Jump to content

Sony Xperia Z1 Compact


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα tempered glasses για το πίσω μέρος αφήνουν ακάλυπτα κάμερα, φλας, ηχείο;;

 

Δεν μπορεί κανείς να σου απαντήσει σε αυτό, εξαρτάται από τον κατασκευαστή. Τσέκαρε στα site και τις περιγραφές τους.

Επίσης, εγώ σαν προτροπή το είπα, δεν σημαίνει ότι θα έχεις ντε και καλά πρόβλημα αν τα καλύψεις.

Edited by tegeatis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα tempered glasses για το πίσω μέρος αφήνουν ακάλυπτα κάμερα, φλας, ηχείο;;

Εγω που έχω tempered glass πίσω δεν τα καλύπτει... Αλλα πρόσεξε με, έχει ακάλυπτα σαν δυο τρύπες, μια για την κάμερα και μια για το flash. Αν δεν βάλεις καλά την μεμβράνη και πας να βγάλεις φωτογραφία το βράδυ θα σε κάνει το λεγόμενο flash bleeding δηλαδή θα σε ασπρίζει την φωτογραφία.. Ηχείο δεν έχει πίσω, κάτω το έχει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος εννοεί την εγκοπή που υπάρχει πίσω, πάνω δεξιά απ' την κάμερα. Αυτό είναι το δεύτερο μικρόφωνο.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οντως η μαγνητικη επαφη ειναι ιδια με το Ζ1 ,και ετσι το τηλεφωνο φορτιζει χωρις να ανοιγω κλεινεις το πορτακι mini usb.Παιδια η μπαταρια ποσο σας κραταει????Φορτισμενο 100% απο Σημερα το πρωι και μεχρι τωρα εχει φτασει στο 90% με ανοιχτο wifi και bluetooth !!!!Φοβερο και με προβλεψη για διαρκεια μπαταριας 2 μερες και 15 ωρες ακομα!!!!!!!!
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

επειδη με ebay και αυτα δεν ανακατευομαι αν παρω ζελατινες προστασιας αυτες με τα 3 e απ τα πλαισιο? θα κανουν δουλεια? ή να παω σε γυαλι μπροστα? βλεπετε δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα γιατι δεν τις χρησιμοποιουσα καθως εχω το θηριο sasmung ace δε παθαινει τπτ το ατιμο :p :p
Link to comment
Share on other sites

Οντως η μαγνητικη επαφη ειναι ιδια με το Ζ1 ,και ετσι το τηλεφωνο φορτιζει χωρις να ανοιγω κλεινεις το πορτακι mini usb.Παιδια η μπαταρια ποσο σας κραταει????Φορτισμενο 100% απο Σημερα το πρωι και μεχρι τωρα εχει φτασει στο 90% με ανοιχτο wifi και bluetooth !!!!Φοβερο και με προβλεψη για διαρκεια μπαταριας 2 μερες και 15 ωρες ακομα!!!!!!!!

 

η οθονη ειναι απο τα πιο ενεργοβορα πραγματα στο κινητο, αν κατσεις και χαζεψεις 2 ωριτσες θα πεσει πολυ περισσοτερο, παρολα αυτα αν συνεχισεις ετσι λογικα 3 μερες χρησης τις εχεις..ειδικα αν εχεις στησει σωστα την εξοικονομηση ενεργειας. (το σωστα ειναι υποκειμενικο..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία σπέρνει τι να λέμε τώρα.3.30 ώρες ανοιχτή οθόνη και είμαι στο 53 %.Μόλις στη δεύτερη φόρτιση.Δηλαδή βγάζει 7 ώρες?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία σπέρνει τι να λέμε τώρα.3.30 ώρες ανοιχτή οθόνη και είμαι στο 53 %.Μόλις στη δεύτερη φόρτιση.Δηλαδή βγάζει 7 ώρες?

 

σχετικο ειναι, εμενα δεν εβγαζε πανω απο 4 αλλα ειχα και 2 ωρες ομιλιας και wifi/3g ανοιχτα κτλ κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σχετικο ειναι, εμενα δεν εβγαζε πανω απο 4 αλλα ειχα και 2 ωρες ομιλιας και wifi/3g ανοιχτα κτλ κτλ.

 

Ανοιχτά τα χω και γω φίλε μου απλά έχω κλειστό τον αυτόματο συγχρονισμό και το σκαλίζω συνεχώς.

