Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρχικα χαλαρωσε λιγο το υφακι σου...αυτο που συζητατε εσεις ειναι ποιο θα παρετε και απο που...αμα δεν μπορεις να δωσεις απαντησεις σε αυτα που ρωταω προσπερασε το και μην λες τιποτα... αντε μπραβο

 

Εσύ δηλαδή που βαριέσαι να διαβάσεις έστω την προηγούμενη σελίδα, να σου πούμε μπράβο;

 

Πραγματικά δεν σας καταλαβαίνω. Ελπίζω τουλάχιστον να μην το συνεχίσετε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο ''κολπο'' στη σελιδα της xiaomi για να κανω verify ? Βαζω κανονικα τον εικοσαψηφιο κωδικο αλλα δεν δεχεται τον κωδικο επαληθευσης και μου γραφει συνεχεια '''Invalid verification code'''

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τον βαζεις λαθος. Εκει που ξυνεις, ή σβήνονται οι αριθμοι ή μενουν υπολείμματα ασημί.. Ειναι και πολυ μικρά τα γράμματα, εγω κόντευα να το παρατησω χωρις επαλήθευση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρεώθηκες μεταφορικά αφού είναι δωρεάν, μήπως είσαι κάπου επαρχία;

 

Προτίμησα σαν τρόπο αποστολής το

"Priority Direct Mail (€2.28 & 7-10 business days) "

για περισσότερη ασφάλεια και λίγο πιο γρήγορη άφιξη.

Την θήκη θα την στείλουν από το "υποκατάστημα" της Αγγλίας.

 

Βαρέθηκα να χάνονται πράγματα που παραγγέλνω.

(Έχω παραγγείλει από 3 Φλεβάρη ένα μοτέρ για φούρνο μικροκυμάτων, χάθηκε, ξανά το έστειλε πάλι τα ίδια.

Τέλος μου το έστειλε με tracking Number και τουλάχιστον τώρα το παρακολουθώ.)

Edited by jimpet
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τον βαζεις λαθος. Εκει που ξυνεις, ή σβήνονται οι αριθμοι ή μενουν υπολείμματα ασημί.. Ειναι και πολυ μικρά τα γράμματα, εγω κόντευα να το παρατησω χωρις επαλήθευση

Αυτο ηταν, τον αριθμο 1 τον εβλεπα για 7, ηθελε καλυτερο ''σκρατς'' :lol:

Ολα καλα

The product you are checking is

Mi Power Bank

This security code has been queried 1 times

Η αγορα εγινε απο το gearbest

 

Ευχαριστω για το ξεστραβωμα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, το Pandawill έχει σε happy hour (για 9 ώρες ακόμα), το Xiaomi το 16άρι, 23.99 $... Νομίζω είναι καλή τιμή... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ καλή τιμή. Το παρήγγειλε κανείς;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το Xiaomi 10400 από Banggood αλλα δεν υπάρχει κουτί, καλώδιο usb και δεν βλέπω πουθενά τον 20-ψηφιο κωδικό για να ελέγξω την γνησιοτητά του. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ελέγξω τη γνησιοτητά του; έχει συμβεί σε κάποιον άλλον να μην υπάρχει το καλώδιο;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το Xiaomi 10400 από Banggood αλλα δεν υπάρχει κουτί, καλώδιο usb και δεν βλέπω πουθενά τον 20-ψηφιο κωδικό για να ελέγξω την γνησιοτητά του. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ελέγξω τη γνησιοτητά του; έχει συμβεί σε κάποιον άλλον να μην υπάρχει το καλώδιο;

 

Φίλε και εγώ από banggood το έχω παραγγείλει... Θα το έχω λογικά μες στην εβδομάδα, καθώς έφτασε Ελλάδα... Δεν ξέρω, αλλά δε νομίζω να έχει αναφέρει κάποιος ότι η συσκευασία δεν είχε καλώδιο...

Επίσης τσέκαρα την περιγραφή του προϊόντος στο banggood και γράφει το εξής:

"Package include:

1 x Power Bank

1 x USB Cable "

ενώ και στις εικόνες που έχει, φαίνεται το καλωδιάκι...

