Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

090b57e4177d6ae748ca7dc3bd7dd9d8.jpg
Τουλάχιστον ενημέρωσαν επίσημα στο Instagram και το Facebook. Είχε κάποιος από εδώ θέμα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Στο adslgr είδα αναφορές, και αφορούσε συνδρομητές Nova-Forthnet. Εγώ με πρώην Wind δεν είχα θέμα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο adslgr είδα αναφορές, και αφορούσε συνδρομητές Nova-Forthnet. Εγώ με πρώην Wind δεν είχα θέμα.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Και γω με 100αρα παλιά wind δεν είχα θέμα. Δεν άκουσα κάτι βέβαια για εδώ στα Γιάννενα, ούτε απο τους γείτονες άκουσα κάτι που έχουν παλιά Nova. Στην πιο πάνω περιοχή, πριν την Κενάν Μεσαρε, έπεσαν όλες οι εταιρίες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Θα μας δείχνει ποτέ το σάιτ της Nova τι διαθεσιμότητα υπάρχει στις διευθύνσεις μας; Ή ακόμα δεν εχουν ξεκαθαρίσει τις συμφωνίες με άλλους παρόχους; Προκαταβολικά όμως θα έπρεπε να έχει σύστημα ελέγχου. Είναι απαράδεκτο να μην ξέρουμε τι γίνεται στις περιοχές μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, panos.kar said:

Θα μας δείχνει ποτέ το σάιτ της Nova τι διαθεσιμότητα υπάρχει στις διευθύνσεις μας; Ή ακόμα δεν εχουν ξεκαθαρίσει τις συμφωνίες με άλλους παρόχους; Προκαταβολικά όμως θα έπρεπε να έχει σύστημα ελέγχου. Είναι απαράδεκτο να μην ξέρουμε τι γίνεται στις περιοχές μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα ωστόσο είναι το λιγότερο αυτό. Αν φτιάξει δίκτυο, ας πρέπει να καλούμε για να μαθαίνουμε. Από ότι έχω πληροφορηθεί η εξυπηρέτηση είναι πάρα πολύ καλή 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα ωστόσο είναι το λιγότερο αυτό. Αν φτιάξει δίκτυο, ας πρέπει να καλούμε για να μαθαίνουμε. Από ότι έχω πληροφορηθεί η εξυπηρέτηση είναι πάρα πολύ καλή 
 

Εγώ ποτέ δεν είχα θέμα με την εξυπηρέτηση τους γενικότερα. Απ όταν έγινε nova δεν μίλησα μαζί τους, αλλά οταν ασχολήθηκα για την ανανέωση με των εταιρικων που εχω στο όνομα μου, δεν είχα κανενα θέμα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Στο adslgr είδα αναφορές, και αφορούσε συνδρομητές Nova-Forthnet. Εγώ με πρώην Wind δεν είχα θέμα.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Ακριβώς,φίλος στο κέντρο Ιωαννίνων πρώην Forthnet-Nova είχε πέσει η adsl γραμμή του.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, panos.kar said:

Θα μας δείχνει ποτέ το σάιτ της Nova τι διαθεσιμότητα υπάρχει στις διευθύνσεις μας; Ή ακόμα δεν εχουν ξεκαθαρίσει τις συμφωνίες με άλλους παρόχους; Προκαταβολικά όμως θα έπρεπε να έχει σύστημα ελέγχου. Είναι απαράδεκτο να μην ξέρουμε τι γίνεται στις περιοχές μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολύ σωστός για να δούμε τι θα γίνει. 

Εμένα μου έκανε εντύπωση ότι πριν λίγους μήνες μου έδιναν την 200 άρα από την καμπίνα και πλέον δίνουν μόνο μέχρι 100.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός για να δούμε τι θα γίνει. 
Εμένα μου έκανε εντύπωση ότι πριν λίγους μήνες μου έδιναν την 200 άρα από την καμπίνα και πλέον δίνουν μόνο μέχρι 100.
Εδώ ρε παιδιά από 50αρα που είχα στη wind ζήτησα 100αρα γραμμή, με καμπίνες wind στην περιοχή και μου απάντησαν ότι δεν σηκώνει παραπάνω η περιοχή μου!!!
Έβαλα Vodafone 100αρα...

Sent from my RMX2170 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote μου δίνει 200 άρα πάντως fttc. 

Δεν ξέρω τι συμβαίνει μετά την ένωση των εταιριών. 

Link to comment
Share on other sites

Βand 20 και άγιος ο θεος

Αναβαθμίσεις ουδέν.. στη μακρινή και εξωτική Βοιωτία. 

