Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το ψάχνω στο xda αλλα δε το βρίσκω μπορείς να δώσεις τα λινκ απο το Dropbox? To αποτελειωσα εχθές στη προσπάθεια κ για να συνέλθει πρέπει να του βαλω την ορίτζιναλ με kdz κ μετα παλι ροοτ twrp κ cdroid φφφ...

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Είναι κάτι που πρέπει να προσέξω για να μη την πάθω και γω; Εγώ είμαι με τη στοκ, δεν το πείραξα ποτέ. Άρα φλασάρω κατευθείαν τη νέα ρομ, μετά τα wipes.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιστροφή στο θέμα μετά από καιρό. 5μισι χρόνια μετά, το ταμπλετίνι έχει αρχίσει να σέρνεται. Οκ το κάνει εδώ και χρόνια αλλά πλέον σε βαθμό ζόρικο. Καθώς κατασκευαστικά είναι μια χαρά, θέλω να του κάνω ένα makeover στο software πριν δω για αντικαταστάτη. Το χρησιμοποιεί κανείς; Και αν ναι, παίζει κάποια ρομ να αξίζει;

Γύρνα στην μαμα ρομ για να σταματήσει. Εγω έδωσα το δικο μου

 

 

 

Χμ, στο site crdroid.net μου βγάζει τελευταία έκδοση 5.2 για pie και 4.7 για oreo. Δε μπόρεσα να βρω κάπου την 8.1 που λες. Εκτός αν εννοείς την έκδοση android?

Γύρνα στην μαμα ρομ για να σταματήσει. Εγω έδωσα το δικο μου στον κουνιάδο μου γιατί πηρα ενα Samsung και επειδή σερνόταν με την lollipop του περασα την kit kat και πηρε τα πανω του

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις πέρασα την KK (πριν φλασαρω pie) και την δούλεψα λίγο, σιχάθηκα το τάμπλετ.

Ούτε ένα βίντεο στο YouTube δεν παίζει χωρίς σπασίματα και κολλήματα.

Καλή ήταν για τα πρώτα δύο χρόνια, αλλά δεν κάνει πλέον.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις πέρασα την KK (πριν φλασαρω pie) και την δούλεψα λίγο, σιχάθηκα το τάμπλετ.

Ούτε ένα βίντεο στο YouTube δεν παίζει χωρίς σπασίματα και κολλήματα.

Καλή ήταν για τα πρώτα δύο χρόνια, αλλά δεν κάνει πλέον.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Θα συμφωνήσω με τον προλαλισαντα

μιας κ αναγκάστηκα να φλασαρω την kk για να το xebrikaro έμεινα ενα βράδυ χαζεύοντας

ε δε γινοτανε σπασιματα στο browsing στο youtube δλδ σε καθημερινα πραγματακια κ το tablet ειχε τα βασικα πανω.

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα στην μαμα ρομ για να σταματήσει. Εγω έδωσα το δικο μου στον κουνιάδο μου γιατί πηρα ενα Samsung και επειδή σερνόταν με την lollipop του περασα την kit kat και πηρε τα πανω του

 

Μαμίσια έχω, δεν το έχω πειράξει ποτέ. Κι όταν λέω σέρνεται, εννοώ σ... έρ... ν... ν... ν... σέρ... ν.. εται :lol: Εν τω μεταξύ, είχα να κάνω κάποιο reset από όταν πήρε τη μοναδική αναβάθμιση, λίγους μήνες μετά την αγορά, από jelly bean σε kit kat. Του έκανα λοιπόν πρόσφατα, θεωρώντας ότι θα πάρει μια ανάσα, αλλά όχι.

 

ναι απλα να χεις το τελευταίο twrp αλλιώς ΔΕΝ

 

Ευχαριστώ!

 

Εγώ πάντως μόλις πέρασα την KK (πριν φλασαρω pie) και την δούλεψα λίγο, σιχάθηκα το τάμπλετ.

Ούτε ένα βίντεο στο YouTube δεν παίζει χωρίς σπασίματα και κολλήματα.

