Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Samsung a52s
Τώρα πάλι μου έστειλε μήνυμα ένας γνωστός και πάλι telestet γράφει στο ίδιο σημείο όπως το screenshot που ανέβασα παραπάνω ....
Αυτό είναι λοιπόν η ονομασία της sim όπως την έχεις ορίσει στην συσκευή, και στην δείχνει στο συγκεκριμένο σημείο η εφαρμογή messages, που έχεις ως προεπιλεγμένη για sms. Λογικά αν πας ρυθμίσεις -> συνδέσεις-> διαχείριση SIM θα πρέπει η συγκεκριμένη κάρτα να έχει ονομαστεί telestet. Μπορείς να την ονομάσεις όπως θέλεις, πχ κάρτα 1, wind, Μήτσος κλπ και αυτό θα σου δείχνει η εφαρμογή στα μηνύματα. Είναι απλά για να ξεχωρίζεις ποια sim έχει λάβει το συγκεκριμένο sms.

Sent from my Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 10:21 ΠΜ, Mobileras said:

Το "μέχρι 2 φορές εντός 30 ημερών" με μπέρδεψε λίγο... 

 

On 13/6/2022 at 8:27 ΜΜ, Eliseos said:

Καλησπέρα σας θα ήθελα μία ερώτηση που έχει να κάνει με την φορητότητα κι αν κάποιος γνωρίζει 100 τοις 100 να μου πει. Έχουμε πάρει ένα free to go αριθμό Τον έχουμε ταυτοποίηση.. Αλλά δεν έχουμε κάνει ενεργοποίηση την πρώτη δηλαδή κλήση στο δίκτυο το χούμε με το κουτάκι. Αν κάνουμε αίτημα φορητότητας σε άλλη εταιρία γίνεται δεκτό; Ή πρέπει να κάνουμε και ενεργοποίηση Σαν καρτοκινητό και μετά να κάνουμε την αίτηση;

 

1 ώρα πριν, sakels said:

εμφανισε σε κανεναν NOVA GR στο κινητό?

 

1 hour ago, p_k said:

Και πού λέει telestet;

 

1 minute ago, Mark_K said:

Αυτό είναι λοιπόν η ονομασία της sim όπως την έχεις ορίσει στην συσκευή, και στην δείχνει στο συγκεκριμένο σημείο η εφαρμογή messages, που έχεις ως προεπιλεγμένη για sms. Λογικά αν πας ρυθμίσεις -> συνδέσεις-> διαχείριση SIM θα πρέπει η συγκεκριμένη κάρτα να έχει ονομαστεί telestet. Μπορείς να την ονομάσεις όπως θέλεις, πχ κάρτα 1, wind, Μήτσος κλπ και αυτό θα σου δείχνει η εφαρμογή στα μηνύματα. Είναι απλά για να ξεχωρίζεις ποια sim έχει λάβει το συγκεκριμένο sms.

Sent from my Galaxy A52s
 

ΟΧΙ το όνομα είναι WIND που έχω ορισμένο ....όχι telestet ...δεν ειμαι χθεσινος ....(γι'αυτό μου έκανε περιέργεια και το ανέβασα ) και σιγά αν είχα ορίσει εγώ όνομα που θα έβαζα όνομα telestet . Τέλος η κάρτα μου sim είναι καινούργια (1 χρόνο περίπου...μαύρο χρώμα )

10 minutes ago, smetcfu said:

 

 

 

 

ΟΧΙ το όνομα είναι WIND που έχω ορισμένο ....όχι telestet ...δεν ειμαι χθεσινος ....(γι'αυτό μου έκανε περιέργεια και το ανέβασα ) και σιγά αν είχα ορίσει εγώ όνομα που θα έβαζα όνομα telestet . Τέλος η κάρτα μου sim είναι καινούργια (1 χρόνο περίπου...μαύρο χρώμα )

 

IMG_20221223_134358.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μια βόλτα από το ενα κατάστημά της Λιβαδειάς,και μου είπαν πως πρέπει ήδη στη συσκευή να γράφει novawind προς το παρον.Τους είπα πως γράφει wind στο δικό μου.

πιθανόν λένε να οφείλεται στο ότι είναι δικαρτο.(s21fe dual)

δοκίμασα και μόνο με την sim της wind ,αλλά μόνο wind αναγράφει.

και σταδιακά όπως μου είπαν μέχρι τις 11 του Μηνα θα έχει αλλάξει.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει κανένα νόημα αυτό που σου είπαν. Εμένα στο Xiaomi μου WIND GR όπως πάντα ακόμα.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, georgeavl3 said:

Δεν βγάζει κανένα νόημα αυτό που σου είπαν. Εμένα στο Xiaomi μου WIND GR όπως πάντα ακόμα.