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτά τα χω και γω φίλε μου απλά έχω κλειστό τον αυτόματο συγχρονισμό και το σκαλίζω συνεχώς.

 

και ποση ωρα ομιλιας εχεις?

εγω και τον συγχρονισμο ανοιχτο τον ειχα παντα..γενικα θελω να ευχαριστιεμαι την χρηση του κινητου, αν ειναι να το κανουμε οπως η samsung που εβαλε μικρη μπαταρια και εχει την σουπερ διαχειριση ενεργειας που στα κλεινει ολα, μονο κλησεις κανεις και σου βγαζει ακομα μια μερα τοτε να το βρασω..

εννοειται πως το μικρο εχει τρομερη μπαταρια, απλα το 7 ωρες οθονης θα το δεις αν δεν το λιωσεις και σε αλλα..

επισης αν το κανεις σε μια μερα θα το δεις ευκολα..αν το πας σε δευτερη ισως να μην αντεξει να φτασει τοσο γιατι τα επιμερους συστηματα θα τρωνε και αυτα μπαταρια για να περασει η μερα..

Οπως και να εχει, μαζι με το G2 τα θεωρω κορυφη τα τελευταια σονυ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και ποση ωρα ομιλιας εχεις?

εγω και τον συγχρονισμο ανοιχτο τον ειχα παντα..γενικα θελω να ευχαριστιεμαι την χρηση του κινητου, αν ειναι να το κανουμε οπως η samsung που εβαλε μικρη μπαταρια και εχει την σουπερ διαχειριση ενεργειας που στα κλεινει ολα, μονο κλησεις κανεις και σου βγαζει ακομα μια μερα τοτε να το βρασω..

εννοειται πως το μικρο εχει τρομερη μπαταρια, απλα το 7 ωρες οθονης θα το δεις αν δεν το λιωσεις και σε αλλα..

επισης αν το κανεις σε μια μερα θα το δεις ευκολα..αν το πας σε δευτερη ισως να μην αντεξει να φτασει τοσο γιατι τα επιμερους συστηματα θα τρωνε και αυτα μπαταρια για να περασει η μερα..

Οπως και να εχει, μαζι με το G2 τα θεωρω κορυφη τα τελευταια σονυ..

30-40 λεπτά ομιλία.Μπαίνω όμως συνέχεια FB παίζω top eleven κατεβάζω videos μπαίνω σε φορα στέλνω μηνύματα μειλ ε δε την λες και Light χρήση...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω...(εχω χασει τεχνολογικα επισοδεια μαλλον), υποστηριζει μαγνητικη φορτιση με επαφη;

Δωστε κανενα λινκ σε ebay.

Λειτουργει αυτο το συστημα εξισου καλα; Γιατι δεν ετυχε να το ξανακουσω.

 

------

 

Απο tempered glass για την οθονη-μπροστινη επιφανεια, παιζει μεγαλο ρολο η μαρκα ρε παιδια;

Πχ της Nillkin δεν ειναι καλα; Ποση διαφορα μπορει να εχει απο αυτο της Ultimate Shield?

 

Για θηκη να προστατευει απο τυχον πέσιμο, αλλα και αρκετα αντιολισθητικη, θα προτεινατε κατι σε TPU?

 

------

 

Το κινητο εχει λαβει θετικοτατες κριτικες, και οι χρηστες το εκθειαζουν.

Ομως, εχω προσωπικη προτιμηση σε κινητα που θελω να εχουν αφαιρουμενες μπαταριες.

Βλεπω οτι δεν εχει.

Θα μου το προτεινατε το κινητο, αν σας ελεγα οτι θελω να εχει user removable battery?

Το κινητο το θελω, αλλα και μονο αυτος ο λογος μπορει να με οδηγησει στην απορριψη.

Ειναι προσωπικη προτιμηση.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το εν λόγω κινητό και θα ήθελα την άποψή σας πάνω σε αυτό. Κυρίως με ενδιαφέρει να μάθω τα αρνητικά που έχετε διαπιστώσει γιατί πιστεύω ότι είναι σε καλή τιμή (από τα skroutzομάγαζα) για τα χαρακτηριστικά του.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω...(εχω χασει τεχνολογικα επισοδεια μαλλον), υποστηριζει μαγνητικη φορτιση με επαφη;

Δωστε κανενα λινκ σε ebay.

Λειτουργει αυτο το συστημα εξισου καλα; Γιατι δεν ετυχε να το ξανακουσω.

