Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε ναι, μαζί σου... Σαφώς το σημαντικότερο είναι η αυθεντικότητα και η χαμηλότερη τιμή και εννοείται δεν τρέχει τίποτα για 5-10 μέρες παραπάνω... Δεν βιάζομαι εξάλλου... Απλά όπως και να έχει είναι λίγο εκνευριστικό να σου λένε ότι έφυγε και να φεύγει 8 μέρες μετά... ;)

 

Τελικά παρήγγειλα κι εγώ το χιαομι, τανκς παιδια

 

Μια χαρα θα ειναι... Ειναι απο τις αγορες που αξιζουν καθε ευρω που δινεις

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη σημερα το Xiaomi 10400

Τσεκ για original στο official site πετυχημενο με 1 αποτελεσμα + ολα τα χαρακτηριστικα που πιστοποιουν (θυρες, σημα, βαρος κλπ)

Για οσους ενδιαφερονται το πηρα απο ebay 20 €.

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=351248868797&alt=web

Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη σημερα το Xiaomi 10400

Τσεκ για original στο official site πετυχημενο με 1 αποτελεσμα + ολα τα χαρακτηριστικα που πιστοποιουν (θυρες, σημα, βαρος κλπ)

Για οσους ενδιαφερονται το πηρα απο ebay 20 €.

 

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=351248868797&alt=web

 

Καλό ξεζούμισμα αδερφέ....

Δωστου να καταλαβει....

Περιμενουμε και τις δικες σου εντυπωσεις

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

10$ με κουπόνι στο Merimoboles το Xiaomi 10.400

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα οτι εκανα μακακια που δεν πηρα και θηκη σιλικονης μαζι. Την χρειαζεται το xiaomi 10400.

Οσοι σκεφτεστε να το παραγγειλετε παρτε και θηκη μαζι.

Προστατευει.

Παρειγγειλα μια απο τον ιδιο λευκη.

Edited by matsilas
Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει πλεον. το κουπονι ισχυει μονο για αγορες ανω των 200$

Σωστά, λάθος το κατάλαβα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο είναι το μικρότερο power bank που μπορώ να πάρω?σε μέγεθος εννοώ.δεν με ενδιαφέρει η χωρητικότητα φορτησης αλλά η φορητοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστωσα οτι εκανα μακακια που δεν πηρα και θηκη σιλικονης μαζι. Την χρειαζεται το xiaomi 10400.

Οσοι σκεφτεστε να το παραγγειλετε παρτε και θηκη μαζι.

Προστατευει.

Παρειγγειλα μια απο τον ιδιο λευκη.

 

Εγώ πήρα μία θήκη όχι τόσο για το ίδιο power bank αλλά για να προστατέψω το τηλέφωνο όταν είναι μαζί στο ίδιο τσαντάκι :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δες κατι puro που εχει στο media markt κλπ (skroutz). Έχει ενα η γυναίκα μου απο public το πηρε και σε ωρα αναγκης παει τη μπαταρια της στο 70% περίπου. Ειναι οσο ο δεικτης του χεριού σου περίπου.
Link to comment
Share on other sites

Δες κατι puro που εχει στο media markt κλπ (skroutz). Έχει ενα η γυναίκα μου απο public το πηρε και σε ωρα αναγκης παει τη μπαταρια της στο 70% περίπου. Ειναι οσο ο δεικτης του χεριού σου περίπου.

 

Αντι να αγορασεις κατι τετοιο (10€) πολυ απλα ψαχνεις για μια απλη θηκη και βαζεις εσυ μεσα μια 18650 χωρις pcb.

Τα κινεζομαγαζα στην Σωκρατους εχουν powerbank με μια 18650 στα 2000mah (πραγματικα περιπου τα μισα) στα 3€

Ανοιγει ευκολα και αντικαθιστας την μπαταρια με μια πιο σοβαρη εαν εχεις και εισαι οκ

 

Παντως επειδη το εχω κανει ...προτιμω απλα το Xiaomi 10400mah. Μονο τις 4 μπαταριες 2600mah LG ή Samsung να αγορασεις η καλυτερη τιμη που θα βρεις σε Ευρωπη ειναι γυρω στα 4€ χωρις μεταφορικα το τεμ.

