Jump to content

Doogee DG100


aiakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε με ολα εκτος από preloader, mbr, ebr, usrdata, cache

 

Οκ θα δοκιμασω .

 

Οταν βαζεις νεο firmware χανεις οσα ειχες στο τηλεφωνο πριν ???

Δηλαδη προγραμματα , σεταρισμα του Gps για να δουλευει Ελλαδα κλπ ???

 

Ευχαριστω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 729
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οκ θα δοκιμασω .

 

Οταν βαζεις νεο firmware χανεις οσα ειχες στο τηλεφωνο πριν ???

Δηλαδη προγραμματα , σεταρισμα του Gps για να δουλευει Ελλαδα κλπ ???

 

Ευχαριστω ?

επειδή σου πα να μην φλασάρεις το usrdata, δε θα χάσεις εφαρμογές και δεδομένα σου. τις ρυθμισεις του gps όμως ναι, αλλά αυτό ειναι υποθεση λεπτού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εγω εχω την "νεα" εκδοση (σταλθηκε απο την νεα φουρνια) σας συμβουλευω να μην τρελενεστε με την οθονη, μια χαρουλα ειναι και τα χρωματα αλλα και οι γωνιες θεασης. Δεν ξερω αν ειναι οντως IPS κι αν πραγματικα διαφερει ή ειναι ιδια με την προηγουμενη φουρνιά αλλα μην ψυριζετε την μαιμου, το κινητο τα σπαει για 50-60 ευρω που κοστιζει.

 

Ειναι πανεμορφο, παναλαφρο, ιδανικων διαστασεων και πολυ γρηγορο.

 

Nα σε ρωτησω κατι. Επειδη και εγω ενδιαφερομαι πες μου αν υποστηριζει πυξιδα!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει multilanguage αλλά καλού κακού άφησέ του μύνημα, για την παραλαβή εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375436

όσον αφορά το τελωνείο είναι θέμα τύχης και προπάντων μην παραγγέλνεις με ταχυμεταφορική τοτε έχεις σίγουρα.

 

Το παραγκειλα τελικα απο φοκαλ, στα χαρακτηρηστικα που δινει το σαιτ, ελεγε οτι εχει ελληνικα, λογικα αφου εχει δωρεαν μεταφορικα θα ερθει με απλο ταχυδρομειο και οχι με κουριερ. Μολις παραλαβω θα πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτησω κατι. Επειδη και εγω ενδιαφερομαι πες μου αν υποστηριζει πυξιδα!!

εε πολλά θες..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω την νέα 1101 αλλά που θα βρω την 0926 που έχει τώρα εκτός από το site τις DOOGEE που δεν βγάζω άκρη αν δεν μου δουλεύει η νέα??
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω την νέα 1101 αλλά που θα βρω την 0926 που έχει τώρα εκτός από το site τις DOOGEE που δεν βγάζω άκρη αν δεν μου δουλεύει η νέα??

εφόσον έχεις 0926 μένεις μ αυτή και δεν φλασάρεις ΚΑΜΙΑ άλλη

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα , οταν ο αλλος εχει παρει ενα με την καλη οθονη και ενα με την νεα που δεν ειναι τοσο καλη οσο η παλια , ειναι λογικο να γκρινιαξει.

 

Εσυ που δεν ξερεις ποσο καλυτερη ειναι η παλια συμβιβαζεσαι με μια απλα καλη οθονη αφου το κινητο ειναι καλο για τα λεφτα του.

 

Αν ομως εβλεπες την καλυτερη οθονη που φοραγε παλια και εσυ το ιδιο θα γκρινιαζες.....

 

 

Φιλε μου, εχεις δει την διαφορά (αν υπαρχει) μεταξυ των δυο οθόνων?

 

Προτιμοτερο θα ειναι πριν γκρινιαξουμε να ξερουμε και το λογο που το κανουμε.

 

Εγω ναι, δεν εχω δει πως ειναι η προηγούμενη φουρνιά, αλλα αδερφε δεν θα κατσω να γκρινιαξω αν τελικά δεν ειναι τοσο καλή (που αμφιβαλω αν υπαρχει διαφορά) αφου έτσι οπως ειναι το κινητο, απλα τα σπάει για τα λεφτά του. Ο κινεζος αν εβαλε τελικά χειροτερη οθόνη απλά θα μπορουσε να χαμηλώσει και λίγο την τιμη. Που ομως το ποσό αυτο δεν πρόκειται σε καμμία περίπτωση να υπέρβαινε τα 5-10 ευρω max, οπότε άδικα ασχολούμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις είδα και τις δύο οθόνες και ναι, έχει μιά διαφορά. Και όταν πήρα το παλιό, θα περίμενα και το νέο να είναι εξίσου καλο, αλλιώς ας αλλάξουν προδιαγραφές στο site τους, για να ξέρουμε τι ψωνίζουμε. Και έτσι όπως τα κάνανε με τα firmware, κάτσε εσύ και αγόρασε DG100, να δούμε τι άκρη θα βγάζεις στο μέλλον όταν βγουν νέες εκδόσεις (όπως και ήδη βγήκαν), που σε άλλους θα παίζει και σε άλλους θα μπρικάρει το κινητό του, ή θα του χάνει wifi και δεν ξέρω και γω τι άλλο. Και στο κάτω-κάτω, πλέον υπάρχει εναλλακτική και λέγεται Cubot GT90. Το μπάχαλο με τα firmware δεν θα το έχει, ούτε να πειράζεις service mode για να φτιάξεις το ακουστικό και να ακούς θα έχεις. Αυτά τα κάναμε και τα ανεχόμασταν στο Doogee μόνο και μόνο για την IPS του. Εφόσον δεν την έχει πλέον, μηδέν το πλεονέκτημά του...
Link to comment
Share on other sites