Oπότε δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είχε το δικό σου... Θα σε ενημερώσω και μόλις παραλάβω το δικό μου, αλλά κουφό μου φαίνεται... Χωρίς κουτί, χωρίς καλώδιο, χωρίς τίποτα, ποιος μου λέει εμένα ότι πέραν της αμφίβολης αυθεντικότητάς του, ότι δεν είναι κάνα μεταχειρισμένο πχ;

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ από banggood το έχω παραγγείλει... Θα το έχω λογικά μες στην εβδομάδα, καθώς έφτασε Ελλάδα... Δεν ξέρω, αλλά δε νομίζω να έχει αναφέρει κάποιος ότι η συσκευασία δεν είχε καλώδιο...

Επίσης τσέκαρα την περιγραφή του προϊόντος στο banggood και γράφει το εξής:

"Package include:

1 x Power Bank

1 x USB Cable "

ενώ και στις εικόνες που έχει, φαίνεται το καλωδιάκι...

Oπότε δε μπορώ να καταλάβω γιατί δεν είχε το δικό σου... Θα σε ενημερώσω και μόλις παραλάβω το δικό μου, αλλά κουφό μου φαίνεται... Χωρίς κουτί, χωρίς καλώδιο, χωρίς τίποτα, ποιος μου λέει εμένα ότι πέραν της αμφίβολης αυθεντικότητάς του, ότι δεν είναι κάνα μεταχειρισμένο πχ;

 

Έχω ήδη παραγγείλει και άλλο ένα και το περιμένω, τους έχω στείλει και email να μου απαντήσουν.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη παραγγείλει και άλλο ένα και το περιμένω, τους έχω στείλει και email να μου απαντήσουν.

 

Kαλά έκανες και αυτό θα σου πρότεινα... Να επικοινωνήσεις μαζί τους... Απλά να σου πω την αλήθεια αν μου χαν κάνει τέτοιο και εφόσον το χα παραλάβει ήδη το πρώτο, σιγά μην ξαναέπαιρνα από αυτούς... Ήδη με έβαλες σε σκέψεις για το τι θα κάνω, αν μου σκάσει και μένα χύμα το power bank, χωρίς τίποτα... :p

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Kαλά έκανες και αυτό θα σου πρότεινα... Να επικοινωνήσεις μαζί τους... Απλά να σου πω την αλήθεια αν μου χαν κάνει τέτοιο και εφόσον το χα παραλάβει ήδη το πρώτο, σιγά μην ξαναέπαιρνα από αυτούς... Ήδη με έβαλες σε σκέψεις για το τι θα κάνω, αν μου σκάσει και μένα χύμα το power bank, χωρίς τίποτα... :p

 

Το είχα παραγγείλει το δεύτερο πριν πάρω το πρώτο :mad:. Γενικά έχω κάνει πολλές αγορές από το συγκεκριμένο site χωρίς κανένα πρόβλημα, πάντα στην ώρα τους και τα σωστά προιόντα. Περιμένω και τώρα κάποια λύση, εξάλλου καλώδια εφεδρικά έχω απλά δεν μπορώ να βρω τον κωδικό για να ελέγξω την γνησιότητα του.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το Xiaomi 10400 από Banggood αλλα δεν υπάρχει κουτί, καλώδιο usb και δεν βλέπω πουθενά τον 20-ψηφιο κωδικό για να ελέγξω την γνησιοτητά του. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ελέγξω τη γνησιοτητά του; έχει συμβεί σε κάποιον άλλον να μην υπάρχει το καλώδιο;

 

Εμενα man απο banggood ηταν πενα.. κουτακι, κωδικος, καλωδιακι, αυθεντικο με επιβεβαιωση κωδικου.. ολα complete!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εμενα man απο banggood ηταν πενα.. κουτακι, κωδικος, καλωδιακι, αυθεντικο με επιβεβαιωση κωδικου.. ολα complete!

