Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θέλεις κάτι σε vertical flip είσαι εδώ. Την είχα και στο s3 την πήρα και στο note3. Η ποιότητά της είναι εξαιρετική, δεν παχαίνει το κινητό, κλείνει και ανοίγει με το ένα χέρι και είναι και πολύ κομψή αν σε ενδιαφέρει κάτι κλασσικό. Προστατεύει επίσης όλες τις γωνίες και έχει τα σωστά ανοίγματα στα σημεία που χρειάζεται (για την φόρτιση πάντως πρέπει να είναι ανοιχτή).

 

Και εγω μια τετοια παρομοια εχω στο S3. Με βολευει παρα πολυ γιατι οταν βγαινω εξω απο το σπιτι, απλα βαζω το κινητο μεσα και μολις γυρναω σπιτι το βγαζω απευθειας, χωρις να εχω κουμπωνε-ξεκουμπωνε το πισω καπακι για να εφαρμοσει η θηκη!

Link to comment
Share on other sites

απο που την πηρες? τιμη?

εχεις εικονα για την φορτιση?

 

Πηρα τη συγκεκριμενη απο ebay:http:// http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=131037046426.Απο οτι ειδα για ενα 10% θελει 40 λεπτα για να φορτησει.Συνολικα οπως το υπολογιζω απο 15% στο 100% πρεπει να θελει 5 με 5,30 ωρες.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ποιο το νοημα του wireless charging? Αφου απο οτι ειδα πρεπει να ακουμπαει επανω στο φορτιστη. Ιδια φαση δηλαδη με το dock ή με το καλωδιο. Σε ενα μερος το εχεις ακινητο το τηλεφωνο. Τοσο πολυ σας ενοχλει ενα usb μισου μετρου???:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ποιο το νοημα του wireless charging? Αφου απο οτι ειδα πρεπει να ακουμπαει επανω στο φορτιστη. Ιδια φαση δηλαδη με το dock ή με το καλωδιο. Σε ενα μερος το εχεις ακινητο το τηλεφωνο. Τοσο πολυ σας ενοχλει ενα usb μισου μετρου???:lol:

 

To βάλε βγάλε βύσμα ενοχλεί.

Εδώ απλά το αφήνεις στο γραφείο σου.

 

Επίσης εγώ σε 2 συσκευές Samsung χρειάστηκε να αλλάξω και στα 2 θύρα usb μετά από κάμποσο καιρό, λόγω φθοράς από το βάλε βγάλε.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εχει τοτε απο το charging dock?? Απλα το ακουμπας στο dock χωρις καλωδια!

 

Έχει ή δεν έχει βύσμα το dock; Έχει.

Το wireless δεν έχει τίποτα.

Ακόμα δε βλέπεις τη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μιλας πιο ωραια. Αρχιζουμε απο εκει.

 

Συνεχιζοντας, ναι δεν ειχα καταλαβει οτι δεν εχει καλωδιο ο charger. Ποσο διαρκει η ζωη του? Ποσες φορτισεις μπορω να κανω με εναν charger?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τη συγκεκριμενη απο ebay:http:// http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=131037046426.Απο οτι ειδα για ενα 10% θελει 40 λεπτα για να φορτησει.Συνολικα οπως το υπολογιζω απο 15% στο 100% πρεπει να θελει 5 με 5,30 ωρες.

Ωραιος ο φιλος. Εφυγε επι τοπου η παραγγελια!Να σαι καλα αδερφε!

Μπορεις να παρεις και δυο αν σου περισσευουν χρηματα ενα για το δωματιο που κοιμασαι και ενα για το γραφειο αν κανεις δουλεια γραφειου το ακουμπας και δε μενεις ποτε απο μπαταρια πολυ καλα!

Edited by johnmakro
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αμεσως μου ηρθε η παραλια. Παιρνεις το φορτιστη μαζι και αραζεις ολη μερα στη θαλασσα! Και φορτιζει και το κινητο στην ξαπλωστρα!!:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αμεσως μου ηρθε η παραλια. Παιρνεις το φορτιστη μαζι και αραζεις ολη μερα στη θαλασσα! Και φορτιζει και το κινητο στην ξαπλωστρα!!:lol::lol:

 

Μάλλον δεν το έχεις καταλάβει καλά πως δουλεύει. Εσύ γι' αυτό που γράφεις θέλεις και qi wireless charger και power bank μαζί. Κάτι τέτοιο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Ο Στρατος μου ανεφερε οτι δεν εχε καθολου βυσματα, τιποτα ο charger, απλα ακουμπας το κινητο σου και φορτανει(να το πω ετσι λαικα). Θελει καποιος Χριστιανος εδω μεσα να μου εξηγησει πως δουλευει?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο που σου είχαν δώσει εξηγούνται τα πάντα. Κάνε τον κόπο να το δεις. Δεν είναι ανάγκη να γεμίζουμε το θέμα με τις ίδιες ερωτήσεις.

