Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, bbbb said:

Δηλαδη στην Αθηνα εχει καλυψη 5g 99% με Ν78;

Ναι έχει 99% κάλυψη με N78 η πλατεία συντάγματος! 😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arinos said:

Ναι έχει 99% κάλυψη με N78 η πλατεία συντάγματος! 😂

Πραγματικά γελάνε και τα χαλίκια 😂🤣😂🤣😂🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Πραγματικά γελάνε και τα χαλίκια 😂🤣😂🤣😂🤣

Και τα χαλάκια... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως προς στιγμήν ποιος θα μας το έλεγε ότι η  Cosmote θα ήτανε η καλύτερη στην καρτοκινητή αυτή την περίοδο και σε απεριόριστα και σε σήμα 
Νομίζω ότι η Nova πάσχει από αυτοκτονικό ιδεασμό.. Η στοχεύει σε αυτούς που δε βάζουνε πολλά λεφτά στην καρτοκινητή. Για εμένα δεν υπάρχει η νόβα Σαν καρτοκινητή , Αν δεν είχα το συμβόλαιο της Cosmote με 19 €όλα απεριόριστα  θα προτιμούσα να πάω Vodafone Έστω Με το χειρότερο σήμα που έχει.

 

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Eliseos said:

Πάντως προς στιγμήν ποιος θα μας το έλεγε ότι η  Cosmote θα ήτανε η καλύτερη στην καρτοκινητή αυτή την περίοδο και σε απεριόριστα και σε σήμα 
Νομίζω ότι η Nova πάσχει από αυτοκτονικό ιδεασμό.. Η στοχεύει σε αυτούς που δε βάζουνε πολλά λεφτά στην καρτοκινητή. Για εμένα δεν υπάρχει η νόβα Σαν καρτοκινητή , Αν δεν είχα το συμβόλαιο της Cosmote με 19 €όλα απεριόριστα  θα προτιμούσα να πάω Vodafone Έστω Με το χειρότερο σήμα που έχει.

 

Δυστυχώς έτσι είναι.Η καρτοκινητή της είναι κακή. Απευθύνεται μόνο σε πολυ συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων. Εμένα προσωπικά δεν θα με εξυπηρετούσε το F2G, που κανονικά εχω το συμβόλαιο με τα 10GB

Στα συμβόλαια, Άρχισε την πολιτική των ίδιων τιμών για όλους, αλλά φαινεται δεν θέλουν να ακολουθήσουν οι άλλοι δυο. Πιστεύω πως η nova θα «αναγκαστεί» να σταματήσει αυτή την πολιτική. Ηδη έδωσαν 13€ απεριόριστα όλα σε καποιους γνωστούς μου. 
Ελπίζω να μην συνεχίζουν αυτή την πολιτική με τις σταθερές τιμές, μιας και ο ανταγωνισμός δεν ακολουθεί. Εγώ ας πούμε εχω εταιρικά συμβόλαια στη Nova  με 10GB κάπου στα 10€/γραμμή και βγαίνουν 300€ Και κάτι για 31 νούμερα (το 1 είναι το δικό μου και είναι δώρο γιατί στα 30 νούμερο μου έδωσαν το ένα δωρεάν στο οποίο όμως βάζω το international talk plus)  

Αν δω ότι τον Οκτώβριο του 24 μου αυξήσουν πολυ την τιμή δεν ξέρω πως θα κινηθώ. Την cosmote την διαγράφω κατευθειαν γιατί στην δουλειά είναι εκτός δικτύου και μένει η Vodafone. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.kar said:

Αν δω ότι τον Οκτώβριο του 24 μου αυξήσουν πολυ την τιμή δεν ξέρω πως θα κινηθώ. Την cosmote την διαγράφω κατευθειαν γιατί στην δουλειά είναι εκτός δικτύου και μένει η Vodafone. 