Δεν έχω δοκιμάσει με καλώδιο (έχω παραγγείλει και δε μου έχει έρθει ακόμα), αλλά η επίσημη βάση φόρτισης που υπάρχει διαθέσιμη δουλεύει τέλεια, συν ότι αποφεύγεις να ανοίγεις συνέχεια την microUSB.

 

Απο tempered glass για την οθονη-μπροστινη επιφανεια, παιζει μεγαλο ρολο η μαρκα ρε παιδια;

Πχ της Nillkin δεν ειναι καλα; Ποση διαφορα μπορει να εχει απο αυτο της Ultimate Shield?

Μια χαρά είναι και της Nillkin, από τις πιο καλές επιλογές, και μάλιστα αν χρειαστώ να πάρω tempered glass για το πίσω μέρος, θα πάρω της Nillkin, γιατί η Ultimate Shield δε βγάζει.

 

Για θηκη να προστατευει απο τυχον πέσιμο, αλλα και αρκετα αντιολισθητικη, θα προτεινατε κατι σε TPU?

Ναι, προσωπικά έχω επιλέξει αυτή:

http://www.ebay.com/itm/281261996148?var=580308486276&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Αν θες τη γνώμη μου όμως, από το πέσιμο δε σε γλιτώνει καμία θήκη. Αν είναι να γίνει η ζημιά, θα γίνει, όσο καλή θήκη κι αν έχεις, ακόμα και μόνο από τον κραδασμό. Απλώς αυτές που έχουν καλύτερο κράτημα, σε βοηθούν να μη σου πέσει το κινητό από τα χέρια. Είναι και μικρό το κινητό σε μέγεθος, χωράει καλά στην παλάμη, οπότε είσαι καλύτερα εξασφαλισμένος. ;)

 

Το κινητο εχει λαβει θετικοτατες κριτικες, και οι χρηστες το εκθειαζουν.

Ομως, εχω προσωπικη προτιμηση σε κινητα που θελω να εχουν αφαιρουμενες μπαταριες.

Βλεπω οτι δεν εχει.

Θα μου το προτεινατε το κινητο, αν σας ελεγα οτι θελω να εχει user removable battery?

Το κινητο το θελω, αλλα και μονο αυτος ο λογος μπορει να με οδηγησει στην απορριψη.

Ειναι προσωπικη προτιμηση.

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι πολύ σοβαρός λόγος για να μην επιλέξεις τη συγκεκριμένη συσκευή. Κι εγώ έχοντας την εμπειρία με την προηγούμενη συσκευή μου που επίσης είχε μη αφαιρούμενη μπαταρία, και πολλές φορές με άφηνε χωρίς μπαταρία και έψαχνα για φορτιστή, το είχα πάρει απόφαση να μην ξαναπάρω συσκευή που να μη βγαίνει η μπαταρία. Όταν όμως είδα το Z1 Compact, όταν συνειδητοποίησα ότι είναι η μόνη ναυαρχίδα σε λογικό μέγεθος, αλλά κυρίως μόλις διάβασα και για την πολύ καλή αυτονομία του, μου έφυγαν όλοι οι ενδοιασμοί. Όμως δε μπορεί να σε πείσει κανένας ότι θα πρέπει να κάνεις στην άκρη τις προτεραιότητές σου και να πας σε συσκευή με μη αφαιρούμενη μπαταρία. Είναι καθαρά δική σου απόφαση. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία την αλλάζει ο Γερμανός, ή αναγκαστικά πρεπει να δωσεις το κινητο, να το στερηθεις για μέρες, και να το στειλουν στο service αν θες αλλαγη μπαταρίας;

Που μπορείς να κάνεις αλλαγη μπαταρίας, πόσο εύκολα και πόσο γρηγορα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πέραν των bezel δηλώνω πολύ ικανοποιημενος. Έχει τούμπανο μπαταρία και απορώ πως η σονυ χώρεσε αυτήν την μπαταρία σε τόσο μικρό πλαίσιο. Το nexus 5 έχε ίδια με τα γνωστά αποτελέσματα. Φοβερή λήψη σήματος και wifi. Επεκτάσιμη μνήμη γρήγορο συμπαγές αδιάβροχο δουλεύεται με το ένα χέρι και χτυπάει στα ίσα τα 5ιντσα. και ευτυχώς έχει πολύ καλή οθόνη.Τι άλλο να ζητήσω?Ίσως το z3 Compact.
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της μπαταρίας έχω να πω δυο πράγματα

1ον ότι δεν είμαι λόγος αγοράς γιατί θα σου βγάλει τη μέρα σίγουρα άρα θα φορτίσεις το βράδυ.. Και εγώ την πρώτη φορά κωλωσα αλλά με αυτό και το Ζ1 πραγματικά έπαθα πλάκα με αυτονομία..