Το συγκεκριμένο θέμα για τον ασύρματο φορτιστή κλείνει εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο που σου είχαν δώσει εξηγούνται τα πάντα. Κάνε τον κόπο να το δεις. Δεν είναι ανάγκη να γεμίζουμε το θέμα με τις ίδιες ερωτήσεις.

Το συγκεκριμένο θέμα για τον ασύρματο φορτιστή κλείνει εδώ.

 

Εσεις θα με τρελανετε!!! Βλεπω στο βιντεο οτι ο charger μπαινει στον τοιχο με ρευμα(3.07') και καλωδια οπως ακριβως και το dock!! Ρωταω τι διαφορα εχει τοτε απο το dock και μου λεει ο Moderator σας οτι ΔΕΝ εχει καλωδια ο charger!! Και τωρα μου λες να ξαναδω το ιδιο βιντεο.

 

Αρα στην ερωτηση μου τι διαφορα εχει ο charger απο ενα dock(εφοσον εχουν και τα 2 καλωδια και μπαινουν στο τοιχο και τα 2) δεν πηρα απαντηση γιατι με ενδιαφερει να μαθω(καποια διαφορα θα εχει, αλλιως γιατι τον πουλανε??) και επιπροσθετα μου λες οτι η κουβεντα τελειωνει εδω και να μην ρωτησω τιποτα αλλο. Και που να παω να ρωτησω αν οχι στο μεγαλυτερο forum για κινητα??

 

Σου φαινεται σωστο αυτο που κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος Jig είχε δώσει ένα σετ ασύρματης φόρτισης που έκανε περίπου 12 ευρώ. Γιατί να προτιμήσουμε τα παραπάνω που είναι πολύ ακριβότερα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εσεις θα με τρελανετε!!! Βλεπω στο βιντεο οτι ο charger μπαινει στον τοιχο με ρευμα(3.07') και καλωδια οπως ακριβως και το dock!! Ρωταω τι διαφορα εχει τοτε απο το dock και μου λεει ο Moderator σας οτι ΔΕΝ εχει καλωδια ο charger!! Και τωρα μου λες να ξαναδω το ιδιο βιντεο.

 

Αρα στην ερωτηση μου τι διαφορα εχει ο charger απο ενα dock(εφοσον εχουν και τα 2 καλωδια και μπαινουν στο τοιχο και τα 2) δεν πηρα απαντηση γιατι με ενδιαφερει να μαθω(καποια διαφορα θα εχει, αλλιως γιατι τον πουλανε??) και επιπροσθετα μου λες οτι η κουβεντα τελειωνει εδω και να μην ρωτησω τιποτα αλλο. Και που να παω να ρωτησω αν οχι στο μεγαλυτερο forum για κινητα??

 

Σου φαινεται σωστο αυτο που κανεις??

 

Ελα φιλε μου....διαβαζεις εδω και καθαρισες:D

 

http://googlareto.gr/blog/asyrmati-fortisi-alitheia-h-psema/

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εσεις θα με τρελανετε!!! Βλεπω στο βιντεο οτι ο charger μπαινει στον τοιχο με ρευμα(3.07') και καλωδια οπως ακριβως και το dock!! Ρωταω τι διαφορα εχει τοτε απο το dock και μου λεει ο Moderator σας οτι ΔΕΝ εχει καλωδια ο charger!! Και τωρα μου λες να ξαναδω το ιδιο βιντεο.

 

Αρα στην ερωτηση μου τι διαφορα εχει ο charger απο ενα dock(εφοσον εχουν και τα 2 καλωδια και μπαινουν στο τοιχο και τα 2) δεν πηρα απαντηση γιατι με ενδιαφερει να μαθω(καποια διαφορα θα εχει, αλλιως γιατι τον πουλανε??) και επιπροσθετα μου λες οτι η κουβεντα τελειωνει εδω και να μην ρωτησω τιποτα αλλο. Και που να παω να ρωτησω αν οχι στο μεγαλυτερο forum για κινητα??

 

Σου φαινεται σωστο αυτο που κανεις??

 

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα. Κανένας Moderator δεν σου είπε πως ο φορτιστής δεν χρειάζεται ρεύμα! Δεν χρειάζεται καλώδιο μεταξύ κινητού και φορτιστή.

 

Αν δεν μπορείς να σκεφτείς διαφορές τότε δεν σου χρειάζεται σαν αξεσουάρ οπότε δεν βρίσκω λόγο να συνεχίζεται η ίδια κουβέντα με τις ίδιες ερωτήσεις ξανά και ξανά.

 

Ναι, όταν βλέπω πως αυτή η συζήτηση συνεχίζεται εδώ και μερικές σελίδες και ενώ σου έχουν δοθεί απαντήσεις εσύ τις μεταφράζεις όπως θες, τότε ως συντονιστής έχω το δικαίωμα να λήξω εδώ την συζήτηση.

 

Οποιαδήποτε μηνύματα συνεχίσουν την παραπάνω συζήτηση θα αφαιρούνται χωρίς προειδοποίηση!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Πήρα και εγώ προχθές το note και βλέπω ότι είναι τρομερά ευαίσθητο στα πλάγια.

