Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Αξίζει μετάβαση από Vodafone σε Nova;Έχω και πράσινη σαν βασικό αλλά βλέπω σε κάποιες περιοχές χρειάζεται και δεύτερη sim. Και δεν μπορώ να έχω τρεις όπως είχα οπότε πρέπει να περιοριστώ στις δύο 

Σε ποιες περιοχές κινείσαι;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Κινούμαι Αθήνα-Χαλκίδα-Θήβα-Λιβαδειά

Αθήνα που; Στη Χαλκίδα και τη Λιβαδειά δεν έχει πρόβλημα η Nova. Στη Λιβαδειά έχει και N78 στην πόλη αν δεν κάνω λάθος. Στη Θήβα πρέπει να υπάρχουν προβλήματα ανάλογα με το που κινείσαι αλλά σίγουρα τα ίδια έχει και η κόκκινη. Αθήνα δεν ξέρω που κινείσαι για να σου πω. Αν την θέλεις για δεύτερη σύνδεση θα σου πω ναι. Το καλύτερο όμως είναι να παρεις καρτα και να τεσταρεις. Στη Θήβα δεν έχει πρόβλημα η vf?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Gv2008 said:

Μπορείς να τα δεις στο link που ανέβασε ο συμφορουμτης 

Εδώ μπορείτε να βρείτε τα πακέτα της νέας Nova!

https://www.line4you.gr/

Συγνώμη κιόλας, αλλά:

1. Χωρίς να υπάρχει ενεργό το επίσημο site της εταιρείας (Nova) με επίσημους τιμοκαταλόγους, πιστεύετε τους τιμοκαταλόγους από ένα call center - εξωτερικό συνεργάτη της Forthnet/Nova?
2. Οι αναγραφόμενες τιμές του συγκεκριμένου call center, περιλαμβάνουν τέλη & φόρους κινητής ή όχι;
3. Μήπως γίνεται "άτυπη" προώθηση/διαφήμιση του εν λόγω call center (τηλεπωλήσεις);

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Just now, memoriesradio said:

Συγνώμη κιόλας, αλλά:

1. Χωρίς να υπάρχει ενεργό το επίσημο site της εταιρείας (Nova) με επίσημους τιμοκαταλόγους, πιστεύετε τους τιμοκαταλόγους από ένα call center - εξωτερικό συνεργάτη της Forthnet/Nova?
2. Οι αναγραφόμενες τιμές του συγκεκριμένου call center, περιλαμβάνουν τέλη & φόρους κινητής ή όχι;
3. Μήπως γίνεται "άτυπη" προώθηση/διαφήμιση του εν λόγω call center (τηλεπωλήσεις);

Περιλαμβάνουν. Κατά 99,7% αυτά που λένε είναι σωστά. Συγγενής μου που μένει σε περιοχή δικτύου FTTH Nova ex Wind έκανε αίτηση για FTTH 1GBPS και νέο αριθμό 15 GB με απεριόριστα λεπτά και sms και αυτές είναι οι τιμές 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gv2008 said:

Περιλαμβάνουν. Κατά 99,7% αυτά που λένε είναι σωστά. Συγγενής μου που μένει σε περιοχή δικτύου FTTH Nova ex Wind έκανε αίτηση για FTTH 1GBPS και νέο αριθμό 15 GB με απεριόριστα λεπτά και sms και αυτές είναι οι τιμές 

  1. Το 0.3% αμφιβολίας, σε τι αφορά;
  2. Εκδόθηκαν οι πρώτοι λογαριασμοί (1ος-2ος) για να επιβεβαιώσει τις τιμές, ή παίζει τίποτα "οι πρώτοι 3 μήνες δωρεάν", ώστε η λυπητερή να έρθει αργότερα, όταν θα είναι πλέον αργά;
Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Σωστοί όλοι οι προβληματισμοί...

Γνωρίζει κανείς αν διατίθενται twin SIM της nova σε αντικατάσταση twin sim της wind;

Αν ναι, η αντικατάσταση είναι δωρεάν;

Επίσης απαιτείται να περάσει ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα ωρών μέχρι να επικοινωνήσουν μαζί σου για ταυτοποίηση για λόγους ασφαλείας ή γίνεται άμεσα η ενεργοποίηση της νέας αντικατασταθείσας σιμ;

Εάν ισχύει η τιμή των 33 ευρώ για πακέτο unlimited, τότε έχουμε αύξηση 10% από την προηγούμενη τιμή των 30 ευρώ (που βέβαια ήταν τιμή προσφοράς).

Θα πει κανείς ότι δεν πρέπει να συγκρίνουμε τιμές προσφοράς με τιμές καταλόγου, όμως το αποτέλεσμα μετράει.

