Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας και καλη χρονια!!

Μολις μου τηλεφωνησαν απο Wind και μου ειπαν οτι υπαρχει 1 νεο προγραμμα στα F2G που με 23ε/μήνα μπορείς να μιλας για 8,5 ωρες σε ολα τα δικτυα κινητης και σταθερης τηλεφωνιας, επισης 1000 μηνυματα προς ολα τα δικτυα και 500mb! Mπορεις να το διακοψεις οποτε θέλεις, δεν υπαρχει δεσμευση και καθε φορα που βαζεις 23 ευρω σου κανει δωρο αλλα 10 στην καρτα. Τι λετε...μουφα το θεμα;; Δεν συμφωνησα γιατι πραγματικα το F2G2 που εχω, το χρησιμοποιω ελαχιστα και καρτα 10ε βαζω καθε 4 μηνες οποτε θα μου ηταν χαμενα λεφτα!!

Ετυχε σε κανεναν αλλον;

 

Το free2go είναι καρτοκινητό δε θα μπορούσες να πληρώνεις 23€ το μήνα σκέψου...

Αυτο που σου πρότειναν είναι η wind καρτοσύνδεση και μάλλον την 28 εννοούν που δίνει τα 500 λεπτά πρός όλους απλά σου δινουν παραπανω ιντερνετ και μηνυματα και οντως σου μενουν 10€ στη καρτοσυνδεση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνησα γιατι πραγματικα το F2G2 που εχω, το χρησιμοποιω ελαχιστα και καρτα 10ε βαζω καθε 4 μηνες οποτε θα μου ηταν χαμενα λεφτα!!

 

απάντησες μόνος σου :p

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δυο εβδομαδες τους εχω στειλει εμαιλ για πιθανη λανθασμενη χρεωση και περαν απο το αυτοματοποιημενο email που μου λεει οτι θα το κοιταξουν, δεν μου εχουν απαντησει. Πριν 3-4 μερες τους εστειλα και δευτερο εμαιλ αλλα παλι τιποτα. Τους εχω παρει και τηλ στο 1260 και τη μια φορα μου ελεγε το συστημα οτι λογω φορτου δεν μπορουν να με εξυπηρετησουν και τη δευτερη φορα περιμενα 35min για να μιλησω με καποιον διαθεσιμο και μετα απο τοση αναμονη... επεσε η γραμμη. Θα περιμενω να κλεισει χρονο το ανανεωμενο συμβολαιο μου και μετα τους χαιρετω. :rolleyes: Η εξυπηρετηση τους και ειδικα στο email ειναι σαν να μην υπαρχει.

 

http://i48.tinypic.com/w0t8oi.jpg

 

Μου απαντησαν τελικα μετα απο 25 μερες. Δεν λεω ταχυτατα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση όταν τους στέλνω mail με καλούν αυτοί συνήθως μετά από το πολύ μια βδομάδα.απλά γράφω το πρόβλημα και περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το προσφεραν ως προσφορα με 18 ευρο περιπου αν θυμαμαι καλα μετα απο αιτηση μου για διακοπη συμβολαιου.
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

εκανα το λαθος και πηγα wind μετα απο μια σουπερ προσφορα που μου κανε ενας τυπος τηλεφωνικα γιατι εχω και σταθερο wind.μου ερχεται ο πρωτος λογαριασμος και βλεπω παγιο 7 ευρω παραπανω απο οτι ειχα συμφωνησει και χρονο ομιλιας 100 λεπτα λιγοτερο προς ολους απο αυτο που συμφωνησα.περασε ενας μηνας αφου τους εκραξα και ακομα ψαχνουν τον υπαλληλο λεει που εκανα την συμφωνια
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εδω και μια εβδομαδα προσπαθω να κανω login

 

αλλα τιποτα

 

 

εσεις κανετε login ?

 

yeap. confirmed ότι λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εδω και μια εβδομαδα προσπαθω να κανω login

 

αλλα τιποτα

 

 

εσεις κανετε login ?

 

Ναι λειτουγρεί κανονικά, εγώ μάλιστα έβαλα και πακέτο (προς Wind και 500 MB ιντερνετ με 8.5 ευρώ )

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγαλει ατομα-πωλητες εξω στους δρομους η wind, για πωλησεις απευθειας σε σπιτια, προωθοντας συνδεσεις στο σταθερο-επιγειο δικτυο?

Μεχρι τωρα ηξερα οτι επαιρναν τηλεφωνα και σου ελεγαν γιατι σε συμφερει να συνδεθεις, τι κερδιζει κλπ.

Σε αρκετους γνωστους μου ομως, τους χτυπησαν την πορτες νεαρες κοπελιές, που ερχονταν λεει απο τα κεντρικα της wind στην αθηνα, και οχι απο τα κατα τοπους υποκαταστηματα, και ο σκοπος της πορτα-πορτα προσεγγισης ηταν να γραψουν συνδρομητες στο σταθερο δικτυο της wind.

 

Επειδη κατα καιρους συμβαινουν διαφορα κρουσματα εξαπατησης, γνωριζετε αν οντως η wind χρησιμοποιει αυτη την τακτικη?

