Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, bbbb said:

Απο ότι φαίνεται επέλεξαν το ΝOVA με όλα κεφαλαία δηλαδή

ναι. Άντε να αλλάξουν και το όνομα δικτύου να τελειώνουνε. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, πότε θα αλλάξει το logo στις συσκευές.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Είχα εγκατεστημένη την my wind. Ψάχνω την nova στο play store και την βλέπω σαν να υπάρχει στη συσκευή μου (δεν υπήρχε καν στο συρτάρι, αυτό είναι σίγουρο) και να έχει επιλογές κατάργηση και ενημέρωση. Όχι άνοιγμα. Κάνω ενημέρωση, και στην συνέχεια υπήρχε στο συρτάρι μου, ενώ εξαφανίστηκε η my wind. Είναι δηλαδή σαν να μετονόμασαν την my wind σε nova. Ανοίγοντας την είναι ίδιο περιβάλλον με πριν, αλλά γράφει nova. Έχει ήδη bugs. Στο "οι προσφορές μου" αν πατήσεις ανοίγει μια λευκή σελίδα χωρίς τίποτα, ενώ αν πατήσεις προηγούμενες προσφορές κολλάει και κλείνει.

Sent from my Galaxy A52s


 

Εμένα στις προσφορές δεν δείχνει τίποτα (δεν ξέρω αν εννοείς αυτό λέγοντας λευκή σελίδα) ενώ έχει φύγει και το banner  με τις προσφορές που υπήρχε στην αρχική σελίδα. Σε μένα τουλάχιστον νομίζω ότι λειτουργεί σωστά, απλά δεν δείχνει πλέον προσφορές. Προηγούμενη ενεργοποιημένη προσφορά τη δείχνει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Για να δούμε, πότε θα αλλάξει το logo στις συσκευές.

Καλά στα Xiaomi μπορείς να το αλλάξεις και μόνος σου 😂 από τις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος νομίζω 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos.kar said:

Καλά στα Xiaomi μπορείς να το αλλάξεις και μόνος σου 😂 από τις ρυθμίσεις της οθόνης κλειδώματος νομίζω 

Λες;

Κάτσε να δοκιμάσω.

Μπα, δεν γίνεται...

Edited by p_k

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, p_k said:

Λες;

Κάτσε να δοκιμάσω.

Μπα, δεν γίνεται...

Γίνεται. 
ρυθμίσεις-ειδοποιήσεις και Κέντρο Έλεγχου-Status bar (ξέρω πως μεταφράζεται στα πορτογαλικά όχι στα ελληνικά)-επεξεργασία ονόματος παρόχου

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, panos.kar said:

Γίνεται. 
ρυθμίσεις-ειδοποιήσεις και Κέντρο Έλεγχου-Status bar (ξέρω πως μεταφράζεται στα πορτογαλικά όχι στα ελληνικά)-επεξεργασία ονόματος παρόχου

Σωστός!

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση του myF2G, καταργήθηκαν τα πακέτα Free to Talk. Εχει γινει κάτι ανάλογο σε κάποιον άλλον?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitrisvasileiou said:

Μετά την ενημέρωση του myF2G, καταργήθηκαν τα πακέτα Free to Talk. Εχει γινει κάτι ανάλογο σε κάποιον άλλον?

Την προσφορα απεριοριστου ίντερνετ για 30 μερες με 15ε την εχει;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgeavl3 said:

Εγώ δεν τα είχε ούτε πριν.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Νταξει δεν με νοιάζει καθόλου από περιέργεια ρώτησα. Μου έχει βγάλει ένα πακέτο που πραγματικά τα έχει όλα. Special Unlimited Talk #4 δίνει απεριόριστα προς όλους, 4gb (με tap an get it γίνονται 5,5) και 1000 sms προς όλους για έναν μηνα με 10,60

Just now, Mobileras said:

Την προσφορα απεριοριστου ίντερνετ για 30 μερες με 15ε την εχει;

