Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κόβω σίγουρα για βλακεία της Vodafone, να ξέρεις δεν υπάρχει περίπτωση να σου πουν πως φταίνε εκείνοι, σίγουρα θα σου πουν πως φταίει το δίκτυο της Wind, σε κρατάει με το ζόρι και τέτοια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι νέο μέλος! :)

 

Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας πάνω σε ένα θέμα.

 

Σε 2 μήνες βγαίνει η επιδότησή μου (είχα κάνει 18μηνο συμβόλαιο).

 

Υπολόγισα πως από αρχές Μαρτίου 2012 που ξεκίνησε το παρόν συμβόλαιο μέχρι τώρα έχω πληρώσει 800 και κάτι σε λογαριασμούς. Ας πούμε πως θα είναι 900 μέχρι τότε που θα βγει η επιδότηση.

 

Δίνω 55 ευρώ μηνιαίως αλλά κάποιες φορές έχω ξεφύγει.

 

Περίπου σε ποιο ύψος θα κυμαίνεται η επιδότησή μου κατά τη γνώμη σας; Έχετε παρόμοια εμπειρία;

 

Να σας πω ότι πέρυσι ήθελα να πάρω το iphone 4s 32gb και μου το έδιναν με 400 ευρώ για 18μηνο. Πήγα στην cosmote κ έκανα αίτηση φορητότητας για να τους τρομάξω. Μετά από 2 μέρες με πήραν κ τους είπα πως και καλά η cosmote μου το δίνει με 150 ευρώ και έτσι μου το έδωσαν αυτοί με 140 ευρώ.

 

Ξέρω πως έχουν πέσει βέβαια τελευταία αλλά ελπίζω για το καλύτερο. Έχουν και αυτή τη συνεργασία με τα public οπότε μάλλον κατά κει με βλέπω να τη χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το Phone Usage πριν που είχα 2 ώρες συνολικό χρόνο (κινητά & σταθερά) Με τη wind τώρα έχω 1500 προς σταθερά και 150 προς κινητά και 350 ΜΒ. Αν υπάρχει τρόπος να γίνει διαχωρισμός μεταξύ κινητών και σταθερών.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το Phone Usage πριν που είχα 2 ώρες συνολικό χρόνο (κινητά & σταθερά) Με τη wind τώρα έχω 1500 προς σταθερά και 150 προς κινητά και 350 ΜΒ. Αν υπάρχει τρόπος να γίνει διαχωρισμός μεταξύ κινητών και σταθερών.

Ευχαριστώ

 

κενό SMS στο 1212

ενημερώνεσαι για τα 150' προς κινητά

Link to comment
Share on other sites

γεια

ψαχνω για internet browser που να μην καταναλωνει πολλα mbyte κατα το σερφαρισμα

. Ισως να γινεται και με τον υπαρχων με καποιες ρυθμισεις. ΕΧΩ f2go και εβαλα πακετο με ΜΒyte και θελω να κανω οικονομια. BAσικα το εχω συνδεσει με το λαπτοπ και περνω ιντερνετ

απο το κινητο. Οποτε ψαχνω για ιντερνετ browser και για pc για οικονομια

Link to comment
Share on other sites

Με γύρισες πίσω πολλά χρόνια, κάπου στο 2008! Με τον Opera θυμάμαι όταν είχα το K800i ως modem είχα οικονομία, απλά δεν θυμάμαι τι ρυθμίσεις πρέπει να του κάνεις...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

γεια

ψαχνω για internet browser που να μην καταναλωνει πολλα mbyte κατα το σερφαρισμα

. Ισως να γινεται και με τον υπαρχων με καποιες ρυθμισεις. ΕΧΩ f2go και εβαλα πακετο με ΜΒyte και θελω να κανω οικονομια. BAσικα το εχω συνδεσει με το λαπτοπ και περνω ιντερνετ

απο το κινητο. Οποτε ψαχνω για ιντερνετ browser και για pc για οικονομια

 

Onavo extend & opera beta.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

ανοιγω αυτο το θεμα γιατι με εχει προβληματισει παααρα πολυ το γεγονος οτι πλεον δε μπορω να μιλησω μεσω viber και εχω μια υποψια οτι για αυτο φταιει η wind.

