Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΔΙΚΤΥΟΥ ΕΝΑ ΠΕΔΙΟ ΜΕ: ΑΥΤΟΜΑΤΟ, 3G ή UMTS, KAI TEΛΟΣ GSM.

OTAN EINAI ΣΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ (3G ΚΑΙ GSM), O'ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ GSM (ΦΩΝΗ ΔΗΛΑΔΗ), ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ. ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΥΠΑΡΧΕΙ 3G ΚΕΡΑΙΑ, Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΑΛΛΟΝ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤH ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΥΤΟΜΑΤΑ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΜΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ. ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ 3G ΣΕ GSM

ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΝΕΟΥ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ, ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΡΗΣΗ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ MMS

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε email από το ricardo.gr ότι αν δεν πληρώσω κάτι οφειλές, θα μου στείλει εξώδικο. Μιλάμε για 35€...Ειναι λογικό;

 

Ωχχχ αν ξεκίνησε το φέσι και σε αυτούς...

Καλά κανείς δεν έχει πάει φυλακή για τόσο μικρά ποσά! Από το να βάλουν καμιά εισπρακτική να παίρνει τηλέφωνο καλύτερη η επιστολή από το δικηγορικό γραφείο

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε email από το ricardo.gr ότι αν δεν πληρώσω κάτι οφειλές, θα μου στείλει εξώδικο. Μιλάμε για 35€...Ειναι λογικό;

έχει κάπια σχέση με τα συμβόλαια της WIND το Ricardo?

Link to comment
Share on other sites

soublaki-3 μετά από πάρα πολλά off topic στα διάφορα θέματα του φόρουμ, σε ενημερώνω ότι στο εξής για κάθε νέο off topic θα έχεις και από μία εβδομάδα απαγόρευση εισόδου.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

στην δεύτερη σελίδα του καινούργιου φυλλαδίου των καταστημάτων wind

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/fulladio-katastimaton-wind/fulladio-katastimaton-wind-detail/?pdfID=33

 

και αναφέρει το wind smart quiz.

στα δώρα λέει 20ευρώ έκπτωση για την αγορά smartphone....

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/kane-tora-tin-kinisi-smart/

 

στην σελίδα της wind βλέπουμε

Έκπτωση 20€

 

για αγορά Smartphone με σύνδεση κινητής Ιδιωτών και Επαγγελματιών

για αγορά Smartphone με σύνδεση Double Play για Ιδιωτές και Επαγγελματίες

 

 

 

 

κάτι που δεν αναφέρεται στο φυλλάδιο....

καθώς αν κάποιος δει το φυλλάδιο θα νομίζει οτι υπάρχει προσφορά στις συσκευές....

 

κατά την γνώμη μου αυτές οι διαφημίσεις είναι παραπλανητικές, και έχουν σκοπό να προσελκύσουν κόσμο στα καταστήματα

 

περιμένω τις απόψεις σας....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν έχετε άποψη για το θέμα;

Συγνωμη αλλα απο ολα οσα συμβαινουν στον χωρο της κινητης τηλεφωνιας τον τελευταιο καιρο, αυτο σε προβληματισε;

Link to comment
Share on other sites

στην δεύτερη σελίδα του καινούργιου φυλλαδίου των καταστημάτων wind

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/fulladio-katastimaton-wind/fulladio-katastimaton-wind-detail/?pdfID=33

 

και αναφέρει το wind smart quiz.

στα δώρα λέει 20ευρώ έκπτωση για την αγορά smartphone....

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/kane-tora-tin-kinisi-smart/

 

στην σελίδα της wind βλέπουμε

Έκπτωση 20€

 

για αγορά Smartphone με σύνδεση κινητής Ιδιωτών και Επαγγελματιών

για αγορά Smartphone με σύνδεση Double Play για Ιδιωτές και Επαγγελματίες

 

 

 

 

κάτι που δεν αναφέρεται στο φυλλάδιο....

καθώς αν κάποιος δει το φυλλάδιο θα νομίζει οτι υπάρχει προσφορά στις συσκευές....

 

κατά την γνώμη μου αυτές οι διαφημίσεις είναι παραπλανητικές, και έχουν σκοπό να προσελκύσουν κόσμο στα καταστήματα

 

περιμένω τις απόψεις σας....

 

το 20ευρω εκπτωση στα smartphone μια χαρα ισχυει.. και δεν ειναι παραπλανητικο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μονο αμα κανεις νεα συνδεση, κατι που δε αναφέρεται στο φυλλάδιο...

έτσι μου είπαν τουλάχιστον....

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μονο αμα κανεις νεα συνδεση, κατι που δε αναφέρεται στο φυλλάδιο...

έτσι μου είπαν τουλάχιστον....