 

Οσον αφορα τον φιλο που ψαχνει φορητοτητα το Xiaomi 10400mah ειναι σαν ενα πακετο 25αρι τσιγάρων χωρις τις γωνιες

Xiaomi RedMi Note 2

Deus Ex Machina

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Power Bank 16000mAh στα $20,70:

https://www.allbuy.com/detail/A5C6014C-B5E7-F235-F55E-8E4782448795

 

Ξέρει κανείς το κατάστημα? Δεν το έχω ξανακούσει αλλά λέει ότι δέχεται πληρωμή με paypal οπότε είμαστε ασφαλείς. Η τιμή είναι σούπερ και λέει ότι αν αυτό που μας στείλει δεν είναι original xiaomi τότε μας κάνει refund το διπλάσιο ποσό! Πως το βλέπετε?

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα 20/4 και αποστολή 6/4 από banggood. Καλά είναι, θα το τεστάρω το απόγευμα για γνησιότητα. Ποιος είναι ο τρόπος;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα σήμερα 20/4 και αποστολή 6/4 από banggood. Καλά είναι, θα το τεστάρω το απόγευμα για γνησιότητα. Ποιος είναι ο τρόπος;

 

Φίλε καλησπέρα. Με Sweden post σου ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! επειδη δεν εχω ακουσει και πολλα...ειναι καλο να φορτιζεις με powerbank? μηπως βγαζει κανενα προβλημα το κινητο? η η μπαταρια? γινεται σωστη φορτιση? δωστε τα φωτα σας!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! επειδη δεν εχω ακουσει και πολλα...ειναι καλο να φορτιζεις με powerbank? μηπως βγαζει κανενα προβλημα το κινητο? η η μπαταρια? γινεται σωστη φορτιση? δωστε τα φωτα σας!!

 

Τι πρόβλημα να βγάλει δηλαδη;

Link to comment
Share on other sites

να χαλασει η μπαταρια μου ξερω γω

 

Δε νομίζω ότι έχει αναφερθεί από κανέναν κάτι τέτοιο φίλε... ;)

Link to comment
Share on other sites

να χαλασει η μπαταρια μου ξερω γω

 

Δεν είναι κάτι το εξωτικό και περίεργο το powerbank.Αντι να φορτίζεις απο μετασχηματιστή φορτίζεις απο μπαταρία.Κανένα πρόβλημα δεν δημιουργεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! επειδη δεν εχω ακουσει και πολλα...ειναι καλο να φορτιζεις με powerbank? μηπως βγαζει κανενα προβλημα το κινητο? η η μπαταρια? γινεται σωστη φορτιση? δωστε τα φωτα σας!!

 

Γιατι να μην ειναι καλο?

Μην σου πω οτι μαλλον ειναι και καλυτερο (τουλ. με το xiaomi,γτ τα αλλα δν γνωριζω αν το εχουν αυτο το συστημα) γιατι εχει προστασια υπερφοστισης και οταν φορτισει σταματαει να δινει ενεργεια..ενω ο φορτιστης μολις πεσει λιγο η μπαταρια πχ 99% ξαναδινει και ξανα μανα το ιδιο..

Link to comment
Share on other sites

Ετσι.. Μαλιστα αν φορτισεις Bluetooth με πολυ μικρή μπαταρία, κόβεται συχνα χωρις να τελειώσει η φορτιση. Αλλα και μονο Xiaomi εγγύηση...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

να και μια ευλογη ερωτηση που ταιριαζει εδω..τα αλλα (εκτος xiaomi) power banks εχουν συστημα υπερφορτισης?

κοβουν το ρευμα οταν φορτισει το κινητο στο 100% η μετα απο λιγο παλι δινουν ενεργεια?

..αυτο κανει κακο και στο pb γτ τελειωνει την μπαταρια ασκοπα και στην εκαστοτε συσκευη γτ την υπερφορτιζει

Link to comment
Share on other sites

εχω elephone p3000s με 3150 mAh μπαταρια...εχετε να προτεινετε κατι καλο και φθηνο??

 

Aν εννοείς σε power bank, οι περισσότεροι της Xiaomi έχουν πάρει και λένε τα καλύτερα... Μάλλον το καλύτερο VFM είναι... Το 10400 βγαίνει γύρω στο 20άρικο, αλλά υπάρχει και σε έκδοση 16000...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...