Ενω μεχρι πριν λιγο καιρο δουλευε τελεια, ξαφνικα αρχισε τα περιεργα. εν τελει διαπιστωσα οτι κανοντας κλησεις δε με ακουν, συστηματικα καλεσα 5 ατομα και κανεις δε με ακουγε.

τις δοκιμες τις καναμε μεσα στο ιδιο δωματιο,με wifi και με 3G και το αποτελεσμα ειναι ιδιο. οι αλλοι μεταξυ τους επικοινωνουν, αλλα μονο εγω εχω wind.

Ξερω οτι αν θελει μια εταιρεια σου κοβει το viber ακομα και για χρηση μεσω wifi, το διαπιστωσα στο εξωτερικο, οχι εδω, ομως γινεται.

Το θεμα ειναι, εχει κανει κατι η wind και ξαφνικα δεν μου λειτουργει σωστα? ή φταιει κατι αλλο που δεν βρισκω? μεχρι και hard reset εκανα το κινητο και ξανα περασμα την JB.. εχω το xperia T..

Το tango παλι που δεν το εχει κανεις δουλευει αψογα ακομα και με εικονα...

Γιαυτο μπορει καποιος να κανει μερικες δοκιμες?πραγματικα αρχιζω να πιστευω οτι εχουν βαλει το χερακι τους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δε κόβει η Wind το Viber δεν κόβει καθόλου το Voip όπως κάνει πχ η Vodafone. Λογικά θα πρέπει να δεις το πρόβλημα αλλού
Link to comment
Share on other sites

να το δεχτω αυτο, εξηγησε μου γιατι κανεις δε με ακουει μονο στο viber, ετσι ξαφνικα? χωρις να αλλαξω τιποτα?

και μαλιστα ολοι οσοι καλω το σημα τους γινεται poor στο viber, και ας ειμαστε πανω απο το ρουτερ και οι2.. το δοκιμασα χθες με 5 τηλεφωνα. με το tango δεν εχω θεμα ακομα και με βιντεοκληση, αψογο, το ιδιο και με το skype.

Το viber μονο. και μονο η δικη μου φωνη δεν παει.

Προσωπικα εχω δει στο εξωτερικο να μην σου λειτουργει το viber συγκεκριμενα επειδη ο παροχος στο κοβει, ακομα και εαν εισαι μεσω wifi μονο! μπορουν, εχουν τη δυνατοτητα...

Τωρα αν η wind το κανει επιλεκτικα σε καποιους που βλεπει οτι υπαρχει λογος, και με τετοιο τροπο ωστε να μην ειναι ξεκαθαρο τι φταιει, δεν το γνωριζω.

αυτο που ξερω ειναι οτι ξαφνικα εγινε αυτο, οτι εκανα μεχρι και hard reset το κινητο. οτι με ολους εχω το ιδιο προβλημα και ολοι οσοι καλω ξαφνικα εχουν poor σημα..

Μπορει καποιος να το ερμηνευσει και να μου πει τι μπορει να ειναι? εμενα μονο εκει μπορει να παει το μυαλο μου με ολες τις αλλες παραμετρους που σας ειπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δε κόβει η Wind το Viber δεν κόβει καθόλου το Voip όπως κάνει πχ η Vodafone. Λογικά θα πρέπει να δεις το πρόβλημα αλλού

 

 

Δεν τον κοβει κανεις στην Ελλαδα το voip.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον κοβει κανεις στην Ελλαδα το voip.

 

αυτο που λες δεν ισχυει γιατΙ στο cu ηδη μου τοχε κοψει η vodafon περισυ.. και ηταν εντελως κομενο, με 3G ομως μονο.

το ιδιο και σε ξαδερφο μου ο οποιος το κυνηγησε και του το ανοιξαν.