Μπορούσε πριν κάποιος να πάρει unlimited τα πάντα όλα με 30 ευρώ ή ακόμη και με 25 αν ερχόταν από καρτοκινητό, τώρα θα μπορεί να πάρει απεριόριστα με 30 ευρώ;

Εν αναμονή και της επίσημης ανάρτησης στην ιστοσελίδα όλων των προγραμμάτων.

ΥΓ. 1 Αργεί η ιστοσελίδα

ΥΓ.2 Το logo δικτύου παραμένει WIND.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολλή βιασύνη έχει πέσει στα forum....

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, έχεις απόλυτο δίκιο,ας περιμένουμε.

Όμως αυτήν τη στιγμή, πρακτικά η nova δεν έχει ιστοσελίδα στο διαδίκτυο.

Κατά τη γνώμη μου, θα έπρεπε να είναι ήδη έτοιμη, με ανεβασμένα τα προγράμματα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Ναι φίλε μου, έχεις απόλυτο δίκιο,ας περιμένουμε.

Όμως αυτήν τη στιγμή, πρακτικά η nova δεν έχει ιστοσελίδα στο διαδίκτυο.

Κατά τη γνώμη μου, θα έπρεπε να είναι ήδη έτοιμη, με ανεβασμένα τα προγράμματα.

Τί την θες την επίσημη ιστοσελίδα; Υπάρχουν τα call center με φουλ τιμοκαταλόγους και δώρο ηχείο bluettoth αν φέρεις τον φίλο του φίλου σου, ω φίλε!

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

"Χρηματιστηριακά" οι "αλλαγές" επιφέρουν ανόδους.

Οι Ιδιότητες των εταιριών δεν αλλάζουν καθόλου εν τέλει, καθώς εξαρτώνται από τις υφιστάμενες δομές και ποιόν του προσωπικού τους που δεν τροποιούνται παρά σε τεράστιο βάθος χρόνου.

Επανέρχονται και χειρότερα , λοιπόν, όταν πια όλα θα είναι παρελθόν.

De facto τα παραπάνω. Αναμενόμενο σε ένα λαό που έχασε τόσα στο χρημαστήριο, καθώς ούτε οι Ιδιότητές του αλλάζουν, να το ξαναβιώσει.

Link to comment
Share on other sites

11/1/23..... είναι σε μεταβατικό στάδιο ακόμη!!! Για κάποιο λόγο την έβγαλαν την διαφήμιση.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Οκ, αναμονή λοιπόν...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pppe said:

"Χρηματιστηριακά" οι "αλλαγές" επιφέρουν ανόδους.

Οι Ιδιότητες των εταιριών δεν αλλάζουν καθόλου εν τέλει, καθώς εξαρτώνται από τις υφιστάμενες δομές και ποιόν του προσωπικού τους που δεν τροποιούνται παρά σε τεράστιο βάθος χρόνου.

Επανέρχονται και χειρότερα , λοιπόν, όταν πια όλα θα είναι παρελθόν.

De facto τα παραπάνω. Αναμενόμενο σε ένα λαό που έχασε τόσα στο χρημαστήριο, καθώς ούτε οι Ιδιότητές του αλλάζουν, να το ξαναβιώσει.

Με λένε Αρτέμη...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Gv2008 said:

Αθήνα που; Στη Χαλκίδα και τη Λιβαδειά δεν έχει πρόβλημα η Nova. Στη Λιβαδειά έχει και N78 στην πόλη αν δεν κάνω λάθος. Στη Θήβα πρέπει να υπάρχουν προβλήματα ανάλογα με το που κινείσαι αλλά σίγουρα τα ίδια έχει και η κόκκινη. Αθήνα δεν ξέρω που κινείσαι για να σου πω. Αν την θέλεις για δεύτερη σύνδεση θα σου πω ναι. Το καλύτερο όμως είναι να παρεις καρτα και να τεσταρεις. Στη Θήβα δεν έχει πρόβλημα η vf?

Αθήνα κυρίως κέντρο και προς Χαλάνδρι.  Θήβα η vf κινείται σε 2-6 Mbps ανάλογα τα σημεία,όταν η μπλε από όσο θυμάμαι δίνει 10 Mbps και η πράσινη 40+Μbps. Αλλά σε κάποια σημεία η πράσινη έχει θεματάκια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Αθήνα κυρίως κέντρο και προς Χαλάνδρι.  Θήβα η vf κινείται σε 2-6 Mbps ανάλογα τα σημεία,όταν η μπλε από όσο θυμάμαι δίνει 10 Mbps και η πράσινη 40+Μbps. Αλλά σε κάποια σημεία η πράσινη έχει θεματάκια

Τότε θα σου πω ναι εγώ. Το καλύτερο όμως που έχεις να κάνει είναι να πάρεις μια κάρτα Nova F2G 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, p_k said:

ΥΓ. 1 Αργεί η ιστοσελίδα

ΥΓ.2 Το logo δικτύου παραμένει WIND.