εφόσον έχεις 0926 μένεις μ αυτή και δεν φλασάρεις ΚΑΜΙΑ άλλη

 

Προσπαθώ να περάσω αυτή τη ρύθμιση

Open build.prop (inside /system) and on the end of the file add the following lines

 

ro.lge.proximity.delay=25

mot.proximity.delay=25

 

αλλά δεν μπορώ να το βρω , από που γίνετε, που το βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Πρώτη φορά εδώ και συγχωρέστε τυχόν λάθη....

Η ερώτησή μου είναι μία. Υπάρχει κανενας σοβαρός λόγος να μην πάρει κάποιος το dg100? Είμαι έτοιμος να παραγείλω ένα... Όπως είδα έχει και πιστοποιήσεις ce, fcc και rohs. Όσο βέβαια αφορά το sar, άγνωστο...

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, εχεις δει την διαφορά (αν υπαρχει) μεταξυ των δυο οθόνων?

 

Προτιμοτερο θα ειναι πριν γκρινιαξουμε να ξερουμε και το λογο που το κανουμε.

 

Εγω ναι, δεν εχω δει πως ειναι η προηγούμενη φουρνιά, αλλα αδερφε δεν θα κατσω να γκρινιαξω αν τελικά δεν ειναι τοσο καλή (που αμφιβαλω αν υπαρχει διαφορά) αφου έτσι οπως ειναι το κινητο, απλα τα σπάει για τα λεφτά του. Ο κινεζος αν εβαλε τελικά χειροτερη οθόνη απλά θα μπορουσε να χαμηλώσει και λίγο την τιμη. Που ομως το ποσό αυτο δεν πρόκειται σε καμμία περίπτωση να υπέρβαινε τα 5-10 ευρω max, οπότε άδικα ασχολούμαστε.

 

πηρες απαντηση απο μελος που εχει δει και τις 2 οθονες.

 

ελπιζω να σε καλυψε....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω αυτή τη ρύθμιση

Open build.prop (inside /system) and on the end of the file add the following lines

 

ro.lge.proximity.delay=25

mot.proximity.delay=25

 

αλλά δεν μπορώ να το βρω , από που γίνετε, που το βρίσκω

 

 

και να το κανεις δεν θα δεις ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.

θα εχεις την ιδια καθυστερηση στον proximity.

οποτε μην σε απασχολει....

Link to comment
Share on other sites

και να το κανεις δεν θα δεις ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.

θα εχεις την ιδια καθυστερηση στον proximity.

οποτε μην σε απασχολει....

Προσπαθώ να το κάνω αλλά μου βγάζει <σφάλμα κατά την προσπάθεια αποθήκευσης δεν αποθηκεύετε >

Link to comment
Share on other sites

πηρες απαντηση απο μελος που εχει δει και τις 2 οθονες.

 

ελπιζω να σε καλυψε....

 

Η δικια μου απαντηση φιλε μου παραμενει ακριβως η ιδια. Δεν θα ψειρισω την μαιμου για ενα κινητο που ειναι τοσο φτηνο αφου σε καθε περιπτωση ειναι φοβερη επιλογη για την τιμη του.

Οσο για την διαφορα των δυο οθόνων, ειναι κατι εντελως υποκειμενικο, μπορει οντως να υπαρχει, αλλα να γινετε αντιληπτη απο ελαχιστους. Αν λοιπον θεωρει καποιος πως η DOOGEE τον ριχνει, παει παραπερα. Εγω προσωπικα εμεινα απολυτα ικανοποιημενος, ακομα και με την "μαπα" οθόνη.

 

Αυτα

Link to comment
Share on other sites

Η δικια μου απαντηση φιλε μου παραμενει ακριβως η ιδια. Δεν θα ψειρισω την μαιμου για ενα κινητο που ειναι τοσο φτηνο αφου σε καθε περιπτωση ειναι φοβερη επιλογη για την τιμη του.