Απο εκει και περα εχω στειλει στο viber, εχω παρει και εναν φιλο που ειναι μες τη wind να βγαλουμε ακρη. μακαρι ναναι η εφαρμογη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες δεν ισχυει γιατΙ στο cu ηδη μου τοχε κοψει η vodafon περισυ.. και ηταν εντελως κομενο, με 3G ομως μονο.

το ιδιο και σε ξαδερφο μου ο οποιος το κυνηγησε και του το ανοιξαν.

Απο εκει και περα εχω στειλει στο viber, εχω παρει και εναν φιλο που ειναι μες τη wind να βγαλουμε ακρη. μακαρι ναναι η εφαρμογη.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε'μένα σε δύο γραμμές (Φοιτητικό ίντερνετ και φοιτητικό Cu). Είπαμε να "κλείνουμε τα μάτια" σε λάθη του συστήματος, αλλά όχι κι έτσι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Internet provider πάλι wind έχεις;

 

εννοεις wifi? ναι. αλλα δοκιμασα σε πολλa wifi με πολλα ατομα, πριν το hard reset, μετα. γενικα εχω παρει οσο περισσοτερα ενδεχομενα γινεται, τιποτα ομως..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Opera Mini για κατανάλωση ελάχιστον mbs αλλά με το πακετάκι του F2G που σου δίνει 1gb δεν θα έχεις θέμα με κανέναν browser :)
Link to comment
Share on other sites

Άρα δε φταίει η wind... Άμα συνδέεσαι από διαφορετικά Wi-Fi διαφορετικών εταιριών δεν παίζει ρόλο η εταιρία τηλεφωνίας που είσαι.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έβγαλε update το Viber Νίκο. Για κάντο και δες. Νομίζω λύνεται το πρόβλημα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταρχην το οτι συνδεεται με το οτι λειτουργει απεχει..

Απο εκει και περα οφειλω να πω οτι με το update λυθηκε και μαλιστα μου εστειλαν email Που ειπαν οτι το ελυσαν να το κανω.

Γιαυτο οφειλω να τονισω οτι δεν υπαρχει θεμα απο WIND και κακως την υποπτευθηκα, αλλα εχω δει να "κοβουν" τετοιες υπηρεσιες με παααρα πολλους τροπους και εξω και δεν μπορουσα να βγαλω ακρη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, έφέρα δυο κλόνους iphone 5 απο Κόσοβο στο ένα έχω πρόβλημα με την κάρτα σίμ,(WIND) μου την αναγνωρίζει αλλα δέν μπορώ να κάνω κλήση ουτε και να με καλέσουν δοκίμασα και αλλες κάρτες απο άλλες εταιρείες αλλα τίποτα στο κόσοβο παντος λειτουργούσε κανονικά με κοσοβαρικη κάρτα .Καμιά λύση????? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο ώρες περίπου σταμάτησε να δουλεύει η εφαρμογή για την Q.

Ενώ μπαίνω στο site της wind κανονικά, από την εφαρμογή δε μπαίνει με τίποτα. Αρχικά δεν έδειχνε κανένα υπόλοιπο. Έκανα logout και μετά δεν μπορούσα να ξανακάνω login. Απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση, restart και πάλι δε μπαίνει με τίποτα. Σήμερα δεν εγκατέστησα κάτι ώστε να κολλάει λόγω αυτού, ούτε καν ενημερώσεις δεν έκανα...

Σε εσάς δουλεύει κανονικά ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο ώρες περίπου σταμάτησε να δουλεύει η εφαρμογή για την Q.

Ενώ μπαίνω στο site της wind κανονικά, από την εφαρμογή δε μπαίνει με τίποτα. Αρχικά δεν έδειχνε κανένα υπόλοιπο. Έκανα logout και μετά δεν μπορούσα να ξανακάνω login. Απεγκατάσταση - επανεγκατάσταση, restart και πάλι δε μπαίνει με τίποτα. Σήμερα δεν εγκατέστησα κάτι ώστε να κολλάει λόγω αυτού, ούτε καν ενημερώσεις δεν έκανα...

Σε εσάς δουλεύει κανονικά ???

Δε δουλεύει πλέον ούτε σε free2go δυστυχώς...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...