 

ο κωδικός ήταν κολλημένος επάνω στο κουτάκι;

Edited by navi55
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, το Pandawill έχει σε happy hour (για 9 ώρες ακόμα), το Xiaomi το 16άρι, 23.99 $... Νομίζω είναι καλή τιμή... ;)

 

Μια χαρα τιμη ειναι..... Το GearBest το εχει 1 δολλαριο ακριβοτερα και σε προσφορα

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_144271.html

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να ψωνίσω κάτι απο Ελλάδα για να υπάρχει η εγγύηση. Σκέφτομαι κάτι γύρω στα 5000 που πιστεύω είναι αρκετά καλά για κινητό μπαταρίας 1510 mah.. Κοιτούσα στις τελευταίες συζητήσεις σας για το Xiaomi. Γιατί είναι καλό; Επειδή φοράει όντως μπαταρία Samsung και LG? Έκανα το λάθος να πάρω απο eBay χωρίς να ψάξω και πήρα μια πατάτα.. για αυτό θέλω απο Ελλάδα να έχω εγγύηση.. :mad: Τα Xiaomi έχουν διεθνή εγγύηση; Έχω πολύ ακουστά και τα Romoss.. Αν έχετε κάτι να προτείνετε στα ίδια mah και σε προσιτή τιμή, πείτε μου. Αρκεί να είναι καλό..

 

EDIT: Γιατί σε κάποια site που τα πουλάνε, λένε ότι είναι συμβατά με αυτά τα μοντέλα μπλα μπλα. Στην ουσία φορτιστής δεν είναι; Τι παίζει εδώ βρε παιδιά;

Edited by sp3cial
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, παρελαβα 2 xiaomi 16000 mah απο gearbest γνησιοτατα... Μια ερωτηση, ξερει καποιος τι καθεστως επικρατεί με τα powerbanks και τα αεροπορικα ταξιδια; Πετάω απο Θεσσαλονικη Αθηνα την Παρασκευη(με ryanair, αρα θα το παρω χειραποσκευη) και να ξερω αν μπορω να το παρω μαζι μου ή οχι...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, παρελαβα 2 xiaomi 16000 mah απο gearbest γνησιοτατα... Μια ερωτηση, ξερει καποιος τι καθεστως επικρατεί με τα powerbanks και τα αεροπορικα ταξιδια; Πετάω απο Θεσσαλονικη Αθηνα την Παρασκευη(με ryanair, αρα θα το παρω χειραποσκευη) και να ξερω αν μπορω να το παρω μαζι μου ή οχι...

Μπορείς να τα πάρεις φίλε κανονικά.

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, παρελαβα 2 xiaomi 16000 mah απο gearbest γνησιοτατα... Μια ερωτηση, ξερει καποιος τι καθεστως επικρατεί με τα powerbanks και τα αεροπορικα ταξιδια; Πετάω απο Θεσσαλονικη Αθηνα την Παρασκευη(με ryanair, αρα θα το παρω χειραποσκευη) και να ξερω αν μπορω να το παρω μαζι μου ή οχι...

Πάντα κουβαλάω το Xiaomi μου σε τσαντάκι πλάτης όταν πετάω και ποτέ δεν είχα πρόβλημα.

Γειά σας, θέλω να ψωνίσω κάτι απο Ελλάδα για να υπάρχει η εγγύηση. Σκέφτομαι κάτι γύρω στα 5000 που πιστεύω είναι αρκετά καλά για κινητό μπαταρίας 1510 mah.. Κοιτούσα στις τελευταίες συζητήσεις σας για το Xiaomi. Γιατί είναι καλό; Επειδή φοράει όντως μπαταρία Samsung και LG? Έκανα το λάθος να πάρω απο eBay χωρίς να ψάξω και πήρα μια πατάτα.. για αυτό θέλω απο Ελλάδα να έχω εγγύηση.. :mad: Τα Xiaomi έχουν διεθνή εγγύηση; Έχω πολύ ακουστά και τα Romoss.. Αν έχετε κάτι να προτείνετε στα ίδια mah και σε προσιτή τιμή, πείτε μου. Αρκεί να είναι καλό..

 

EDIT: Γιατί σε κάποια site που τα πουλάνε, λένε ότι είναι συμβατά με αυτά τα μοντέλα μπλα μπλα. Στην ουσία φορτιστής δεν είναι; Τι παίζει εδώ βρε παιδιά;

Από Ελλάδα κοίτα και τα tplink που αναφέρθηκαν πριν μερικά post.

Θα πρότεινα τουλάχιστον 10.000mah για να καλύψεις και μελλοντικές ανάγκες.

