Jump to content

Doogee DG100


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχεις titanium pro έχει επιλογή clean dalvik στα additional settings, αν δεν έχεις σου προτείνω να το αγοράσεις, ο dev είναι Έλληνας και το αγοράζεις μια φορά για όλες σου τις συσκευές.

Εναλλακτικά με κάποιον root explorer κοίτα τι απομεινάρια το ΦΒ έχουν μείνει σε /data/app και /system/app αλλά πριν σβήσεις κάτι ψάξτο....

Λοιπόν τελικά βρήκα που ήταν κρυμμένο το αρχείο του facebook (μαζί με το αρχείο ενός player που έχει μέσα καθώς και το whatsapp). Είναι στον φάκελο vendor>lib>app στο root folder του κινητου. Δυστυχώς τα αρχεία αυτά δεν μπορώ να τα σβήσω παρόλο που είμαι root. Δοκίμασα μέσω es explorer να αλλάξω τα διακαιώματα (τα 3 αρχεία τα έχει ως read only) αλλά δεν μπορεί να γίνει. Οπότε απλά εγκατέστησα το αρχείο αυτό που είχε εκεί (έκδοση 2.0). Γιατί άραγε να μην μπορείς να τα μεταβάλλεις τα αρχεία αυτά? Να είναι κάποιο κλείδωμα της rom?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

...Δοκίμασα μέσω es explorer να αλλάξω τα διακαιώματα (τα 3 αρχεία τα έχει ως read only) αλλά δεν μπορεί να γίνει. Οπότε απλά εγκατέστησα το αρχείο αυτό που είχε εκεί (έκδοση 2.0). Γιατί άραγε να μην μπορείς να τα μεταβάλλεις τα αρχεία αυτά? Να είναι κάποιο κλείδωμα της rom?

 

Κάνε μια δοκιμή και με Root Browser ...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια δοκιμή και με Root Browser ...

Σ`ευχαριστώ, με το πρόγραμμα αυτό το διέγραψα κανονικά :D

 

Καμιά ιδέα για το θέμα του GPS? Σε όλους σας κατέβηκε κανονικά το EPO update?Υπάρχει τρόπος να το κατεβάσω manual από αλλού και να το περάσω στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Σ`ευχαριστώ, με το πρόγραμμα αυτό το διέγραψα κανονικά :D

 

Καμιά ιδέα για το θέμα του GPS? Σε όλους σας κατέβηκε κανονικά το EPO update?Υπάρχει τρόπος να το κατεβάσω manual από αλλού και να το περάσω στο κινητό?

 

Δυστυχώς ούτε σε μένα κατέβηκε, δοκίμασα δύο φορές...

 

Θα ξαναδοκιμάσω κάποια στιγμή που θα έχω περισσότερο χρόνο.

 

Edit: Τελικά μια μέρα μετά, κατέβηκε...

Edited by labrosg

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα το πρωι,μια χαρα κινητο ειναι για 55 ευρω,πολυ γρηγορο,δεν ειδα τιποτα αφυσικο στην οθονη,κατεβασα οτι εφαρμογη ηθελα,η μπαταρια μεχρι στιγμης μια χαρα ειναι.κριμα που παει για δωρο...χμ,χμ

 

πως το πήρατε με 55 αφου έχει 81.90 $? παρέγγειλα κι εγώ ένα και μου "βγήκε" 65Ε (μαζί με 2$ ασφάλεια). Αλλά όπως και να έχει τουλάχιστον είναι εντάξει το κινητό? ακούω πως δεν έχει δυνατό ηχείο και δεν "ακούγετε" καλά σε εξωτερικούς χώρους....

Link to comment
Share on other sites

πως το πήρατε με 55 αφου έχει 81.90 $? παρέγγειλα κι εγώ ένα και μου "βγήκε" 65Ε (μαζί με 2$ ασφάλεια). Αλλά όπως και να έχει τουλάχιστον είναι εντάξει το κινητό? ακούω πως δεν έχει δυνατό ηχείο και δεν "ακούγετε" καλά σε εξωτερικούς χώρους....

 

82 το ειχε το focalprice με εγγραφη εδινε 8 δολλαρια κουπονι,το εχω γραψει πιο πανω,.ναι ο ηχος του δεν ειναι δυνατος.

Link to comment
Share on other sites

82 το ειχε το focalprice με εγγραφη εδινε 8 δολλαρια κουπονι,το εχω γραψει πιο πανω,.ναι ο ηχος του δεν ειναι δυνατος.

Μια χαρά ειναι ο ήχος, ψάξτε με αναζήτηση πώς ν αλλάξετε τις τιμές στο engineer menu για να δυναμώσει τ ακουστικό

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

αγόρασα ένα Doogee DG100 και το έκανα root.

Μετά άλλαξα το build.prop και πρόσθεσα κάποιες γραμμές στο τέλος

από το thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374175&highlight=Doogee+dg100.

Τώρα δεν ξεκινάει καθόλου, κολάει στο boot.

 

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πεί τι να κάνω;

Ευχαριστώ.

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα,

αγόρασα ένα Doogee DG100 και το έκανα root.

Μετά άλλαξα το build.prop και πρόσθεσα κάποιες γραμμές στο τέλος

από το thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374175&highlight=Doogee+dg100.

Τώρα δεν ξεκινάει καθόλου, κολάει στο boot.

 

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου πεί τι να κάνω;

Ευχαριστώ.

 

Πείραξες το build.prop χωρίς να έχεις πάρει nandroid backup; Τώρα το μόνο που μπορείς να κανεις είναι να περάσεις την rom από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα γενικά, το πρόβλημα πρέπει να είναι στα permissions του build.prop.

