Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τον χρήστη που αγοράζει μια κορυφαία συσκευή και τον ενδιαφέρει η κάμερα, θέλει να πατάει και να παίρνει φωτογραφίες σαν αυτές http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5202894#post5202894.

Εγω και πολλοί άλλοι εδω μέσα που ασχολουμαστε θα βρούμε την άκρη ίσως με αλλη εφαρμογή ίσως με manual χρήση.

Οι φωτογραφίες στο link που παραθέτεις είναι εκπληκτικές! Αυτό εννοώ όταν λέω ότι παρά τα specs και τις μετρήσεις, οι φωτογραφίες του Compact δεν σου δίνουν αυτή τη WOW αίσθηση. Αν το Compact έβγαζε τέτοιες φώτος δεν θα συζητούσαμε τώρα...

 

Αυτος ειναι ο λογος και το αναφερουν και στο review τους ... ηταν χρωματος lime η συσκευη που τεσταραν.

Και ρωτάω τώρα εγώ: πώς είναι δυνατόν να πουλιέται συσκευή που βγάζει τέτοιες απαράδεκτες φώτος με flash; Παραθέτω την εν λόγω φωτογραφία παρακάτω για να "θαυμάσετε" τη Sony και τα χάλια της... :X

 

http://i59.tinypic.com/25gv0qd.jpg

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ρε παιδια αλλα κουραζεται ο αλλος που θα μπει να διαβασει. Νομιζω δωσατε το στιγμα σας οσον αφορα στις φωτογραφιες. Υπο συνθηκες θα μπορουσανε να ειναι πολυ καλες. Χαλια δεν τις λες με τιποτα.

πολλες σελιδες... καλυτερα να ασχοληθουμε με το bleed που λετε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι περιεργο αυτο που παρατηρεις. Το ιδιο ισχυει και στο 1020 με τις φωτο των 5MP να δειχνουν πολυ καλυτερες απο αυτες των 30+MP. Υποθετω πως και η Sony κανει οτι και η Nokia, δηλαδη απο την μεγαλη φωτο (των 20MP) φτιαχνει μια μικροτερου μεγεθους (8MP) αλλα με πολυ λιγοτερο θορυβο.

 

Προσωπικα το μεγεθος των φωτο 8MP μου φαινεται υπεραρκετο για την χρηση που κανει ο περισσοτερος κοσμος και με βαση τα samples που εχω δει οι περισσοτερες φωτο του Compact ειναι αξιοπρεπεστατες.

 

Ψάχνοντας στο web βρήκα την παρακάτω σελίδα: http://www.gsmarena.com/six_way_camera_shootout-review-998p3.php

 

Γράφει λοιπόν και προφανώς θα αληθεύει ότι το Ζ1 (και κατ' επέκταση το Ζ1c) έχει αισθητήρα 8 Mp και το 1020 αισθητήρα 5 Mp. Όταν σώζουν σε 20,7 και 38 Mp κάνουν με κάποιο αλγόριθμο του software που έχουν, upsampling (στην παραπάνω σελίδα το αναφέρει ως supersampling).

Έχουμε πάντα καλύτερα αποτελέσματα όταν βγάζουμε και σώζουμε τις φωτογραφίες μας στην πραγματική ανάλυση (native resolution) του αισθητήρα γιατί μετά αν θέλουμε μπορούμε να τις επεξεργαστούμε καλύτερα. Π.χ. αν θέλουμε να τυπώσουμε Α3+ (λέμε τώρα), θα έχουμε πολύ καλύτερα αν βγάλουμε μια φωτό των 8Mp και κάνουμε upsampling στα 20,7 στο photoshop (ή κάποιο άλλο εξεικευμένο πρόγραμμα) γιατί έχουν πιο εξελιγμένους αλγόριθμους, παρά να βγάλουμε εξ αρχής φωτό των 20,7Mp στο κινητό.

 

Θα συμφωνήσω ότι τα 8Mp είναι υπέρ αρκετά για το 99%+ των χρηστών και των χρήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο web βρήκα την παρακάτω σελίδα: http://www.gsmarena.com/six_way_camera_shootout-review-998p3.php

 

Γράφει λοιπόν και προφανώς θα αληθεύει ότι το Ζ1 (και κατ' επέκταση το Ζ1c) έχει αισθητήρα 8 Mp και το 1020 αισθητήρα 5 Mp. Όταν σώζουν σε 20,7 και 38 Mp κάνουν με κάποιο αλγόριθμο του software που έχουν, upsampling (στην παραπάνω σελίδα το αναφέρει ως supersampling).

