Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Antonio21 said:

Το σταθερό δουλεύει. Το κινητό δεν δουλεύει. 

Πηρα τις βλάβες κ μου ανέφεραν οτι υπάρχει γενικό πρόβλημα με τις κλήσεις. 

 

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, coulis said:

Το σταθερό δουλεύει. Το κινητό δεν δουλεύει. 

Πηρα τις βλάβες κ μου ανέφεραν οτι υπάρχει γενικό πρόβλημα με τις κλήσεις. 

 

Μην ανησυχείς έρχεται ο Άραβας να το φτιάξει 🤣

Link to comment
Share on other sites

Just now, elkons said:

Μην ανησυχείς έρχεται ο Άραβας να το φτιάξει 🤣

Θα έρθει, θα δει την πραγματικότητα και θα ξαναμπεί στο ιδιωτικό του τζετ για λίγο μυκονος και δεν θα τον ξαναδούμε!

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Θα έρθει, θα δει την πραγματικότητα και θα ξαναμπεί στο ιδιωτικό του τζετ για λίγο μυκονος και δεν θα τον ξαναδούμε!

Στο 13700 ελεγε ο τηλεφωνητής αν το πρόβλημα υπαρχει στον αριθμό κινητού που καλώ. Είπα "ναι" κ απάντησε "ο αριθμός δεν ειναι συνδρομητής nova". 

Κλαααααμα 😂😂😂

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω Internet στο σπίτι 

Link to comment
Share on other sites

Εαν όλα αυτά δεν δείχνουν οτι η εταιρία είναι υπό διάλυση, τότε τι άλλο πρέπει να συμβεί για να το καταλάβει ο κόσμος;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Gv2008 said:

Εγώ δεν έχω Internet στο σπίτι 

Είχα σταθερο κ ιντερνετ. Κινητό δεν ειχα. 

Τώρα ειναι ολα οκ (μεχρι στιγμής) 

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Εαν όλα αυτά δεν δείχνουν οτι η εταιρία είναι υπό διάλυση, τότε τι άλλο πρέπει να συμβεί για να το καταλάβει ο κόσμος;

Ισχύει αυτό που λες, όντως είναι υπό διάλυση, αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο σε όλες τις εταιρείες μπορεί να πέσει το δίκτυο, αλλά πρέπει να υπάρχει άμεση αποκατάσταση και σωστή επικοινωνία 

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα Q στο κέντρο της Χαλκίδας δεν βγάζει κλήση με φουλ σήμα.......

Πήρα 13800 το ρομπότ μίλησε 

Μπαίνω τσατ έχω αναμονή από 2.25 κ ακόμα δεν έχει μπει εκπρόσωπος...

Ούτε κάν ανακοίνωση στα social media..

Σοβαρή εταιρεία ε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Ισχύει αυτό που λες, όντως είναι υπό διάλυση, αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο σε όλες τις εταιρείες μπορεί να πέσει το δίκτυο, αλλά πρέπει να υπάρχει άμεση αποκατάσταση και σωστή επικοινωνία 

Οκ σε αυτο. Στο 5ψηφιο βλαβών που πήρε ο φίλος και δεν του αναγνώριζαν το νουμερο ειναι τραγικο παντως.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Gv2008 said:

Ισχύει αυτό που λες, όντως είναι υπό διάλυση, αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο σε όλες τις εταιρείες μπορεί να πέσει το δίκτυο

https://www.youtube.com/watch?v=xFjP49-PJTU

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε σταδιακά η αποκατάσταση αλλά γιατί τόσο πανικός στην εξυπηρέτηση ;

Screenshot_20240927_151313_Chrome.thumb.jpg.8144d3060849a579708d5c16e9b1936c.jpg

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VIPdriver said:

Οκ σε αυτο. Στο 5ψηφιο βλαβών που πήρε ο φίλος και δεν του αναγνώριζαν το νουμερο ειναι τραγικο παντως.

Εγω ήμουν; αυτός 😊

Κ μετα το μνμα ότι δεν είμαι συνδρομητής, περιμενα στη γραμμή να μιλήσω με τεχνικό. 

Αφού με διαβεβαίωσε οτι ειμαι πελάτης 😊, μου ειπε ότι εχει πέσει το σύστημα λογω της βλάβης κ θα επανέλθει σύντομα. 

Να ενημερωσω πως δεν είμαι στο κέντρο αλλά στην Ανατολική Αττική. Τωρα ολα δουλεουν. 

Βλεπω όμως ότι τα προβλήματα εχουν μεταφερθεί στη Χαλκίδα οπως λεει ο φίλος πιο πανω. 