Όταν πλησιάζει η ώρα θα κάνεις μια αξιολόγηση αν αξίζει να πας στις άλλες εταιρείες ανάλογα και την τιμή που σου προσφέρουν κι αν έχουν βελτιωθεί οι υπηρεσίες τους.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, panos.kar said:

Δυστυχώς έτσι είναι.Η καρτοκινητή της είναι κακή. Απευθύνεται μόνο σε πολυ συγκεκριμένες ομάδες ανθρώπων. Εμένα προσωπικά δεν θα με εξυπηρετούσε το F2G, που κανονικά εχω το συμβόλαιο με τα 10GB

Στα συμβόλαια, Άρχισε την πολιτική των ίδιων τιμών για όλους, αλλά φαινεται δεν θέλουν να ακολουθήσουν οι άλλοι δυο. Πιστεύω πως η nova θα «αναγκαστεί» να σταματήσει αυτή την πολιτική. Ηδη έδωσαν 13€ απεριόριστα όλα σε καποιους γνωστούς μου. 
Ελπίζω να μην συνεχίζουν αυτή την πολιτική με τις σταθερές τιμές, μιας και ο ανταγωνισμός δεν ακολουθεί. Εγώ ας πούμε εχω εταιρικά συμβόλαια στη Nova  με 10GB κάπου στα 10€/γραμμή και βγαίνουν 300€ Και κάτι για 31 νούμερα (το 1 είναι το δικό μου και είναι δώρο γιατί στα 30 νούμερο μου έδωσαν το ένα δωρεάν στο οποίο όμως βάζω το international talk plus)  

Αν δω ότι τον Οκτώβριο του 24 μου αυξήσουν πολυ την τιμή δεν ξέρω πως θα κινηθώ. Την cosmote την διαγράφω κατευθειαν γιατί στην δουλειά είναι εκτός δικτύου και μένει η Vodafone. 

Σε εναμιση χρόνο αν δεις βελτίωση…αξίζει. 
Εχω γυρίσει όλες τις εταιρίες στα σημεία που κινούμαι, και μόνο η κοσμοτε δεν με έχει κρεμάσει. Κέντρο Αργοστολίου και σε εσωτερικό χώρο η Nova παίζει GSM Only. 
Απο μπάντες έχουμε 2G 900, 4G B20+B3+B7 και 5G N1 με άδειο δίκτυο βέβαια. Κεφαλονια έκλεισε το 3G ευτυχώς αλλά θέλει καλύτερο bandwidth και σταθμούς. Θέλει άδειες χθες διότι το Αργοστολι καλύπτεται περιμετρικά.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, panos.kar said:

 

Στα συμβόλαια, Άρχισε την πολιτική των ίδιων τιμών για όλους, αλλά φαινεται δεν θέλουν να ακολουθήσουν οι άλλοι δυο. Πιστεύω πως η nova θα «αναγκαστεί» να σταματήσει αυτή την πολιτική. Ηδη έδωσαν 13€ απεριόριστα όλα σε καποιους γνωστούς μου
 

Αν δω ότι τον Οκτώβριο του 24 μου αυξήσουν πολυ την τιμή δεν ξέρω πως θα κινηθώ. Την cosmote την διαγράφω κατευθειαν γιατί στην δουλειά είναι εκτός δικτύου και μένει η Vodafone. 

Ισχύει αυτό 100%?

Άρα σιωπηλά όλες το κάνουν, πέρα από το Ίντερνετ δεν βλέπω τηλεόραση και δε γνωρίζω αν διαφημίζουν τα 13€ της κοσμοτε κ  τα 12€ της βονταφον. 
Επίσης η παράμετρος «φέρε και το σταθερό» δεν είναι αμελητέα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, hercoulis said:

Ισχύει αυτό 100%?

Άρα σιωπηλά όλες το κάνουν, πέρα από το Ίντερνετ δεν βλέπω τηλεόραση και δε γνωρίζω αν διαφημίζουν τα 13€ της κοσμοτε κ  τα 12€ της βονταφον. 
Επίσης η παράμετρος «φέρε και το σταθερό» δεν είναι αμελητέα. 