Όλα τα powerbanks είναι συμβατά με όλες τις συσκευές που φορτίζουν με το αντίστοιχο βύσμα..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να ψωνίσω κάτι απο Ελλάδα για να υπάρχει η εγγύηση. Σκέφτομαι κάτι γύρω στα 5000 που πιστεύω είναι αρκετά καλά για κινητό μπαταρίας 1510 mah.. Κοιτούσα στις τελευταίες συζητήσεις σας για το Xiaomi. Γιατί είναι καλό; Επειδή φοράει όντως μπαταρία Samsung και LG? Έκανα το λάθος να πάρω απο eBay χωρίς να ψάξω και πήρα μια πατάτα.. για αυτό θέλω απο Ελλάδα να έχω εγγύηση.. :mad: Τα Xiaomi έχουν διεθνή εγγύηση; Έχω πολύ ακουστά και τα Romoss.. Αν έχετε κάτι να προτείνετε στα ίδια mah και σε προσιτή τιμή, πείτε μου. Αρκεί να είναι καλό..

 

EDIT: Γιατί σε κάποια site που τα πουλάνε, λένε ότι είναι συμβατά με αυτά τα μοντέλα μπλα μπλα. Στην ουσία φορτιστής δεν είναι; Τι παίζει εδώ βρε παιδιά;

 

Καταρχήν όπως αναφέρθηκε ήδη, είναι συμβατά με όλες τις συσκευές (οχι μόνο κινητά), που έχουν το αντίστοιχο βύσμα...

Tα Xiaomi δεν ξέρω αν έχουν διεθνή εγγύηση... Υποθέτω ότι έχουν την κλασική που έχουν τα εκ Κίνας ερχόμενα κινητά... Δηλαδή 1 χρόνο, συνεννόηση με το εκάστοτε κατάστημα κλπ κλπ...

Όσον αφορά αγορά από Ελλάδα, όπως είπα και σε προηγούμενο post, νομίζω μονόδρομος είναι το 10άρι της Tp-Link... 30 ευρώ, 2 ports, φακός, καλή κατασκευή και 3 χρόνια εγγύηση...

Τα Romoss όντως τα έχω ακούσει και εγώ και φαίνονται πολύ καλές συσκευές, ωστόσο είναι αρκετά ακριβότερα... Ενδεικτικά το 10άρι φθηνότερη τιμή που βλέπω είναι 40+, δηλαδή υπερδιπλάσια του εξαιρετικού Xiaomi... Το 5άρι έχει ας πούμε όσο έχει το 10άρι Tp-Link...

Eπομένως δε βλέπω λόγω να πάρεις Romoss και οχι το Tp-Link με την τρίχρονη εγγύηση (δεν ξέρω αν ισχύει σε όλα τα μαγαζιά αυτό, ωστόσο το eshop στην περιγραφή του προϊόντος 3 χρόνια λέει)... :)

 

Edit: Ωχ το άλλαξε το eshop... Tην τελευταία φορά που το είχα τσεκάρει έλεγε 3 χρόνια εγγύηση, ενώ σήμερα που το ξανατσέκαρα λέει ένα χρόνο... Όπως και να έχει πάντως, εξακολουθώ να πιστεύω ότι παραμένει τίμια επιλογή (από Ελλάδα)...

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

ο κωδικός ήταν κολλημένος επάνω στο κουτάκι;

 

Ναι,ειναι ενα μικρο τετραγωνακι που ειναι καλυμενο με επιστρωση σαν αυτη απο τις καρτες κινητης τηλεφωνιας.το ξυνεις και εμφανιζεται με πολυ μικρη γραμματοσειρα ο κωδικος.μετα απο το γνωστο site που εχει αναφερθει κανεις την επιβεβαιωση.αν λεει οτι ειναι η πρωτη φορα που γινεται το check τοτε εισαι οκ..σημειωση:αν πας να το κανεις 2-3κλπ επιβεβαιωση το site εχει ηδη κρατησει το ποσες φορες το εχεις κανει και μετραει αυξανοντας κατα 1 φορα καθε φορα που κανεις check

Link to comment
Share on other sites

ειναι συμβατα τα powerbank της Xiaomi με το LG G2;

 

Προφανώς. Με ό,τι φορτίζει από micro USB είναι συμβατό το power bank.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...