Θέλω να πάρω θήκη και έχω αποκλείσει όλες τις flip γιατί δεν με βολεύουν.

Θα ήθελα να πάω σε σιλικόνης που ξέρω ότι είναι εγγύηση αλλά σκέφτομαι και για bumper, εσείς τι λέτε ;

 

Και θήκη ή bumper μεταλλικο;;

 

Τι παρέχει καλύτερη προστασία φαντάζομαι σίγουρα η θήκη, το bumper προσφέρει ικανοποιητική ;

 

Τις εμπειρίες σας παρακαλώ!

 

Ευχαριστώ πολύ

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω ποια είναι η γνήσια βάση της Samsung για την ασύρματη φόρτιση;

Η ΕP-P100I που λέει είναι για το s4 και το Note 3 ;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω ποια είναι η γνήσια βάση της Samsung για την ασύρματη φόρτιση;

Η ΕP-P100I που λέει είναι για το s4 και το Note 3 ;

 

Εχω την εντυπωση οτι αυτη εινσι η γνησια βαση για το note 3:http:// http://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B00FBP1YR2?vs=1

Οσον αφορα τη EP-P100I που αγορασα, το κουτι δε γραφει κατι συγκεκριμενο για ποιο μοντελο ειναι s4 ή note 3.

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Για εξηγήστε μου κάτι

Το ebay είναι γεμάτο από θήκες και άλλα που έχουν τιμή ....0,01 ευρώ

ΚΑΙ δωρεάν μεταφορικά

 

http://www.ebay.com/itm/Brown-Flip-PU-Leather-Cover-Wallet-Card-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-3-III-N9000-/291097734629?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item43c6c6ede5

 

Και δεν μοιάζει να είναι κανας που να μαζεύει ..λεπτά, αφού είναι και τοπ σέλερ κλπ.

Τι παίζει με αυτά?

Δοκίμασε κανένας?

 

Μάλλον είσαι πολύ νέος στο eBay...

Αυτά που βλέπεις είναι δημοπρασίες, με αρχική τιμή τόσο, και λήξη μετά από κάποιο χρονικό διάστημα. Δεν είναι buy now.

Link to comment
Share on other sites

Για εξηγήστε μου κάτι

Το ebay είναι γεμάτο από θήκες και άλλα που έχουν τιμή ....0,01 ευρώ

ΚΑΙ δωρεάν μεταφορικά

 

http://www.ebay.com/itm/Brown-Flip-PU-Leather-Cover-Wallet-Card-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-3-III-N9000-/291097734629?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item43c6c6ede5

 

Και δεν μοιάζει να είναι κανας που να μαζεύει ..λεπτά, αφού είναι και τοπ σέλερ κλπ.

Τι παίζει με αυτά?

Δοκίμασε κανένας?

 

Αυτές είναι αρχικές τιμές για ποντάρισμα (bid). Όταν φτάσει στο τέλος της η δημοπρασία τότε η τιμή θα φτάσει κοντά (λίγο πάνω - λίγο κάτω αναλόγως τους bidders) στην πραγματική αξία του προιόντος. Μην νομίζεις, οι top-sellers δεν θα αφήσουν τα προιόντα τους που βγάζουν σε δημοπρασία να μείνουν πολύ χαμηλά (έχουν δεύτερους - τρίτους ... δέκατους δικούς τους άλλους λογαριασμούς που ποντάρουν με αυτούς ώστε να ανεβάσουν την τιμή). Αν δεν το βιάζεσαι (γιατί συνήθως έχει κάποιο χρονικό όριο μερικών ημερών για να λήξει ο πλειστηριασμός) μπορείς να πάρεις μέρος και να δεις αν θα το πάρεις σε χαμηλότερη τιμή. Αν δεν ξέρεις πάντως από τέτοια μην το πολυψάχνεις στην τύχη παρά μόνο αν το μελετήσεις λίγο γιατί υπάρχουν διάφορα κόλπα που αν δεν τα ξέρεις δεν πρόκειται ποτέ να κερδίσεις την δημοπρασία σε κάτι που να έχει ζήτηση. Οπότε στην περίπτωση αυτή περιορίσου στις απευθείας αγορές και όχι στους πλειστηριασμούς.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω ποια είναι η γνήσια βάση της Samsung για την ασύρματη φόρτιση;

Η ΕP-P100I που λέει είναι για το s4 και το Note 3 ;

 

 

Για πιο λόγο να παρεις την "μαμά" της samsung? για να δωσεις παραπάνω λεφτά? εξαλλου όλες οι βάσεις ασύρματης φόρτισης κανουν για ολα τα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λόγο να παρεις την "μαμά" της samsung? για να δωσεις παραπάνω λεφτά? εξαλλου όλες οι βάσεις ασύρματης φόρτισης κανουν για ολα τα τηλέφωνα.

 

Οκ απλά δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο θέμα και είπα να πάω εκ του ασφαλούς!

Τότε ποια βάση προτείνετε;

Να είναι ποιοτική.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...