Με σταθερο, κινητό και τηλεόραση.
Εχω την εντύπωση πως τα κινητά του είναι οικογενειακά και η κάθε γραμμή unlimited all έβγαινε στα 13€ 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Antonio21 said:

Έχουν δώσει το unlimited με τιμή 13€ με φορητοτητα; 

Σε γνωστό μου ναι

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συμβόλαιο nova κινητής και από τότε που ενεργοποίησα το volte, δεν δουλεύει η συγχώνευση κλήσεων (τηλεδιάσκεψη) στο κινητό μου (TCL) . Αν το απενεργοποιήσω, δουλεύει κανονικά. Σε εσάς τι παίζει; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikotsal said:

Είμαι συμβόλαιο nova κινητής και από τότε που ενεργοποίησα το volte, δεν δουλεύει η συγχώνευση κλήσεων (τηλεδιάσκεψη) στο κινητό μου (TCL) . Αν το απενεργοποιήσω, δουλεύει κανονικά. Σε εσάς τι παίζει; 

Σε μένα δουλεύει κανονικά με εταιρικό, όπως και στης κοπέλας μου με συμβόλαιο κανονικό. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nikotsal said:

Είμαι συμβόλαιο nova κινητής και από τότε που ενεργοποίησα το volte, δεν δουλεύει η συγχώνευση κλήσεων (τηλεδιάσκεψη) στο κινητό μου (TCL) . Αν το απενεργοποιήσω, δουλεύει κανονικά. Σε εσάς τι παίζει; 

Δεν υποστηρίζεται μέσω VoLTE είναι η επίσημη απάντηση.. Από την Nova αυτό. Δεν ξέρω ο φίλος τι παίζεται 

Link to comment
Share on other sites

Άρα, για να έχεις την υπηρεσία πρέπει να απενεργοποιήσεις το VoLTE, σωστά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα μια χαρά δουλεύει και με volte και με vowifi η ένωση 2 κλήσεων πάντως. πήρα 13700 και ταυτόχρονα 13800 και τις ένωσα
σε ποιο παλιές κάρτες ίσως θέλει τηλ στην nova να την ενεργοποιησουν
b52c3726380a91b1992b3461a90ccd0a.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

εμένα μια χαρά δουλεύει και με volte και με vowifi η ένωση 2 κλήσεων πάντως. πήρα 13700 και ταυτόχρονα 13800 και τις ένωσα
σε ποιο παλιές κάρτες ίσως θέλει τηλ στην nova να την ενεργοποιησουν
b52c3726380a91b1992b3461a90ccd0a.jpg
 

Προσθήκη κλήσης λέγεται για iPhone
Σε συμβολαιο η καρτοκινητο αυτό;

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ilka71 said:

εμένα μια χαρά δουλεύει και με volte και με vowifi η ένωση 2 κλήσεων πάντως. πήρα 13700 και ταυτόχρονα 13800 και τις ένωσα
σε ποιο παλιές κάρτες ίσως θέλει τηλ στην nova να την ενεργοποιησουν
b52c3726380a91b1992b3461a90ccd0a.jpg
 

Άμα υπάρξει #1# στην εξυπηρέτηση που να ξέρει ΕΣΤΩ τί του ζητάει, να πάρει και κανά λαχείο μετά!!!!

Άμα του το λύσει κιόλας, να κατέβει για πρωθυπουργός!

Link to comment
Share on other sites


Φίλος μου κοντά στην Καστοριά έχει τρεις βδομάδες χωρίς τηλέφωνο σπίτι.... Nova....
Θα κάνουν ραντεβού με τους τεχνικές του ΟΤΕ ήταν η τελευταία ενημέρωση του. Τραγικό!!!! Το σταθερό τηλέφωνο είναι ανάγκη, όχι χόμπυ, για κάποιον που έχει και ηλικιωμένους στο σπίτι.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτες καταστάσεις 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...