Jump to content

[Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να σας ρωτησω, απο μνημες τι κανουμε? εχω αρχισει να ψαχνω για το ποια 64gb class10 θα παρω και εχω χαθει! θελω να κινηθω βασικα μεσω ebay και να σας ρωτησω εαν εχει παρει καποιος απο εσας καλη 64 και απο που.

 

υ.π. αυτος ο ασυρματος τροπος φορτησης , σταματαει να φορτιζει οταν φτασουμε στο 100% ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να σας ρωτησω, απο μνημες τι κανουμε? εχω αρχισει να ψαχνω για το ποια 64gb class10 θα παρω και εχω χαθει! θελω να κινηθω βασικα μεσω ebay και να σας ρωτησω εαν εχει παρει καποιος απο εσας καλη 64 και απο που.

 

υ.π. αυτος ο ασυρματος τροπος φορτησης , σταματαει να φορτιζει οταν φτασουμε στο 100% ??

 

Εγώ πήρα αυτή. Ωστόσο το note 3 δεν υποστηρίζει το UHS-1, οπότε δεν είναι απαραίτητο να πάρεις την pro. Αν θέλεις τη γνώμη μου πάρε samsung κάρτα. Είναι πολύ περισσότερο αξιόπιστες από sandisk κλπ

 

Όσον αφορά στον ασύρματο τρόπο φόρτισης προφανώς σταματάει στο 100%.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτήν:

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=33261&cat=4

δεν παίζει τίποτα ποιο φθηνό σε αυθεντικό ε;

 

επίσης κανένα καλό και γρήγορο power bank εκτός τα κλασικά του ebay που μπορούμε να βρούμε;

Edited by Mariosddd
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω, απο μνημες τι κανουμε? εχω αρχισει να ψαχνω για το ποια 64gb class10 θα παρω και εχω χαθει! θελω να κινηθω βασικα μεσω ebay και να σας ρωτησω εαν εχει παρει καποιος απο εσας καλη 64 και απο που.

 

υ.π. αυτος ο ασυρματος τροπος φορτησης , σταματαει να φορτιζει οταν φτασουμε στο 100% ??

 

Καλημέρα,

όπως σου είπαν και πιο πάνω προτίμησε Samsung μνήμες και όχι SANDISK

έχω καεί με δαύτες και στο Νote2 και στο 3 :lol::lol::lol::lol:

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

όπως σου είπαν και πιο πάνω προτίμησε Samsung μνήμες και όχι SANDISK

έχω καεί με δαύτες και στο Νote2 και στο 3 :lol::lol::lol::lol:

 

Εγώ πάντως δεν έχω παράπονο με μία sandisk ultra 32gb που έχω εδώ και 3-4 μήνες...Γιατί το λές αυτό; Τι εννοείς "κάηκες";

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω παράπονο με μία sandisk ultra 32gb που έχω εδώ και 3-4 μήνες...Γιατί το λές αυτό; Τι εννοείς "κάηκες";

 

εγω εβαλα σε s3 δυο 16αρες sandisk και τις εκαψε σε μια βδομαδα μεσα. δεν τις αναγνωριζε το τηλεφωνο το pc ,τιποτα. και ειχα και αρχεια μεσα που τα εχασα.

σαμσουνγκ καρτα και adata μου δουλεψαν χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ θα παίξει με το Note 3 ?

Ακουστικό Bluetooth Sony SBH52 Smart

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/smart-bluetooth-handset-sbh52/specifications/#tabs

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ θα παίξει με το Note 3 ?

Ακουστικό Bluetooth Sony SBH52 Smart

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/smart-bluetooth-handset-sbh52/specifications/#tabs

 

πολλοι το χρησιμοποιουν ηδη με νοτε3 χωρις κανενα προβλημα. ηθελα να το παρω και εγω αλλα κατεληξα στο sbh50 λογω τιμης.

Link to comment
Share on other sites

Το sbh 52λειτουργεί γενικα καλα στη συσκευή μας. Βεβαια εχω διαπιστώσει καποιες (ελαχιστες) φορες πως δε συνδεεται παντοτε αυτοματα οταν ανοιξεις το ΒΤ και εκανε κι ενα random restart καποια στιγμη, αλλα δεν εχω καταληξει αν φταει η συσκευη ή η rom μου. Παντως η ποιότητα του ηχου ειναι τρομερη ειτε απο τα ακουστικά ειτε απο το μεγαφωνακι της συσκευής.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ θα παίξει με το Note 3 ?

