Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ τσίμπησα μια κάρτα να την έχω αν και είμαι ήδη στην Wind αλλά 1gb δεν θα πάει χαμένο :)

 

χαχχα όχι;) Ότι σου δίνουν, καλό είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Όλα τα καταστήματα της wind είναι φρανσαιζ και όλοι είναι βαριοι ασηκωτοι και αγενεις. Έχω τραβήξει πολλές φορές τα πανδεινα και με την εξυπηρέτηση πελατών. Το μόνο θετικό είναι ότι είναι ανταγωνιστικοί στις τιμές, κατά τα άλλα απλά απαράδεκτοι.

Φυσικά η γνώμη είναι προσωπική και ως εκ τούτου μπορεί να υπάρχουν και ευτυχεις πελάτες

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάω σήμερα να βάλω χρόνο ομιλίας 10€ σε νούμερο Q, και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

 

- πόσο να βάλω;

-10€ απαντώ.

- Ποιο πακέτο ενεργοποιώ;

- κανένα απαντώ. (Βάζω Q economy με 3.5€ από το myq)

Ύστερα από λίγα δευτερόλεπτα, του λέω ότι θέλω το bonus με τα 120'

Απαντά: - Δεν μπορώ, τώρα πέρασα τα 120ΜΒ

- Γιατί δε με ρώτησες; Την άλλη φορά να ρωτάς!

- Εσύ θα πρέπει να μου το υπενθυμίζεις..

 

Γιατί δεν ρωτάνε; Δηλαδή θα πρέπει με το που μπαίνω μέσα να λένε καλημέρα και να απαντώ ότι θέλω το bonus των 120';

 

Όλα αυτά πριν καν δώσω το 10€. Το λάθος ήταν ότι το έδωσα. Έπρεπε να φύγω και να έβλεπα μετά αν μπορούσε ή όχι να το ακυρώσει.

 

Πιστεύω ότι αν δεν του αρέσουν οι απαντήσεις του εκάστοτε υπαλλήλου, σε "τιμωρεί" επιλέγοντας τα 120ΜΒ.

Ο συγκεκριμένος με ενημέρωσε για μία προσφορά για καρτοπρόγραμμα την οποία απέρριψα.

Επίσης δεν ενεργοποίησα πακέτο.

 

Σε άλλες περιπτώσεις που το αμελούσα τελείως, ο υπάλληλος μόνος του μου έβαζε τα 120' και μου είχε πει ότι αυτό είναι το default.

 

Και εν πάσι περιπτώσει, βάζω 10€ άρα παίρνω 1024ΜΒ, τι να τα κάνω τα επιπλέον 120ΜΒ;

Γνωρίζει κανείς, ποια επιλογή είναι η default;

 

Θα μπορούσα να ανανεώνω το υπόλοιπο μου από το site της Q με χρεωστική. Ο μόνος λόγος που επιλέγω να σταθώ στην ουρά είναι το bonus των 120'

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω default επιλογη ειναι τα 120μβ.

 

Πρεπει να τους το λες πριν καν πεις το ποσο ;)

Ετσι κάνω και δεν εχω κανενα θεμα

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Λοιπόν,έχω συμβόλαιο με τη wind μέχρι τον Νοέμβριο.Η ανανέωση έγινε τηλεφωνικώς και ουδέποτε μετά έλαβα κάποιο έγγραφο με τη νέα σύμβαση.Θέλω να καταργήσω τη σύνδεση και να το κάνω καρτοκινητό. Όταν ρώτησα μου είπαν ότι θα πρέπει να πληρώσω 30 ευρώ σαν πρόστιμο λόγω σπασίματος συμβολαίου και άλλα 30 για μετατροπή σε καροτκινητό. Τα φώτα σας παρακαλώ. Να περιμένω μέχρι Νοέμβρη να κάνω κίνηση ή να ζητήσω τώρα διακοπή και αλλαγή σε καρτοκινητό;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρεπει εσυ ο ίδιος να το κρινεις με οικονομοτεχνικά κριτήρια, υπολογιζοντας ποσα πληρωνεις τωρα (ως συμβολαιο, παγιο κτλ) και ποσα περιπου θα πληρωνεις μελλοντικα (ως καρτοκινητό, πακετα κτλ).

Υπολογισε δλδ αν με τα 30+30 το κοστος/οφελος ειναι υπερ σου. Και φυσικα (συν)υπολογίζοντας το μεσοδιάστημα , δλδ αν γινει τωρα η μετατροπή ή τον Νοέμβριο .