Περιμένω να δω πότε..

 

Screenshot_20230215_140132_Chrome.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα και με Nova και Vodafone για προσφορές και μου ειπαν ότι στην διεύθυνση μου υπάρχει διαθεσιμότητα μέχρι και έως 100mbps. Στην COSMOTE ομως που είμαι και τωρα μου λενε ότι το 50 είναι το μέγιστο. Πως εξηγείται αυτο; 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos43 said:

Μίλησα σήμερα και με Nova και Vodafone για προσφορές και μου ειπαν ότι στην διεύθυνση μου υπάρχει διαθεσιμότητα μέχρι και έως 100mbps. Στην COSMOTE ομως που είμαι και τωρα μου λενε ότι το 50 είναι το μέγιστο. Πως εξηγείται αυτο; 

Γενικά η Cosmote αποφεύγει να δίνει ταχύτητες αν δεν υπάρχει μεγάλη σιγουριά 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos43 said:

Μίλησα σήμερα και με Nova και Vodafone για προσφορές και μου ειπαν ότι στην διεύθυνση μου υπάρχει διαθεσιμότητα μέχρι και έως 100mbps. Στην COSMOTE ομως που είμαι και τωρα μου λενε ότι το 50 είναι το μέγιστο. Πως εξηγείται αυτο; 

Μάλλον είσαι σε περιοχή Cosmote. Η Cosmote βλέπει τις ταχύτητες των γειτονικών σου πελατών. Αν ο μεσος οροσ είναι κάτω από 93, δεν θα στο δώσει. Αυτή την πληροφορία δεν την περνά στους άλλους παρόχους. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Nickchris36 said:

Βand 20 και άγιος ο θεος

Αναβαθμίσεις ουδέν.. στη μακρινή και εξωτική Βοιωτία. 

Περιμένω να δω πότε..

 

Screenshot_20230215_140132_Chrome.jpg

Εδώ δεν έχουν τελειώσει την Αθήνα. Περιμένεις στην εξωτική Βοιωτία;; Σε κάνα 2 χρόνια εκεί. 

ΥΓ: Στείλε σουβλάκια από την Λιβαδειά, τα σπέσιαλ ξέρεις!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εδώ δεν έχουν τελειώσει την Αθήνα. Περιμένεις Βοιωτία. Σε κάνα 2-3 χρόνια εκεί.

🫥😵💫😮🤔

Έλα ντε. Το ξέρω ζητάω πολλά!!🤣

4 minutes ago, Chrischal1908 said:

Εδώ δεν έχουν τελειώσει την Αθήνα. Περιμένεις στην εξωτική Βοιωτία;; Σε κάνα 2-3 χρόνια εκεί. 

ΥΓ: Στείλε σουβλάκια από την Λιβαδειά, τα σπέσιαλ ξέρεις!

Όσα θες!🙂🙂 πάρε πράμα!!!🥓🥩🌯

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται εδώ, η Nova το έκλεισε το 3G και στην Ξάνθη.
1bd1d1140dbef0b7b696482dd40ee598.jpg

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Μάλλον είσαι σε περιοχή Cosmote. Η Cosmote βλέπει τις ταχύτητες των γειτονικών σου πελατών. Αν ο μεσος οροσ είναι κάτω από 93, δεν θα στο δώσει. Αυτή την πληροφορία δεν την περνά στους άλλους παρόχους. 

εννοεις ο τοε δινει 50αρα αλλα βλεπει το max που μπορει να συγχρονισει η γραμμη? (λογικα με 17a)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakels said:

εννοεις ο τοε δινει 50αρα αλλα βλεπει το max που μπορει να συγχρονισει η γραμμη? (λογικα με 17a)

Υποστηρίζει 100, αλλά βλέπει το μέσο όρο και δεν το πουλά στους δικούς του. 

Link to comment
Share on other sites

Τα 500 και 1000Mbps είναι μέσω δικτύου Nova

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει πλεον στο site τους διαθεσιμοτητα περιοχης για 1Gbps η γενικα διαθεσιμοτητα??

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
39 minutes ago, Nickchris36 said:

Εδώ και μισή ώρα είμαι με 3g hspa+ 2100

Δε ξέρω τι συμβαίνει..

20230226_234440.jpg

περιοχη?γιατι απο τεταρτη μεχρι παρασκευη που ημουν κερατσινι συνεχως ερχοταν και εφευγε το σημα δεν ειχα καν ιντερνετ!τι διαολο κανουν δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...