αφου λεει ξεκαθαρα << Έκπτωση 20€

 

* για αγορά Smartphone με σύνδεση κινητής Ιδιωτών και Επαγγελματιών

* για αγορά Smartphone με σύνδεση Double Play για Ιδιωτές και Επαγγελματίες

>>

:lock:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ε άστους να μαζέψουν κάνα φράγκο κι αυτοί οι έρμοι :) Πάντως η wind απ'ότι έχω καταλάβει παίρνει το χρυσό σε μπερδεμένες/αμφιλεγόμενες προσφορές. Θυμάμαι τον χαμό που είχε γίνει με τα wind one προγράμματα. Όλοι ψάχνανε να δουν τι ισχύει και τι χρεώνονται.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πόσο απαράδεκτος μπορεί να είναι ο νέος λογαριασμός τους...

Αυτά που κοροιδεύαμε στη VODAFONE αυτά βλέπουμε και εδώ!

 

Σκοπός ο συνδρομητής να μπερδεύται και να πληρώνει απλώς το τελικό ποσό...

Πόσο άσχετος και μακριά από την αγορά μπορεί να είναι αυτός που ασχολήθηκε με το νέο λογαριασμό...

 

Ειδικά "αυτά πληρώνετε για τη WIND" και "αυτά για το κράτος" μου την δίνει αφάνταστα!

 

Εδώ ο κόσμος θέλει να ξέρει τι πληρώνει και να φαίνονται καθαρά οι εκπτώσεις και αυτοί τα έβαλαν όλα σούμα σε 10 φύλλα.

Ας ελπίσουμε πως κάποιος θα δείξει ενδιαφέρον και θα τον βελτιώσει γιατί η εικόνα είναι απαράδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που κοροιδεύαμε στη VODAFONE αυτά βλέπουμε και εδώ!

 

 

 

γιατι πολυ ωραιοι ειναι της vodafone και οι πιο απλοι κατα την γνωμη μου.

 

Ειδικά "αυτά πληρώνετε για τη WIND" και "αυτά για το κράτος" μου την δίνει αφάνταστα!

 

 

γιατι αδικο εχουν; φορο στον φορο;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ πρόγραμμα data της Wind εδώ και αρκετά χρόνια.

Ενώ οι άλλες εταιρείες προσφέρουν ενημέρωση υπολοίπου για δωρεάν MB που έχουν απομείνει η WIND στραβά το καπελάκι της.

Όταν σταμάτησα μια φορά την υπηρεσία σε μία από τις γραμμές μου έγραψα ότι είμαι δυσαρεστημένος από τη χρήση της υπηρεσίας γιατί δε μου προσφέρει ενημέρωση υπολοίπου και συνεπώς αγχώνομαι για τη χρήση της υπηρεσίας. Ποτέ δε καταχωρήθηκε.

Και ρωτώ : ΠΟΤΕ θα μπει αυτή η υπηρεσία επιτέλους στη WIND;

Είναι απαράδεκτο για μια εταιρεία που έφερε την ειδοποίηση κλήσεων και ένα σωρό άλλες πρωτοποριακές υπηρεσίες αυτή τη στιγμή να μην παρέχει την πλέον βασική υπηρεσία.

Προσωπικά αν μέσα στον επόμενο μήνα δε προσφέρει την υπηρεσία μεταφέρω τα πακέτα δεδομένων στη Vodafone.

Στο καλό...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=312032

Eτσι για να μαθαίνουν εκεί στη Wind...

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς είναι πολύ πίσω σε αυτό το θεμα... κάποια στιγμή πρέπει να το φτιάξουν

θεωρώ ότι δεν είναι θέμα τεχνολογίας,δηλαδή το να υποστηρίξουν κάτι τέτοιο γίνεται άμεσα. Το πρόβλημα είναι η κουτοπονηριά τους που θα χάσουν 100Ε/μήνα από εμένα και από άλλους τόσους πελάτες λόγω κακού τρόπου παροχής υπηρεσίας.

Πλέον δεν υπάρχει ΠΑΚΓΟΣΜΙΑ δίκτυο που να μην υποστηρίζει υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου. Παγκόσμια πρωτοτυπία από τη Wind.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα πρότεινα να διορθωθεί είναι στο πρώτο φύλλο να γράφουν και την επιπλεον χρέωση από το πάγιο.

H πρώτη σελίδα που έχει το barcode θα έπρεπε να γράφει το πάγιο, τις εκπτώσεις κι την επιπλέον χρέωση.

