και πανω ειναι τα ραγίσματα και δεν πατιέτε τιποτα. Κανονικά βλέπω όλα τα εικονιδια σε όλο το ευρος της οθόνης, και μόνο με περιστροφή οθόνης μπορείς να πατήσεις ότι θες , το λειτουργούσα ετσι το κινητο (με περιστροφή οθόνης ) αλλους 6 μήνες. μεχρι που αγορασα αλλο υποδιαιστερο. Θα ψαχτω με τα βιντεακια ... κ αν ειναι κ φθηνά τα υλικά δεν χανω τίποτα να δοκιμάσω. Δηλαδή να κοιτάξω να αγοράσω "digitazer" ? και σε ποιο site ? στο ebay ας πούμε? ( απο τα βιντεο που ειδα απλό φαίνετε, ένα digitizer και ένα adhesive sticker glue , πολυ φθηνά πραγματικά , πενάκια, ξυραφι, πιστολάκι. ) Edited by jenny72
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Η αφή δουλεύει απ τη μεση κ κάτω. Απ τη μεση και πανω ειναι τα ραγίσματα και δεν πατιέτε τιποτα. Κανονικά βλέπω όλα τα εικονιδια σε όλο το ευρος της οθόνης, και μόνο με περιστροφή οθόνης μπορείς να πατήσεις ότι θες , το λειτουργούσα ετσι το κινητο (με περιστροφή οθόνης ) αλλους 6 μήνες. μεχρι που αγορασα αλλο υποδιαιστερο. Θα ψαχτω με τα βιντεακια ... κ αν ειναι κ φθηνά τα υλικά δεν χανω τίποτα να δοκιμάσω. Δηλαδή να κοιτάξω να αγοράσω "digitazer" ? και σε ποιο site ? στο ebay ας πούμε? ( απο τα βιντεο που ειδα απλό φαίνετε, ένα digitizer και ένα adhesive sticker glue , πολυ φθηνά πραγματικά , πενάκια, ξυραφι, πιστολάκι. )

 

Δεν ξερω αν βρηκες λυση, αλλα και γω πριν κανα διμηνο αποφασισα να ασχοληθω με την επισκευη του κινητου που χαλασε αδοξα και ειχε προβληματα η αφη μετα απο πλυσιμο στη βρυση πριν κανα χρονο... Παρηγγειλα και εβαλα χωρις προβληματα αυτο https://www.ebay.com/itm/Sony-Xperia-Z1-Compact-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-M51w-D5503/121486576302?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Ποιοτικα ειναι κομπλε οποτε υποθετω οτι ειναι αυθεντικο οπως λεει

Η εγκατασταση δεν ειναι δυσκολη αν δεις βιντεακια, επισης δε νομιζω οτι μπορεις να παρεις μονο digitizer, παει ολο μαζι πακετο με την οθονη

Edited by kotsosbb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τους χαιρετισμους μου σε ολη την ομαδα. Θα ηθελα να αναφερω ενα αλλο πλεονεκτημα του αγαπημενου z1c. Το τηλεφωνο ειναι απο τα λιγα της αγορας που συνδεονται μεσω mirrorlink σε multimedia αυτοκινητου και δινουν πληρη προσβαση των εφαρμογων τους (δηλαδη οχι μονο των επιτρεπομενων απο το mirrorlik ). Τα παραπανω τα εχω δει στην πραξη σε ενα octavia a7 του 2017.

Το μονο προβλημα που εχω συναντησει ειναι οτι κατα την χρηση του τηλεφωνου απο την οθονη του αυτοκινητου κοβεται ο ηχος της πηγης χωρις να το ζητα αυτο καποια εφαρμογη. Ξερει κανεις πως θα μπορουσαμε να το διορθοσουμε αυτο;

Ευχαριστω για την οποια βοηθεια.

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo A806 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...