Poco X3 Pro via Tapatalk
 

τι να σου πω..απλώς αναφέρω αυτό που μου είπαν.

και μένα wind γράφει 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2022 at 10:54 ΜΜ, panos.kar said:


Με εσένα τι γίνεται; Εσυ δεν ήσουν που στη μαυρη θα είχες θέμα αν καταργούσαν το 3G; Τώρα που καταργήθηκε στη σαλονικα έχεις θέμα; Αν δεν έχεις ήδη πει, θα με ενδιάφερε να μάθω (στο αντίστοιχο νήμα πάντα)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σήμερα στο Πολύκαστρο, νομίζω είχε 3g... 

Ήμουν βιαστικός και δεν μπορούσα να δω περισσότερα. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μόνο WIND γράφει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εν τελεί βρήκα τι φταίει με το θέμα που έχει ο πατέρας μου. 
Δεν είχαν ενεργοποιήσει στην κάρτα του τις υπηρεσίες VoLTE+4G τελικά. Προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί τους,νόμιζε ότι είναι θέμα κάλυψης αλλά βλέπω ότι είχε 4G η μητέρα μου με παλαιότερη συσκευη κι ολας. Δοκίμασα και την κάρτα στο iPhone 13…τίποτα. 
Πραγματικα, ο λόγος που γύρισα στη Wind είναι για το ότι δεν έρχονται οι κλήσεις σε μήνυμα και στο κέντρο έχει καλύτερο σήμα από την Vodafone και εν κινήσει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Nikolas14 said:

Καλησπέρα, εν τελεί βρήκα τι φταίει με το θέμα που έχει ο πατέρας μου. 
Δεν είχαν ενεργοποιήσει στην κάρτα του τις υπηρεσίες VoLTE+4G τελικά. Προσπάθησε να επικοινωνήσει μαζί τους,νόμιζε ότι είναι θέμα κάλυψης αλλά βλέπω ότι είχε 4G η μητέρα μου με παλαιότερη συσκευη κι ολας. Δοκίμασα και την κάρτα στο iPhone 13…τίποτα. 
Πραγματικα, ο λόγος που γύρισα στη Wind είναι για το ότι δεν έρχονται οι κλήσεις σε μήνυμα και στο κέντρο έχει καλύτερο σήμα από την Vodafone και εν κινήσει.

Όταν αποφάσισα στη δουλειά με τον συνέταιρο να ανανεώσουμε τα συμβόλαια που έχουμε στα κινητά κάποιων εργαζομενων και στα δικά μας το συζήτησα με αρκετούς γιατί είχα καλή προσφορά από την πράσινη που πίστευα πως έχει καλύτερο δίκτυο γενικά στην πόλη (γιατί στη δουλειά μόνο κοντά σε παράθυρο βγάζει κληση ενώ η wind δεν πέφτει από 5G πέρα από το υπόγειο ενω στους πάνω ορόφους ξεπερνάει τα 210) μου είπαν οι 24 από τους 30 «αν τα αλλάξεις εταιρεία πες μας να βγούμε από το εταιρικό». Ο λόγος που έχουμε wind στη δουλειά είναι γιατί βγάζει κλήσεις στο υπόγειο και γενικά όπου να είσαι στο κτίριο και δεν χρειάζεται να κουβαλάμε αλλά μηχανήματα για ενδοεπικοινωνία εν ώρα εργασίας. Ακόμα και ένας εργαζόμενος που μένει στον Κατσικα σε μια κατηφόρα που το σημα δεν ειναι Καλό απο καμία εταιρια (1 μπάρα 4G band 3 εξωτερικά και εσωτερικα edge η wind και ελαφρως καλύτερα η πράσινη από θέμα Ίντερνετ) μου λέει πως κληση πάντα θα βγάζει άρα δεν τον Ενοχλεί. Δυο είναι τα μεγάλα αβαντάζ που έχει η wind σε αρκετές περιοχές. 1. Καλύτερο σημα σε εσωτερικούς χώρους και 2. Κλήσεις ακόμα και με 1 μπάρα edge

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθές η ονομασία της sim ήταν wind, σήμερα άλλαξε, μάλλον μέχρι να μπει το νέο όνομα , το telestet είναι το μόνο που δεν πληρώνει δικαιώματα.

Screenshot_20221225-232249.png

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, algedan said:

Μέχρι χθές η ονομασία της sim ήταν wind, σήμερα άλλαξε, μάλλον μέχρι να μπει το νέο όνομα , το telestet είναι το μόνο που δεν πληρώνει δικαιώματα.