Ναι

22 minutes ago, georgeavl3 said:

Εγώ δεν τα είχε ούτε πριν.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

Ναι ούτε εμένα. Εννοούσα το Talk to All and Data, απλά είχα ξεχάσει πως ανήκει στα unlimited και ότι τα free2talk έχουν καταργηθεί εδώ και καιρό....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. 
Με κάλεσαν μολις για προσφορά ΕΟΝ. 3 μήνες δωρεάν και μετά 7.70. Εχω ήδη της COSMOTE το starter με 12€/μήνα με δορυφορικό πιάτο και όχι ιντερνετικό. Αξίζει η μετάβαση; Έχει crime+investigation το ΕΟΝ;

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, panos.kar said:

Καλημέρα σε όλους. 
Με κάλεσαν μολις για προσφορά ΕΟΝ. 3 μήνες δωρεάν και μετά 7.70. Εχω ήδη της COSMOTE το starter με 12€/μήνα με δορυφορικό πιάτο και όχι ιντερνετικό. Αξίζει η μετάβαση; Έχει crime+investigation το ΕΟΝ;

Εμένα σε Fiber to the Home 100/10 μου δίνει την EON Start pack με 4€ και 3 πάγια δώρο. Δεν σκοπεύω όμως να το βάλω, μόνο αν ανανεώσω το συμβολαιο σε οπτική ίνα.
 

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. 
Με κάλεσαν μολις για προσφορά ΕΟΝ. 3 μήνες δωρεάν και μετά 7.70. Εχω ήδη της COSMOTE το starter με 12€/μήνα με δορυφορικό πιάτο και όχι ιντερνετικό. Αξίζει η μετάβαση; Έχει crime+investigation το ΕΟΝ;
Πολύ καλή τιμή. Από αναζήτηση που έκανα το crime+investigation προστέθηκε στις 16/12 στην ΕΟΝ αν δεν έχεις δέσμευση με την Cosmote μπορείς να το δοκιμάσεις

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AlexM2 said:

Πολύ καλή τιμή. Από αναζήτηση που έκανα το crime+investigation προστέθηκε στις 16/12 στην ΕΟΝ αν δεν έχεις δέσμευση με την Cosmote μπορείς να το δοκιμάσεις

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν εχω δέσμευση. Θα δω τι θα κάνω γιατί το μεγάλο ατού της κοσμοτε είναι πως δεν χρειάζεται Ίντερνετ. Βέβαια ώρες ώρες εδώ στα Γιάννενα με ομίχλη και βροχή κόβεται το δορυφορικό. Θα το δω. 
ενημερωτικα μου είπαν πως αν θέλω να το βάλω πρέπει να τους πω σύντομα, γιατί η προσφορά λέει έχει 3 μέρες διάρκεια. Τώρα αυτά είναι χαζά κόλπα της εταιρίας, απλά το αναφέρω. 

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Εμένα σε Fiber to the Home 100/10 μου δίνει την EON Start pack με 4€ και 3 πάγια δώρο. Δεν σκοπεύω όμως να το βάλω, μόνο αν ανανεώσω το συμβολαιο σε οπτική ίνα.
 

 

Εγώ εχω wind one και είναι το κινητό της κοπέλας μου με 10GB, κατοστάρα γραμμή vdsl που κυμαίνεται στα 100-104 και τώρα μου κάνουν προσφορά την ΕΟΝ. Αν βάλω και την ΕΟΝ το πάγιο βγαίνει 49€ το μήνα. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panos.kar said:

Δεν εχω δέσμευση. Θα δω τι θα κάνω γιατί το μεγάλο ατού της κοσμοτε είναι πως δεν χρειάζεται Ίντερνετ. Βέβαια ώρες ώρες εδώ στα Γιάννενα με ομίχλη και βροχή κόβεται το δορυφορικό. Θα το δω. 
ενημερωτικα μου είπαν πως αν θέλω να το βάλω πρέπει να τους πω σύντομα, γιατί η προσφορά λέει έχει 3 μέρες διάρκεια. Τώρα αυτά είναι χαζά κόλπα της εταιρίας, απλά το αναφέρω. 