Ακουστικό Bluetooth Sony SBH52 Smart

http://www.sonymobile.com/gr/products/accessories/smart-bluetooth-handset-sbh52/specifications/#tabs

 

Εγώ πάντως εδώ και 3-4 μήνες που έχω το SBH 50 δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα. Συνδέετε πανεύκολα (με NFC) και μου έχει λύσει και το μεγάλο πρόβλημα του ραδιοφώνου που με προβλημάτιζε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω παράπονο με μία sandisk ultra 32gb που έχω εδώ και 3-4 μήνες...Γιατί το λές αυτό; Τι εννοείς "κάηκες";

 

εγω εβαλα σε s3 δυο 16αρες sandisk και τις εκαψε σε μια βδομαδα μεσα. δεν τις αναγνωριζε το τηλεφωνο το pc ,τιποτα. και ειχα και αρχεια μεσα που τα εχασα.

σαμσουνγκ καρτα και adata μου δουλεψαν χωρις προβλημα.

 

Στο Note2 μου τα έφτυσε η 32αρα Sandisk, μου την άλλαξαν στην εγγύηση με ίδια, και τα έπαιξε και η δεύτερη στο Note3...τι να πω

να ήμουν τόσο γκαντέμης....να έπεσα σε προβληματικές παρτίδες....τέλος πάντων βρήκα την υγειά μου με την 32 Samsung...

Βέβαια εδώ στο φόρουμ είχαν ακουστεί και από άλλους παράπονα για τις Sandisk....

 

PS. Και να φανταστείς ότι δεν μου αρέσει λόγω εργασίας και λόγω χόμπι να θάβω ελαφρά καρδία μια εταιρία όπως η Sandisk

Φιλικά Γιώργος

3210-7110-7210-7610-N80-Touch Cruise-Touch HD-HD2-Desire HD-Sensation-NoteII-Note3-Note4...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως εδώ και 3-4 μήνες που έχω το SBH 50 δουλεύει άψογα και απροβλημάτιστα. Συνδέετε πανεύκολα (με NFC) και μου έχει λύσει και το μεγάλο πρόβλημα του ραδιοφώνου που με προβλημάτιζε.

 

Τα ακουστικά τι λένε, έχουν καλό ήχο; Σε κάποιες κριτικές που διάβασα έλεγαν ότι ακούγονται αρκετά πριμαριστα.

Edited by enterhere
Edit
Link to comment
Share on other sites

Μιας και δεν έχει ραδιόφωνο, σκέφτομαι να πάρω στερεοφωνικά bt ακουστικά με radio FM.

Τα Sony δείχνουν να κάνουν αυτό το πράγμα ακριβώς. Υπάρχει άλλη εναλλακτική; (σε λογικά επίπεδα τιμών)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Nokia BH-221 αλλά έχω την εντύπωση πως είναι πιο ακριβό από το Sony SBH-52 και επίσης δεν ξέρω αν είναι συμβατό με το Note 3...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Nokia BH-221 αλλά έχω την εντύπωση πως είναι πιο ακριβό από το Sony SBH-52 και επίσης δεν ξέρω αν είναι συμβατό με το Note 3...

 

To link που έδωσες είναι για το BH-121 που νομίζω ότι δεν έχει ραδιόφωνο. Το ΒΗ-221 είναι δυσεύρετο. Ελάχιστα καταστήματα το έχουν.

Ο συνδυασμός πάντως στερεοφωνικού/ΒΤ/με οθόνη νομίζω είναι αρκετά χρήσιμος. Με την οθόνη ειδικά γλιτώνεις το να κοιτάς το κινητό για να δείς ποιος είναι. Αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται το όνομα ή ο αριθμός (υποψιάζομαι το δεύτερο)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

To link που έδωσες είναι για το BH-121 που νομίζω ότι δεν έχει ραδιόφωνο. Το ΒΗ-221 είναι δυσεύρετο. Ελάχιστα καταστήματα το έχουν.