Screenshot_20221225-232249.png

Ενδιαφέρον. Εμένα σε iPhone παραμένει εξ ολοκλήρου WIND. Σε καμία ρύθμιση, σε καμία εφαρμογή δεν εμφανίζεται Telestet. Και σε φίλο με δικαρτο iPhone. Για android δεν ξέρω. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Xiaomi μου παντού WIND GR γράφει.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μην αλλάξει σε μερικές συσκευές;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτή η πιθανότητα. Όταν άλλαξε από Tim σε Wind θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα Nokia που είχε η μάνα μου συνέχιζε να γράφει TIM GR έως ότου άλλαξε εταιρία το 2011. Η SIM δεν είχε αλλαχτεί ποτέ.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξοικειώνεται με τις διαφημίσεις και τη διαρκή συζήτηση στα forum και έχει συζητηθεί εκτενώς το θέμα. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να μην το ξέρει πλέον (και να τον ενδιαφέρει εννοείται), εκτός και αν ζει σε καμιά σπηλιά. Τα forum κτλπ ας αλλάξουν όταν με το καλό αλλάξει το όνομα. Δεν είναι ανάγκη να βιαζόμαστε.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω, προσωπικά στο νήμα που έχω ανοίξει για το 5g της WIND, θα κάνω την αλλαγή την πρώτη μέρα που επισήμως θα μετονομαστεί σε NOVA.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα σε όλους. 

Πιστεύετε ότι τώρα με την επίσημη ένωση των δύο εταιρειών να δούμε και εμείς διπλάσιασμο ταχύτητας όπως έκαναν οι άλλες δύο ή τσάμπα ελπίζω. 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα σε όλους. 

Πιστεύετε ότι τώρα με την επίσημη ένωση των δύο εταιρειών να δούμε και εμείς διπλάσιασμο ταχύτητας όπως έκαναν οι άλλες δύο ή τσάμπα ελπίζω. 

Σας ευχαριστω

Στη σταθερή εννοείς φίλε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Antonio21 said:

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα σε όλους. 

Πιστεύετε ότι τώρα με την επίσημη ένωση των δύο εταιρειών να δούμε και εμείς διπλάσιασμο ταχύτητας όπως έκαναν οι άλλες δύο ή τσάμπα ελπίζω. 

Σας ευχαριστω

Χλωμό το βλέπω...

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cmvr said:

Χλωμό το βλέπω...

Τι πιστεύεις ότι θα δούμε σε θέματα καρτοκινητής;

Link to comment
Share on other sites

Οι μοναδικοι που δεν θα εχουν μάθει για την αλλαγη ονοματος θα ειναι οι κατοικοι εξωτερικού που έρχονται για διακοπές. 

Στην καρτοκινητη προσωπικά θα ήθελα να δω δυνατά πακετα σε κιου και φ2γ, αλλά βλέποντας τις μειωσεις στα καουνταουν φοβαμαι οτι η κιου παει για φούντο...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Οι μοναδικοι που δεν θα εχουν μάθει για την αλλαγη ονοματος θα ειναι οι κατοικοι εξωτερικού που έρχονται για διακοπές. 

Στην καρτοκινητη προσωπικά θα ήθελα να δω δυνατά πακετα σε κιου και φ2γ, αλλά βλέποντας τις μειωσεις στα καουνταουν φοβαμαι οτι η κιου παει για φούντο...

Πιστεύω λόγω καινούργιο Brad και για να το προωθήσουν περισσότερο θα βγάλουνε δυνατές προσφορές πιστεύω για το free to go για να χτυπήσουν το WhatsApp της Κοσμοτέ και το Σιγείου…

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Eliseos said:

Πιστεύω λόγω καινούργιο Brad και για να το προωθήσουν περισσότερο θα βγάλουνε δυνατές προσφορές πιστεύω για το free to go για να χτυπήσουν το WhatsApp της Κοσμοτέ και το Σιγείου…

Μακάρι να γίνει έτσι. Αλλά ένα πρώτο "χτύπημα" θα ήταν να δώσουν και στην καρτοκινητή κάποιο δώρο καλύτερο από αυτό που έδωσαν οι wu και cu.. Αντιθέτως προτίμησαν να δώσουν μόνο στα συμβόλαια και στην καρτοκινητή τίποτα. Βέβαια από πάντα η wind δεν έδινε συνήθως δώρα αλλά ως νέα εταιρεία θα ήταν ένα πρώτο δείγμα.. Αρχικά θα δούμε πόσο και αν θα παρατείνουν την μηνιαία προσφορά των απεριόριστων στα 15€. Προσωπικά πιστεύω πως ναι θα το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Nova γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...