Εγώ εχω wind one και είναι το κινητό της κοπέλας μου με 10GB, κατοστάρα γραμμή vdsl που κυμαίνεται στα 100-104 και τώρα μου κάνουν προσφορά την ΕΟΝ. Αν βάλω και την ΕΟΝ το πάγιο βγαίνει 49€ το μήνα. 

Εγώ δεν έχω το συμβολαιο,και ούτε σκοπεύω στο κινητό να κάνω μετά την περσινή απόπειρα. Στις περιοχές που κινούμαι η Wind είναι μέτρια…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nikolas14 said:

Εγώ δεν έχω το συμβολαιο,και ούτε σκοπεύω στο κινητό να κάνω μετά την περσινή απόπειρα. Στις περιοχές που κινούμαι η Wind είναι μέτρια…

Εγώ όπου κινούμαι είναι παρά πολυ καλή αν όχι η καλύτερη…

διαχειρίζομαι το συμβόλαιο της κοπέλας μου γιατί αυτή δεν ξερει τίποτα και επειδή ήδη έχουν κάνει απόπειρα από άλλη εταιρια να της δώσουν 10GB για 30€, από τότε το ανέλαβα εγώ αυτό το κομμάτι με τα κινητά. Πήραν αυτή τηλέφωνο και τους είπε να καλέσουν εμένα που γνωρίζω. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν μου είπαν ΕΟΝ ή ΕΟΝ+. Είμαι στη δουλειά και ήμουν αλλου συγκεντρωμένος. Θα τους ξανακαλέσω

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites



Εμένα στις προσφορές δεν δείχνει τίποτα (δεν ξέρω αν εννοείς αυτό λέγοντας λευκή σελίδα) ενώ έχει φύγει και το banner  με τις προσφορές που υπήρχε στην αρχική σελίδα. Σε μένα τουλάχιστον νομίζω ότι λειτουργεί σωστά, απλά δεν δείχνει πλέον προσφορές. Προηγούμενη ενεργοποιημένη προσφορά τη δείχνει σωστά.


Στο άλλο μου κινητό έχω επίσης εγκατεστημένη την εφαρμογή my wind, την οποία επίτηδες δεν αναβάθμισα. Δοκιμάζω σήμερα το πρωί να δω πως συμπεριφέρεται, και ενώ δουλεύει κανονικά κάνει ακριβώς το ίδιο. Δηλαδή στις διαθέσιμες προσφορές βγάζει μια κενή οθόνη, και στις προηγούμενες κολλάει και κλείνει η εφαρμογή. Άρα δεν είναι μάλλον αυτούσιο bug της εφαρμογής, απλά δεν υπάρχουν τα δεδομένα στα οποία οδηγούσαν τα εν λόγω links και φαίνεται να έχει αυτή τη συμπεριφορά. Κι εγώ έχω προσφορά ενεργοποιημένη τον περασμένο Ιούλιο, αλλά δεν την δείχνει(σταθερό).
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.kar said:

Εγώ όπου κινούμαι είναι παρά πολυ καλή αν όχι η καλύτερη…

διαχειρίζομαι το συμβόλαιο της κοπέλας μου γιατί αυτή δεν ξερει τίποτα και επειδή ήδη έχουν κάνει απόπειρα από άλλη εταιρια να της δώσουν 10GB για 30€, από τότε το ανέλαβα εγώ αυτό το κομμάτι με τα κινητά. Πήραν αυτή τηλέφωνο και τους είπε να καλέσουν εμένα που γνωρίζω. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν μου είπαν ΕΟΝ ή ΕΟΝ+. Είμαι στη δουλειά και ήμουν αλλου συγκεντρωμένος. Θα τους ξανακαλέσω

Και καλά έκανες, εμένα οι γονείς μου είναι με δικαρτο και έχουν καρτοκινητά F2G. Συμβόλαιο στη Wind μετά τα 400€ που ήθελαν για να φυγω εξαιτίας της κάλυψης δικτύου τους…δεν κάνω. 
Ας δώσουν e-sim και δεύτερη κάρτα για διαμοιρασμο των απεριορίστων δεδομένων πρώτα και μετά βλέπουμε.