Έχουμε πάντα καλύτερα αποτελέσματα όταν βγάζουμε και σώζουμε τις φωτογραφίες μας στην πραγματική ανάλυση (native resolution) του αισθητήρα γιατί μετά αν θέλουμε μπορούμε να τις επεξεργαστούμε καλύτερα. Π.χ. αν θέλουμε να τυπώσουμε Α3+ (λέμε τώρα), θα έχουμε πολύ καλύτερα αν βγάλουμε μια φωτό των 8Mp και κάνουμε upsampling στα 20,7 στο photoshop (ή κάποιο άλλο εξεικευμένο πρόγραμμα) γιατί έχουν πιο εξελιγμένους αλγόριθμους, παρά να βγάλουμε εξ αρχής φωτό των 20,7Mp στο κινητό.

 

Θα συμφωνήσω ότι τα 8Mp είναι υπέρ αρκετά για το 99%+ των χρηστών και των χρήσεων.

 

Ότι ακριβώς υποψιαζόμουν. Ευχαριστούμε για την πληροφορία.

Επομένως απλά τραβάτε φωτογραφίες στα 8 mpx και τα αποτελέσματα θα είναι πολύ καλύτερα.

(και κάντε την σύγκριση έτσι, αν θέλετε να το συνεχίσετε ακόμη, γιατί υπάρχουν και κατάλληλα νήματα γι'αυτή τη δουλειά.)

Τώρα μένει να δούμε το θέμα με το φλας.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο web βρήκα την παρακάτω σελίδα: http://www.gsmarena.com/six_way_camera_shootout-review-998p3.php

 

Γράφει λοιπόν και προφανώς θα αληθεύει ότι το Ζ1 (και κατ' επέκταση το Ζ1c) έχει αισθητήρα 8 Mp και το 1020 αισθητήρα 5 Mp. Όταν σώζουν σε 20,7 και 38 Mp κάνουν με κάποιο αλγόριθμο του software που έχουν, upsampling (στην παραπάνω σελίδα το αναφέρει ως supersampling).

Για το sony δε ξέρω, αλλά το 1020 δεν έχει 5mp αισθητήρα και είναι αστείο να το λέμε. Ίσως κάτι δε κατάλαβες καλά στη σελίδα την οποία δε χρειάζεται καν να διαβάσω για να διαψέυσω αυτό το περί 5mp. Είμαι σίγουρος ότι και η sony έχει τον αισθητήρα που γράφει στη συσκευή γιατί αν ήταν έτσι, θα είχε φάει πολλές μηνύσεις. Απλά δεν έχουν κάνει καλή δουλειά στο software προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Για το sony δε ξέρω, αλλά το 1020 δεν έχει 5mp αισθητήρα και είναι αστείο να το λέμε. Ίσως κάτι δε κατάλαβες καλά στη σελίδα την οποία δε χρειάζεται καν να διαβάσω για να διαψέυσω αυτό το περί 5mp. Είμαι σίγουρος ότι και η sony έχει τον αισθητήρα που γράφει στη συσκευή γιατί αν ήταν έτσι, θα είχε φάει πολλές μηνύσεις. Απλά δεν έχουν κάνει καλή δουλειά στο software προφανώς.

 

Μάλλον μπερδεύτηκε με το ότι αποθηκεύει 2 φωτογραφίες, μια στα 5 mp και μια στα 34.

Link to comment
Share on other sites

Για το sony δε ξέρω, αλλά το 1020 δεν έχει 5mp αισθητήρα και είναι αστείο να το λέμε. Ίσως κάτι δε κατάλαβες καλά στη σελίδα την οποία δε χρειάζεται καν να διαβάσω για να διαψέυσω αυτό το περί 5mp. Είμαι σίγουρος ότι και η sony έχει τον αισθητήρα που γράφει στη συσκευή γιατί αν ήταν έτσι, θα είχε φάει πολλές μηνύσεις. Απλά δεν έχουν κάνει καλή δουλειά στο software προφανώς.

 

Έχετε δίκιο, θα επανέλθω.

Πόσταρα το link χωρίς να το διασταυρώσω γιατί πίστευα ότι το gsmarena είναι αξιόπιστο, αλλά τελικά δεν...

Ζητώ συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Μανωλη Τι να σε κάνω... Αν δεν το κρατούσα θα στο έδινα λίγο πιο πανω απο Ελβετία...