2ον, πλέον έχεις τόσες επιλογές για φορητή φόρτιση και μάλιστα με πολύ μεγάλες χωρητικότητες..

Αντί να κουβαλάς δεύτερη μπαταρία κουβαλα αυτούς τους φορτιστές που έχουν μπαταρία και το φορτίζεις στο δρόμο.. Για μένα είναι κρίμα να μην το πάρεις για αυτό το λόγο όταν δεν υπάρχει πιο ολοκληρωμένο κινητό...

 

Για τον φίλο που ρωτάει αρνητικά έχω να πω 2..

Πρώτον το αδύναμο φλας που θα μπορούσε να είναι πιο δυνατό.. Οπότε πολλές κοντινές φώτο δε θα βγουν καλά φωτισμενες

Δεύτερον ότι στη φωτογραφία θα μπορούσε να είναι καλύτερο ειδικά στο αυτόματο..

Εγώ σκέφτομαι για αυτόν το λόγο να πάω σε νοκια αν ο αντικαταστατης του 1020 αξίζει σαν σύνολο μιας και τα wp είναι αρκετά καλά πλέον. Άρα γενικά αν ψάχνεις ναυαρχίδα σε λογικές διαστάσεις είναι το καλύτερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν παίζει να τα τινάξει πριν τα 1,5 - 2 χρόνια. Είναι θηρίο. Και στα μισά να έχει πέσει η απόδοση της, πάλι θα είναι καλύτερη από τα samsung :lol::lol::lol:

Ε στα 2 χρόνια που θα έχει λήξει η εγγύηση, παραγγέλνεις από ιντερνετ και την αλλάζεις και μόνος σου. Υπάρχουν βίντεο στο Youtube για τα πάντα. Βάζεις και το γυάλινο πίσω κάλυμμα και το ξανακάνεις καινούριο.

 

Εκτός και αν θες να έχεις μια δεύτερη μπαταρία στην τσέπη για εφεδρεία, ε τότε όντως είναι ένα θέμα, αλλά και πάλι δεν πιστεύω ότι θα ξεμείνεις εύκολα από μπαταρία, ειδικά αν το βάλεις σε stamina mode. Εγώ δεν έχω φορτίσει ποτέ πριν τις 4 μέρες.

 

edit: Έχε και αυτό υπόψη σου. Ότι πρέπει αν ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα έχεις δύσκολη μέρα ή για κάμπινγκ μιας και είναι η εποχή τους.

 

Για θήκη τσέκαρε και αυτή. Την είχα πάρει προσωρινά μέχρι να μου έρθει από το ebay μια με 3πλάσια τιμή. Τελικά πήρα και 2η από ebay και τις πέταξα και τις 2 και έχω ακόμα την "προσωρινή". Πολύ καλό κράτημα στο χέρι, μόνο μειονέκτημα ότι της έκανα τρύπα για το μαγνητικό καλώδιο, που προφανώς και δεν είχε και λογικό αφού η μαγνητική φόρτιση προοριζόταν μόνο για μαγνητική βάση που δεν χωράνε οι θήκες, οπότε λογικό να μην έχουν άνοιγμα.

 

edit2:

Απο tempered glass για την οθονη-μπροστινη επιφανεια, παιζει μεγαλο ρολο η μαρκα ρε παιδια;

Πχ της Nillkin δεν ειναι καλα; Ποση διαφορα μπορει να εχει απο αυτο της Ultimate Shield?

Το tempered glass είναι συμπιεσμένο γυαλί με πολύ συγκεκριμένη επεξεργασία, δεν είναι ούτε το γυαλί που σου δίνει ο τζαμάς της γειτονιάς, ούτε ένα φύλλο πλαστικού που βγαίνει τεντώνοντας λιωμένο πλαστικό. Ότι πληρώνεις παίρνεις. Διαφέρουν σε πάχος, σε σκληρότητα, αντοχή σε κτυπήματα, δακτυλιές, κτλ.

