Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δες την blacklist του κινητού του φίλου σου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σας, ηθελα να ρωτησω σε περιπτωση που παρω μια συσκευη dual sim και θελω να βαλω μεσα καρτα sim της Q & καρτα sim με Mobile Internet οπου ειναι Μονο για Data αυτο θα παιξει ή οχι?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εφ'όσον έχεις επιλέξει τη SIM με το πρόγραμμα mobile internet κατά τη διάρκεια της πλοήγησής σου στο διαδίκτυο, τότε δεν θα υπάρξει κανένα απολύτως πρόβλημα. Οι Data Only κάρτες SIM "διαβάζονται" κανονικά από τις συσκευές, αλλά αδυνατούν να πραγματοποιήσουν κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να παίξει αν μπει στη θέση της συσκευής που σηκώνει τα data. Κάποιες συσκευές δε σηκώνουν data και στις δυο θέσεις. Οπότε αυτό θα πρέπει να το προσέξεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, δεν ηξερα που να γραψω το προβλημα μου .Λογω μιας προσφορας που ειχα απο wind απο φασισα να κανω τηλεφωνικος αιτηση φορητοτητας να παω στη wind απο vodafone.Αλλα μετα την τηλ.αιτηση μετα απο 2 μερες με πηραν απο vodafone και μου εκαναν καλητερη προσφορα και αποφασισα να μεινω στη vodafone και να κανω ανανεωση και κινητο. Αλλα η wind μου μπλοκαρει την αιτηση και δεν με αφηνει να συνεχισω στη vodafone και δεν μου κανει ακυρωση φορητοτητας.Σου σπαει τα νευρα επιτιδες τωρα τους παιρνω τηλ.καθε μερα και απο την vodafone δεν μπορουν να προχωρησουν. Μπορω να τους κανω κατι ; εχει τυχη σε αλλον αυτο; Ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, δεν ηξερα που να γραψω το προβλημα μου .Λογω μιας προσφορας που ειχα απο wind απο φασισα να κανω τηλεφωνικος αιτηση φορητοτητας να παω στη wind απο vodafone.Αλλα μετα την τηλ.αιτηση μετα απο 2 μερες με πηραν απο vodafone και μου εκαναν καλητερη προσφορα και αποφασισα να μεινω στη vodafone και να κανω ανανεωση και κινητο. Αλλα η wind μου μπλοκαρει την αιτηση και δεν με αφηνει να συνεχισω στη vodafone και δεν μου κανει ακυρωση φορητοτητας.Σου σπαει τα νευρα επιτιδες τωρα τους παιρνω τηλ.καθε μερα και απο την vodafone δεν μπορουν να προχωρησουν. Μπορω να τους κανω κατι ; εχει τυχη σε αλλον αυτο; Ευχαριστω

Μου εχει τυχει αλλα απο την αναποδη. απο vodafone προς wind..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με την Γενική Γραμματεία Καταναλωτή και ανέφερε το πρόβλημά σου. Εάν το τρέξει η Γραμματεία τότε σε λιγότερο από ημέρα θα σε ενημερώσουν για την τακτοποίηση του αιτήματός σου.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις καθε ποτε του μηνος βγαζει η Wind καινουργιο φυλλαδιο με προιοντα? πχ τωρα για Μαρτιο δεν εχει βγει κατι για αυτο κ το ρωταω.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις καθε ποτε του μηνος βγαζει η Wind καινουργιο φυλλαδιο με προιοντα? πχ τωρα για Μαρτιο δεν εχει βγει κατι για αυτο κ το ρωταω.

 

Ευχαριστω.

 

Αν εχεις ιντερνετ μπορείς να το βλεπεις απευθείας απο το site.Δεν εχουν στάνταρ ημερομηνίες που κυκλοφορούν.

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει του Μαρτίου (είναι αυτό με το θησαυρό)

θα το δεις και online όπως είπε ο φίλος παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει του Μαρτίου (είναι αυτό με το θησαυρό)

θα το δεις και online όπως είπε ο φίλος παραπάνω

 

Φλεβαρης ειναι με τον Θησαυρο ,το εχω και σε εντυπο ;)

Link to comment
Share on other sites

ααα το ιδιο ειναι οποτε. επειδη αποκριες κτλ θα τραβηξει ακομα αυτη η "πατατα" με το θησαυρό.

δεν βγαινει καθε μηνα παντως...

