Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως έχεις 2 επιλογές.

Η μία είναι να κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ αναφέροντας πως είχες συμφωνήσει κάτι άλλο το οποίο δεν το αναγνωρίζουν.

 

Η άλλη είναι να σταματήσεις το συμβόλαιο. Αν δεν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής παρά μόνο έκπτωση, νομίζω πως αν πληρώσεις για τον 1 ή 2 μήνες που είσαι το ποσό της έκπτωσης μπορείς να φύγεις.

Ακριβως,αλλα παντα να σημειωνεις μερα,ωρα και με ποιο ατομο μιλησες απο το τηλεφωνο.θα χρειαστει σε κατι τετοιες περιπτωσεις.

Οσο για το συμβολαιο,κακως εκανες κατα τη γνωμη μου και ειδικα στην Wind.Γιατι πολλες φορες στα συμβολαια κοροιδευουν τον κοσμο και το ιδιο κανουν στα καρτοκινητα(1€ για χρηση δεδομενων και μετα αμα τους ριξεις καντηλια(συγγνωμη για την εκφραση αλλα για να τα παρεις θελει να τους μιλησεις αγριεμενα γιατι αλλιως δεν τα δινουν τοσο ευκολα) και κανεις φασαρια τοτε τα επιστρεφουν.

Πραγματικα στο θεμα εξυπρετηση εχει θεματα και πολυ σοβαρα,ειδικα στο 1260 και σε καταστηματα.Εμενα σε Q που μου εκλεψαν την καρτα δεν ενεργοποιησαν την νεα που εβγαλα και αυτο σε καταστημα στη θεσσαλονικη.Χωρια οτι παιρνουν 5€ για να παρεις 4G καρτα που ειναι δωρεαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

@bomber21

μπορείς να μας επισυνάψεις ένα λογαριασμό μήπως σε βοηθήσουμε...???

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή ή online στο f2g.gr θα πας στο my account και εκεί που λέει ''ρυθμίσεις επικοινωνίας'' θα βάλεις σε όλα όχι.

Εμένα δε με αφήνει να το κάνω αυτό...ή μάλλον με αφήνει αλλά βγάζει κάποιο error, και οι ρυθμίζεις δεν αποθηκεύονται.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο μου φαίνεται φίλε, ζήτα να γίνει απομαγνητοφώνηση στην τελική, εγώ δεν είχα ποτέ κάποιο τέτοιο πρόβλημα στην Wind
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οι ανθρωποι της wind εκαναν ανανεωση συμβολαιου με επιδοτηση και δεν εστειλαν ποτε το κινητο.

Ο λογαριασμος ηρθε το κινητο δεν ηρθε και μετα απο 1,5 μηνα μας εχουν στην αναμονη λογο λαθους και κακων λενε συνεννοησεων μεταξυ τους.

Καποια συμβουλη για αυτη την περιπτωση τι μπορουμε να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Οι ανθρωποι της wind εκαναν ανανεωση συμβολαιου με επιδοτηση και δεν εστειλαν ποτε το κινητο.

Ο λογαριασμος ηρθε το κινητο δεν ηρθε και μετα απο 1,5 μηνα μας εχουν στην αναμονη λογο λαθους και κακων λενε συνεννοησεων μεταξυ τους.

Καποια συμβουλη για αυτη την περιπτωση τι μπορουμε να κανουμε?

Solved... δυο+ μηνες μετα αλλα solved.:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας!

Αν στην αρχική σελίδα εγγραφής του mywind δεν επιλέξω την την υπηρεσία e-bill, μπορώ να το κάνω αργότερα μέσα από την ίδια την εφαρμογή mywind και ακόμα πιο μετά αν θέλω να το ανακαλέσω; Χωρίς ενεργοποίηση του e-bill, φαίνεται από την εφαρμογή mywind ο νέος λογαριασμός που μπορεί να έχει εκδοθεί ή μόνο από το e-bill θα μπορώ να τον βλέπω ηλεκτρονικά;

 

ΥΓ: Δεν είδα να υπάρχει κάποια μηνιαία χρέωση για χρήση του e-bill, σωστά;

Edited by Wizard13
Link to comment
Share on other sites

To e-bill δεν είναι κάτι πέρα από τη δυνατότητα να βλέπεις πλέον τον λογαριασμό σου σε ηλεκτρονική μορφή μέσα από το my wind. Θα υπάρχει ένδειξη για το ποσό και κωδικό πληρωμής, αλλά μπορείς να κατεβάσεις και σε PDF το ίδιο ακριβώς έγγραφο που σου έρχεται ταχυδρομικά έως τώρα, ενώ έχεις πρόσβαση και σε πλήρη ανάλυση κλήσεων.