Οσο για την διαφορα των δυο οθόνων, ειναι κατι εντελως υποκειμενικο, μπορει οντως να υπαρχει, αλλα να γινετε αντιληπτη απο ελαχιστους. Αν λοιπον θεωρει καποιος πως η DOOGEE τον ριχνει, παει παραπερα. Εγω προσωπικα εμεινα απολυτα ικανοποιημενος, ακομα και με την "μαπα" οθόνη.

 

Αυτα

 

τωρα μου θυμηζεις το οσα δεν φτανει η αλεπου......

 

Δεν το συνεχιζω βαριεμαι και βγαινουμε Offtopic.

Ετσι και αλλιως ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει οτι θελει.

Link to comment
Share on other sites

τωρα μου θυμηζεις το οσα δεν φτανει η αλεπου......

 

Δεν το συνεχιζω βαριεμαι και βγαινουμε Offtopic.

Ετσι και αλλιως ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει οτι θελει.

 

Οπως σου ειπα και πριν φιλε, αν δε σου κανει δεν το παιρνεις. Τοσο απλα.

Το "οσα δεν φτανει η αλεπου" παντελως αστοχο σχολιο. Αλλη δουλεια δεν ειχαμε απο το να ασχολουμαστε αν το κινητο των 50 ευρω εριξε ελαφρως την ποιοτητα οθονης.

 

Για να ληξει εδω απο μενα επαναλαμβανω λοιπον για οποιον θελει να το παρει, προχωρηστε άφοβα.

Το κινητο ειναι άψογο απο καθε άποψη και ξεφτυλιζει για πλακα τα επωνυμα των 150-200 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω αυτή τη ρύθμιση

Open build.prop (inside /system) and on the end of the file add the following lines

 

ro.lge.proximity.delay=25

mot.proximity.delay=25

 

αλλά δεν μπορώ να το βρω , από που γίνετε, που το βρίσκω

εχεις προσβαση root? αν ναι, χρησιμοποίησε έναν filemanager όπως το xplore ενεργοποιώντας στις ρυθμίσεις του το root access/mount writable

 

τωρα μου θυμηζεις το οσα δεν φτανει η αλεπου......

 

Δεν το συνεχιζω βαριεμαι και βγαινουμε Offtopic.

Ετσι και αλλιως ο καθενας εχει δικαιωμα να πιστευει οτι θελει.

Καλά όλα αυτά που λες, αλλά το λες και το κινητό δεν αξίζει πλέον η δεν ειναι ανταγωνιστικό. Και αυτό σαφώς δεν ισχύει, το κινητό είτε με την καλη οθόνη (που ΔΕΝ είναι ips, απλά μια tft με καλές γωνίες θέασης), είτε με μέτρια, αξιζει με το παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

εχεις προσβαση root? αν ναι, χρησιμοποίησε έναν filemanager όπως το xplore ενεργοποιώντας στις ρυθμίσεις του το root access/mount writable

 

 

Το έχω κάνει root και με το expl το κάνω αλλά μου βγάζει <σφάλμα κατά την προσπάθεια αποθήκευσης δεν αποθηκεύετε >

Link to comment
Share on other sites

εχεις προσβαση root? αν ναι, χρησιμοποίησε έναν filemanager όπως το xplore ενεργοποιώντας στις ρυθμίσεις του το root access/mount writable

 

 

Το έχω κάνει root και με το expl το κάνω αλλά μου βγάζει <σφάλμα κατά την προσπάθεια αποθήκευσης δεν αποθηκεύετε >

ναι, κάνε αυτό που σου λέω κ θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά πάλι το ίδια....

άρα δεν έχεις πρσβαση root, ή δεν ρύθμισες το x-plore σε mount writable

Link to comment
Share on other sites

άρα δεν έχεις πρσβαση root, ή δεν ρύθμισες το x-plore σε mount writable

 

Tο έκανα root εκτός και δεν το πείρε στο x-plore έβαλα mount writable

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και πριν φιλε, αν δε σου κανει δεν το παιρνεις. Τοσο απλα.

Το "οσα δεν φτανει η αλεπου" παντελως αστοχο σχολιο. Αλλη δουλεια δεν ειχαμε απο το να ασχολουμαστε αν το κινητο των 50 ευρω εριξε ελαφρως την ποιοτητα οθονης.

 

Για να ληξει εδω απο μενα επαναλαμβανω λοιπον για οποιον θελει να το παρει, προχωρηστε άφοβα.

Το κινητο ειναι άψογο απο καθε άποψη και ξεφτυλιζει για πλακα τα επωνυμα των 150-200 ευρω.

 

Που είσαι, μην χαθείς, να βγαίνεις να απαντάς για τα προβλήματα των ROM, ποιά να διαλέξουν για να κατεβάσουν ανάλογα με το πότε πήραν το κινητό, πως να το ξεμπρικάρουν αν μπει λάθος έκδοση και πως να πειράξουν το service mode για να ακούν τον άλλον.

 

Το αν γκριζάρει λίγο με το που γυρνάς την οθόνη στο πλάι, είναι όντως το λιγότερο για τέτοιο άψογο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...