Jump to content

Γενικά περί Power Bank


xrhstos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω το παραγγειλα απο εδω.

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5V-2A-10400mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-923637.html

 

Βεβαια η τιμη ανεβηκε 2-3 δολαρια απο τη περασμενη εβδομαδα .

Link to comment
Share on other sites

Εγω το παραγγειλα απο εδω.

http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5V-2A-10400mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-923637.html

 

Βεβαια η τιμη ανεβηκε 2-3 δολαρια απο τη περασμενη εβδομαδα .

 

Έτσι κάνει εδώ και λίγες εβδομάδες, ανεβαίνει 2-3 ευρώ, ξαναπέφτει 3-4 και επανέρχεται. Είναι πότε θα κάτσει να το παραγγείλεις, αλλά είναι αξιόπιστο, μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ παρέλαβα σήμερα το 10400 από gearbest και από τα τεστ που του έκανα δείχνει αυθεντικό. Και από κωδικό και από τα διάφορα σημάδια (εκτός από το άνοιγμα του power bank για να δω τις μπαταρίες).

 

Παραγγελία έκανα στις 18/3/15 και παραλαβή μπορούσα από τις 08/04/15 δηλαδή 22 μέρες (ή 17 εργάσιμες).

Η παραγγελία στοίχισε $18.10 με την τιμή αυτή καθ' αυτή του power bank 15.12 + 1.99 αναγκαστικό tracking number + 0.99 Netherland post.

Και ήρθε μισογεμάτο δηλαδή 2 από τα 4 ledάκια...

 

P.S. Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στα χαρακτηριστικά πιο πάνω αλλά δείχνει να είναι βολικό το γεγονός ότι μπορείς στη usb θύρα να του βάλεις το κινητό να φορτίσει ενώ φορτίζεις το power bank. Ειδικά αν έχεις 2A φορτιστή τα συνδέεις με αυτόν και τις 2 συσκευές το βραδάκι και το πρωί είσαι έτοιμος και με τα 2

Link to comment
Share on other sites

Power bank μόνο xiaomi έτσι;:confused:

Από που να παραγγείλω το 10400 mah;

 

Kαι εγώ από Banggood το παρήγγειλα προχθές... Σε αυτό και στο Gearbest είχα βρει τις φθηνότερες τιμές και νομίζω και τα δύο στέλνουν original... ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ από Banggood το παρήγγειλα προχθές... Σε αυτό και στο Gearbest είχα βρει τις φθηνότερες τιμές και νομίζω και τα δύο στέλνουν original... ;)

 

Banghood το φοβάμαι λίγο, έχω ακούσει ανάμικτες κριτικές. Για Gearbest θεωρώ οτι είναι σίγουρα original.

k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire - Vodafone Smart 4G
Link to comment
Share on other sites

Banghood το φοβάμαι λίγο, έχω ακούσει ανάμικτες κριτικές. Για Gearbest θεωρώ οτι είναι σίγουρα original.

Πολλοί το πήραμε από Banggood, δεν υπάρχει θέμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί το πήραμε από Banggood, δεν υπάρχει θέμα.

 

και εγώ από εκεί το έχω παραγγείλει και το αναμένω. Μόλις το πάρω στα χέρια μου ποιος είναι ο τρόπος για να επιβεβαιώσω ότι είναι γνήσιο;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου (απο gearbest 16000αρι). Ηρθε ταχύτατα μεσα σε 20 μέρες! Μάλιστα σε σχεση με ένα αλλο που ειχα παραγγείλει από geekbying (10400 επίσης original) είναι πιο προσεγμενη κατασκευή (οι υποδοχές κρατάνε καλύτερα το καλώδιο με αποτελεσμα να μπορω να το φορτίσω το κινητό και μέσα στο τσαντάκι). Edited by tubeki
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι εξαιρετική, οπότε το βάζω εδώ:

15$, για το καλύτερο Power bank, Xiaomi 10.400

promotion.geekbuying.com/promotion/april_shopping_carnival?utm_source=facebook&utm_medium=Homepage&utm_campaign=FB

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τωρα, out of stock βγηκε ή ηταν?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα powerbanks δουλεύουν με όλες τισ συσκευές smartphone, tablet κλπ? Υποθέτω πως ναι αλλά είπα να ρωτήσω για σιγουριά.

Με ότι παίρνει ρεύμα από usb.

Ακόμα και leds

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο banggood συνεχίζουν να είναι τσιμπημένα κατά $2. Περιμένω να πέσουν για να χτυπήσω άλλο ένα :).
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λετε να αξιζει?

http://www.banggood.com/20000mAh-Portable-External-Battery-Charger-Power-Bank-For-iPhone-p-960822.html

ενταξει το xiaomi ειναι 10400

αυτο λεει 20000

το εχει παρει κανενας????????

