Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το είδα! Ρε συ και από το z1 και από το z3 έχεις? Να σαι καλά και πάλι!

 

χαχα, ναι γιατι ειχα και το Ζ1 πριν :P και το εχω ακομα δηλαδη, ενα ελληνικο του πατερα μου (ειχα αλλα 2-3 που περασαν απο τα χερια μου ξενα)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την αναβαθμιση σε Lollipop θα υπαρχουν βελτιωσεις σε καμερα, ηχο, καλυτερη διαχειριση ραμ,διαρκεια μπαταριας?Η απλα αλλαγες που δεν θα εχουν σχεση με οτι προανεφερα?
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμιση σε Lollipop θα υπαρχουν βελτιωσεις σε καμερα, ηχο, καλυτερη διαχειριση ραμ,διαρκεια μπαταριας?Η απλα αλλαγες που δεν θα εχουν σχεση με οτι προανεφερα?

 

Σχετικα ειναι ολα..Λενε οτι θα εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας,κατι ειχανε πεταξει και για raw στις φωτογραφιες,τωρα στα ύπολοιπα θα σε γελασω...Θα πρεπει να τα δουμε στην πραξη.

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ κάπως να το αναγκασω να μένει σε 4G LTE αντί να το έχει ως πρωτη προτίμηση;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει ο Nikos_Mpl να ξαναγραψει τις εφαρμογες της Sony που κανουμε απενεργοποιηση ή διαγραφη :D Το ψαχνω μια ωρα και δεν το βρισκω :wacko:
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει ο Nikos_Mpl να ξαναγραψει τις εφαρμογες της Sony που κανουμε απενεργοποιηση ή διαγραφη :D Το ψαχνω μια ωρα και δεν το βρισκω :wacko:

 

επειδη δεν εχω τη συσκευη τωρα προχειρη για στησιμο ωστε να βλεπω και να γραφω, δες εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5990224#post5990224

ειναι απο το Ζ3c αλλα ειναι σχεδον οι ιδιες..

Απο εκει και περα, αν εχεις καμια απορια ρωτας. Γενικα δε θελει και πολλη σκεψη..απλα σβηνεις ο,τι βλεπεις οτι δεν σου χρειαζεται. Εφαρμογες συστηματος μονο κατι keyboard japanese/chinese και κανα talkback κτλ .απο εκει και περα, και το wifi βασει τοποθεσιας αν θες το απενεργοποιεις. Δεν εχει και πολυ νοημα ομως πιστευω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα βγει η 5αρα για κατεβασμα, θα μπορω να την παρακαμψω, και να εγκαταστησω κατευθειαν την 5.1 οταν κυκλοφορησει;

Ειναι δυνατό;

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα βγει η 5αρα για κατεβασμα, θα μπορω να την παρακαμψω, και να εγκαταστησω κατευθειαν την 5.1 οταν κυκλοφορησει;

Ειναι δυνατό;

 

Αμα θες κανεις την αναβαθμιση που θα σου ερθει. Αν δεν σε ενοχλει να βλεπεις συνεχεια ειδοποιηση στην status bar μπορεις να περιμενεις απευθειας για την επομενη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αμα θες κανεις την αναβαθμιση που θα σου ερθει. Αν δεν σε ενοχλει να βλεπεις συνεχεια ειδοποιηση στην status bar μπορεις να περιμενεις απευθειας για την επομενη

 

Ναι, απλα σκεφτομουν, μηπως για να μπει η 5.1, προαπαιτει την 5αρα, αλλα οπως τα λες λογικα θα καθεται και πανω στην 4αρα κατευθειαν.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω τη συσκευη τωρα προχειρη για στησιμο ωστε να βλεπω και να γραφω, δες εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5990224#post5990224

ειναι απο το Ζ3c αλλα ειναι σχεδον οι ιδιες..

Απο εκει και περα, αν εχεις καμια απορια ρωτας. Γενικα δε θελει και πολλη σκεψη..απλα σβηνεις ο,τι βλεπεις οτι δεν σου χρειαζεται. Εφαρμογες συστηματος μονο κατι keyboard japanese/chinese και κανα talkback κτλ .απο εκει και περα, και το wifi βασει τοποθεσιας αν θες το απενεργοποιεις. Δεν εχει και πολυ νοημα ομως πιστευω.

Thanks! :)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορούμε να βάλουμε εφαρμογή στο κινητό μας, με την όποια να μην απαντάμε σε κλήσεις με το γνωστό side-to-answer, αλλά αντ' αυτού να υπάρχουν onscreen κουμπάκια για απάντηση-απόρριψη; Υπάρχει κάτι τέτοιο;

 

εννοεις όταν δεν θελεις καποια κληση να την απαντησεις? εγω γι αυτό εχω την εφαρμογή advanced mobile care που εχει και προστασια του

περιηγητή και εχει και επιλογή να μπλοκαρει τις ανεπιθύμητες για μενα κλησεις και εχω βρει την ησυχια μου

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εννοεί κάτι σαν τα παρακάτω (βλ. συνημμένα)...

