Jump to content

[Tablet] LG G Pad 8.3 (V500)


SSTAYROS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα πάθει κι εγώ με την συγκεκριμένη εφαρμογή πριν ένα χρόνο περίπου και μου είχε βγάλει την πίστη.

Τα επανέφερα μετά από υπερπροσπάθεια, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ το πώς.

-Νομίζω- ότι είχα προσθέσει στο build.prop το qemu.hw.mainkeys=0

 

Υγ.

ΠΑΝΤΑ αφήνουνε την τελευταία γραμμή κενή στο τέλος του build.prop όταν το πράξουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το είχα πάθει κι εγώ με την συγκεκριμένη εφαρμογή πριν ένα χρόνο περίπου και μου είχε βγάλει την πίστη.

Τα επανέφερα μετά από υπερπροσπάθεια, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ το πώς.

-Νομίζω- ότι είχα προσθέσει στο build.prop το qemu.hw.mainkeys=0

 

Υγ.

ΠΑΝΤΑ αφήνουνε την τελευταία γραμμή κενή στο τέλος του build.prop όταν το πράξουμε.

Και που το βρεισκουμε το build.prop; και πως το κανουμε edit??

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Στο /system με ένα root explorer. Παρατεταμένο πάτημα (ανάλογα τον explorer ), edit και save.

Και ένα backup του αρχείου πάντα πριν αρχίσουμε (copy-paste και μετονομασία του αντιγράφου σε build.prop.bak )

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεψε δυστηχως

μπορει καποιος να μου ανεβασει καπου το δικο του build.prop;

Edited by strong
Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να αλλάξει κάτι εφόσον το δοκίμασες.

Το δικό μου gpad το άφησα Γερμανία, οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω..

Στην τελική κάνε ένα φλασαρισμα την στοκ ρομ και θα φύγουν μόνο οι μοντες αν κάνεις νορμάλ φλας.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να ενοχληθούν

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω βάλει την κορεατική και αν εξαιρέσεις τα ringtones που μου βγαίνουν οι τίτλοι στα κορεατικά δεν έχω άλλο θέμα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παρα πολλα προβληματα. Τουλαχιστον 2 restart τη μερα. Χανει την sd συνεχεια και κολλαει καο ο launcher συνεχεια. Ακομα και οταν διυλευει, σερνεται.
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

στο LG G Pad 8.0 LTE ήρθε και δεύτερο update σε 5.0.2. Αρχικά είχε πολλά κολλήματα λένε τα παιδιά στο φόρουμ, αλλά τώρα διορθώθηκαν. Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες καλησπερα

Υπαρχει καποιος οδηγος για το πως περναμε custom rom σε ν500?

εχω κανει ροοτ την συσκευη ηδη.

Και καποια ρομ που εχετε μεινει ευχαριστημενοι?ευχαριστω πολυ :)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Πήρε lollipop αυτή η συσκευή?

 

ναι αλλα οχι σε ευρωπαικες συσκευες.

αν κανεις ροοτ μπορεις να την βαλεις κανονικα

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι της τελευταιες μερες με τη θερμοκρασια της συσκευης, οταν τη φορτιζω παιζω παιχνιδια βλεπω βιντεο και γενικοτερα οταν το "ζοριζω". Κυριως εκει που ειναι η μπροστινη καμερα νιωθω οτι θα μου καψει το δακτυλο οταν το ακουμπαω σε εκεινο το σημειο... Το εχω περιπου ενα χρονο το ταμπλετ αλλα δεν θυμαμαι να εκαιγε ποτε τοσο...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι της τελευταιες μερες με τη θερμοκρασια της συσκευης, οταν τη φορτιζω παιζω παιχνιδια βλεπω βιντεο και γενικοτερα οταν το "ζοριζω". Κυριως εκει που ειναι η μπροστινη καμερα νιωθω οτι θα μου καψει το δακτυλο οταν το ακουμπαω σε εκεινο το σημειο... Το εχω περιπου ενα χρονο το ταμπλετ αλλα δεν θυμαμαι να εκαιγε ποτε τοσο...

 

Παίζει ρόλο ότι έχει ανέβει και η θερμοκρασία περιβάλλοντος. Σε κάθε περίπτωση, για τις εργασίες που περιγράφεις δεν είναι παράξενο να ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο ότι έχει ανέβει και η θερμοκρασία περιβάλλοντος. Σε κάθε περίπτωση, για τις εργασίες που περιγράφεις δεν είναι παράξενο να ζεσταίνεται.

 

Και εγω ετσι σκεφτηκα κατεβασα και το cpuz και χτυπαει 70αρια.δεν μου βγαζει βεβαια μηνυμα υπερθερμανσης αλλα νταξει τρομαξα λιγογιατι ειναι σαν να παιρνει φωτια. Μυριζει καμενο κιολλας απο κοντα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

15 πάει στα κινητά, οπότε -φαντάζομαι- κανένα 20αρι.

Πάρε ένα τηλέφωνο procodia και θα σου πούνε 2107777076

Τα τηλέφωνα έχουν αποσπώμενη μπαταρία. Εδώ πρέπει να ανοιχτεί η συσκευή. Θα ήθελα κι εγώ να μάθω την απάντηση σε αυτό αν και ακόμα δεν το χρειάζομαι.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν αναφέρθηκα σε τηλέφωνα που έχουν αφαιρούμενη μπαταρία φίλε μου.

Υπάρχει έστω και μια συσκευή με μη αποσπώμενη μπαταρία που σου την αλλάζουν με 15 ευρώ; 30 έχει μόνο η μπαταρία.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Optimus G, nexus 4, nexus 5 (αυτά ξέρω).

Δεν υπάρχει κάποιος κανόνας που να λέει ότι οι μπαταρία κάνει 30€.

Και συγκεκριμένα στις lipo με πολύ λίγα Α που χρησιμοποιούμε στα κινητά/ταμπλετ, το κόστος αγοράς από ένα μεταπωλητή είναι κάτι ψιλά..

 

Ωστόσο το τηλέφωνο το έδωσα παραπάνω. Μπορείς να πάρεις και να ρωτήσεις για ότι ενδιαφέρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...