Από ότι βλέπω στο δικό μου λογαριασμό, έχει στις ρυθμίσεις την δυνατότητα απενεργοποίησης του e-bill. Επιλέγεις επίσης e-mail που θα σου έρχεται ειδοποίηση για έκδοση λογαριασμού και αριθμό κινητού για να κάνει το ίδιο με SMS.

Link to comment
Share on other sites

To e-bill δεν είναι κάτι πέρα από τη δυνατότητα να βλέπεις πλέον τον λογαριασμό σου σε ηλεκτρονική μορφή μέσα από το my wind. Θα υπάρχει ένδειξη για το ποσό και κωδικό πληρωμής, αλλά μπορείς να κατεβάσεις και σε PDF το ίδιο ακριβώς έγγραφο που σου έρχεται ταχυδρομικά έως τώρα, ενώ έχεις πρόσβαση και σε πλήρη ανάλυση κλήσεων.

Από ότι βλέπω στο δικό μου λογαριασμό, έχει στις ρυθμίσεις την δυνατότητα απενεργοποίησης του e-bill. Επιλέγεις επίσης e-mail που θα σου έρχεται ειδοποίηση για έκδοση λογαριασμού και αριθμό κινητού για να κάνει το ίδιο με SMS.

 

Μάλιστα, ευχαριστώ. Είναι δωρεάν υπηρεσία, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι. Θα ήταν παράλογο να είχε κάποια χρέωση.

Ίσα ίσα που γλυτώνουν την εκτύπωση και τα έξοδα αποστολής... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι. Θα ήταν παράλογο να είχε κάποια χρέωση.

Ίσα ίσα που γλυτώνουν την εκτύπωση και τα έξοδα αποστολής... :lol:

 

:lol::lol: Φυσικά έχεις δίκιο, αλλά από τότε που ήρθα στη Wind και είδα ότι χρεώνεται το 13800, αλλά και το e-mail στο windtools.gr, ρωτάω τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι. Θα ήταν παράλογο να είχε κάποια χρέωση.

Ίσα ίσα που γλυτώνουν την εκτύπωση και τα έξοδα αποστολής... :lol:

Σίγουρα και αυτούς τους συμφέρει, αλλά και τον καταναλωτή τον βολεύει, από το να μαζεύει χαιρετούρα. Είναι και οικολογικό :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΠΡΙΛ ΛΙΓΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ Κ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΜΕ ΔΩΡΟ ΕΝΑ SMARTPHONE Η ΕΝΑ TABLET.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SMARTPHONE?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με μια ερώτηση,

Θέλω να κάνω εκτροπή κλήσης ενός μόνο αριθμου wind σε έναν άλλο αριθμό πάλι wind.

Εννοώ το νούμερο X ενώ καλεί τον Y να χτυπάει στον Z.

Αυτό το έχω κανει από κινητο που εχει στις ρυθμισεις την προώθηση κλήσης,αλλα τώρα έχω ενα σονυ που δεν εχει αυτη τη δυνατότητα γιαυτο και ρωτάω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς προώθηση ΜΟΝΟ συγκεκριμένου αριθμού όταν καλεί; Και οι άλλοι (εκτός αυτού του αριθμού όταν καλεί) αριθμοί όταν καλούν να μην προωθούνται;

 

Νομίζω ότι προώθηση κλήσεων γίνεται γενικά μέσω των εταιριών κινητής (σε όλες τις εισερχόμενες) μέχρι να την απενεργοποιήσεις την προώθηση κλήσεων (πχ όταν γυρνάς σπίτι σου και να την ενεργοποιείς ξανά το πρωΐ).