(Είναι από την εφαρμογή HandyCall. Είναι η πρώτη που βρήκα μπροστά μου. Δεν ξέρω αν είναι καλή)

Πάντως υπάρχουν και άλλοι τρόποι να απαντάς/απορρίπτεις κλήσεις (με τη βοήθεια κάποιων εφαρμογών).

Μπορείς να περνάς το χέρι πάνω από την οθόνη, χωρίς να την ακουμπάς, για να απαντήσεις ή μπορείς να γυρνάς το τηλέφωνο ανάποδα (με την οθόνη στο τραπέζι) για να απορρίπτεις ή μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο από τα Hard Key (π.χ. της έντασης φωνής) για απάντηση ή απόρριψη, μπορείς να "κουνάς" το κινητό για να απαντήσεις..., κ.α.

Edited by spaul
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα επειδη ξέρω ότι μερικοί από εσάς έχετε δοκιμάσει και τα 2 compact αξιζει το z1 compact με διαφορά τιμής 100€ περίπου απο το 3 εχουν λυθεί τα οποια προβλήματα είχε το θέλω για την γυναίκα μου δεν είναι απαιτητικός χρήστης οποια βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη σας ευχαριστώ και συ γνώμη για το μεγάλο ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα επειδη ξέρω ότι μερικοί από εσάς έχετε δοκιμάσει και τα 2 compact αξιζει το z1 compact με διαφορά τιμής 100€ περίπου απο το 3 εχουν λυθεί τα οποια προβλήματα είχε το θέλω για την γυναίκα μου δεν είναι απαιτητικός χρήστης οποια βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη σας ευχαριστώ και συ γνώμη για το μεγάλο ποστ.

 

αξιζει και με το παραπανω κι αν δεν είναι και απαιτητικος χρηστης ακομα καλυτερα αλλα κι απαιτητικος να είναι παλι αξιζει, βεβαια δεν εχω δοκιμασει το z3c με το z1c είμαι απολυτα ευχαριστημενη

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα επειδη ξέρω ότι μερικοί από εσάς έχετε δοκιμάσει και τα 2 compact αξιζει το z1 compact με διαφορά τιμής 100€ περίπου απο το 3 εχουν λυθεί τα οποια προβλήματα είχε το θέλω για την γυναίκα μου δεν είναι απαιτητικός χρήστης οποια βοήθεια ειναι ευπρόσδεκτη σας ευχαριστώ και συ γνώμη για το μεγάλο ποστ.

 

κοιτα, παντα αν μπορεις να παρεις κατι καλυτερο αξιζει..

Εγω αν μου ελεγες οτι εχεις τη δυνατοτητα να τα δωσεις τα 100 παραπανω θα σου ελεγα οτι αξιζει..

Αν και εμφανισιακα το Ζ1c ειναι πιο ωραιο ισως, το Ζ3c εχει ατελειωτη μπαταρια, καλυτερο ακουστικο, καλυτερη καμερα και γενικα ειναι αρκετα πιο ολοκληρωμενο.

Αν παλι η γυναικα σου κανει απλη χρηση τοτε ισως να μην αξιζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας ναι απλή χρήση κάνει στα θεματακια που είχαν οι προηγούμενες παρτίδες τώρα είναι ενταξει?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για της απαντήσεις σας ναι απλή χρήση κάνει στα θεματακια που είχαν οι προηγούμενες παρτίδες τώρα είναι ενταξει?

 

ναι, το βασικο του φλας εχει φτιαχτει..τωρα για το ακουστικο που εμενα με ενοχλουσε, απλα αν δεν το βαλεις τερμα δεν εχει θεμα..στο τερμα μου ετριζαν λιγο ολα τα Ζ1c που δοκιμασα..ηταν κακης ποιοτητας μαλλον ή πιο δυνατα απο οσο αντεχε..Εγω το ειχα ενα κλικ πιο κατω καθως ακουγα τελεια και εκει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απολαμβανω που η rom του z1c μου δειχνει 'call waiting' οταν ο αλλος που καλω, μιλαει.

Με το προηγουμενο τηλεφωνο δεν ειχα τετοιες...πολυτελειες, και νομιζα οτι είτε δεν το ακουγαν είτε οτι με έγραφαν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αξιζει να αγορασω το z1 compact.Θελω κατι μικρο αλλα γρηγορο σε αποδοσεις.Η καμερα ειναι καλη(αυτοματο); Ποια αναλυση προτεινετε;