Υπάρχει τρόπος να τα αλλάξω;

Αν όχι, σε ποιό thread υπάρχουν οδηγίες για να περάσω rom;

Ευχαριστώ.

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από ότι διάβασα γενικά, το πρόβλημα πρέπει να είναι στα permissions του build.prop.

Υπάρχει τρόπος να τα αλλάξω;

Αν όχι, σε ποιό thread υπάρχουν οδηγίες για να περάσω rom;

Ευχαριστώ.

 

Στο πρώτο post θα βρεις τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αλλά μου βγάζει error.

Επισυνάπτω φωφωτογραφία με το λάθος.

 

Επίσεις δοκίμασα και από το recovery Menu να συνδεθώ με ADB sideload για να αλλάξω τα permissions στο build.prop και συνδέθηκα.

Όταν όμως δίνω την εντολή adb shell μου επιστρέφει λάθος error:close.

 

Μήπως με κάποιο τρόπο από το recovery Menu μέσω SD να περάσω άλλο build.prop ή άλλο nandroid backup από άλλη συσκευή άν υπάρχει;

 

Χρειάζομαι επειγόντος βοήθεια.

Ευχαριστώ.

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Πείραξες το build.prop χωρίς να έχεις πάρει nandroid backup; Τώρα το μόνο που μπορείς να κανεις είναι να περάσεις την rom από την αρχή.

 

Πάντως εγώ που το πείραξα χθες, επίσης χωρίς backup, δεν είχα κανένα πρόβλημα... τόσο τυχερός ήμουν;

 

Έχω κάνει μια μεγάλη διαδικασία από τις προτεινόμενες βελτιώσεις, πρέπει όμως να αφιερώσω χρόνο ακόμα.

 

Ανέβασα ήχο, οκ, η ποιότητα βέβαια είναι απλώς αξιοπρεπής και χωρίς μπάσα. Ο ήχος πάντως από ακουστικά, συνεχίζει να είναι χαμηλός παρά την τροποποίηση που έκανα και δοκίμασα διάφορα ακουστικά που έχω.

 

Περισσότερα εν καιρώ...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα και εγώ το πράσινο από DealExtreme για την κοπέλα μου.

http://dx.com/p/doogee-collo-dg100-mtk6572-dual-core-android-4-2-2-wcdma-bar-phone-w-4-0-fm-gps-white-green-239915

$82 και το paypal μου πήρε €62.90.

Άντε με το καλό να μου έρθει! :)

Όοοοοοοταν έρθει, θα σας πω για οθόνη, version κτλ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που το πείραξα χθες, επίσης χωρίς backup, δεν είχα κανένα πρόβλημα... τόσο τυχερός ήμουν;

 

Έχω κάνει μια μεγάλη διαδικασία από τις προτεινόμενες βελτιώσεις, πρέπει όμως να αφιερώσω χρόνο ακόμα.

 

Ανέβασα ήχο, οκ, η ποιότητα βέβαια είναι απλώς αξιοπρεπής και χωρίς μπάσα. Ο ήχος πάντως από ακουστικά, συνεχίζει να είναι χαμηλός παρά την τροποποίηση που έκανα και δοκίμασα διάφορα ακουστικά που έχω.

 

Περισσότερα εν καιρώ...

 

Μπορεις να μου πεις με ποιον τροπο ανεβασες τον ηχο αν θες?δεν το εχω ρουταρει και μιας και δεν τα κατεχω δεν βλεπω να το κανω.Πως μπαινουμε στο engineer menu?

Edited by tsopanos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αλλά μου βγάζει error.

Επισυνάπτω φωφωτογραφία με το λάθος.

 

Επίσεις δοκίμασα και από το recovery Menu να συνδεθώ με ADB sideload για να αλλάξω τα permissions στο build.prop και συνδέθηκα.

Όταν όμως δίνω την εντολή adb shell μου επιστρέφει λάθος error:close.

 

Μήπως με κάποιο τρόπο από το recovery Menu μέσω SD να περάσω άλλο build.prop ή άλλο nandroid backup από άλλη συσκευή άν υπάρχει;

 

Χρειάζομαι επειγόντος βοήθεια.

Ευχαριστώ.

 

Κάποιος κάποια λύση;

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάποια λύση;

 

Αν είσαι root κατέβασε την εφαρμογή από play την root browser και θα σου τις περάσει

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις με ποιον τροπο ανεβασες τον ηχο αν θες?δεν το εχω ρουταρει και μιας και δεν τα κατεχω δεν βλεπω να το κανω.Πως μπαινουμε στο engineer menu?

Γράφεις στον dialer *#*#3646633#*#* οδηγίες για τον ήχο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root κατέβασε την εφαρμογή από play την root browser και θα σου τις περάσει

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν κάνει boot καθόλου και δεν φορτώνει Android.

Κάποια άλλη λύση;

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε ROM από το site της Dooggee...

 

Το πρόβλημα είναι ότι μου βγάζει λάθος το SP Flash Tool "BROM ERROR:S_NOT_ENOUGH_STORAGE_SPACE(1011)".

Κάποιος άλλος τρόπος για flash rom;

Dooge Collo DG100| Galaxy S3|

LeEco Cool 1 Dual|Xiaomi A2 Lite

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι μου βγάζει λάθος το SP Flash Tool "BROM ERROR:S_NOT_ENOUGH_STORAGE_SPACE(1011)".

Κάποιος άλλος τρόπος για flash rom;

ελευθέρωσε λίγο χώρο στο σκληρό δίσκο σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...