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα καρτοσυμβόλαιο Wind το οποίο σε 2 εβδομάδες λήγει και πήγα σήμερα να το διακόψω. Μου λένε ότι έπρεπε να έχω πάει 30 ημέρες πριν να κάνω αίτηση διακοπής και ότι τώρα θα πρέπει να πληρώσω ένα μήνα παραπάνω από την διάρκεια του συμβολαίου, η τιμή του οποίου βέβαια δεν είναι η τιμή της προσφοράς που έχω αλλά η κανονική τιμή του πακέτου που είναι διπλάσια. Στο συμβόλαιο που υπέγραψα δεν λέει ότι πρέπει να κάνω αίτηση διακοπής 30 ημέρες πριν. Γνωρίζετε εάν είναι νόμιμο αυτό και τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρεπει εσυ ο ίδιος να το κρινεις με οικονομοτεχνικά κριτήρια, υπολογιζοντας ποσα πληρωνεις τωρα (ως συμβολαιο, παγιο κτλ) και ποσα περιπου θα πληρωνεις μελλοντικα (ως καρτοκινητό, πακετα κτλ).

Υπολογισε δλδ αν με τα 30+30 το κοστος/οφελος ειναι υπερ σου. Και φυσικα (συν)υπολογίζοντας το μεσοδιάστημα , δλδ αν γινει τωρα η μετατροπή ή τον Νοέμβριο .

 

 

αλλού θέλω να καταλήξω.μπορώ να πατήσω στο γεγονός ότι δεν έχω κάποιο χαρτί στα χέρια και να ζητήσω διακοπή και μετατροπή σε κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι default επιλογη κατα την ανανεωση και δεν την πειραζουν. Θα μπορουσες απο το τσατ να ζητησεις να αλλαξει το μπονους μετα,αν εχουν την δυνατοτητα να το αλλαξουν οι ιδιοι εκτος καταστηματος.
Link to comment
Share on other sites

αλλού θέλω να καταλήξω.μπορώ να πατήσω στο γεγονός ότι δεν έχω κάποιο χαρτί στα χέρια και να ζητήσω διακοπή και μετατροπή σε κάρτα;

 

η συμφωνια που εκανες τηλεφωνικως,η ηχογράφησή της δηλαδή,θεωρείται επαρκές αποδεικτικό γι'αυτους,ακόμα και αν δεν εχεις κανένα χαρτί. Δεν μπορεις να πατησεις σε κατι,αν ζητησεις αλλαγή πριν τη λήξη ενδεχεται να χρεωθεις ποινη διακοπης. Οταν ληξει το προσυμφωνημενο διαστημα,κανοντας αιτηση για μετατροπη σε καρτα θα πληρωσεις τελος διακοπης που νομιζω ειναι 10 και οχι 30. Τα 30 για την ενεργοποιηση του καρτοκινητου μενουν στον λογαριασμο σου για 1 μηνα και μπορεις να τα χρησιμοποιησεις. Βεβαιως αν θελησεις να κανεις αιτηση για αλλαγη σε καρτοκινητο,θα σου προσφερουν λογικα καλυτερη τιμη στην καρτοσυνδεση,και μπορει στο τελος να μην χρειαστει να αλλαξεις σε καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

διαβασε καταρχας σωστα τους ορους,απ'οτι θυμαμαι καθε αιτηση διακοπης/αλλαγης λαμβανεται υποψη 30-40 ημερες μετα. Οποτε τυχον ποινη για διακοπη 1 μηνα πριν το τελος,(αυτο φανταζομαι οτι εννοεις,κανενα συμβολαιο δεν απαγορευει την διακοπη νωριτερα), προφανως ισχυει αν εχεις αιτηθει διακοπη στους 2 μηνες
Link to comment
Share on other sites

Οχι εννοω να διακοπει η συνδεση την ημερομηνια που ληγει. Αυτοι που λενε οτι πρεπει να πληρωσω και εναν μηνα περαν της ληξης του συμβολαιου γιατι λεει θα επρεπε να τους ενημερωσω ενα μηνα πριν τη ληξη του συμβολαιου οτι θελω να κανω διακοπη. Εγω πηγα 10 ημερες πριν ληξει το 18 μηνο που ειχα και ειπα οτι δεν θελω να το ανανεωσω και δεν μου φαινεται λογικο να πληρωσω αλλον εναν μηνα περαν της συμβασης μου χωρις να το θελω και χωρις να εχω υπογραψει η συμφωνησει σε κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

η συμφωνια που εκανες τηλεφωνικως,η ηχογράφησή της δηλαδή,θεωρείται επαρκές αποδεικτικό γι'αυτους,ακόμα και αν δεν εχεις κανένα χαρτί. Δεν μπορεις να πατησεις σε κατι,αν ζητησεις αλλαγή πριν τη λήξη ενδεχεται να χρεωθεις ποινη διακοπης. Οταν ληξει το προσυμφωνημενο διαστημα,κανοντας αιτηση για μετατροπη σε καρτα θα πληρωσεις τελος διακοπης που νομιζω ειναι 10 και οχι 30. Τα 30 για την ενεργοποιηση του καρτοκινητου μενουν στον λογαριασμο σου για 1 μηνα και μπορεις να τα χρησιμοποιησεις. Βεβαιως αν θελησεις να κανεις αιτηση για αλλαγη σε καρτοκινητο,θα σου προσφερουν λογικα καλυτερη τιμη στην καρτοσυνδεση,και μπορει στο τελος να μην χρειαστει να αλλαξεις σε καρτοκινητο.