Ο συνδυασμός πάντως στερεοφωνικού/ΒΤ/με οθόνη νομίζω είναι αρκετά χρήσιμος. Με την οθόνη ειδικά γλιτώνεις το να κοιτάς το κινητό για να δείς ποιος είναι. Αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται το όνομα ή ο αριθμός (υποψιάζομαι το δεύτερο)

 

Στο 52 φαινεται το όνομα. Βεβαια mw600 που ειχα πριν, φαινοταν μονο ο αριθμός οποτε φανταζομαι πως παίζει ανάλογα το μοντελο. Το 52 πάντως έχει τρόπο (μεσω εφαρμογής βεβαια) να δειχνει στην οθονη του οποια ειδοποίηση ή toast message λαμβανεις στη συσκευή. Συν το οτι μπορεις να διαβασεις εισερχομενο μηνυμα, whatsapp message κλπ. Αρκετα βολικό.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Οποτε με το θεμα μνημες μου προτεινεται να παω σε σαμυ και οχι την προ γιατι δεν υποστηριζεται πληρως απο το νοτε 3 και θα ηταν τσαμπα λεφτα για την διαφορα απο την απλη σαμυ.

Εχει παρει κανεις σας απο το εμπαι και ηταν γνησια η Σαμσουνγκ καρτα μνημης για να τον προτιμησω και εγω?

 

υ.π.2 Εαν εχω εγκατεστημενο στο τηλεφωνο το συστημα της ασυρματης φορτισης, θα μπορω να το φορτισω και κλασικα αν χρειαστει??

Link to comment
Share on other sites

υ.π.2 Εαν εχω εγκατεστημενο στο τηλεφωνο το συστημα της ασυρματης φορτισης, θα μπορω να το φορτισω και κλασικα αν χρειαστει??

 

Εννοείς ταυτόχρονα; Δεν θα το δοκίμαζα. Αν εννοείς γενικά, τότε δε θα έχεις θέμα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Την καμερα πισω την προστατευει καθολου; Δηλαδη η καμερα ειναι λιγο πιο μεσα απο την θηκη; Δεν θα ηθελα να ακουμπαει στις πειφανειες

 

Δεν ακουμπάει η κάμερα κάτω. Η θήκη δημιουργεί εσοχή στο σημείο που είναι η κάμερα.

Με λένε Σωτήρη και είμαι καλά... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ταυτόχρονα; Δεν θα το δοκίμαζα. Αν εννοείς γενικά, τότε δε θα έχεις θέμα.

 

οχι ταυτόχρονα...:cool: οπότε ολα καλα με την φορτιση!

 

Οποιος προμηθευτηκε φτηνη 64ρα σαμσουνγ μνημη και όχι μαιμουδόκοτα ας μου το πει να το κοιταξω κ εγω... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το sbh 52λειτουργεί γενικα καλα στη συσκευή μας. Βεβαια εχω διαπιστώσει καποιες (ελαχιστες) φορες πως δε συνδεεται παντοτε αυτοματα οταν ανοιξεις το ΒΤ και εκανε κι ενα random restart καποια στιγμη, αλλα δεν εχω καταληξει αν φταει η συσκευη ή η rom μου. Παντως η ποιότητα του ηχου ειναι τρομερη ειτε απο τα ακουστικά ειτε απο το μεγαφωνακι της συσκευής.

 

Αποσυνδέσεις (τυχαίες) με το bluetooth συνέχεια ανοιχτό παίζουνε;

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Χμ, την πατησα. Η κόρη μου θέλησε να παλέψει με την sview cover θήκη μου. Αποτέλεσμα θήκη-θυγατέρα 0-1 :D Πλεον προσανατολιζόμαστε σε αγορά sview cover με ενσωματωμένο το τσιπάκι της ασύρματης. Στο eshop εχει την αυθεντική της samsung στα 50€. Εχετε υπόψιν σας ειτε καμία μη γνήσια που να δουλεύει είτε κατι πιο φτηνό στο αυθεντικό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι νεος με νοτε 3.. Υπαρχει επισημος reseller στο ebay για θηκες spigen? Ευχαριστω!!

 

http://www.ebay.co.uk/itm/SPIGEN-SGP-Neo-Hybrid-Case-for-Galaxy-Note-3-Champagne-Gold-/190943708014?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item2c7521c36e

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 3] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...