Απο ηχειο πως τα παει; Ειναι δυνατο και ποιοτικο; Επισης η μπαταρια βγαζει μερα,γιατι βλεπω εχει μεγαλη αναλυση σε σχεση με το μεγεθος;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν απο 1 μηνα σας ειχα πει οτι παρηγγειλα φορτιστη dk32 για το κινητο στα 15 περιπου ευρω,σημερα ηρθε και φαινεται να ειναι γνησιο.Δεν ειχε κουτι sony αλλα απο πισω εχει ενα αυτοκολλητο με την ημερομηνια παραγωγης ιδιο σχεδον με το καρτελακι στην σιμ που εχει το κινητο.Γραφει SONY DK32 Type AI-0030 και γενικα η κατασκευη του παραπεμπει σε γνησιο προιον.Οποιος θελει πληροφοριες για τον πωλητη στο ιμπει μου στελνει μνμ και ευχαριστως να του πω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αξιζει να αγορασω το z1 compact.Θελω κατι μικρο αλλα γρηγορο σε αποδοσεις.Η καμερα ειναι καλη(αυτοματο); Ποια αναλυση προτεινετε;

Απο ηχειο πως τα παει; Ειναι δυνατο και ποιοτικο; Επισης η μπαταρια βγαζει μερα,γιατι βλεπω εχει μεγαλη αναλυση σε σχεση με το μεγεθος;

 

οπως λεω και πιο πανω, μιας και ειχα και τα 2..θα σου απαντησω θετικα γενικως, αλλα θα σου πω οτι το Ζ3c ειναι σιγουρα καλυτερο.

Ρωτας για ηχειο, ειναι μετριο αλλα εξαρταται απο τις απαιτησεις σου.εγω δεν εχω κατσει ποτε να ασχοληθω με τον ηχο του ηχειου..θελω να χτυπαει και τελος, ουτε μουσικη ακουω ουτε εχω απαιτηση να το ακουσω μεσα σε κλαμπ. Για μενα λοιπον ειναι αριστο για σενα μπορει να ειναι μετριο ομως..το Ζ3c ειναι καλυτερο στο κομματι αυτο..πιο καλο ηχο εχει, πιο δυνατο δεν ξερω. Η μπαταρια βγαζει ανετα 1,5 μερα..εγω ποτε δεν εμεινα μες τη μερα, απλα δεν εφτανα παντα τη 2η μερα.. με αρκετη χρηση, ολα ανοιχτα κτλ κτλ. το Ζ3c βγαζει και τη 2η μερα ανετα (ενδεικτικα, κανω ενα πειραμα με εναν φιλο που εχει το galaxy alpha, απο χθες το πρωι στις 7:30 ειμαι μονο με 3G, οχι wifi, το λιωνω και αυτη τη στιγμη εχω 10%. Θα φτασει μεχρι τις 10 το βραδυ ανετα.το alpha εμεινε χθες :P )

Τριτον η αναλυση ειναι κανονικη, δεν καταλαβαινω που τη βλεπεις την μεγαλη? 720p δεν ειναι πολλα, και θεωρω οτι ειναι ιδανικα, σιγουρα αν ειχε μικροτερη θα εβγαζε κιαλλο..κ.ο.κ.

Καμερα, εδω εχουμε θεμα στο αυτοματο. Δεν ειναι κακη, αλλα δεν ειναι iphone 6..Θεωρω οτι αν ξερεις λιγο απο φωτο μπορεις να εχεις παααρα πολυ καλα αποτελεσματα παιζοντας με καποια πραγματα σε δυσκολες συνθηκες, πχ σουρουπο, κλειστους χωρους κτλ.. Οπου ο φωτισμος ειναι μετριος δηλαδη.

Κατα τα αλλα το Ζ3c παλι ειναι καλυτερο εκει.Αυτα απο εμενα. Για τα λεφτα του παντα, ειναι τελειο!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστείτε! Πιστοποιήθηκε χτες!!!

 

https://ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=24844

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο μοντέλο ακουστικά έχει το Ζ1 compact ξέρει κανείς ?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Άντε Sony, κάνε το καλό. :)

Τώρα φαίνονται τα πλεονεκτήματα του να έχεις βάλει μια τάξη στις συσκευές σου και να μην κυκλοφορείς συσκευές με SoC από 5 διαφορετικούς κατασκευαστές.

 

Ελπίζω να φανούν εντάξει και να δώσουν και Lollipop 5.1 σε όλη τη σειρά Ζ/Ζ1/Ζ2/Ζ3.

Όσο το όνομα παραμένει Lollipop μιλάμε για minor αναβαθμίζεις που πρέπει να τις πάρουν όλοι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άντε Sony, κάνε το καλό. :)

Τώρα φαίνονται τα πλεονεκτήματα του να έχεις βάλει μια τάξη στις συσκευές σου και να μην κυκλοφορείς συσκευές με SoC από 5 διαφορετικούς κατασκευαστές.

 

Ελπίζω να φανούν εντάξει και να δώσουν και Lollipop 5.1 σε όλη τη σειρά Ζ/Ζ1/Ζ2/Ζ3.

Όσο το όνομα παραμένει Lollipop μιλάμε για minor αναβαθμίζεις που πρέπει να τις πάρουν όλοι.

 

Με τα προβληματακια της 5αρας, θα περιμενω να περασω την 5.1, minor αναβαθμισεις αναμενω οτι θα της δινουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...