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μανωλη Τι να σε κάνω... Αν δεν το κρατούσα θα στο έδινα λίγο πιο πανω απο Ελβετία...

Χαχαχα

 

Νικο αν το εδινες εσυ θα ερχομουν τωρα!! χαχα αλλα 549 δεν δινω ας βρουν αλλους οχι εμενα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νικο αν το εδινες εσυ θα ερχομουν τωρα!! χαχα αλλα 549 δεν δινω ας βρουν αλλους οχι εμενα:lol:

 

Καλά ούτε εγώ τα δίνω, μην κοιτάς ο Νικόλας τα αγοράζει χωρίς ΦΠΑ λόγο επαγγελματικού ΑΦΜ.

Όταν πάει 400 θα το ξανά σκεφτούμε.

Κάτι μου λέει οτι θα δούμε και άλλες συσκευές mini με τέτοια specs σύντομα.

Δεν είναι μαγικό. Όταν σε οθόνη 720 βάζεις επεξεργαστή και GPU που φτιάχτηκαν για να συνεργαζονται με FHD οθόνες θα έχεις τρομερό αποτέλεσμα.

Συμβάλει και στην αυτονομία ειδικά αν έχεις μεγαλύτερη μπαταρία σε mAh απ οτι είχαν οι αντιστοιχες συσκευές του '12 .

 

Απλά μου έχει κάτσει απο πέρυσι να αποκτήσω Sony για το design και την αδιαβροχοποιηση.

Διαφορετικά η συσκευή μου με καλύπτει πλήρως. Αν δηλαδή μπορουσα να βρω την ίδια όπως είναι με design Sony η HTC δεν θα είχα πρόβλημα να την κρατήσω 2 χρόνια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

..υπομονή...έρχονται (σύντομα) καλύτερες ημέρες....

http://www.gsmarena.com/sonys_xperia_sirius_screenshots_leaked-news-7776.php

Πολύ σωστός! "Good things come to those who wait" όπως λέει και ο σοφός λαός.

 

Οι εταιρίες αυτό θέλουν: να δούμε τη διαφήμιση, να ψαρώσουμε και να πάμε να αγοράσουμε άμεσα, χωρίς δεύτερη σκέψη. Δεν θα τους κάνω τη χάρη. Δυστυχώς έχει αποδειχτεί πολλαπλές φορές ότι οι εταιρίες βγάζουν τις συσκευές αυτές ουσιαστικά σε beta έκδοση και αφήνουν τους ανυπόμονους να κάνουν το debugging με έξοδα δικά τους (των χρηστών)! Το έζησα με την προβληματική μονάδα GPS στο HTC TyTN II, με τα h/w πλήκτρα που "ξεβάφανε" στο HTC HD2 και πρόσφατα με το Sudden Death Syndrome (SDS) στο Note II. Ευχαριστώ, δεν θα (ξανα)πάρω! Μόνο το iPhone 4 δεν με πρόδωσε και ήταν μακράν η καλύτερη επένδυση σε χρήματα που έχω κάνει ποτέ για smartphone (και το πούλησα και 300 € μετά από ενάμισι χρόνο). Το τελευταίο πάει σε όσους λένε ότι τα iPhones είναι ακριβά. Εγώ λέω: ό,τι πληρώνεις παίρνεις σε αυτή τη ζωή και τίποτα δεν είναι δωρεάν!

 

Καλό και σαγηνευτικό το Compact, αλλά η κάμερά του (h/w + s/w) δεν είναι αντάξια ούτε των specs της, ούτε της διαφήμισης που της γίνεται. Θα περιμένω να δω αν το update της ROM σε KitKat βοηθήσει. Αν όχι θα περιμένω το επόμενο Compact (αν υπάρξει), αλλιώς θα επιλέξω μια απ' τις γνωστές (και μεγαλύτερες σε μέγεθος) ναυαρχίδες. Μέχρι τότε θα έχω το Note II μου, που αποδεικνύεται σταθερή αξία και με καλύπτει πλήρως, με εξαίρεση το μέγεθος, που το καλοκαίρι θα αρχίσει να ενοχλεί. Ευελπιστώ πως μέχρι τότε θα έχω βρει τον μικρότερο (σε μέγεθος) αντικαταστάτη του.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Παντως,βλεποντας στην πισω σελιδα την φωτογραφια του φιλου, με τη θολουρα, ξανα ρωταω,

1ον ειναι σιγουρα προβλημα του κινητου? Εγω με το Ζ1 δεν εχω τετοιο θεμα

2ον, μες τη νυχτα σε τετοια αποσταση, γενικα, μην περιμενετε αυτο το φλασακι να κανει τιποτα....