Edited by tegeatis
Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά κοντεύω να τρελαθώ.Όλο το βράδυ σκαλίζα το κινητό και τώρα πηγαίνοντας για ύπνο μπήκα να δω ανοιχτή οθόνη και έχω 3.58 λεπτά με 62%!!!!!!Έχει κανένας άλλος τέτοιο δείγμα?Μόνο τον αυτόματο συγχρονισμό έχω κλειστό και είμαι με stamina.Μη μου ζητήσετε screen shot δεν ξέρω να ανεβαζω.Aν μου δείξει κάποιος ευχαρίστως να το κάνω το απόγευμα. Δεν θα το φορτίσω επίτηδες μα δω πόσο θα μου βγάλει...
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Την μπαταρία την αλλάζει ο Γερμανός, ή αναγκαστικά πρεπει να δωσεις το κινητο, να το στερηθεις για μέρες, και να το στειλουν στο service αν θες αλλαγη μπαταρίας;

Που μπορείς να κάνεις αλλαγη μπαταρίας, πόσο εύκολα και πόσο γρηγορα;

 

Πολυ χρησιμα οσα ειπατε, και ειδικα και για την μπαταρια που με ενδιαφερει ιδιαιτερα η δυνατοτητα αλλαγης της.

Περα απο το να δει κανεις βιντεακια στο youtube και να παρει το ρισκο, μπορει καποιος να μου απαντησει στα ερωτηματα που εθεσα πιο πανω;

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμα οσα ειπατε, και ειδικα και για την μπαταρια που με ενδιαφερει ιδιαιτερα η δυνατοτητα αλλαγης της.

Περα απο το να δει κανεις βιντεακια στο youtube και να παρει το ρισκο, μπορει καποιος να μου απαντησει στα ερωτηματα που εθεσα πιο πανω;

 

Δεν νομίζω να έχει βρεθεί κάποιος προς το παρόν σε αυτή τη θέση, για να σου απαντήσει. Εντός εγγύησης, μόνο η Αρβάτο μπορεί να σου το πειράξει, αλλά εκεί στέλνεις το κινητό για αλλαγή μπαταρίας και μπορεί να σου πουν ότι ήταν χαλασμένος ο ψυγειοκαταψύκτης σου και έπρεπε να τον αλλάξουν...

Δεν χάνεις κάτι να περάσεις από Γερμανό να ρωτήσεις δήθεν πληροφορίες για την συσκευή και να τους ρωτήσεις και αυτό, αν και εκτός εγγύησης, δεν θα σου πει κανένας ότι δεν το φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, υποθετω οτι συμβαινει και με τα υπολοιπα κινητα που δεν αλλαζει η μπαταρια απο τον χρηστη, το ιδιο θα γινεται και στο z1 compact.

Το κινητο ειναι καινουριο, σιγουρα και δεν χρειαστηκε κανεις αλλαγη μπαταριας.

 

Δηλαδη πχ. αλλα θα ισχυουν στο moto g? (καλα η apple ειναι δικη της ιστορια)

Οποτε, για αυτα τα κινητα των επωνυμων εταιριων, που δεν μπορει να αλλαξει την μπαταρια ο χρηστης, τι ισχυει; Τα αναλαμβανει ο Γερμανος ή οχι; Δεν εχει ο Γερμανος ενιαία γραμμή; Τι σόι εταιρία ειναι; Εξαρταται τι θα σου πουν απο τον εκαστοτε πωλητη που θα πετυχεις στον Γερμανο;

Αναλαμβανουν επιτοπου αλλαγη μπαταριας, σε αυτη την κατηγορια κινητών, ή λενε 'δεν αναλαμβανουμε, δωστε το μας, στερηθειτε το 3 βδομαδες, παρτε καμια μπαχαντελα και βολευτειτε οπως οπως μεχρι τοτε, και καντε το σταυρο σας αν και ποτε θα γυρισει';

 

Παροτι ειμαι αρνητικος στο να αγορασω κινητο στο οποιο εγω προσωπικα δεν θα μπορω να αλλαξω μπαταρια, ωστοσο, αν ξερουμε οτι ο γερμανος αναλαμβανει αυτην την κατηγορια κινητων, πιθανως να καμφθει η αρνησή μου, γιατι κατα τα αλλα δεν εχω καποια ενσταση σαν κινητο.

Και γερμανο μπορω να βρω ακομη και στην κολοπετινιτσα.

 

Αν ομως ο γερμανος δεν αναλαμβανει, και πρεπει να παει στο 'service στα κεντρικα στην αθηνα', ε τοτε @#@*&

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, υποθετω οτι συμβαινει και με τα υπολοιπα κινητα που δεν αλλαζει η μπαταρια απο τον χρηστη, το ιδιο θα γινεται και στο z1 compact.