 

Επίσης, δεν είναι δυνατόν να μην αναγράφει ακριβώς τι είναι η κάθε έκπτωση (πίστωση, 3σε1, οικογενειακού κτλ)

 

Το μόνο θετικό της αλλαγής είναι πως αναγράφεται η περίοδος χρέωσης, η αναλογική χρέωση (αν πρόκειται για 1ο λογαριασμό ή αλλαγή προγράμματος)

και στο συνοπτικό κατάλογο με τισ χρεώσεις αναγράφουν τη διαρκεία και δίπλα τη διαρκεία τιμολόγησης (ελαχ. διαρκεια 60' κτλ)

 

Πρέπει οπωσδήποτε να φτιάξουν το πρώτο φύλλο. Βρισκόμαστε σε δύσκολες εποχές ο καθένας πρέπει μόλις ανοίγει το λογαριασμό του να βλέπει τί πληρώνει!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας,

Μόλις έκανα μια περιήγηση στο site της wind από την οποία θέλω να πάρω ένα αριθμό (συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο, θα δω τι με συμφέρει) για το iphone μου. Δαιπίστωσα λοιπόν ότι δεν έχει διαθεσιμότητα αριθμών για να κάνεις επιλογή, όπως έχει π.χ. η vodafone. Αυτό είναι ένα μείον από μια εταιρεία που στα σημεία που εγώ κινούμαι έχει το καλύτερο σήμα. Αναρωτιέμαι αν πάω σε κατάστημα της εταιρείας και ζητήσω ένα αριθμό που να είναι "εύκολος" στην απομνημόνευση, θα έχουν να μου παραχωρήσουν ή θα μου δώσουν ένα πακετάκι με κάρτες (όπως έκανε ο υπάλληλος για ένα καρτοκινητό wind που πήρα πρόσφατα) για να διαλέξω αριθμούς που άρχιζαν από 690....;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Μόλις έκανα μια περιήγηση στο site της wind από την οποία θέλω να πάρω ένα αριθμό (συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο, θα δω τι με συμφέρει) για το iphone μου. Δαιπίστωσα λοιπόν ότι δεν έχει διαθεσιμότητα αριθμών για να κάνεις επιλογή, όπως έχει π.χ. η vodafone. Αυτό είναι ένα μείον από μια εταιρεία που στα σημεία που εγώ κινούμαι έχει το καλύτερο σήμα. Αναρωτιέμαι αν πάω σε κατάστημα της εταιρείας και ζητήσω ένα αριθμό που να είναι "εύκολος" στην απομνημόνευση, θα έχουν να μου παραχωρήσουν ή θα μου δώσουν ένα πακετάκι με κάρτες (όπως έκανε ο υπάλληλος για ένα καρτοκινητό wind που πήρα πρόσφατα) για να διαλέξω αριθμούς που άρχιζαν από 690....;

 

φασμα αριθμων υπαρχει αλλα προφανως αυτό δεν είναι τεχνικα δυνατο να μπει online.

κανε αίτηση online εδω και ζητα ειτε γενικα εύκολο νουμερο ειτε καποιας συγκεκριμενης μορφης πχ 6932x00x00

επισης μη ξεχασεις να αναφερεις οτι θες microsim στη περιπτωση που εισαι κατοχος iphone 4

Link to comment
Share on other sites

φασμα αριθμων υπαρχει αλλα προφανως αυτό δεν είναι τεχνικα δυνατο να μπει online.

κανε αίτηση online εδω και ζητα ειτε γενικα εύκολο νουμερο ειτε καποιας συγκεκριμενης μορφης πχ 6932x00x00

επισης μη ξεχασεις να αναφερεις οτι θες microsim στη περιπτωση που εισαι κατοχος iphone 4

 

Ή πέρνα από ένα κατάστημα και ζήτα να σου βρουν ένα εύκολο νούμερο. Τα καρτοκινητά είναι συγκεκριμένα.

Αν δεν θες να μπλέξεις με "φόρμες".

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα καταστήματα έχουν μια λίστα με διαθέσιμους αριθμούς για σύνδεση. Επίσης μπορεί το κατάστημα να ζητήσει κάποιον εύκολο αριθμό ή ακόμη και συγκεκριμένο αριθμό που θέλεις αρκεί φυσικά να μην είναι δεσμευμένος αλλού.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ή πέρνα από ένα κατάστημα και ζήτα να σου βρουν ένα εύκολο νούμερο. Τα καρτοκινητά είναι συγκεκριμένα.

Αν δεν θες να μπλέξεις με "φόρμες".

Συμφωνώ με τα παραπάνω...προτίμησε αν σε καλύπτει καρτοκινητό, έτσι δεν θα περιμένεις κι'όλας...μπορείς να βρεις τα νούμερα αραδιασμένα σε κάτι σταντ που έχουν συνήθως μπροστά τους.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4 ΜΉΝΕΣ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΠΆΡΟΧΟ ΜΕ 40 ΕΩΣ 50 ΕΥΡΩ ΚΕΡΔΟΣ ΤΟ ΜΗΝΑ . ΣΗΜΕΡΑ ΠΛΗΡΩΝΩ 680 ΕΥΡΩ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 180 ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΑ ΓΙΑ 5 ΓΡΑΜΜΕΣ !!! ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ . ΕΑΝ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΠΟΛΛΑ !!!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to Περί... Nova γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...