Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει πρώτη η κοπέλα μου που της έδωσα το Ζ1compact και δεν πάρω εγώ που πήρα το Ζ3 θα αυτομαστιγωθω :p

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει πρώτη η κοπέλα μου που της έδωσα το Ζ1compact και δεν πάρω εγώ που πήρα το Ζ3 θα αυτομαστιγωθω :p

 

Εχω μια γενικη αισθηση οτι στο overall ισως και να ειναι καλυτερο το z1c απο το z3c....

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια γενικη αισθηση οτι στο overall ισως και να ειναι καλυτερο το z1c απο το z3c....

 

αυτο που λες δεν ισχυει, απλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Ξαφνικά σταματήσε να λειτουργει το power button menu. Κανονικά αν το πατήσω ανοιγοκλείνει η οθόνη (άρα όχι hardware prob) αλλά με παρατεταμένο πάτημα δεν γινεται απολύτως τίποτα. Any ideas? Rooted συν xposed συσκευη.

 

 

Edit όλα καλά κάτι είχε κολλήσει μάλλον.

Edited by rnaish
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια γενικη αισθηση οτι στο overall ισως και να ειναι καλυτερο το z1c απο το z3c....

Έχω το Ζ3 το μεγάλο και όντως αυτό που λες δεν ισχύει, το μόνο που γουστάρω στο Ζ1c που το χάλασαν είναι το αλουμινένιο πλαίσιο!

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ.τελευταία βλέπω να εξαντλείται πιο γρήγορα η μπαταρία.όταν πάω εκεί που λέει χρήση μπαταρία,μου δείχνει στην ετοιμότητα Κυψέλης 23%.λέτε να φταίει ότι απλά έκοψα την κάρτα σιμ ενώ έπρεπε να βγάλω καινούργια;;;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και εγώ.τελευταία βλέπω να εξαντλείται πιο γρήγορα η μπαταρία.όταν πάω εκεί που λέει χρήση μπαταρία,μου δείχνει στην ετοιμότητα Κυψέλης 23%.λέτε να φταίει ότι απλά έκοψα την κάρτα σιμ ενώ έπρεπε να βγάλω καινούργια;;;

Μήπως εκεί που είσαι δεν έχει καλό σήμα ? Δες τι σου βγάζει στο ώρα χωρίς σήμα όταν το πατήσεις πάνω, ούτως ή άλλως το πλαστικό κόβεται δεν νομίζω να επηρεάζεται

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα! Πριν λίγες μέρες το πήρα κι εγώ κι ειμαι μεσα στην τρελή χαρά!

Προσπαθησα να διαβάσω όλες τις προηγουμενες σελίδες και πραγματικά βοηθήθηκα αρκετά αλλα θα ήθελα να ρωτησω

1. Αν κάποιος βρήκε τρόπο να βγάζει πιο καθαρες νυχτερινές φωτογραφίες (ρυθμισεις, app κτλ) και

2. αν υπάρχει τρόπος ενίσχυσης του ηχείου

Δεν εχω κανει root κι ουτε θα ήθελα προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα! Πριν λίγες μέρες το πήρα κι εγώ κι ειμαι μεσα στην τρελή χαρά!

Προσπαθησα να διαβάσω όλες τις προηγουμενες σελίδες και πραγματικά βοηθήθηκα αρκετά αλλα θα ήθελα να ρωτησω

1. Αν κάποιος βρήκε τρόπο να βγάζει πιο καθαρες νυχτερινές φωτογραφίες (ρυθμισεις, app κτλ) και

2. αν υπάρχει τρόπος ενίσχυσης του ηχείου

Δεν εχω κανει root κι ουτε θα ήθελα προς το παρον.

 

 

θες τουλαχ custom recovery ή rooot αλλιως δεν γινετε:(

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Επειδη ειμαι ενα βημα πριν το αγορασω, ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η καλυτερη λυση για την καμερα (cybershot,xposed module κλπ..) και επισης εαν με τετοιου ειδους λυσεις τελικα αυτη η συσκευη καταφερνει να ξεπερασει σε ποιοτητα φωτογραφιων το ισως πιο ολοκληρωμενο ολων κινητο(σε καμερα μονο εννοω :-) iphone 6.Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Επειδη ειμαι ενα βημα πριν το αγορασω, ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η καλυτερη λυση για την καμερα (cybershot,xposed module κλπ..) και επισης εαν με τετοιου ειδους λυσεις τελικα αυτη η συσκευη καταφερνει να ξεπερασει σε ποιοτητα φωτογραφιων το ισως πιο ολοκληρωμενο ολων κινητο(σε καμερα μονο εννοω :-) iphone 6.Ευχαριστω!!!