 

Ποια ιστοσελίδα αργεί;Το logo σε νέες κάρτες έχει αλλάξει. Σε παλιές ex WIND παραμένει WIND GR

1 minute ago, Gv2008 said:

Τότε θα σου πω ναι εγώ. Το καλύτερο όμως που έχεις να κάνει είναι να πάρεις μια κάρτα Nova F2G 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Εννοείται πρώτα f2g και αν με καλύπτει επαρκώς θα μεταφέρω τον βασικό αριθμό μου 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ποια ιστοσελίδα αργεί;Το logo σε νέες κάρτες έχει αλλάξει. Σε παλιές ex WIND παραμένει WIND GR

Η ιστοσελίδα υπάρχει αλλά είναι ελλιπέστατη, έχει μόνο τέσσερις πέντε βασικές λειτουργίες να επιλέξεις, προφανώς και απαιτείται χρόνος μέχρι να στηθεί, οκ.

Όσον αφορά τις κάρτες, η ίδια η εταιρεία έχει γράψει ότι από τις 4 μέχρι τις 11 Ιανουαρίου θα αλλάξει το λογότυπο του δικτύου που εμφανίζεται στις συσκευές και πως εάν μετά τις 11/1 και μετά από επανεκκίνηση της συσκευής παραμένει το wind gr, θα μπορεί ο συνδρομητής δωρεάν να κάνει αντικατάσταση της SIM σε κάποιο κατάστημα της nova.

Επομένως, βάσει των γραφομένων της εταιρείας της ίδιας, το λογότυπο θα αλλάξει και στις παλιές κάρτες wind.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Η ιστοσελίδα υπάρχει αλλά είναι ελλιπέστατη, έχει μόνο τέσσερις πέντε βασικές λειτουργίες να επιλέξεις, προφανώς και απαιτείται χρόνος μέχρι να στηθεί, οκ.

Όσον αφορά τις κάρτες, η ίδια η εταιρεία έχει γράψει ότι από τις 4 μέχρι τις 11 Ιανουαρίου θα αλλάξει το λογότυπο του δικτύου που εμφανίζεται στις συσκευές και πως εάν μετά τις 11/1 και μετά από επανεκκίνηση της συσκευής παραμένει το wind gr, θα μπορεί ο συνδρομητής δωρεάν να κάνει αντικατάσταση της SIM σε κάποιο κατάστημα της nova.

Επομένως, βάσει των γραφομένων της εταιρείας της ίδιας, το λογότυπο θα αλλάξει και στις παλιές κάρτες wind.

Τι είναι το logo που λέτε; Το WIND GR που εμφανίζεται στα κινητά μας;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Τι είναι το logo που λέτε; Το WIND GR που εμφανίζεται στα κινητά μας;

Αυτό ακριβώς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Η ιστοσελίδα υπάρχει αλλά είναι ελλιπέστατη, έχει μόνο τέσσερις πέντε βασικές λειτουργίες να επιλέξεις, προφανώς και απαιτείται χρόνος μέχρι να στηθεί, οκ.

Όσον αφορά τις κάρτες, η ίδια η εταιρεία έχει γράψει ότι από τις 4 μέχρι τις 11 Ιανουαρίου θα αλλάξει το λογότυπο του δικτύου που εμφανίζεται στις συσκευές και πως εάν μετά τις 11/1 και μετά από επανεκκίνηση της συσκευής παραμένει το wind gr, θα μπορεί ο συνδρομητής δωρεάν να κάνει αντικατάσταση της SIM σε κάποιο κατάστημα της nova.

Επομένως, βάσει των γραφομένων της εταιρείας της ίδιας, το λογότυπο θα αλλάξει και στις παλιές κάρτες wind.

Όταν λέμε παλιές κάρτες;; Η δική μου είναι από τον Ιούλη.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chrischal1908 said:

Όταν λέμε παλιές κάρτες;; Η δική μου είναι από τον Ιούλη.

Παλιές εννοώ της Wind. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατηρώ πως αποκαταστάθηκε το πρόβλημα που αργούσε από χτες να βρει το WIND GR. Πάντως από χτες κάτι πειράζουν μέχρι σήμερα αργούσε να βρει το δίκτυο και επίσης από χτες το βράδυ έχει βαλθεί στην αυτόματη αναζήτηση να ζητά αποσυνδεθεί από το δίκτυο της vf ενώ μιλάμε για Nova 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...