Το κινητο ειναι καινουριο, σιγουρα και δεν χρειαστηκε κανεις αλλαγη μπαταριας.

 

Δηλαδη πχ. αλλα θα ισχυουν στο moto g? (καλα η apple ειναι δικη της ιστορια)

Οποτε, για αυτα τα κινητα των επωνυμων εταιριων, που δεν μπορει να αλλαξει την μπαταρια ο χρηστης, τι ισχυει; Τα αναλαμβανει ο Γερμανος ή οχι; Δεν εχει ο Γερμανος ενιαία γραμμή; Τι σόι εταιρία ειναι; Εξαρταται τι θα σου πουν απο τον εκαστοτε πωλητη που θα πετυχεις στον Γερμανο;

Αναλαμβανουν επιτοπου αλλαγη μπαταριας, σε αυτη την κατηγορια κινητών, ή λενε 'δεν αναλαμβανουμε, δωστε το μας, στερηθειτε το 3 βδομαδες, παρτε καμια μπαχαντελα και βολευτειτε οπως οπως μεχρι τοτε, και καντε το σταυρο σας αν και ποτε θα γυρισει';

 

Παροτι ειμαι αρνητικος στο να αγορασω κινητο στο οποιο εγω προσωπικα δεν θα μπορω να αλλαξω μπαταρια, ωστοσο, αν ξερουμε οτι ο γερμανος αναλαμβανει αυτην την κατηγορια κινητων, πιθανως να καμφθει η αρνησή μου, γιατι κατα τα αλλα δεν εχω καποια ενσταση σαν κινητο.

Και γερμανο μπορω να βρω ακομη και στην κολοπετινιτσα.

 

Αν ομως ο γερμανος δεν αναλαμβανει, και πρεπει να παει στο 'service στα κεντρικα στην αθηνα', ε τοτε @#@*&

αστα να πανε και γω θελω να το παρω και σκεφτομαι και την μαμισια ζελατινα που εχει που γρατζουνιεται ευκολα και θελει 500.000 ζελατινες να αλλαζεις ή να βαλες tempered glass ελεος δλδ για να μην γρατζουνιστει γιατι αμα φυγει η μαμισια ζελατινα χανεται και η εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Ως προς το Γερμανό, περίμενε μήπως ξέρει κάποιος να σου απαντήσει.

Πάντως σαν συμβουλή, πέρα από την μπαταρία, αν προεξοφλείς ότι θα χρειαστείς service, τότε φύγε μακριά από SONY, ΝΟΚΙΑ και HTC. Ένα απλό γοογλάρισμα για την arvato θα σε πείσει. Και πραγματικά δεν καταλαβαίνω την SONY HELLAS γιατί επιμένει ακόμα να στηρίζει την arvato, δεν το καταλαβαίνουν τα ακριβοπληρωμένα στελέχη της ότι δυσφημείται η ίδια η SONY από όλα αυτά τα παράπονα.

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε και γω θελω να το παρω και σκεφτομαι και την μαμισια ζελατινα που εχει που γρατζουνιεται ευκολα και θελει 500.000 ζελατινες να αλλαζεις ή να βαλες tempered glass ελεος δλδ για να μην γρατζουνιστει γιατι αμα φυγει η μαμισια ζελατινα χανεται και η εγγυηση

 

ρε παιδες μισο λεπτο.

Εχετε παρει στη σονυ να ρωτησετε αν χανεται η εγγυηση? εγω πιστευω πως οχι, και θα προσπαθησω να παρω να μαθω..

Οσο για την μπαταρια, συμφωνοι εχετε μαθει να τις αλλαζετε..

Πειτε μου μεχρι τωρα ποσες φορες την χαλασατε την μπαταρια μεσα σε 1-2 χρονια αν το θελετε για αυτο το λογο..

Αν το θελετε για να κουβαλατε δευτερη, σας λεω απλα οτι το κινητο με νορμαλ χρηση βγαζει 2 μερες ευκολα, και στις 2 μερες κουβαλαμε και μια φορητη μπαταρια ειτε μικρη σε μεγεθος που το φορτιζει σχεδον τερμα ειτε καμια μεγαλη για να βγαζει πολλες φορτισεις και ειμαστε καλυμενοι..

Ειλικρινα μονο αν μενετε σε σκηνη θα χρειαζεται να εχετε μπαταριες, αλλιως αν γυρνας σπιτι σου καθε βραδυ, ριχτο στη φορτιση.. απλα πραγματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...