 

Αν ζητάς αυτό, νομίζω ότι θα το βρεις μόνο σε application....ΑΝ γνωρίζει κάποιος κάτι τέτοιο , θα στο πει.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για προώθηση ενός μόνο αριθμου.

Σε ενα Samsung που είχα μπορούσα να το κάνω από τις ρυθμισεις κλήσεων.

Ρωτώ μήπως ξερει κανείς, πριν παρω την εταιρία να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά εννοείς να σε παιρνω εγω και να προωθείται σε αλλο νουμερο,ενω οταν σε παίρνει άλλος να μην προωθείται?Επιλεκτική προώθηση κλήσης δηλαδή. Δεν νομίζω να υπάρχει κατι τέτοιο σαν υπηρεσία δικτύου. Ισως κάποια εφαρμογή να μπορεί να το κάνει. Στο samsung που είχες πως ακριβώς λεγόταν και που υπήρχε η υπηρεσία αυτή μέσα στο τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Σωστά η εταιρία δεν προσφέρει κάτι τέτοιο,ρωτησα.

Λοιπόν εκανα το εξής.Πηγαινα στον αριθμό που ήθελα να προωθήσω και μεσου εκεινου(επεξεργασια αριθμου-κλησης κάτι τετοιο) διάλεγα σε ποιον αριθμό να χτυπά-προωθείται όταν πχ δεν απαντα,οταν μιλάει,οταν είναι κλειστο κτλ.

Άρα πρέπει να βάλω τη SIM σε εκείνο το κινητο και να το ρύθμιση έτσι, μου φαίνεται ότι θα δουλέψει,αντε να δούμε και άντε να θυμηθώ ποιο Samsung ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά η εταιρία δεν προσφέρει κάτι τέτοιο,ρωτησα.

Λοιπόν εκανα το εξής.Πηγαινα στον αριθμό που ήθελα να προωθήσω και μεσου εκεινου(επεξεργασια αριθμου-κλησης κάτι τετοιο) διάλεγα σε ποιον αριθμό να χτυπά-προωθείται όταν πχ δεν απαντα,οταν μιλάει,οταν είναι κλειστο κτλ.

Άρα πρέπει να βάλω τη SIM σε εκείνο το κινητο και να το ρύθμιση έτσι, μου φαίνεται ότι θα δουλέψει,αντε να δούμε και άντε να θυμηθώ ποιο Samsung ήταν.

 

Δεν νομίζω να δουλέψει έτσι, πρέπει η συγκεκριμένη εφαρμογή που το κάνει αυτό να βρίσκεται στο κινητό σου.

Κάπως με τις ομάδες γίνεται, εγώ έχω συγκεκριμένες επαφές στην ομάδα "Φωνητικό μήνυμα" που τις στέλνω... αδιάβαστες.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω σύνδεση wind και σκοπεύω να πάω ταξίδι στη Γερμανία αλλά είναι incognito οπότε δε θέλω με τίποτα να προδοθώ.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Εάν με καλέσουν από Ελλάδα και δεν έχω σήμα ή δεν το προλάβω, θα ακουστεί το γερμανικό μήνυμα τηλεφωνητή; Και αν ναι ξέρετε κάποιον τρόπο να μη συμβεί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος να μην ακουστεί το Γερμανικό μήνυμα είναι να μην πάρεις την συσκευή μαζί σου
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος να μην ακουστεί το Γερμανικό μήνυμα είναι να μην πάρεις την συσκευή μαζί σου

 

Πολύ σωστά, μάλλον πάρε το κινητό αλλά έχε το σε flight mode και πες ότι το ξέχασες έτσι από το αεροπλάνο:) Κατά τα άλλα το f2g νομίζω έχει ένα πολύ καλό πακέτο για χρόνο ομιλίας

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το WIND Network Challenge? Σκέφτομαι να παω αύριο να πάρω μια κάρτα.

Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος, θέλει ταυτοποίηση στοιχείων?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by yiannisang
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...