 

Τωρα οσο αφορα την αναλυση και τον θορυβο που φαινεται στο cropping, κατα καιρους εχω τρομερα καλα αποτελεσματα και τρομερα μετρια, ειναι ισως δυσκολο καμια φορα να βγαλεις καλη φωτογραφια αλλα επιμενω οτι πρεπει να παιζουμε λιγο με ρυθμισεις.απο εκει και περα, εστω και ετσι, εγω δεν βρισκω καλυτερη συσκευη συνολικα....

ειδικα στο μεγεθος του compact!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα που το είδα είχαν μαζί και αυτό το αξεσουάρ http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/dsc-qx100/. Πως θα το προωθήσουν αν το κινητό βγάζει τέλειες φωτογραφίες ?
Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα που το είδα είχαν μαζί και αυτό το αξεσουάρ http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/dsc-qx100/. Πως θα το προωθήσουν αν το κινητό βγάζει τέλειες φωτογραφίες ?

 

Δεν νομίζω να το δίνουν μαζί, αυτό κάνει σχεδόν όσο το τηλ..

Link to comment
Share on other sites

Παντως,βλεποντας στην πισω σελιδα την φωτογραφια του φιλου, με τη θολουρα, ξανα ρωταω,

1ον ειναι σιγουρα προβλημα του κινητου? Εγω με το Ζ1 δεν εχω τετοιο θεμα

 

Αν εχω καταλαβει σωστα, το προβλημα ειναι πως το πλαστικο διαφανο καπακι αλλοιωνει το χρωμα του φλας και βγαινει αυτο το αποτελεσμα.

 

Εχω την εντυπωση παντως πως για το μαυρο χρωμα δεν εχουν αναφερθει κρουσματα. Κυριως για το lime και το ασπρο διαβαζω.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Παντως,βλεποντας στην πισω σελιδα την φωτογραφια του φιλου, με τη θολουρα, ξανα ρωταω,

1ον ειναι σιγουρα προβλημα του κινητου? Εγω με το Ζ1 δεν εχω τετοιο θεμα

2ον, μες τη νυχτα σε τετοια αποσταση, γενικα, μην περιμενετε αυτο το φλασακι να κανει τιποτα....

 

Τωρα οσο αφορα την αναλυση και τον θορυβο που φαινεται στο cropping, κατα καιρους εχω τρομερα καλα αποτελεσματα και τρομερα μετρια, ειναι ισως δυσκολο καμια φορα να βγαλεις καλη φωτογραφια αλλα επιμενω οτι πρεπει να παιζουμε λιγο με ρυθμισεις.απο εκει και περα, εστω και ετσι, εγω δεν βρισκω καλυτερη συσκευη συνολικα....

ειδικα στο μεγεθος του compact!

 

Τι είδους ρυθμίσεις; Αν θέλεις πες μας να δοκιμάσουμε.

Εγώ σύμφωνα με αυτό που είδα, είναι ότι ακόμα και αν πάρεις την φωτογραφία των 8mpx και την κάνεις upgrade στο photoshop στα 20, παραμένει καλύτερη από την original των 20mpx.

 

Τέλος πάντων. Επιμένουμε γιατί η Sony πλασάρει τις συσκευές της και σαν φωτογραφικά smartphones απ όταν έβαλε την κάμερα των 20.7 mpx.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι είδους ρυθμίσεις; Αν θέλεις πες μας να δοκιμάσουμε.

Εγώ σύμφωνα με αυτό που είδα, είναι ότι ακόμα και αν πάρεις την φωτογραφία των 8mpx και την κάνεις upgrade στο photoshop στα 20, παραμένει καλύτερη από την original των 20mpx.

 

Τέλος πάντων. Επιμένουμε γιατί η Sony πλασάρει τις συσκευές της και σαν φωτογραφικά smartphones απ όταν έβαλε την κάμερα των 20.7 mpx.

 

δεν ειπα οτι εχεις αδικο, ή οτι τα αποτελεσματα δε θα μπορουσαν ναναι καλυτερα. απλα λεω οτι ειναι περιεργη η φωτογραφια πισω, μου κανει εντυπωση αν οντως ετσι τραβαει το κινητο και δεν φταιει κατι αλλο. πχ ομιχλη/υγρασια, λαθος χρηση φλας κτλ.