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Πειραιά οι κλήσεις πέφτουν και γίνονται μόνο μέσω 2G. Το σταθερό πριν από λίγο άρχισε να δουλεύει μαζί με το internet με χαμηλότερες ταχύτητες από ότι συνήθως, γύρω στα 30 mbps από 45 που έχω συνήθως 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, coulis said:

Εγω ήμουν; αυτός 😊

Κ μετα το μνμα ότι δεν είμαι συνδρομητής, περιμενα στη γραμμή να μιλήσω με τεχνικό. 

Αφού με διαβεβαίωσε οτι ειμαι πελάτης 😊, μου ειπε ότι εχει πέσει το σύστημα λογω της βλάβης κ θα επανέλθει σύντομα. 

Να ενημερωσω πως δεν είμαι στο κέντρο αλλά στην Ανατολική Αττική. Τωρα ολα δουλεουν. 

Βλεπω όμως ότι τα προβλήματα εχουν μεταφερθεί στη Χαλκίδα οπως λεει ο φίλος πιο πανω. 

Όχι έχει αποκατασταθεί αρκετή ώρα νομίζω το ανέφερα σε άλλο τοπικ 

Link to comment
Share on other sites

Επανήλθε και η vdsl εδώ. Μόνο voLTE και WiFi calling δεν έχω 

IMG_0920.png

Link to comment
Share on other sites

Ίσως απλά κάτι έκαναν κ δεν είχες σταθερό, δεν νομίζω να σχετίζεται με το υπάρχον θέμα στη κινητή τηλεφωνία. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Ίσως απλά κάτι έκαναν κ δεν είχες σταθερό, δεν νομίζω να σχετίζεται με το υπάρχον θέμα στη κινητή τηλεφωνία. 

Υπήρχε θέμα και στη σταθερή στον Πειραιά. 

Link to comment
Share on other sites

Κυριακι. Απο 12.00 προβλιμα με στατερο ιντερνετ ΝΟΒΑ. Αποσυνδεση. Χαμιλο συνχρονιζμο. Κaι μου λενε ποτε αλλαξα καλωδιο DSL )))

#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Τι σύνδεση έχεις; 24,50,100 ή 200; 

Στα ποσά συγχρονίζει; ξαφνικά έγινε ή πάντα; τι ρουτερ έχεις ; μπες στη πύλη να δεις τη πραγματική ταχύτητα π συγχρονίζει ή κάνε μια μέτρηση με ethernet.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, elkons said:

Τι σύνδεση έχεις; 24,50,100 ή 200; 

Στα ποσά συγχρονίζει; ξαφνικά έγινε ή πάντα; τι ρουτερ έχεις ; μπες στη πύλη να δεις τη πραγματική ταχύτητα π συγχρονίζει ή κάνε μια μέτρηση με ethernet.

100Mbs εχω
Ξαφνικα εγινε. Εδω και 1-2 βδομαδες προβλιμα

Τωρα εστρωσε. ΚΑνανε κατι εκι. Δεν ξερω

20240929_123018.jpg

20240929_124605.jpg

20240929_124728.jpg

Edited by emigrant
#DONBASS #DONETSK
Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά είναι περίπου για 33-34 mbps max, κάποιο πρόβλημα υπάρχει 100%.

Δήλωσε το βλάβη πάλι στο 13700

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, emigrant said:

100Mbs εχω
Ξαφνικα εγινε. Εδω και 1-2 βδομαδες προβλιμα

Τωρα εστρωσε. ΚΑνανε κατι εκι. Δεν ξερω

20240929_123018.jpg

20240929_124605.jpg

20240929_124728.jpg

Τα stats είναι χάλια. Πρόσεξε μόνο πόσα errors έχει μαζέψει η γραμμή σου μέσα σε 11 λεπτά που είναι on. Όπως είπε και ο φίλος, δήλωσε βλάβη και ψάξε και μόνος σου μόνο αν σκαμπάζεις, χωρίς να καταστρέψεις κάτι, για καμιά ελαττωματική συνδεσμολογία, πρίζα, κάποια διακλάδωση κλπ. Άμα ψάξεις στο φόρουμ, θα βρεις ανάλογες περιπτώσεις χρηστών. Αλλά επειδή μπορεί να μη φταις εσύ στο σπίτι, δηλώνεις βλάβη για να ελέγξουν αυτοί μέχρι τη διακλάδωση έξω από το κτίριο αν φτάνει κομπλέ η γραμμή σου. Αλλά στο μεταξύ, δεν κατάλαβα. Μέχρι τώρα ήταν εντάξει η γραμμή σου και τα έπαιξε τώρα; 

Edited by johnny_htc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...