Καλή ήταν για τα πρώτα δύο χρόνια, αλλά δεν κάνει πλέον.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Έχω τελικά μια ερώτηση. Από τις οδηγίες εδώ: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2622777 δεν καταλαβαίνω τελικά πότε πρέπει να γίνει η σύνδεση της συσκευής στον η/υ. Κάτι λέει στο βήμα 7 αλλά δεν καταλαβαίνω γρι. Και σόρρυ για το πρήξιμο.

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μαμίσια έχω, δεν το έχω πειράξει ποτέ. Κι όταν λέω σέρνεται, εννοώ σ... έρ... ν... ν... ν... σέρ... ν.. εται :lol: Εν τω μεταξύ, είχα να κάνω κάποιο reset από όταν πήρε τη μοναδική αναβάθμιση, λίγους μήνες μετά την αγορά, από jelly bean σε kit kat. Του έκανα λοιπόν πρόσφατα, θεωρώντας ότι θα πάρει μια ανάσα, αλλά όχι.

 

 

 

Ευχαριστώ!

 

 

 

Έχω τελικά μια ερώτηση. Από τις οδηγίες εδώ: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2622777 δεν καταλαβαίνω τελικά πότε πρέπει να γίνει η σύνδεση της συσκευής στον η/υ. Κάτι λέει στο βήμα 7 αλλά δεν καταλαβαίνω γρι. Και σόρρυ για το πρήξιμο.

Πολύ ιστορία αυτός ο οδηγός, δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο.

Ανοίγεις το kdz, συνδέεις το ταμπ σε download mode, επιλέγεις ρομ, diag, English και φλασαρεις.

Έχω και ένα οδηγό για το optimus G στους οδηγούς εδώ, η διαδικασία πανομοιότυπη!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ξέρει κάποιος αν μπορούμε να δούμε τηλεόραση από το ταμπλετ αλλά χωρίς ίντερνετ. Με κάτι μικρές κεραίες που έχω δει να κυκλοφορούν και μπαίνουν στο βύσμα του φορτιστή νομίζω. Αν ξέρει κάποιος ευπρόσδεκτη η πρόταση του να χρησιμεύσει κάπου τώρα πια. Το θέλω για την δουλειά που δεν έχει ίντερνετ να περνάει η ώρα.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και μια 2ετια το χρησιμοποιώ μόνο αν δεν μπορώ να κοιμηθώ το βράδυ και θέλω να δω ή να διαβάσω κάτι για λίγα λεπτά.

Χρησιμοποιώ το gpad γιατί είτε το πατήσω αν αποκοιμηθώ, είτε το πετάξω κάτω χωρίς να χρειάζεται να προσέξω και χάσω το ύπνο μου, δεν με ενδιαφέρει αν θα βγει off.

Για κεραίες, πέρα από την μόδα με κάτι κινέζικα κινητά το 2006-2008 δεν εχω ασχοληθεί, οπότε δεν γνωρίζω.

Ωστόσο θα σου πρότεινα να κατεβάσεις βίντεο από youtube, Netflix, σειρές/ταινίες, ebooks, ή ακόμα και κάποια τηλεοπτικά προγράμματα που ίσως παρακολουθείς.

Με μια 64αρα sd που κοστίζει ψίχουλα σήμερα, μπορείς να έχεις πολύ πράμα στη συσκευή!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα στην παρεα, θα ήθελα την βοήθεια σας... Πλεον το lg v500 έχει γίνει ενοχλητικο με τα κολλήματα. Άκουσα για rom 8.01 cr droid η οποια δεν παρουσιάζει προβλήματα? Αν κάποιος μπορεί ας υποδείξει το σωστό λινκ και το τρόπο για να την βάλω. Καλοδεχουμενη καθε βοήθεια.Υποψιν φοραω ακομα rom μαμας KitKat
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο xda στο νήμα της Pie έκδοσης (crdroid). Έχω αφήσει αρκετά σχόλια εκεί.

Το ανακύκλωσα πριν κάνα μήνα γιατί δεν μπορούσα να το βλέπω άλλο, οπότε δεν μπορώ να δοκιμάσω κάτι στη συσκευή πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...