 

ευχαριστώ πολύ. αυτό με το 10ρικο δεν το ξερα. έκανα βλακεία που δεν το είχα κάνει παλιότερα κάρτα μιας και πληρώνω και δεν μιλάω τόσο στο κινητό. υπομονή λοιπόν να τελειώσει το συμβόλαιο :)

Link to comment
Share on other sites

Πάω σήμερα να βάλω χρόνο ομιλίας 10€ σε νούμερο Q, και ακολουθεί ο εξής διάλογος:

Όλα αυτά πριν καν δώσω το 10€. Το λάθος ήταν ότι το έδωσα. Έπρεπε να φύγω και να έβλεπα μετά αν μπορούσε ή όχι να το ακυρώσει.

 

Δεν θα μπορούσε να το ακυρώσει. Κατά τα άλλα, δε σε τιμωρεί κανείς, σιγά την τιμωρία. :lol:

Κάνεις αυτό που είπε ο mol, δηλαδή λες ποιο μπόνους θέλεις πριν πεις το ποσό και είσαι οκ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

To θέμα είναι γιατί δε ρωτάνε;

Και αποφασίζουν μόνοι τους.

 

Μπορούμε να κάνουμε ένα poll να δούμε τι επιλέγουν οι περισσότεροι;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν σχεδόν ένα μήνα έκανα αλλαγή του καρτοκινητου μου σε καρτοσυνδεση τηλεφωνικά. Ο εκπρόσωπος μου επισήμανε ότι τα διαθέσιμα 6.50 ευρώ που θα έχω στην κάρτα θα μπορώ να ενεργοποιήσω προγράμματα όπως gb κτλ. Σήμερα για πρώτη φορά που ενεργοποίησα παρόμοιο πακέτο ενημερώθηκα ότι θα χρεωθουν στον επόμενο λογαριασμό. Πήρα και έκανα αίτημα στην WIND ότι ο πωλητής με παραπλάνησε. Πως μπορώ να κινηθώ μόλις επικοινωνήσει μαζί μου η WIND και πόσο πρέπει να περιμένω μέχρι να επικοινωνήσει μαζί μου.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την λήψη μηνυμάτων στην Wind ? Έχω πάρει στην μάνα μου ένα alcatel αλλά κάθε φορά που της έρχεται νέο μήνυμα την μπερδεύει και μετά μπαίνει στο μενού μηνυμάτων και δεν μπορεί να τηλεφωνήσει. Αν υπάρχει τρόπος να το απενεργοποίησω να μην λαμβάνει καθόλου μηνύματα.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την λήψη μηνυμάτων στην Wind ? Έχω πάρει στην μάνα μου ένα alcatel αλλά κάθε φορά που της έρχεται νέο μήνυμα την μπερδεύει και μετά μπαίνει στο μενού μηνυμάτων και δεν μπορεί να τηλεφωνήσει. Αν υπάρχει τρόπος να το απενεργοποίησω να μην λαμβάνει καθόλου μηνύματα.

 

Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε να σβήσεις το κέντρο μηνυμάτων μέσα από της ρυθμίσεις τον μηνυμάτων. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αυτό μου ήρθε σαν πιθανή λύση.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να σβήσεις το κέντρο μηνυμάτων μέσα από της ρυθμίσεις τον μηνυμάτων. Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αυτό μου ήρθε σαν πιθανή λύση.

 

Με αυτό τον τρόπο δεν θα μπορεί να στείλει sms, αλλά θα λαμβάνει κανονικά.

 

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω την λήψη μηνυμάτων στην Wind ? Έχω πάρει στην μάνα μου ένα alcatel αλλά κάθε φορά που της έρχεται νέο μήνυμα την μπερδεύει και μετά μπαίνει στο μενού μηνυμάτων και δεν μπορεί να τηλεφωνήσει. Αν υπάρχει τρόπος να το απενεργοποίησω να μην λαμβάνει καθόλου μηνύματα.

 

Ευχαριστώ.

 

Δοκίμασε σίγαση (η απενεργοποίηση ειδοποιήσεων) μέσα από τα μηνύματα, δε θυμάμαι που ακριβώς βρίσκεται αλλά αν το ψάξεις θα το βρεις.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εδω χρησιμοποιει την υπηρεσια fleet management για την εταιρια που εργαζεται.Καθως στην εταιρια που εργαζομαι ψαχνομαστε για υπηρεσια fleet management ,θα ηθελα να ρωτησω τι πρσφορα εχετε παρει,αν ειστε ευχαριστημενοι απο την υπηρεσια κτλ.

Ευχαριστω και περιμενω της αποψεις σας ειτε εδω ειτε σε pm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...