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο ρε παιδια ΜΗΝ κανετε τηλεφωνικες αιτησεις. νεοι ανθρωποι ειστε πηγαιντε σ ενα καταστημα.

υπαρχει καλυτερη εξυπηρετηση απο την προσωπικη επαφη?

να μη ξερεις που να απευθυνθεις

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο ρε παιδια ΜΗΝ κανετε τηλεφωνικες αιτησεις. νεοι ανθρωποι ειστε πηγαιντε σ ενα καταστημα.

υπαρχει καλυτερη εξυπηρετηση απο την προσωπικη επαφη?

να μη ξερεις που να απευθυνθεις

 

καλα είναι κι κάτι άτομα σε κάποια καταστήματα άστα να πάνε. Κι εγώ είμαι της άποψης μόνο οι "καλοί" να ξεχωρίσουν...

Link to comment
Share on other sites

Που έκανες τηλεφωνική αίτηση; Γιατί μάλλον δεν έκανες στην ίδια την WIND αλλά σε εξωτερικό συνεργάτη...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το κόβω σίγουρα για βλακεία της Vodafone, να ξέρεις δεν υπάρχει περίπτωση να σου πουν πως φταίνε εκείνοι, σίγουρα θα σου πουν πως φταίει το δίκτυο της Wind, σε κρατάει με το ζόρι και τέτοια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι νέο μέλος! :)

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας πάνω σε ένα θέμα.

 

Σε 2 μήνες βγαίνει η επιδότησή μου (είχα κάνει 18μηνο συμβόλαιο).

 

Υπολόγισα πως από αρχές Μαρτίου 2012 που ξεκίνησε το παρόν συμβόλαιο μέχρι τώρα έχω πληρώσει 800 και κάτι σε λογαριασμούς. Ας πούμε πως θα είναι 900 μέχρι τότε που θα βγει η επιδότηση.

 

Δίνω 55 ευρώ μηνιαίως αλλά κάποιες φορές έχω ξεφύγει.

 

Περίπου σε ποιο ύψος θα κυμαίνεται η επιδότησή μου κατά τη γνώμη σας; Έχετε παρόμοια εμπειρία;

 

Να σας πω ότι πέρυσι ήθελα να πάρω το iphone 4s 32gb και μου το έδιναν με 400 ευρώ για 18μηνο. Πήγα στην cosmote κ έκανα αίτηση φορητότητας για να τους τρομάξω. Μετά από 2 μέρες με πήραν κ τους είπα πως και καλά η cosmote μου το δίνει με 150 ευρώ και έτσι μου το έδωσαν αυτοί με 140 ευρώ.

 

Ξέρω πως έχουν πέσει βέβαια τελευταία αλλά ελπίζω για το καλύτερο. Έχουν και αυτή τη συνεργασία με τα public οπότε μάλλον κατά κει με βλέπω να τη χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το Phone Usage πριν που είχα 2 ώρες συνολικό χρόνο (κινητά & σταθερά) Με τη wind τώρα έχω 1500 προς σταθερά και 150 προς κινητά και 350 ΜΒ. Αν υπάρχει τρόπος να γίνει διαχωρισμός μεταξύ κινητών και σταθερών.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το Phone Usage πριν που είχα 2 ώρες συνολικό χρόνο (κινητά & σταθερά) Με τη wind τώρα έχω 1500 προς σταθερά και 150 προς κινητά και 350 ΜΒ. Αν υπάρχει τρόπος να γίνει διαχωρισμός μεταξύ κινητών και σταθερών.

Ευχαριστώ

 

κενό SMS στο 1212

ενημερώνεσαι για τα 150' προς κινητά

Link to comment
Share on other sites

γεια

ψαχνω για internet browser που να μην καταναλωνει πολλα mbyte κατα το σερφαρισμα

. Ισως να γινεται και με τον υπαρχων με καποιες ρυθμισεις. ΕΧΩ f2go και εβαλα πακετο με ΜΒyte και θελω να κανω οικονομια. BAσικα το εχω συνδεσει με το λαπτοπ και περνω ιντερνετ

απο το κινητο. Οποτε ψαχνω για ιντερνετ browser και για pc για οικονομια

Link to comment
Share on other sites

Με γύρισες πίσω πολλά χρόνια, κάπου στο 2008! Με τον Opera θυμάμαι όταν είχα το K800i ως modem είχα οικονομία, απλά δεν θυμάμαι τι ρυθμίσεις πρέπει να του κάνεις...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...