Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, bbbb said:

Κοζανη

14/2 όπως και Θράκη.

Αναλυτικά:

ΠΕΡΙΟΧΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ 3G
Κ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 14/02/2023
Α. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 14/02/2023
ΘΡΑΚΗ 14/02/2023
ΘΕΣΣΑΛΙΑ 21/02/2023
ΗΠΕΙΡΟΣ 21/02/2023
ΣΤΕΡΕΑ 07/03/2023
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ 07/03/2023
ΑΤΤΙΚΗ 13/03/2023

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Τουλαχιστον δεν παρεμεινε τοσο "λαγος", οσο τοσα χρονια να δωσει στις αλλες το εναυσμα για ακομα χειροτερα για τους καταναλωτες.

Οπως λεμε χρηματιστηριακα: "Διακρατηση"

Και "τα βλεπω" για να δουμε και την "απαντηση" των αλλων 2 εταιριων ως αρχες Φλεβαρη.

Ουσιαστικα αρνητικη η συνολικη "τοποθετηση" για το "καλο" της συγκεκριμενης εταιριας ,καθως πια θα πρεπει να περιμενει τη σειρα της αφου πρωτα "παιξουν" οι αλλες 2 εταιριες στο προσεχες χρονικο διαστημα και να "παιξει τελευταια".

H πράσινη δεν εχει κανενα λόγο να ανησυχεί για τα επόμενα 2 χρόνια μέχρι να δούμε στην πράξη το ειδος το εύρος και την στόχευση των επενδύσεων που θα γινουν από την Nova. Τα φαντεζί προγραμματα 500Mbps & 1Gbps αφορουν μια πολύ μικρή ομάδα συνδρομητών (προς το παρόν) σε σχέση με το σύνολο της συνδρομητικής βάσης . Ισως η Cosmote εξορθολογίσει καποια συμβόλαια κινητής και βγάλει καλύτερες συνδυαστικές προσφορές. Εξαλλου αν δώσει πρώτη 5G Standalone  μέσα στο 2023 μετά θα ειναι πολύ δύσκολο για την Nova να την πλησιασει σε απόδοση δικτυου στην κινητή

Η κόκκινη θα πρέπει να δουλέψει σοβαρά το κομμάτι της σταθερής (κυρίως) με νέες επενδύσεις αν θελει να παραμείνει ανταγωνιστική 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, babakos said:

H πράσινη δεν εχει κανενα λόγο να ανησυχεί για τα επόμενα 2 χρόνια μέχρι να δούμε στην πράξη το ειδος το εύρος και την στόχευση των επενδύσεων που θα γινουν από την Nova. Τα φαντεζί προγραμματα 500Mbps & 1Gbps αφορουν μια πολύ μικρή ομάδα συνδρομητών (προς το παρόν) σε σχέση με το σύνολο της συνδρομητικής βάσης . Ισως η Cosmote εξορθολογίσει καποια συμβόλαια κινητής και βγάλει καλύτερες συνδυαστικές προσφορές. Εξαλλου αν δώσει πρώτη 5G Standalone  μέσα στο 2023 μετά θα ειναι πολύ δύσκολο για την Nova να την πλησιασει σε απόδοση δικτυου στην κινητή

Η κόκκινη θα πρέπει να δουλέψει σοβαρά το κομμάτι της σταθερής (κυρίως) με νέες επενδύσεις αν θελει να παραμείνει ανταγωνιστική 

Στο 1ο εξάμηνο του 2023 θα δώσει η Nova και στα τέλη του 2023 η Πράσινη. Αυτό ξέρω. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος 

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο εξάμηνο του 2023 θα δώσει η Nova και στα τέλη του 2023 η Πράσινη. Αυτό ξέρω. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος 
Πιλοτικά μπορεί, συνολικά-ολοκληρωμένα αν θες, δεν το νομίζω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, johnny_htc said:

Πιλοτικά μπορεί, συνολικά-ολοκληρωμένα αν θες, δεν το νομίζω

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για το StandAlone λέτε; Θα το υποστηρίζουν τα σημερινά 5g κινητά;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

14/2 όπως και Θράκη.

Αναλυτικά:

ΠΕΡΙΟΧΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ 3G
Κ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 14/02/2023
Α. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 14/02/2023
ΘΡΑΚΗ 14/02/2023
ΘΕΣΣΑΛΙΑ 21/02/2023
ΗΠΕΙΡΟΣ 21/02/2023
ΣΤΕΡΕΑ 07/03/2023
ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ 07/03/2023
ΑΤΤΙΚΗ 13/03/2023

 

Δυτική Μακεδονία είναι η Κοζάνη.

Link to comment
Share on other sites

Για το StandAlone λέτε; Θα το υποστηρίζουν τα σημερινά 5g κινητά;
Βεβαίως, όλα τα 5G τηλέφωνα υποστηρίζουν SA. Το mmWave είναι που δεν το υποστηρίζουν όλα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα παλιά προγράμματα έχει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω έναν λογαριασμό κινητού WIND, (πλέον NOVA), ο οποίος έληξε στις 10/01, στον οποίο είχα δώσει πάγια εντολή μέσω Web Banking της ALPHA και πληρωνόταν κανονικά.