 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπου κινούμαι είναι παρά πολυ καλή αν όχι η καλύτερη…
διαχειρίζομαι το συμβόλαιο της κοπέλας μου γιατί αυτή δεν ξερει τίποτα και επειδή ήδη έχουν κάνει απόπειρα από άλλη εταιρια να της δώσουν 10GB για 30€, από τότε το ανέλαβα εγώ αυτό το κομμάτι με τα κινητά. Πήραν αυτή τηλέφωνο και τους είπε να καλέσουν εμένα που γνωρίζω. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αν μου είπαν ΕΟΝ ή ΕΟΝ+. Είμαι στη δουλειά και ήμουν αλλου συγκεντρωμένος. Θα τους ξανακαλέσω
Αν έχει τα cinema κανάλια στην τιμή είναι ότι πρέπει για εμένα. Μην σε ανησυχεί ότι θα έχεις τηλεόραση μέσω ίντερνετ αν δεν έχεις κάποιο θέμα στην γραμμή. Εγώ έτσι έχω την Cosmote TV και δεν έχω κανένα θέμα. Και όπως είπες ο καιρός με βροχές κλπ στα Γιάννενα οδηγεί σε πολλές διακοπές στην δορυφορική.

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Quote

b9af613a949994cf843fddacd0cdef90.jpg

Ήρθε update για την εφαρμογή της wind. Άλλαξε όνομα και εικονίδιο. Επίσης μέσα στην εφαρμογή όπου έλεγε wind τώρα γράφει nova. Υπάρχει και μια μικρή αλλαγή στη γραμματοσειρά που λέει τα υπόλοιπα κάθε αριθμού.

Επιπλέον φαίνεται πλέον και η υπηρεσία της δορυφορικής nova (πλέον eon tv) μιας και ήταν στο ίδιο ΑΦΜ με το πρόγραμμα συμβολαίου της κινητής. Αλλά δεν έχει πολλές επιλογές ακόμα. Πχ όταν πατάς τη διαχείριση συσκευών σου λέει να κατεβάσεις το app της wind vision (κάτι που δεν είχα ποτέ - έχω απλά δορυφορικό nova full pack).

Τέλος ένα bug που βρήκα : όταν πατάς στο tab «λογαριασμοί» κλείνει τελείως η εφαρμογή.

Λογικά σιγά σιγά θα εμπλουτιστεί η εφαρμογή και θα εξαλειφθούν και τα bugs. Λίγη υπομονή.

To bug με τους λογαριασμούς φτιάχτηκε. Εμφανίζει κανονικά και τους 2 λογαριασμούς, και της κινητής και του δορυφορικού της nova.
Το τρέχουν γρήγορα τα αλάνια.

edit: και σήμερα Update στο app στο AppStore. Χωρίς εμφανείς αλλαγές. bug fixes Λεει το change log

Edited by Bayern7
extra infos
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, panos.kar said:

Άλλαξε το όνομα στο instagram, τίποτα άλλο ομως. 
 

8166520D-0B1B-42C8-8B42-645E7E52FC55.jpeg

Αφού WIND λέει ακόμα τι αλλάξανε και αυτοί; Επίσης θα καταργηθεί ο άλλος που είναι της παλιάς Nova?

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Gv2008 said:

Αφού WIND λέει ακόμα τι αλλάξανε και αυτοί; Επίσης θα καταργηθεί ο άλλος που είναι της παλιάς Nova?

Τον άλλον της Nova μπορεί να τον κάνουν eon αφού το περισσότερο περιεχόμενο του λογαριασμού είναι της eon

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...