Οσο για τις ρυθμισεις, πολλες φορες χρησιμοποιω την εστιαση με το χερι σε σημειο της οθονης και φωτομετρηση σε σημειο. Τελος το iso δεν το βαζω πανω απο 200 για κανεναν λογο. ο,τι βγαλω μεχρι εκει, μετα δεν βγαζω φωτογραφια.Τη μερα στο 50 σταθερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι εχεις αδικο, ή οτι τα αποτελεσματα δε θα μπορουσαν ναναι καλυτερα. απλα λεω οτι ειναι περιεργη η φωτογραφια πισω, μου κανει εντυπωση αν οντως ετσι τραβαει το κινητο και δεν φταιει κατι αλλο. πχ ομιχλη/υγρασια, λαθος χρηση φλας κτλ.

Οσο για τις ρυθμισεις, πολλες φορες χρησιμοποιω την εστιαση με το χερι σε σημειο της οθονης και φωτομετρηση σε σημειο. Τελος το iso δεν το βαζω πανω απο 200 για κανεναν λογο. ο,τι βγαλω μεχρι εκει, μετα δεν βγαζω φωτογραφια.Τη μερα στο 50 σταθερα.

 

Ένταξη το manual focus είναι must ακόμα και σε iPhone.

Για το iso δεν θα το έλεγα γιατί χρειάζεται κάποιες βασικές γνώσεις ανάλογα με τις συνθήκες.

 

Νομίζω ότι το εξαντλησαμε το θέμα.

Υπάρχει πρόβλημα όταν τραβας πάνω από 8 mpx. Φωτογραφικά δεν ειναι αυτό που υπόσχεται η Sony τουλάχιστον στην παρούσα φάση.

Για όσους δεν ενδιαφέρονται για την κάμερα είναι άριστη επιλογή και με τα 8mpx θα έχουν μια κάμερα επιπέδου iphone 5.

 

Θα επανέλθουμε όταν βρει χρόνο ο Νίκος να μας βγάλει μερικές φώτο με κάποια αλλη εφαρμογή κάμερας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ένταξη το manual focus είναι must ακόμα και σε iPhone.

Για το iso δεν θα το έλεγα γιατί χρειάζεται κάποιες βασικές γνώσεις ανάλογα με τις συνθήκες.

 

Νομίζω ότι το εξαντλησαμε το θέμα.

Υπάρχει πρόβλημα όταν τραβας πάνω από 8 mpx. Φωτογραφικά δεν ειναι αυτό που υπόσχεται η Sony τουλάχιστον στην παρούσα φάση.

Για όσους δεν ενδιαφέρονται για την κάμερα είναι άριστη επιλογή και με τα 8mpx θα έχουν μια κάμερα επιπέδου iphone 5.

 

Θα επανέλθουμε όταν βρει χρόνο ο Νίκος να μας βγάλει μερικές φώτο με κάποια αλλη εφαρμογή κάμερας.

 

συμφωνω, απλα ειναι κριμα να το θαβουμε για την καμερα οτι δινει τοσα αλλα, την ωρα που οι υπολοιποι κατασκευαστες δινουν μινι μονο σε specs.

Απο εκει και περα, κορυφαια καμερα θεωρω τα νοκια οπως και να εχει, με διαφορα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, απλα ειναι κριμα να το θαβουμε για την καμερα οτι δινει τοσα αλλα, την ωρα που οι υπολοιποι κατασκευαστες δινουν μινι μονο σε specs.

Απο εκει και περα, κορυφαια καμερα θεωρω τα νοκια οπως και να εχει, με διαφορα..

 

Το 1020 έχει ακόμα προβλήματα. Δεν είναι τόσο καλό όσο το 808.

Σε android κατά γενική ομολογία όλων των σχετικών με την φωτογραφια site, η Samaung διαθέτει το καλύτερο processing και πετυχαίνει αξιοζηλευτα αποτελέσματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το 1020 έχει ακόμα προβλήματα. Δεν είναι τόσο καλό όσο το 808.

Σε android κατά γενική ομολογία όλων των σχετικών με την φωτογραφια site, η Samaung διαθέτει το καλύτερο processing και πετυχαίνει αξιοζηλευτα αποτελέσματα.

 

Συμφωνώ όμως το 1020 είναι καλύτερο απο τα android, δεν το έχω να έχω δiκη μου γνώμη όμως εδώ βλέπω fωτο τύπου DSLR.

http://theultralinx.com/2013/07/nokia-lumia-1020-sample-pictures.html#jp-carousel-36535

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...