Βλέπω σήμερα πως ο τελευταίος λογαριασμός ακόμη παραμένει ανεξόφλητος, παρόλο που στις πάγιες εντολές μέσα στο Web Banking φαίνεται να έχει αλλάξει αυτόματα η επιλογή, (επωνυμία) της συγκεκριμένης εντολής.

Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα, να ανησυχήσω ή μήπως όλο αυτό οφείλετε στην όλη αναστάτωση της ενοποίησης και κάποια στιγμή θα εξοφληθεί;  

Μήπως φταίει το γεγονός ότι την πάγια εντολή την έδωσα στην τράπεζα μου και όχι στην εταιρία;

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου στο ερώτημά μου.

Αυτή η ημερομηνία αναφέρθηκε κάπου, πως αναφέρεις συγκεκριμένα την 16/1;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω σύνδεση στο my account με OTP με πετάει πάλι στην σελίδα που βάζεις τον αριθμό του σταθερού, το έχει πετύχει άλλος αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, jimmis11 said:

Καλημέρα.

Έχω έναν λογαριασμό κινητού WIND, (πλέον NOVA), ο οποίος έληξε στις 10/01, στον οποίο είχα δώσει πάγια εντολή μέσω Web Banking της ALPHA και πληρωνόταν κανονικά.

Βλέπω σήμερα πως ο τελευταίος λογαριασμός ακόμη παραμένει ανεξόφλητος, παρόλο που στις πάγιες εντολές μέσα στο Web Banking φαίνεται να έχει αλλάξει αυτόματα η επιλογή, (επωνυμία) της συγκεκριμένης εντολής.

Έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα, να ανησυχήσω ή μήπως όλο αυτό οφείλετε στην όλη αναστάτωση της ενοποίησης και κάποια στιγμή θα εξοφληθεί;  

Μήπως φταίει το γεγονός ότι την πάγια εντολή την έδωσα στην τράπεζα μου και όχι στην εταιρία;

Εγώ στη θέση σου θα επικοινωνουσα με τράπεζα και Nova να μου πουν τι ακριβώς έγινε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Εγώ στη θέση σου θα επικοινωνουσα με τράπεζα και Nova να μου πουν τι ακριβώς έγινε. 

Είναι κι αυτό μια επιλογή.

Τότε τι έγραφαν στις ερωτήσεις - απαντήσεις σχετικά με την ενοποίηση, πως δεν χρειάζεται καμία ενέργεια από τους πελάτες, όσον αφορά τις πάγιες εντολές;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jimmis11 said:

Είναι κι αυτό μια επιλογή.

Τότε τι έγραφαν στις ερωτήσεις - απαντήσεις σχετικά με την ενοποίηση, πως δεν χρειάζεται καμία ενέργεια από τους πελάτες, όσον αφορά τις πάγιες εντολές;

Δεν γνωρίζω φίλε μου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Είναι κι αυτό μια επιλογή.
Τότε τι έγραφαν στις ερωτήσεις - απαντήσεις σχετικά με την ενοποίηση, πως δεν χρειάζεται καμία ενέργεια από τους πελάτες, όσον αφορά τις πάγιες εντολές;
Αυτό έγραφαν. 186b3bff9a1588531ae81eb9bf9aca55.jpg

Το 16/1 μάλλον σχετίζεται με αυτό

24b7a89ee84372309ed5f62bd124e86e.jpg
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, jimmis11 said:

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου στο ερώτημά μου.

Αυτή η ημερομηνία αναφέρθηκε κάπου, πως αναφέρεις συγκεκριμένα την 16/1;

Οι τράπεζες το λένε. Οι πάγιες εντολές θα μεταπτωθουν στη Wind και θα είναι διαθέσιμες μετά τις 16/1, λέει η Eurobank. Σε όλες το ίδιο ισχύει 

Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω, εγώ πάντως με την τράπεζα που μίλησα μου είπαν να μιλήσω με την εταιρία σχετικά με την πληρωμή του συγκεκριμένου λογαριασμού!

Προσπαθώ να συνομιλήσω και με την εταιρία μέσω chat στην ιστοσελίδα τους, αλλά απ' ότι φαίνεται θα βραδιάσουμε, έχω ανοίξει την συνομιλία εδώ και μία ώρα και ακόμη δεν έχει απαντήσει κάποιος εκπρόσωπός τους...

Πιάσε το αυγό και κούρευτο...  

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, jimmis11 said:

Το ελπίζω, εγώ πάντως με την τράπεζα που μίλησα μου είπαν να μιλήσω με την εταιρία σχετικά με την πληρωμή του συγκεκριμένου λογαριασμού!

Προσπαθώ να συνομιλήσω και με την εταιρία μέσω chat στην ιστοσελίδα τους, αλλά απ' ότι φαίνεται θα βραδιάσουμε, έχω ανοίξει την συνομιλία εδώ και μία ώρα και ακόμη δεν έχει απαντήσει κάποιος εκπρόσωπός τους...