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς δεν είναι δυνατό να βάλεις τον οποιοδήποτε μέσα στο σπίτι σου. Κατά δεύτερον, όλες αυτές οι προωθήσεις (σπίτι/τηλέφωνο) καλά είναι να έχεις γραπτά αυτά που σου λένε με το όνομα του υπαλλήλου. αν πας σε μαγαζί και σου πουν άλλα από ότι σου έρθουν βρίσκεις και κάτι να σπάσεις. με αυτούς θα σπάσεις μόνο τα νεύρα σου.
Link to comment
Share on other sites

ό,τι θέλει μπορεί να κάνει το franchise / συνεργάτης ώστε να πετύχει τους στόχους του. Καλού υπάλληλοι / συνεργάτες υπάρχουν παντού, όπως και κακοί !
Link to comment
Share on other sites

ξαναγραφω... ειχα μεχρι προτεινος ενα συμβολαιο και ενα καρτοκινιτο στη wind.

Εκανα μετατροπη το συμβολαιο σε καρτοκινητο και το παλιο fgo το αφησα για λιγες μερες στην ακρη χωρις να το λειτουργω. Είχα βαλει τι καρτα σε ενα παλιο κινητο αλλα δεν δουλεψε, σκεφτηκα τι υπαρχει αυμβατοτητα συσκευης και καρτας sim λογω 64κ.

Αγορασα σημερα ενα νεο samsung αλλα παλι η καρτα δεν λειτουργει. Ενω βλεπω τις επαφες και τις διαχειριζομαι στο κινητο, κλησεις δεν μπορω να κανω. Τη δοκιμασω και σε ενα αλλο κινητο, τα ιδια.

Τι μπορει να εχει γινει? Μου απενεργοποιησαν τη γραμμη ή χαλασε η καρτα sim?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πόσο καιρό είχες αχρησιμοποίητη τη γραμμή. Αν την είχες πάνω από 1 χρόνο, τότε έχει ακυρωθεί ο αριθμός. Αν ήταν χαλασμένη η κάρτα SIM, λογικά, δεν θα μπορούσες να ανοίξεις το κινητό κανονικά (θα σου εμφανίζονταν μηνύματα όπως "Εισάγετε SIM"), αλλά από τη στιγμή που μπορείς να δεις επαφές, μηνύματα κτλ, όλα είναι μια χαρά όσον αφορά τη λειτουργικότητά της. Δες τι σου εμφανίζει στην οθόνη. Αν στην οθόνη αναγράφεται το όνομα της εταιρείας (WIND GR), τότε κάτι έχει γίνει και θα πρέπει να καλέσεις το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, αλλά αν βλέπεις κάτι άλλο (Ανενεργή SIM), σημαίνει ότι έχει ακυρωθεί ο αριθμός.
Link to comment
Share on other sites

1-2 βδομαδες το αφησα αχρηιμοποιητο. Τις επαφες κτλ τα βλεπω, σημα της wind δεν βλεπω...Λετε να εκανε βλακεια καποιος υπαλληλος και πανω στην αλλαγη του αλλου μου αριθμου, να μου απενεργοποιησαν αυτο? Μηπως δεν επιτρεπεται να εχει ενα ατομο, δυο καρτοκινητα (f2go)?

Καλοντας τον αριθμο αυτο απο αλλο τηλεφωνο δειχνει ο συνδρομητητς να ειναι απενεργοποιημενος.

Edited by corsakias5146
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Ενα μυαλο χειμωνα-καλοκαιρι...

Τελικα εβαζα λαθος sim, την καταργημενη του συμβολαιου. Η καρτα ειναι οκ!

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Η τακτικη της επισκεψης απο σπιτι σε σπιτι, ειναι κατι που γινεται?

 

ναι μου εχει τυχει κοπελιτσα της wind στη περιοχη της Νεας Σμυρνης πηγαινει σε ολα τα διαμερισματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω ενα θεμα τις τελευταιες μερες με τα μηνυματα. Ενω μπορω να στειλω κανονικα δεν μου ερχεται τιποτα. Εχω το xperia tipo dual και σαν δευτερη σιμ εχω μια κοσμοτε που εκει δουλευουν τα παντα τελεια. Τι σκατα γινεται; Απο εφαρμογες εχω το κανονικο προγραμμα του κινητου και το go sms.
Link to comment
Share on other sites

Στις άλλες 2 εταιρείες που έχω δοκιμάσει παίζει μια χαρά. Δε βρίσκω τον λόγο να έχει πρόβλημα με Wind.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βάλεις την κάρτα Q σε κάποιο άλλο κινητό,στείλε ένα μήνυμα από την Q και ένα προς την Q.Και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα.

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα δυο μερες και δεν ξερω γιατι γινεται αυτο και θελω αν ξερετε να με βοηθησετε.Εχω wind,στελνω μηνυματα σε εναν φιλο μου μου ερχεται κανονικα αναφορα παραδοσεις αλλα ο φιλος μου δεν λαμβανει κανενα μηνυμα για πιο λογο γινεται αυτο?ειναι προβλημα δικο μου η του φιλου μου?τι μπορει να φταει? μπορειτε να με βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...