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λετε να αξιζει?

http://www.banggood.com/20000mAh-Portable-External-Battery-Charger-Power-Bank-For-iPhone-p-960822.html

ενταξει το xiaomi ειναι 10400

αυτο λεει 20000

το εχει παρει κανενας????????

 

Aπό design ωραίο φαίνεται... :p

Δεν ξέρω, αλλά κάτι μου λέει ότι σε τέτοια τιμή μην περιμένεις 20000... Χίλιες φορές στα ίδια λεφτά πάνω-κάτω, το μικρότερο μεν, δοκιμασμένο όμως Xiaomi...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λετε να αξιζει?

http://www.banggood.com/20000mAh-Portable-External-Battery-Charger-Power-Bank-For-iPhone-p-960822.html

ενταξει το xiaomi ειναι 10400

αυτο λεει 20000

το εχει παρει κανενας????????

 

Σε αυτή την τιμή αν έχει την ίδια χωρητικότητα με το xiaomi 5000mah τυχερός θα είσαι..

 

Σε θέματα μπαταρίας προτίμησε κάτι επώνυμο και δοκιμασμένο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω παραγγείλει το γνωστό power bank (Xiaomi 10400) από Banggood και έγινε ship πριν 8 μέρες, αλλά ακόμα δεν εμφανίζεται καν στο tracking... Η αποστολή έγινε με Sweden Post... Είναι φυσιολογικό;

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Έχω παραγγείλει το γνωστό power bank (Xiaomi 10400) από Banggood και έγινε ship πριν 8 μέρες, αλλά ακόμα δεν εμφανίζεται καν στο tracking... Η αποστολή έγινε με Sweden Post... Είναι φυσιολογικό;

Ευχαριστώ. :)

Δεν έγινε το ship πριν 8 μέρες τότε.

Απλά σου έδωσαν στοιχεία αποστολής τότε.

Το στείλανε πιο μετά ο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε το ship πριν 8 μέρες τότε.

Απλά σου έδωσαν στοιχεία αποστολής τότε.

Το στείλανε πιο μετά ο.

 

Έτσι είναι και εμένα μου είπαν την επομένη ότι έφυγε αλλά πραγματικά έφυγε μετά από 5 ημέρες.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοια κανει το banggood και δεν παραγγελνω..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που λέτε συναίβει (μάλλον)... Εκτός από το Power Bank είχα παραγγείλει και κάτι άλλο την ίδια μέρα (και τα 2 registered με επιπλέον χρέωση)... Την επόμενη ακριβώς (7 του μήνα), μου έστειλαν ότι έγιναν ship και μαζί μου έδωσαν tracking numbers... Το άλλο προϊόν όντως από την επόμενη εμφανίζονταν κανονικά στο track και έγινε ship με China post... Το power bank που έγινε ship με Sweden post, μόλις σήμερα (8 μέρες μετά από τότε που μου είπαν ότι έγινε ship) εμφανίστηκε στο tracking... :)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το banggood,μην το φοβαστε.σε 20 μερες παρελαβα σε πολυ καλη τιμη οπως εχει ειπωθει και το κυριοτερο για εμενα η αυθεντικοτητα.το αν θα αργησει και 5-10 μερες παραπανω δεν ειναι και υπ σημαντικοτερο για εμενα.γενικοτερα νομιζω οτι τα 2 πιο εμπιστα καταστηματα ειναι banggood και gearbest..ebay για xiaomi γδερνει σε τιμη
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το banggood,μην το φοβαστε.σε 20 μερες παρελαβα σε πολυ καλη τιμη οπως εχει ειπωθει και το κυριοτερο για εμενα η αυθεντικοτητα.το αν θα αργησει και 5-10 μερες παραπανω δεν ειναι και υπ σημαντικοτερο για εμενα.γενικοτερα νομιζω οτι τα 2 πιο εμπιστα καταστηματα ειναι banggood και gearbest..ebay για xiaomi γδερνει σε τιμη

 

Βρε ναι, μαζί σου... Σαφώς το σημαντικότερο είναι η αυθεντικότητα και η χαμηλότερη τιμή και εννοείται δεν τρέχει τίποτα για 5-10 μέρες παραπάνω... Δεν βιάζομαι εξάλλου... Απλά όπως και να έχει είναι λίγο εκνευριστικό να σου λένε ότι έφυγε και να φεύγει 8 μέρες μετά... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί Power Bank

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...