Πιάσε το αυγό και κούρευτο...  

E-mail ή μήνυμα στο messenger στείλε. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Προς πληροφόρηση της κοινότητας.

Πριν λίγο ολοκλήρωσα την συνομιλία μου με εκπρόσωπο της NOVA σχετικά με το θέμα της πληρωμής λογαριασμού κινητού μέσω πάγιας εντολής, ο οποίος με ενημέρωσε πως από τις 16/01/2023 θα ξεκινήσουν να εκτελούνται όλες οι πάγιες εντολές, συνεπώς δεν απαιτείται κάποια ενέργεια από μέρους μου.

Εγώ πάντως καλού - κακού αποθήκευσα την συνομιλία μας για παν ενδεχόμενο...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν θέλω να ξανακούσω για αυτή την εταιρία… Αν δεν αλλάξει την νοοτροπία των καταστημάτων Δεν πρόκειται να κάνει τίποτα απλά άλλαξε το όνομα της… Για να μην αρχίσω να λέω για το μικρομάγαζό είναι ντροπή αυτό για την ηγεσία της Nova.. Και καταρχάς έχουμε άρνηση παροχής υπηρεσιών Και σε χρήστες καρτοκινητών ,Των οποίων συστηματικά αρνούνται τα καταστήματα να τους εξυπηρετούν λες και είναι τρίτης κατηγορίας..Δεν πειράζει παραμένουμε στην Cosmote  Τουλάχιστον έχουμε μία ποιότητα δικτύου ..τόσο απλό ..Τώρα όσο για τα Απεριόριστα και την ταχύτητα αφήστε το μέτριο μία λέξη αρκεί…

 

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ανακοινωση της Nova που λεει οτι η Wind εξαγόρασε την Nova...

Με άλλα λόγια η νοοτροπία της wind θα συνεχιστεί...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mobileras said:

Διαβασα ανακοινωση της Nova που λεει οτι η Wind εξαγόρασε την Nova...

Με άλλα λόγια η νοοτροπία της wind θα συνεχιστεί...

Φίλε ας μη μιλήσω γιατί ξέρω πολλά για τις απατεωνιές που κάνουν για να κάνουνε συμβόλαια και να πιάσουμε το στόχο τους.. Βρέθηκαν γερόντια με συμβόλαια που δεν μπορούσα να τα πληρώσουνε κι άλλα πολλά.Να είναι τώρα ο άλλος ατόμου με ειδικές ανάγκες και να τον ταλαιπωρούν από κατάστημα σε κατάστημα ότι ψέματα δεν έχουνε κάρτες .. Και να το κάνει λέει από το internet για  να περιμένει δύο βδομάδες για να κάνει μία φορητότητα δηλαδή να τους παρακαλάει για να τους πληρώνει τους αλήτες γιατί αλήτες είναι. Χωρίς κανέναν επαγγελματισμό.. Ανοίξανε franchise για να πιάνουνε στόχους δεν και δεν τους ενδιαφέρουν τίποτα… Και θα σου πω και τι έχει να γίνει της κακομοίρας τώρα… Με την ενοποίηση  Όχι κύριε θα σέβεσαι θεμελιώδης αρχή του καταναλωτή θα σέβεσαι τον πελάτη σου και τα λεφτά που σου σκάει αλλιώς να καταργήσει στην καρτοκινητή η οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία Αν δεν την γουστάρεις.. Ντροπή σε όλους αυτούς Και καινούργια Nova που άφησε τόσα  καταστήματα ανοιχτά και από το φόβο τους κάνουν ένα σωρό Τερτίπια για να παραμείνουν ανοιχτά… Άναχαθούν εκεί πέρα… Που μου αφήνουνε και το ίντερνετ λέει ανοιχτό μετά την κατανάλωση το προγράμματος πιο ρε ζώον εδώ δεν έχει την ταχύτητα που θα έπρεπε να έχει σε 5gκαι σε 4G Να μην πω τώρα και για μας τους φαντασιόπληκτους που επειδή άλλαξε ένα όνομα πιστεύαμε ότι θα αλλάξει νοοτροπία.. Από την κινητή το ίδιο πράγμα είναι. Όχι φίλε πράσινη  να σκάω λίγο παραπάνω αλλά τουλάχιστον θα έχω ένα αξιοπρεπέστατο δίκτυο και υπηρεσίες.

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήλπιζα σε μία κάποια αλλαγή, αλλά όταν διάβασα ότι από την πρωτη μερα της νέας Νόβα στα καταστήματα έλεγαν στον κόσμο με υφάκι ότι μόνο συμβόλαια και σνόμπαραν τους καρτοκινητούς, άρχισαν να χάνονται οι ελπίδες μου. 

Μετά που έμαθα σήμερα ότι τελικά η Wind εξαγόρασε την Nova, σιγουρεύτηκα ότι δεν θα αλλάξει κάτι. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...