 

το iphone 6 ειναι οντως καταπληκτικο σε καμερα και δε νομιζω οτι μπορει να το φτασει το Ζ1c. Ουτε το Ζ3c που εχω εγω καταφερνει να το φτασει, ειδικα σε κλειστους χωρους ή βραδυ, οποτε εχω βγαλει διπλα διπλα με 6αρι, αυτοι με ενα κλικ ξεμπλεκουν ,εγω με 50 φωτο με διαφορες ρυθμισεις παιρνω διαφορα αποτελεσματα αλλα οχι ενα ιδανικο..Μπορει να ριξω θορυβο αλλα δε θα εχω τοσο καθαρη εικονα με οξυτητα ή το αντιστροφο..Γενικα δυσκολα θα φτασεις το iphone 6 (παντα για το 6 λεμε που οντως εκανε αλμα στη φωτο).

Απο εκει και περα, δεν παυει να εχει καλη φωτο το σονυ και εαν δεν εχεις τρελες απαιτησεις να σε καλυπτει πληρως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εκεί που είσαι δεν έχει καλό σήμα ? Δες τι σου βγάζει στο ώρα χωρίς σήμα όταν το πατήσεις πάνω, ούτως ή άλλως το πλαστικό κόβεται δεν νομίζω να επηρεάζεται

 

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη.Τελευταία παρατήρησα να τελειώνει η μπαταρία σε κατάσταση αναμονής.δείτε τα screenshot και πείτε μου είναι φυσιολογικό? Και εσάς παρόμοιο είναι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη.Τελευταία παρατήρησα να τελειώνει η μπαταρία σε κατάσταση αναμονής.δείτε τα screenshot και πείτε μου είναι φυσιολογικό? Και εσάς παρόμοιο είναι?

Ευχαριστώ

Αυτό σημαίνει ότι δεν έχεις Καθόλου καλό σήμα. Δεν είναι λογικό. Βάλε το σε 2G όταν το έχεις σε αναμονή γιατί εκεί που είσαι ψάχνει συνέχεια για σήμα. Μήπως έκοψες μόνος σου τη SIM;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι.το εκοψε το καταστημα απο εκει που πηρα το κινητο.Αρα η κομμενη σιμ λετε να φταει;

Αν δεν το δοκιμάσεις δεν θα μπορείς να ξέρεις. Έχει ξανά αναφερθεί, πάντως, η κατανάλωση λόγω κομμένης κάρτας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι.το εκοψε το καταστημα απο εκει που πηρα το κινητο.Αρα η κομμενη σιμ λετε να φταει;

Εγω νομιζω ειναι φυσιολογικο, 13ωρες ειναι στην αναμονη το κινητο και με μικρη χρηση της οθονης λογικο να εχει τετοια ποσοστα η κυψελη με την μπαταρια στο 95%, δεν ειναι κατι υπερβολικο. Αν το ριξεις στο 2g θα ειναι καλυτερα μαλλον, αλλα δεν εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το δοκιμάσεις δεν θα μπορείς να ξέρεις. Έχει ξανά αναφερθεί, πάντως, η κατανάλωση λόγω κομμένης κάρτας.

 

Θα δοκιμασω καινουρια.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα και μένα να κάνω αναβάθμιση OTA σε Lollipop... για να δούμε τι λέει.. από kaisershop αγορασμένο, νομίζω Γερμανικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Επειδη ειμαι ενα βημα πριν το αγορασω, ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η καλυτερη λυση για την καμερα (cybershot,xposed module κλπ..) και επισης εαν με τετοιου ειδους λυσεις τελικα αυτη η συσκευη καταφερνει να ξεπερασει σε ποιοτητα φωτογραφιων το ισως πιο ολοκληρωμενο ολων κινητο(σε καμερα μονο εννοω :-) iphone 6.Ευχαριστω!!!

Μη βλέπεις πολλές διαφημίσεις φίλτατε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αγορινα αν και εγω δεν ηθελα να το πιστεψω ετσι ειναι..Διαφημισεις,ξεδιαφημισεις εχω δει πολλααα συγκριτικα στο youtube και περα ολιγων εξαιρεσεων που εβγαινε καλυτερο,στις περισσοτερες συνθηκες εβγαινε χειροτερο..Αυτο ειναι γεγονος.Για να μην πω για τις βραδινες ληψεις...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μεγαλωσω την ευαισθησια/ενταση του μικροφωνου;

Δεν μπορει να ειναι τυχαιο, δυο διαφορετικοι φιλοι, σε διαφορετικες χωρες, σε βιντεοκλησεις μεσω skype, μου ειπαν οτι με ακουνε ελαχιστα, παροτι τα γενικα volume ηταν τερματισμενα. Ωστοσο, ειδικα κατι για μικροφωνο δεν βρηκα κατι, και αναρωτιεμαι αν μονο σε μενα συνεβη κατι τετοιο, ή το εχετε διαπιστωσει και αλλοι.

Βεβαια, σε τηλεφωνικες κλησεις κανεις ποτε δεν μου παραπονεθηκε για την ενταση που με ακουει(απο το μικροφωνο του z1c), αλλα στο skype επαννειλημενα ειχα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...